Pomysł na stoisko

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Pomysł na stoisko

Post autor: mirek » 21 paź 2007, 00:22

Wszyscy chcemy, aby nasza wystawa wypadła jak najlepiej. Wielu ma z pewnością wspaniałe pomysły na zaaranżowanie stoiska, lub chociażby akcent jak np. Hypna z LOGO i krewetkami.
Może wspólnie zorganizujemy coś, co zadziwi zwiedzających.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 21 paź 2007, 10:13

Mój pomysł (sprzedałem go Jotce, ale nie wiem czy będzie w realizacji) to wejście na stoisko czy wystawę przez: .... akwarium z dyskami.


Realiazcja, to 2 wysokie identyczne komody (wyższe niz standard) ustawione równolegle do siebie, loga na bocznych ściankach. Na komodach akwarium w kształcie odwróconego U. Krawędzie mają być proste oczywiście, konstrukcja klejona lub ze stalową ramą. W dolnych cześciach piach z trawkami, najlepiej nurzańce gigantea lub wielkie żabienice, takie by dochodziły do górnej części baniaka, stado dysków w środku pływające nad głowami z jednej 'nogi' akwarium do drugiej. W górnej częsci, tej nad głowami czysta szyba oczywiście i fajne gałęzie.
Mankament, 2 duze filtry, które pociągną tak wysoko wodę w wężach, albo opcja z nawiercanym baniakiem w dnie, ale z tym baniakiem z 100 maluchów z Rzeszowa nie klarował taki filterek wody, musza być mocniejsze i najlepiej 2, by w obu nogach były, a właściwie pod nimi.

Jak ktoś tego nie widzi w wyobraźni, mogę rysunek wstawić.

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 21 paź 2007, 12:17

Jeśli już złote myśli- to i ja swoją dodam. :idea: Myślę, że można by było stworzyć kilka zespołów (kwestia dobrania się pod względem "ideologii" kilku osób). Które urządzałyby akwaria PKMD na wystawach, zgodnie ze swoją myślą przewodnią-fantazją(nie narażając życia i zdrowia ryb) :wink: . W trakcie wystawy akwaria byłyby oceniane-przez publiczność i pozostałych członków PKMD. Oczywiście na najlepszych czekałaby nagroda, np. Urządzenie kolejnego zbiornika na następnej wystawie :lol: i zmierzenie się z następnymi drużynami. A na koniec sezonu (roku) wyniki ogólne konkursu. Najlepszy "Team" dostanie...................... jeszcze nie wymysliłem co. :oops:


PS.Jesli chodzi o samo urządzenie stoiska, na myśl przyszło mi ustawienie 3 zbiorników jednakowych pod względęm wysokości i szerokości ( długość nie ma dużego znaczenia), na jednym, np. metalowym stelażu tak aby tworzyły jednolitą całość. I urządzenie na ich podstawie jednego " wystawowego akwarium". Ważne aby przejścia przy szybach bocznych były tak urządzone aby tworzyły całość. Tzn. wysokie nurzańce z prawej strony pierwszego zbiornika to i nurzańce z lewej strony drygiego. Stos korzeni na boku drugiego zbiornika i stos korzeni na boku trzeciego -przylegającego doń zbiornika. Oczywiście we wszystkich trzech zbiornikach pływałyby takie same Paletki, lub pomieszane ale tak samo we wszystkich-chodzi o tworzenie jednolitego klimatu.

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 20 lis 2007, 22:25

Mało tych pomysłów. Aby coś fajnego wybrać ( chociaż nie mówię ze są złe) trzeba mieć z czego wybierać. Każdy pomysł jest dobry, byle dużo :wink:

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 20 lis 2007, 23:46

Kolejne pomysły na wystrój do mistrzostw dysków :?:
Mój kolejny pomysł (właściwie pomysły) to akwaria bez dysków :mrgreen:
Tak, tak, bez dysków na mistrzostwach dysków :wink:
Opcja 1
Baniak ze stadem dużych pawiookich, takie jak RafałaW, lub wręcz te jego, się pięknie prezentują. Pawiookie w ich biotopie z dodawanymi codziennie świerszczami. Ale widok i chlapanie wody by było jak ta lala. Oj spodobało by się niejednemu dysko maniakowi. Kilka małych żabek na powierzchni.
Opcja 2
Arowany w paludarium. Musi być wysokie to akwarium, w środku w rogu mała wyspa z roślinami naziemnymi spadającymi do wody, filodendrony, storczyki z kolorowymi kwiatami, małe drzewko w stylu ikebany, jakieś fikusy. Jak jakiegoś gada dostalibyśmy do tego … Wyspa łagodnie ‘wchodzi’ do wody. W około wyspy woda do wysokości 50cm i stadko arowan. Nad wodą kilka zwisających gałęzi, na nich też stadko świerszczy, dla poruszenia gada i zmuszenia arowany do wyskoku.
Opcja 3
Kontrowersyjna, ale to przyciąga w tych czasach. Baniak z wężogłowami i stadkiem … powiedzmy małych karasi, bo miało być bez dysków.
Opcja 4
Łączenie powyższych opcji, dowolnie.

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 21 lis 2007, 08:01

_TOM_ pisze:(...) to akwaria bez dysków :mrgreen:
Tak, tak, bez dysków na mistrzostwach dysków :wink:
Opcja 1
Baniak ze stadem dużych pawiookich, takie jak RafałaW, lub wręcz te jego, się pięknie prezentują. Pawiookie w ich biotopie z dodawanymi codziennie świerszczami. Ale widok i chlapanie wody by było jak ta lala. Oj spodobało by się niejednemu dysko maniakowi. Kilka małych żabek na powierzchni.
(...)
Do mnie ta idea trafia - bynajmniej nie przez pawiookie, ale przez fakt, że na Mistrzowstwach dysków paletek jest do oporu i już patrzeć na nie nie można. ;)

Z drobiazgów technicznych dotyczących pawiookich - zapewniając świerszczom odrobinę stałego lądu - typu wynurzająca się nieco z wody gałąź, która nie ma kontaktu z innymi elementami, po których świerszcze mogły by wyjść z akwarium - również zapewni się widzom odrobinę "naturalnego" polowania - z zchlapywaniem świerszczy z gałęzi, metodą "na orkę" (morda z wody na konar, powrót ze świerszczem w pysku), patrole pod gałęzią z łypaniem oczami, czy coś jeszcze zostało etc.. Ryby błyskawicznie nauczą się, gdzie szukać owadów, metody połowu tez będą na bieżąco udoskonalane.

Zamiast świerszczy można by równie dobrze - a jeszcze bardziej efektownie - użyć dużych karaczanów - typu karaczan argentyński. Pawiookie zeżrą każdego owada, który zmieści się im do paszczy - przynajmniej moje są gotowe na wszystko, gdy widzą kawałek ruszającej się chityny.

Żabki, zwłaszcza odpowiednio małe, by zmieściły się do paszczy i nie wymagały jakiegoś szczególnego porcjowania - również. Są o tyle kłopotliwsze, że o ile świerszcz strącony do wody po pionowej szybie z wody nie wylezie, o tyle żabki uczynią to z łatwością.

Gwarantuję, że połowa PKMD blokowała by skutecznie dostęp innym zwiedzającym :P :D

Rafał

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 21 lis 2007, 12:48

Tom te pomysły są na prawdę świetne.

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 21 lis 2007, 14:07

dobra ................
Kto da = załatwi pawiookie na wystawę lub arowanę ?

Awatar użytkownika
stachu
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 321
Rejestracja: 17 mar 2006, 13:40
Imie i Nazwisko: Stanisław Kaczorowski
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: stachu » 21 lis 2007, 18:07

Mogę dać swoją arowane narazie ma ok 60cm + 3 wężogłowy po ok 25cm(narazie jak zaczne je zdrowo karmić to do maja prześcigną arowane :) )

Awatar użytkownika
Haki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 395
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:25
Imie i Nazwisko: Radek Rożniata
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kobielice
Lokalizacja: Kobielice
Kontaktowanie:

Post autor: Haki » 21 lis 2007, 19:11

Jak wam sie Arowana wystraszy i skiknie na publiczność to dopiero będą jaja.
Moja potrafi przez pokrywe wyskoczyć juz dwa razy za nią biegałem po podłodze.

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 21 lis 2007, 20:35

_TOM_ pisze: Baniak ze stadem dużych pawiookich......
Tom czy Ty aby nie za często przebywasz na forum pawiookich ? :wink: :wink:

Awatar użytkownika
stachu
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 321
Rejestracja: 17 mar 2006, 13:40
Imie i Nazwisko: Stanisław Kaczorowski
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: stachu » 21 lis 2007, 21:20

Jak wam sie Arowana wystraszy i skiknie na publiczność to dopiero będą jaja.
Moja potrafi przez pokrywe wyskoczyć juz dwa razy za nią biegałem po podłodze.
moja je z ręki....

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 22 lis 2007, 08:29

Sprawa z arowanami skaczącymi po papu, chodzi mi po głowie od czasu Rzeszowa, kiedy to z Tomkiem tak sobie marzyliśmy. Ponieważ lubię spełniać swoje marzenia, poruszyłem niebo i ziemię, a właściwie kawałek Azji, by to załatwić. Jeżeli wszystko wyjdzie to ......... ale na razie nie zapeszajmy. Teraz wszystko w rękach Maćka, który prowadzi negocjacje z Azją. A że Maciek potrafi, to tak jakbyśmy już mieli załatwione

Awatar użytkownika
Haki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 395
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:25
Imie i Nazwisko: Radek Rożniata
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kobielice
Lokalizacja: Kobielice
Kontaktowanie:

Post autor: Haki » 22 lis 2007, 20:54

A może takie cuda, też lubią łykać rybki. Kilka młodych osobników już do mnie leci :D
Załączniki
catfish.jpg
catfish.jpg (37.02 KiB) Przejrzano 9496 razy

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: Diamond-Cukero » 22 lis 2007, 22:37

Czerwonego Neona 2000 szt. i niech sobie łyka 5 dni temu byśiowi chyba wystarczy.Napracuje się przy tej drobnicy. :?:

Odpowiedz

Wróć do „II Mistrzostwa Dyskowców Kraków 2008”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości