Zgłaszanie ryb

marek
zarząd pkmd
Posty: 1524
Rejestracja: 06 gru 2004, 19:27
Imie i Nazwisko: Marek Widur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Zgłaszanie ryb

Post autor: marek » 24 lut 2008, 00:23

Podczas II Mistrzostw dysponować będziemy 168 zbiornikami konkursowymi, liczyć się będzie kolejność zgłaszania ryb, w związku z dużym zainteresowaniem proszę o wcześniejsze przesyłanie zgłoszeń ryb na konkurs. Przypominam, że każdy może zgłosić do 4 ryb, opłata za jedną rybę wynosi 100PLN. Członkowie PKMD którzy wstąpili do Klubu do końca 2007 roku na pierwsze dwie ryby dostają 50% rabat. Osobą odpowiedzialną na tych Mistrzostwach za zbiorniki konkursowe jest Mondeja ( Przemek Laskowski)

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: Zgłaszanie ryb

Post autor: Ambra » 24 kwie 2008, 05:13

wmarek pisze:Podczas II Mistrzostw dysponować będziemy 168 zbiornikami konkursowymi, liczyć się będzie kolejność zgłaszania ryb, ..............
Napisał do członków PKMD sekretarz w lutym. Napisał i do serca ten fakt wzięli sobie głównie akwaryści z zza granicy. To oni głównie zgłosili i nadal zgłaszają swoje konkursowe ryby ................
A Polacy?????

Polacy jak zawsze mają to gdzieś. Zgodnie z założeniem zdążą. Zdążą w ostatniej chwili, byle jak, tak normalnie - po polsku :evil:

Przykro mi niezmiernie, że muszę tak pisać, bo przecież prawda jest taka, że kto jak kto, ale członkowie PKMD i sympatycy dyskowców winni raczej czynnie uczestniczyć w święcie polskiej akwarystyki, jakim niewątpliwie są krakowskie Mistrzostwa.

Mistrzostwa nabrały już obecnie międzynarodowego charakteru.
Na każdego wystawcę czekają okolicznościowe medale i dyplomy.
Na tych którzy zajmą w danej grupie barwnej jedno z pierwszych trzech miejsc specjalne statuetki i medale o odpowiednim kolorze kruszcu też są zabezpieczone.
Nie wspomnę o nagrodach czekających w klasyfikacji generalnej.

Czemu o tym piszę?
Piszę, bo w współzawodnictwo akwarystyczne bawię sie od bardzo wielu lat. Wiem, że wymaga wysiłku, ale też przynosi satysfakcję.
Uzyskane na różnego rodzaju mistrzostwach (gupików, mieczyków, molinezji czy akwariów dekoracyjnych) trofea czy pamiątki stanowią teraz dla mnie najmilsze wspomnienia.
Wiem to teraz - z perspektywy przeżytych lat.

Wy pozbawiacie się tej możliwości z własnej woli.
Jeśli to co napisałem dociera do Was, wystawcie na mistrzostwach przynajmniej po jednej rybie, by zaakcentować swoją obecność.
Wszak nie jest powiedziane, że każdy musi wygrać. Liczy się jednak wola walki i tej Wam życzę z całego serca.

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 24 kwie 2008, 16:24

Andrzej jak zwykle zapomniał.
Zapomniał o naszej gościnności :D czyli najpierw goście a potem jak zostanie miejsca to my :D
A tak poważnie nie pozwólmy zagraniczniakom pomyśleć że nie mamy ładnych ryb a te co mamy to wstyd ich pokazać. :D :D :D

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

z

Post autor: hudy » 24 kwie 2008, 16:36

Utwierdzimy zagraniczniaków w przekonaniu, że Polak to filozof potrafiący tylko dużo gadać / pisać / :lol:

Awatar użytkownika
mkozubski
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 780
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:56
Imie i Nazwisko: Maciej Kozubski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: mkozubski » 24 kwie 2008, 19:44

TY, Bogdan najlepiej wystaw krewetke :D

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 24 kwie 2008, 20:20

mkozubski pisze:TY, Bogdan najlepiej wystaw krewetke :D
Ty się Maćku nie śmiej z Bodzia, jak byś tyle kasy na krewetki i roślinki wydał, też by Ci na dyski już zabrakło :P :wink:

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 24 kwie 2008, 21:19

_TOM_ pisze:
mkozubski pisze:TY, Bogdan najlepiej wystaw krewetke :D
Ty się Maćku nie śmiej z Bodzia, jak byś tyle kasy na krewetki i roślinki wydał, też by Ci na dyski już zabrakło :P :wink:
Wy się z Bodzia śmiejcie a ja wystawię rypkem :wink:

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 24 kwie 2008, 21:30

Kufa... co jest, formułka wypełniona, wysłana i na baj baj 30E wołają
a gdzie zniżka jest :wink:

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 25 kwie 2008, 05:07

Bogdan pisze:Andrzej jak zwykle zapomniał.
Zapomniał o naszej gościnności :D ...............
W moim wieku zapominać nie grzech :D
Tym razem jednak nie zapomniałem. Też jestem gościnny.
Gość zawsze u mnie znajdzie miejsce, byle znał miejsce w szyku :P

Jak się najem, to mu nawet dam talerz wylizać :wink:

A poważnie, zagraniczne nacje mają zarezerwowaną ilość miejsc, a reszta jest dla Polaków.
Oby tylko miało co pływać w naszej części.

Awatar użytkownika
mkozubski
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 780
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:56
Imie i Nazwisko: Maciej Kozubski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: mkozubski » 25 kwie 2008, 07:18

Andrzej nie martw sie jeszcze będą sie bic o miejsca...

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 28 kwie 2008, 15:08

Zgłoszenia wysłane dla 6 ryb
Gajowa napisał:
A które z tych pięknych ryb wystawisz w Krakowie? Możesz zdradzić?

A Tom odpowiedział

Basiu, nie mam zamiaru ich wystawiać.
Największe mają zaledwie 14-15cm, najmniejsze 12cm
Do tego nie wiedziałbym nawet którą warto by pokazać i w jakiej grupie. Czegoś chciałem się nauczyć, ale jak wiesz dział oceń dyskowca umarł
No i ten transport z Gdyni zbyt długi i kłopotliwy by je męczyć dla satysfakcji opiekuna, bo chyba poziomu wystawianych dysków moje nie podniosą
Choc nie znam się na tyle by to ocenić wlaściwie.
Ja tam wiem swoje, czyli co mi się podoba
Gdyby wszyscy podchodzili do Mistrzostw tak jak TY to nie byłoby sensu ich organizować, bo po co? Piszesz o kłopotliwym transporcie - ale dla Niemców droga nie jest zbyt daleka, choć zapewne mają 2x wiecej km do przebycia. No i to, że nie wiedziałbyś do jakiej klasy je zakwalifikować świadczy tylko o tym, że nie przeczytałeś Andrzejowej ksiazki "Grupy barwne dyskowców" którą to wylicytowałes rok temu.
Pozwolę sobie podpowiedzieć, że Twoje Red Diamond kwalifikują się do klasy "Czerwone", a heckele do klasy "Open".
Wielkość ryb 14-15 cm w klasie "Czerwone" to dobra wielkość, gdyż ryby
w tej grupie barwnej nie przekraczają średnicy 15-17 cm.
Możesz być na mnie obrażony za to co napisałam, ale uważam, ze nie należy tak podchodzić do Mistrzostw, które odbywają sie co 2 lata. Rozumiałabym Twoją postawę, gdyby wystawy były co miesiąc.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 28 kwie 2008, 15:31

Basiu, nie obrażam się, choć nie rozumiem czemu upubliczniasz i uwypuklasz ten fragment, szczególnie, że ta rozmowa toczyła sie dość dawno i jakoś wtedy jej nie skomentowałaś zbytnio.
Ciekawe czy też napiszesz do 100 pozostałych członków PKMD pytanie czemu nie wystawiają ryb i będziesz do nich też miała pretensję?
Przynajmniej 100 nie wystawia tam ryb, napisałas do nich również?
Knigę Andrzeja przestudiowałem, jedyna jego książka jakiej zmęczyć nie dałem rady to TOM II.
Nie jestem przekonany co do Twojego podziału na grupy barwne moich dysków, poszłaś najprostszą drogą, ale chyba nie do sukcesu, bo widoczne wady u ryb czerwonych, jak niebieskie odcienie na głowie, niebieski okrąg w koło płetw grzbietowych i odbytowych średnio pasują do tej grupy barwnej. Open klas natomiast z 14cm dyskiem średnio widzę. Ale jak podkreślałem kursu sędziwoskiego nie kończyłem, słabo się więc znam.
Co do transportu, to chciałbym zobaczyć choć 1 rybę przywiezioną przez amatora dysków z Niemic bez butli z tlenem.
Nie sądzę by poza niemickimi hodowcami było sporo amatorów z niemiec.
Do tego nie uśmiecha mi się kupno butli z tlenem, tylko po to by móc wozić ryby.
Inny problem, to ja buduję Mistrzostwa i wyjeżdżam 6go z Krakowa, niby kto moją rybą by się zajął, odbierał i znowu męczył w jakimś transporcie?
Po co, by zapłacić za wystawienie, za przechowanie i potem za transport, zrobić tłum za kilkaset złotych?
Gdyby zależało Ci Basiu na wystawieniu polskich ryb od amatorów, jakim ja jestem, to pewnie sprawiłabyś by dział oceń dyskowca ruszył, wtedy bym uwierzył w szczere intencje, można by dowiedzieć się czy to ma sens z ryba się męczyć i jeździć przez cała Polskę. Ale dowiedzieć się czy ryba zasługuje na wystawę nie sposób od kwietnia 2007 roku.

PS: Basiu, słabo sprawdzam się w roli chłopca do bicia, nie nadaję sie do tego typu ról, zmień cel i przywal komuś innemu :wink:

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 28 kwie 2008, 16:31

Tomek, nie biorę Cię za "chłopca do bicia". Długo nad tym myślałam,czy napisać to czy też nie. Nikt ostatnio tyle zdjęć swoich ryb bnie wstawia jak Ty. Ryby są naprawdę ładne i warte wystawienia, ale odpisałes jak odpisałeś i to jest coś co mnie drażni. Gdyby ktoś inny tak napisał, moja odpowiedż byłaby taka sama.
Co do działu "Oceń mojego dyskowca", to my jako RF nic nie mamy. O tym należy rozmawiać z Zarządem.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 28 kwie 2008, 17:19

Gdyby od ilości fotek w galerii na forum cokolwiek na mistrzostwach zależało, to bym zrozumiał cel Twego postu i czemu we mnie celujesz.
Choć pewnie krewetki moje przegrałyby z krewetkami Bogdana, bo jest tam znacznie więcej zdjęć, znacznie ładniejszych zdjęć niż moje.
Na szczęście od ilości fotek w galerii i zabawy na forum w galerii medale na mistrzostwach nie zależą, dlatego się na forum dobrze bawię, że to nie jest całkiem na serio. Natomiast mistrzostwa są na serio.

Jeśli Basiu, zależało by Ci na tym bym jakąś rybę wystawił, odpowiedziała byś na mój post wtedy gdy to co zacytowałaś pisaliśmy, tak mi się wydaje, wtedy był czas na reakcję, a nie po tygodniach w wątku o mistrzostwach, jako przykład niby złego podejścia. Cieszę się, że Ty masz dobre podejście do mistrzostw, smucę z Tobą, że ja mam złe. Ocena zrobiona, zamykamy sprawę.

Tak właściwie to ja ciągle nie wiem o co Ci chodzi? Bo w taki sposób ani mnie nie zmotywujesz do wystawienia ryby, ani pewnie nikogo innego.
Prędzej wysłanie mi butli z tlenem to uczyni ... A skoro moje podejście do mistrzostw jest tak złe, to po diabła wydaję kasę na przejazdy, noclegi, pracuję przy budowie, tracę urlop, własny czas, no i wyjeżdżam przed finałem by laury za udaną imprezę zebrał klub, itd. ?

Na mistrzostwa we Włoszech była mała bitwa, o to ile ryb zabrać możemy, było więcej chętnych niż miejsc, a niby na mistrzostwach w kraju ma ich zabraknąć, że amatora TOMa ryby są potrzebne? Ja tego nie kupuję, Basiu. Może inni, ale nie ja.

Andrzej napisał alarmujący post by pogonić ospałych i powolnych naszych kolegów i potencjalnych krajowych wystawców ryb, klubowiczów i tych spoza klubu, do tych co taki zamiar wystawiania mieli i nadal mają, by nie przegapili terminu. Nie odebrałem tego postu do siebie, do tych co nigdy takich zamiarów nie mieli, a tu reakcja zwrotna zamiast przysłania szybko zgłoszeń ryb strzał na oślep w TOMka?

Kolejny dział forum poza kompetencjami RF to już inna kwestia, na szczeście nie moja już sprawa, a tylko pozornie nie związana z mistrzostwami ...

Awatar użytkownika
Brodacz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 327
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:03
Imie i Nazwisko: Grzegorz Mierzejewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Brodacz » 28 kwie 2008, 19:21

Podajcie jak zgłaszać te ryby lub telefon do Przemka.

Odpowiedz

Wróć do „II Mistrzostwa Dyskowców Kraków 2008”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości