Sprzedaż/zakup ryb na krakowskich mistrzostwach.

Awatar użytkownika
mors29
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 690
Rejestracja: 20 sie 2007, 13:51
Imie i Nazwisko: Maciek Dźwigała
Lokalizacja: Miechów

Sprzedaż/zakup ryb na krakowskich mistrzostwach.

Post autor: mors29 » 24 maja 2008, 12:22

Temat został przeniesiony, proszę o kontynuację dyskusji w tym wątku . Pozdrawiam Tomasz Dzierwa. fangornn.




Pytanko do hodowców i organizatorów, czy na ZOO festiwal będzie prowadzona również sprzedaż ryb?

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Post autor: Deszczowatwarz » 24 maja 2008, 15:11

Maćku podczas trwania wystaw organizowanych przez Klub nie można nabyć ryb, czasem istnieje taka możliwość ale po wcześniejszych ustaleniach z właścicielami ryb i bezwzględnym warunkiem jest definitywne zakończenie wystawy. Załuż taką sytuację że podczas pokazu ryby są pokolei wykupywane i co zostaje ...., pyste szkło :) fnie wyglądały by zbiorniki z resztkami ryb lub bez nich.
Rafał

Awatar użytkownika
mors29
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 690
Rejestracja: 20 sie 2007, 13:51
Imie i Nazwisko: Maciek Dźwigała
Lokalizacja: Miechów

Post autor: mors29 » 24 maja 2008, 16:21

Nie chodzi mi o ryby wystawiane. Miałem na myśli jakieś stoiska gdzie można by nabyć młode osobniki. Jest na forum przecież kilku świetnych hodowców, którzy mogliby takowe stoiska „zmontować” Przy wystawie będą stoiska firm związanych z akwarystyką i pewno będzie można nabyć ich produkty, więc czemu przy okazji takich imprez nie można nabyć ryb. Na ZOO festiwal z całą pewnością przyjedzie wiele osób, które normalnie nie mają dostępu do dobrego materiału (pomijam sklepy zoologiczne, bo te ….Różnie bywa nie wszystkie są be), a tu można by takowy zakupić. Byłem ostatnio na wystawie Storczyków właśnie w Krakowie na Klimeckiego i były stoiska gdzie można było sobie zakupić ciekawe okazy. Te, które były wystawowe to były i te nie były na sprzedaż. Może, więc warto by było pomyśleć nad czymś takim. W różnych wątkach można przeczytać, że klub cierpi na brak funduszy, więc może stoisko zorganizowane przez PKMD i środki ze sprzedaży mogłyby zasilić kasę klubu. Nie wiem czy to jest zgodne ze statutem, więc są to tylko moje dywagacje, ale może warto by było pomyśleć.
POZDRAWIAM.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 24 maja 2008, 18:12

A czemu nie kupisz sobie młodych ryb teraz lub potem po wystawie od naszych kolegów klubowych hodowców?
Gdzie jest Twój problem w zakupie młodych dysków poza mistrzostwami, dzisiaj, jutro, za miesiąc czy dwa za miesiąc?
Po co sprzedawać dyski na mistrzostwach, skoro jest do tego 360 dni w roku i te kilka dni mistrzostw właśnie można sobie zrobić święto i nie handlować?
mors29 pisze:Nie chodzi mi o ryby wystawiane. ...
A to czemu? Jak tak bardzo chcesz taki dobry materiał to właśnie te wystawowe kupuj. Za jedyne 2000zł lub więcej niektóre okazy z pewnością po zakończeniu mistrzostw możesz nabyć, To jest bardzo dobry materiał, jeśli Ciebie stać.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 24 maja 2008, 19:24

A nasz święto to wyjątkowe święto :)
Nie handlujemy , nie marudzimy ale za to dużo innego oferujemy :)

Awatar użytkownika
mors29
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 690
Rejestracja: 20 sie 2007, 13:51
Imie i Nazwisko: Maciek Dźwigała
Lokalizacja: Miechów

Post autor: mors29 » 24 maja 2008, 20:02

To jest bardzo dobry materiał, jeśli Ciebie stać.
Niestety nie stać mnie na taki wydatek i z całą pewnością wielu nie.
W 90% dorosłe topowe (medaliści) egzemplarze kupuje się najczęściej do celów reprodukcyjnych a ten 10% to szczęśliwcy, których stać by ryba za kilka tysięcy pluskała u nich w baniaczku.
Po co sprzedawać dyski na mistrzostwach, skoro jest do tego 360 dni w roku i te kilka dni mistrzostw właśnie można sobie zrobić święto i nie handlować?
To nie chodzi o mnie, ( chociaż będąc nie wykluczyłbym zakupów). Na wystawie będzie wiele osób, które nie koniecznie wiedzą, że istnieje klub, że są tam zrzeszeni hodowcy, że można od nich nabyć ryby. Każda impreza rządzi się swoimi prawami taka sprzedaż myślę, że nie byłaby żadną profanacją.
Bardzo ciekaw jestem zdania hodowców czy byliby chętni do takiej sprzedaży a także organizatorów czy na takową byłoby przyzwolenie.

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 24 maja 2008, 22:01

W 90% dorosłe topowe (medaliści) egzemplarze kupuje się najczęściej do celów reprodukcyjnych a ten 10% to szczęśliwcy, których stać by ryba za kilka tysięcy pluskała u nich w baniaczku.
Nic bardziej mylnego.
Bardzo ciekaw jestem zdania hodowców czy byliby chętni do takiej sprzedaży a także organizatorów czy na takową byłoby przyzwolenie.
Na wystawie planujemy część komercyjną, gdzie można będzie można kupować rybki.

paweł_c
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2007, 13:16
Imie i Nazwisko: Paweł Cieśliński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: paweł_c » 25 maja 2008, 08:51

Na wystawie planujemy część komercyjną, gdzie można będzie można kupować rybki.
Mirku a możesz sprecyzować w jakie dni będą prowadzone "działania komercyjne"

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: Diamond-Cukero » 25 maja 2008, 13:03

Rybki będzie można kupić po zakończeniu wystawy z zbiorników dekoracyjnych . Będą Blue Diamond , Malboro , White , Melon , Red Turkus, Leopard , Brillant Turkus i może jakaś niespodzianka .
Sprzedaż w Niedzielę ok.18 h. lub trochę wcześniej. :lol:

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 25 maja 2008, 19:41

Jako mały hodowca jestem przeciw, sam wiem jak upierdliwi są ludzie na wystawach, a bo to jutro mnie już nie będzie, w niedzielę nie mogę, a czemu nie teraz, a czemu nie to, nie tamto.... a to tylko jedna ryba, a to tylko dwie, a pięć a pływa ich tutaj 100.... i co z tego??!! O to chodzi, że wrażenie robi całość a nie pojedyncze sztuki i już..... a jacy obrażeni wszyscy co zostają odesłani z kwitkiem... A jak już przetrawi ostatni dzień po 18 jak już wszyscy będą mogli się nacieszyć, że nie wspomnę iż musisz takie ryby pakować i zająć się przez dobre pół godziny by wszystko było dobrze zrobione i tracisz czas jaki można poświęcić ludziom, którzy przyjdą po informację, pomoc, to łażą od rana niedzieli i co 30 minut pytają czy to już!!!! Najchętniej człowiek by palną w łeb i dał sobie spokój ale jak się uparł to już nic go nie zniechęci.... zrobiliśmy ten błąd w Poznaniu i dziękuję bardzo. Jestem i następnym razem będę bezwzględny co do sprzedaży ryb podczas wystawy, pozdrawiam

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 25 maja 2008, 19:55

Masz dużo racji Artur, ale jeśli jest to już po wystawie, podczas składania stoiska, to ryby i tak trzeba spakować ... więc czemu ich nie sprzedać po wystawie? Przynajmniej jak je ktoś kupi to nie trzeba ich do domu wozić znowu kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów i aklimatyzacji kolejnej robić, no i można nie stracić lub jak kto woli nie dopłacać :wink: ... a mamy przecież kosztowną zabawę w klub i kosztowne hobby :mrgreen:

Awatar użytkownika
Brodacz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 327
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:03
Imie i Nazwisko: Grzegorz Mierzejewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Brodacz » 25 maja 2008, 20:25

Na wystawie w Disburgu była sprzedasz ryb roślin i akcesoriów i to było bardzo dobre. Sami sobie coś niecoś pokupowaliśmy.Nie można teraz prowadzić dyskusji bo ja chcę tak a ja tak.Tak powinno być jak zarząd zaplanuje.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 25 maja 2008, 20:29

Jako mały hodowca jestem przeciw, sam wiem jak upierdliwi są ludzie na wystawach, a bo to jutro mnie już nie będzie, w niedzielę nie mogę, a czemu nie teraz, a czemu nie to, nie tamto.... a to tylko jedna ryba, a to tylko dwie, a pięć a pływa ich tutaj 100.... i
Też Ci przyznaję rację Artur .Podzielam też opinię TOMA .Co do "upierdliwośći " ludzi ,to przecież jesteśmy po to by ,im udzielać jak najwięcej informacji .Przecież to dla nich min robimy tę imprezę .Przecież od nich zależy czy ona sie uda ,więc nie żałujmy rąk i języka w jej organizacji .Panowie ,myślę ,że stać nas na profesjonalizm ,i myślę że takowy będzie na tej imprezie .Co do sprzedaży ryb, roślin i sprzętu .To po wystawie będzie jak najbardziej na miejscu .A stoisko komercyjne tez sie przyda .Ktoś przyjdzie coś kupić ,a przy okazji obejrzy wystawę



niki 28

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: Diamond-Cukero » 25 maja 2008, 20:55

TOM ma rację i nie wprowadzajmy nowych zasad,byłem w Norymberdze i tam sprzedaż ryb była po wystawie czyli dzisiaj po zakończeniu nikt nie robi z tego problemu fakt ze niektóre ryby, pary były przed płacone przyjęta zaliczka i nie było marudzenia. Było Zdecydowane " nein " można jeszcze powiedzieć słynne sp........ dziadu " i przyjdą na pewno Ci zdecydowani na 100%.
Wkleję parę przykładowych zdjęć par z Norymbergi od Stendkera są nawet ceny, a od siebie dodam nie zdarzyło się abym sprzedawał ryby podczas trwania wystawy koledzy potwierdzą.Najważniejszy sukces naszych mistrzostw .
Załączniki
DSC04087.JPG
DSC04087.JPG (35.92 KiB) Przejrzano 9448 razy
DSC04090.JPG
DSC04090.JPG (43.67 KiB) Przejrzano 9448 razy
DSC04092.JPG
DSC04092.JPG (40.32 KiB) Przejrzano 9448 razy

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 25 maja 2008, 20:58

Nie jestem przeciw tylko przeciw wyprzedawaniu w trakcie wystawy, po to już wolnoć Tomku w swoim domku.... to nie do Toma....
Osobne ewentualne zbiorniki to już kwestia organizacji PKMD.... nie mnie to komentować, ale znając nasz klub decyzja może być jedna.... a poza tym jestem cały dla ludzi ze swoją skromną wiedzą..... pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „II Mistrzostwa Dyskowców Kraków 2008”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość