Pomysł na zabawę dla dzieci.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Pomysł na zabawę dla dzieci.

Post autor: rady3 » 18 kwie 2008, 17:22

Wpadł mi do głowy pomysł. Trochę późno, ale lepiej późno niż wcale.  Chodzi o zorganizowanie czegoś dla dzieciaków na mistrzostwach.
I tak:
Dla dzieci do 9lat:
Konkurs rysunkowy o tematyce: „Moja wymarzona ryba”
Dla dzieci powyżej 9lat:
Konkurs rysunkowy o tematyce: „Moje wymarzone akwarium”

Co będzie potrzebne?
Jako Klub musimy zapewnić 2 stoliki i osiem krzeseł, na których dzieci będą mogły usiąść i narysować, kartki ksero ( to ze względu na koszty bo kto wie ile dzieciaków może się trafić), kredki, temperówki i co najważniejsze miejsce do powieszenia tych prac. Na temat miejsca do wywieszenia muszą się wypowiedzieć osoby, które widziały halę – ja nie widziałem.
Trzeba by było wyznaczyć Jury, które oceni prace.
Nagrody:
Są dwie opcje do wyboru.
Opcja pierwsza:
Za zajęcie pierwszego miejsca w pierwszej kategorii wiekowej:




zawartość stanowią:
• akwarium z wypukłą przednią szybą 60x30x30cm (54l)
• pokrywa oświetleniowa w kolorze buk lub czarny o mocy 1x15W
• filtr wewnętrzny dopasowany do wielkości zbiornika
• grzałka z termostatem
• termometr ciekłokrystaliczny
• podbierak na ryby
oraz dodatkowo
• tło akwarystyczne, które należy wyciąć z tylniej ścianki opakowania.
Za zajęcie pierwszego miejsca w drugiej kategorii wiekowej:




zawartość stanowią:
• akwarium z wypukłą przednią szybą 80x35x40 (112l)
• pokrywa oświetleniowa w kolorze buk lub czarny o mocy 2x18W
• filtr wewnętrzny dopasowany do wielkości zbiornika
• grzałka z termostatem
• termometr ciekłokrystaliczny
• podbierak na ryby
oraz dodatkowo
• tło akwarystyczne, które należy wyciąć z tylniej ścianki opakowania.
Problem polega na tym, czy uda się namówić Rynkara do zasponsorowania tych zestawów.
Jeżeli nie to jest jeszcze możliwość (tu musieli by się wykazać Krakowiacy) druga:
Porozmawiać z hurtowniami lub jeszcze lepiej z właścicielami sklepów w Krakowie i w zamian za reklamę, może zgodzili by się zasponsorować nie tylko pierwsze miejsca.
Można też te dwie opcje połączyć.
Czekam na opinie i decyzje. Czasu jest już mało to fakt, ale myślę, że jeszcze jest to do zrobienia. Aaa i jeszcze sprawa rozreklamowania konkursu. To akurat wydaje mi się proste wystarczy co godzinę przez głośniki ogłoszenie. Myślę, że konkurs trwał by dwa dni i ogłoszenie wyników w nidzielę, na godzinę przed ogłoszeniem wyników mistrzostw. Miały by dzieciaki takie swoje małe mistrzostwa. Co Wy na to???

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 18 kwie 2008, 17:23

Kurcze nie weszły mi zdjęcia tych zestawów, ale to najmniej ważne.

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 18 kwie 2008, 22:30

Pomysł bardzo ale to bardzo dobry.
Pozostaje Ci tylko załatwić sponsorów.

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: hudy » 19 kwie 2008, 06:04

Chyba warto pomysleć nad zrealizowaniem tego pomysłu.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 19 kwie 2008, 13:24

Jestem za, pomysł bardzo fajny, niech maluchy przez swoje prace również popatrzą w stronę akwarystyki, a ile emocji będzie

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 19 kwie 2008, 19:11

Może co do sponsorów sieć sklepów SMYK .
Pomysł rewelka :)
Już widzę dziadzia Mosórka z wnukami :)

pietraz
junior
junior
Posty: 31
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pietraz » 19 kwie 2008, 19:25

Robert, pomysł świetny tylko jeszcze ustalcie pułap od 9 do np. 13 lub 14 lat, bo jak taki byk jak ja się zgłosi to głupia sprawa xD

Awatar użytkownika
jwaniec
junior
junior
Posty: 92
Rejestracja: 31 gru 2004, 14:32
Imie i Nazwisko: Jacek Chowaniec
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Post autor: jwaniec » 21 kwie 2008, 06:42

Pomysł mi się też podoba.Trzeba pomyśleć nad osobą która będzie tego pilnowała.Najlepiej płeć piękna:)Może też być problem gdy przyjdą całe klasy i wszyscy będą chcieli wziąść udział:)
Jacek

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 21 kwie 2008, 06:56

Można ustawić więcej stolików. Jednak myślę, że po prostu będą musieli czekać w kolejce na wolne miejsce. Moja małżonka podjęła się opieki nad konkursem. Ja mogę również się tym zająć. Jednak przydały by się jeszcze dwie osoby na zmianę. Kto w Klubie zajmuje się kontaktem z Rynkarem?

marek
zarząd pkmd
Posty: 1524
Rejestracja: 06 gru 2004, 19:27
Imie i Nazwisko: Marek Widur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: marek » 22 kwie 2008, 07:49

rady3 pisze: Kto w Klubie zajmuje się kontaktem z Rynkarem?
Nie ma wydelegowanej osoby :wink: ale w czym problem Robert

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 22 kwie 2008, 09:01

Wiem, że przecież mamy już niejedno od nich ufundowane. Tak sobie myślę, że ktoś to załatwiał. Jeżeli skontaktuje się z nimi ta osoba to na pewno pójdzie jej to sprawniej. Ja fizycznie mam kontakt tylko z kierowcą, który przywozi mi towar. Wątpię by był władny coś załatwić w tym względzie. Mogę oczywiście dzwonić lub mailować w sprawie ufundowania nagród, ale przecież jak kilku z nas będzie im włazić na głowę to się ludzie zniecierpliwią. :) Generalnie chodzi mi o to, że samo zapodanie pomysłu to za mało. Nie wiem czy sprawa rusza do przodu. Czy decydujemy się na 100% organizować te konkursy czy nie. Jeżeli tak to jest kilka spraw do załatwienia. Mi oczywiście z tej odległości trudno będzie znaleźć sponsorów wśród sklepów czy hurtowni w Krakowie. No jednym słowem chodzi mi o koordynację wszystkiego.

marek
zarząd pkmd
Posty: 1524
Rejestracja: 06 gru 2004, 19:27
Imie i Nazwisko: Marek Widur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: marek » 25 kwie 2008, 07:31

... a wiec czekamy na chętnych do koordynowania konkursu, i zajęcie sie nim
od strony organizacyjnej.Nagroda sie znajdzie :wink:

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 25 kwie 2008, 09:02

Tak jak już pisałem przyjeżdżam w środę. Żona dojedzie w sobotę. Natomiast potrzebna jest w tej chwili osoba z Krakowa, która podejmie się załatwienia od właścicieli sklepów lub hurtowni sponsoringu w zakresie nagród.
I tutaj pytanie do komisarza wystawy lub zarządu: czy ta osoba (jeżeli się znajdzie) może sponsorowi zaproponować, że w zamian za sponsoring - przez głośniki np. co godzinę będzie ogłaszane, że na terenie hali jest taki to a taki konkurs, w którym sponsorem jest taka i taka firma? Potrzeba jeszcze jakiegoś miejsca gdzie można by było wywieszać prace. Jak już pisałem ja nawet nie wiem jak wygląda hala a co dopiero dalej. Jako pomysłodawca ze względu na odległość mogę niestety tylko koordynować, jednak czarną robotą musi zająć się ktoś kto jest na miejscu. Jeżeli nie ma osoby, która dotychczas zajmowała się kontaktem z Rynkarem to ja mogę spróbować coś załatwić. Jednak muszę mieć sygnał od zarządu, że mam to zrobić. Chodzi o to by nie było samowolki i nie okazało się za chwilę, że zrobiłem z siebie i Klubu idiotę bo przecież ktoś już to załatwiał.

Bardzo proszę w takim razie o zgłaszanie się tutaj osób, które są z Krakowa lub okolic i chciałyby w organizacji tego konkursu pomóc. CZASU JUŻ JEST MAŁO.

marek
zarząd pkmd
Posty: 1524
Rejestracja: 06 gru 2004, 19:27
Imie i Nazwisko: Marek Widur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: marek » 27 kwie 2008, 08:32

Robert pomysł jest bardzo dobry, ale jak w 90% tego typu inicjatywach muszą być osoby które to zrobią od A do Z. Zanim zaczniemy szukać sponsora muszę wiedzieć dużo więcej, a mianowicie: kto będzie za konkurs odpowiedzialny, jakie są potrzebne materiały, gdzie i na czym powiesimy prace itd. PROSZę OSOBY KTORE CZUJA SIE NA SILACH DO PRZEPROWADZENIA KONKURSU O ZGłOSZENIE SIę. :!:

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 28 kwie 2008, 07:02

Jeżeli chodzi o samo prowadzenie to tak jak napisałem wcześniej mogę się zająć tym, razem z moją żoną. Jednak przydałyby się jeszcze dwie osoby na zmianę.
Materiały potrzebne:
Kredki,
papier ksero (wersja oszczędnościowa),
bloki rysunkowe (wersja wypasiona ;)),
temperówki do kredek.
Powieszenie prac: najlepiej ustawić takie stojaki drewniane, które w środku są wypełnione np korkiem. Jednak to kosztowne i później nie przydatne. Może właściciel hali ustawiłby z takich segmentów jak są budowane stoiska (boxy) ścianę. Zależnie od tego z czego będzie ta ściana to potrzebne będą pinezki lub taśma klejąca do przyczepiania prac. Tak do końca nie jestem w stanie wymyślić na czym i gdzie wieszać prace, bo tak jak już napisałem wcześniej nie byłem na I Mistrzostwach i nie wiem jak to wszystko tam wygląda. Nie wiem też na ilu mniej więcej uczestników możemy liczyć. Tutaj potrzebuję pomocy ludzi, którzy to wszystko wiedzą.

Czas ucieka a do dyskusji nikt się nie włącza. Ludzie POBUDKA!!! A może nie zależy Wam na zrealizowaniu tego pomysłu?

PS. Generalnie jako pomysłodawca czuję się odpowiedzialny za realizację. Jednak nie wszystko jestem w stanie dopilnować ze względu na odległość.Tak jak już napisałem wcześniej przyjeżdżam w środę.

Odpowiedz

Wróć do „II Mistrzostwa Dyskowców Kraków 2008”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości