Problem z hasłem i loginem

Jeśli masz problem z dostępem do nowego forum, wejdź tutaj.

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
yanaek
Site Admin
Site Admin
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2009, 12:37
Imie i Nazwisko: Janusz
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Problem z hasłem i loginem

Post autor: yanaek » 09 lip 2009, 21:58

W razie problemów z logowaniem na nowym forum, proszę napisać do mnie ;)
gg: 2250165
e-mail: janusz.m [at] gmail.com
lub
biuro@sumik45.pl
sumik45@wp.pl
mwidur@interia.eu
info@panelstyl.pl

Problem pojawil się w wyniku integracji nowego portalu z dotychczasową bazą forum. Wystarczy ponowne ustawienie hasła przez administratora i konto zaczyna działać, dlatego pisząc do mnie proszę podawać swój login, a jeśli hasło nie jest ściśle tajne, to również hasło. Sam login jednak wystarczy, wtedy zwykle ustawiam nowe hasło, a Państwo mają możliwość zalogowania się i zmianę hasła na stare.

Twoje konto > Profil > Szczegóły rejestracji

Awatar użytkownika
yanaek
Site Admin
Site Admin
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2009, 12:37
Imie i Nazwisko: Janusz
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Problem z hasłem i loginem

Post autor: yanaek » 12 lip 2009, 12:25

Część osób ma problem logowaniem do forum (z zapamiętaniem logowania itp.) , a konkretnie: logowanie przechodzi bez problemu, ale po chwili już nie działa - problem jak ustaliłem dotyczy osób korzystających ze starej wersji Internet Explorera , tj. wersji 6

Bardzo proszę zaktualizować swoją przeglądarkę Internet Explorer do aktualnej wersji 8

jest to nowa, lepsza i bezpieczniejsza wersja Internet Explorera, pozbawiona błędów bardzo niedobrej, niedopracowanej, mającej wręcz "złą sławę" wersji 6

IE 8 dostępny jest za darmo tutaj: http://www.microsoft.com/poland/windows ... fault.aspx (Pobierz...)

Instalacja jest prosta i wystarczy na wszystkie zadawane przez program pytania odpowiedzieć twierdząco.
Na tej wersji Internet Explorera nie ma żadnych problemów z logowaniem i przeglądaniem portalu i forum.

Awatar użytkownika
yanaek
Site Admin
Site Admin
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2009, 12:37
Imie i Nazwisko: Janusz
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Problem z hasłem i loginem

Post autor: yanaek » 15 lip 2009, 23:19

jak się właśnie okazało, niektóre osoby mogą mieć problem z logowaniem ze względu na to, że stosują tymczasowy adres forum pkmd.xt.pl , bardzo proszę wykasować taki adres z ulubionych/zakładek, swoich przeglądarek WWW. To był tylko tymczasowy adres strony www i forum, na czas przenosin na nowy serwer, a ponieważ już jakiś czas temu się całkiem przenieśliśmy, ten adres XT na pewno nie będzie dobrze działać.

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Problem z hasłem i loginem

Post autor: hudy » 16 lip 2009, 13:45

Osoby które nie podały podczas rejestracji podstawowych danych czyli nazwisko, imię i lokalizację czyli miasto nie bedą aktywowani. Wszystkich chętnych prosimy o ponowną rejestrację.

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Problem z hasłem i loginem

Post autor: gajowa » 17 lip 2009, 11:58

hudy pisze:Osoby które nie podały podczas rejestracji podstawowych danych czyli nazwisko, imię i lokalizację czyli miasto nie bedą aktywowani. Wszystkich chętnych prosimy o ponowną rejestrację.
Oj Zbyszku, chyba dawno nie rejestrowałes się na forach. Najpierw wpisujesz nick i hasło i literki/cyferki które sa w okienku i TYLKO TO odsyłasz. Po otrzymaniu odpowiedzi i uaktywnieniu konta uzupełniasz resztę danych. Bez aktywacji konta uzupełnienie jest niemozliwe. Tak wiec jak ludzie mają to wypełnić? kto ma uaktywniać konta?

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Problem z hasłem i loginem

Post autor: hudy » 17 lip 2009, 13:18

Jeżeli chcesz sie zarejestrować u nas na forum, podajesz obowiązkowo "nick" "imię i nazwisko" oraz "lokalizacja" . taki formularz przychodzi do nas administratorów a my aktywujemy albo nie.Jeżeli ktoś jest aktywowany uzupełnia resztę profilu. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Problem z hasłem i loginem

Post autor: birdas » 18 lip 2009, 08:32

Proszę, aby administrator udostępnił możliwość wypowiedzi w tym wątku osobom, które mają problemy z zalogowaniem się na swoje konta (czyli gościom), nawet pomimo ustawienia/zmiany hasła. Proszę też o jakieś dodatkowe możliwości kontaktu z administratorem, może jest ich kilku, bo te co zostały podane chyba nie działają jak należy. Wiem to po sobie ile czasu czekałem na zmianę hasła, podobno nawet jakiegoś e-mail'a powinienen dostać, ale do teraz nie doszedł. Odbieram na PW na innym forum wiadomości z prośbami o interwencje, a sposób kontaktu poza forum wygląda tak: "Janusz niby zostawił namiary na gadu-gadu lub pocztę , ale chyba tylko dla uspokojenia swojego sumienia".

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Problem z hasłem i loginem

Post autor: hudy » 18 lip 2009, 09:23

Chyba zgłaszają się nie tam gdzie trzeba. Każdy kto zgłosił się z tym problemem do administratorów jest już aktywnym użytkownikiem. Osoby zainteresowane jakoś nie miały problemu ze znalezieniem adresów mailowych do administratorów. Jeżeli ktoś nie może znależć podaję swoje namiary biuro@sumik45.pl lub sumik45@wp.pl . Każdy gość ma dostęp do tego postu tzn. może go przeczytać.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Problem z hasłem i loginem

Post autor: birdas » 18 lip 2009, 13:28

Przeczytać wątek może każdy, ale jak ktoś ma problem to co mu z tego, że sobie coś poczyta, jak nie może nic napisać. Komunikacja w drugą stronę też by się przydała. Dobrze, że pojawiły się kolejne adresy e-mail ... .

Awatar użytkownika
yanaek
Site Admin
Site Admin
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2009, 12:37
Imie i Nazwisko: Janusz
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Problem z hasłem i loginem

Post autor: yanaek » 18 lip 2009, 15:45

birdas pisze:Proszę, aby administrator udostępnił możliwość wypowiedzi w tym wątku osobom, które mają problemy z zalogowaniem się na swoje konta (czyli gościom), nawet pomimo ustawienia/zmiany hasła. Proszę też o jakieś dodatkowe możliwości kontaktu z administratorem, może jest ich kilku, bo te co zostały podane chyba nie działają jak należy. Wiem to po sobie ile czasu czekałem na zmianę hasła, podobno nawet jakiegoś e-mail'a powinienen dostać, ale do teraz nie doszedł. Odbieram na PW na innym forum wiadomości z prośbami o interwencje, a sposób kontaktu poza forum wygląda tak: "Janusz niby zostawił namiary na gadu-gadu lub pocztę , ale chyba tylko dla uspokojenia swojego sumienia".
nie wiem co jest grane akurat w Twoim przypadku, ale wszystkie inne osoby nie maja zadnego problemu zeby do mnie napisac na gg albo na maila, ktorego juz podalem chyba w paru miejsach (w tym na starym forum). z tego co pamietam birdas, pisales do mnie kilka razy, ja interweniowalem juz za pierwszym, czesc wiadomosci, jesli podajecie przez gg namiary na swojego maila - jest wycinana przez - gg, w celu jakiejs tam ochrony przed spamem (nie mam Was w kontaktach)

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Problem z hasłem i loginem

Post autor: birdas » 18 lip 2009, 17:29

W moim przypadku było tak, że napisałem e-mail'a i czekałem ponad 3 dni na odpowiedź. Później doradzono mi pisanie na GG. Tak też zrobiłem i wszystko zostało załatwione. W między czasie dowiedziałem się, że mój e-mail doszedł i została do mnie napisana odpowiedź. Ona do mnie nie dotarła. Nie wiem dlaczego i nie wiem czy w przypadku np. innych osób nie jest podobnie. Ale nie ważne - nie o to chodzi. Jakbyś chciał bardzo wniknąć dlaczego e-mail nie dotarł to jakbym znał godzinę jego wysłania to mogę sprawdzić na swoim serwerze co na ten temat mówią log'i itp. Ale to też na marginesie.
Zabrałem głos w tym temacie na prośbę użytkownika pyrkosz61 (dostałem zgodę na podanie loginu), który od dłuższego czasu ma problem z zalogowaniem się na forum i nie jest prawdą, że to problemy są tylko ze mną. Ja problemów nie mam, odkąd uzyskałem zmienione hasło.

Awatar użytkownika
yanaek
Site Admin
Site Admin
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2009, 12:37
Imie i Nazwisko: Janusz
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Problem z hasłem i loginem

Post autor: yanaek » 18 lip 2009, 17:58

o ile pamiętam pyrkosz61 nie napisał do mnie ani na gg ani na maila, sprawdze jeszcze czy gmail nie potraktował części maili jako spam po prostu

co do problemu, wiele osób go miało (i pewnie jeszcze troche mieć będzie, tych, którzy jeszcze nie logowali się na nowym forum w ogóle), problem wynika przy synchronizacji bazy danych użytkowników forum z nowym portalem pkmd.pl (joomla), niestety w niektórych przypadkach muszę zmienić hasło do konta (wystarczy nawet że od razu zmienię je na stare, obecne), żeby to konto "zaskoczyło" w portalu, ale to jedyny problem i od momentu "skorygowania" takiego konta, później się już nie pojawi

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Problem z hasłem i loginem

Post autor: birdas » 18 lip 2009, 18:07

Rozumiem, na czym polega problem związany z tymi bazami userów. Zostałem tylko poproszony o interwencję (zabranie głosu) w sprawie ewentualnego umożliwienia dodatkowego kontaktu z administratorem poprzez forum, a dokładnie przez ten dział.

Awatar użytkownika
yanaek
Site Admin
Site Admin
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2009, 12:37
Imie i Nazwisko: Janusz
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Problem z hasłem i loginem

Post autor: yanaek » 18 lip 2009, 18:08

no i się wyjaśniło, sprawdziłem teraz katalog SPAM na swoim koncie Gmail i znalazłem tam kilka maili od użytkowników PKMD, w tym i Twó
nie wiem czemu to powędrowało do spamu, ale zaraz jeszcze sprawdze konta tych osób (choć część już pisala na gg i sprawa zalatwiona)

Gość

Re: Problem z hasłem i loginem

Post autor: Gość » 18 lip 2009, 21:58

Można już w tym dziale zgłaszać problemy z anonimowych kont, bez konieczności logowania.

Odpowiedz

Wróć do „Nowe forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość