Bogatynia, co z Irkiem Kaczorem ?

czyli pomagamy sobie nawzajem

Moderator: stanpiter

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Bogatynia, co z Irkiem Kaczorem ?

Post autor: przynenta » 08 sie 2010, 11:43

Czy macie jakieś informacje na temat Irka w związku z powodzią :?:

Tomek

Awatar użytkownika
Więcek
junior
junior
Posty: 52
Rejestracja: 24 wrz 2009, 16:40
Imie i Nazwisko: Piotr Więckowicz
Lokalizacja: GŁOGÓW

Re: Bogatynia, co z Irkiem Kaczorem ?

Post autor: Więcek » 08 sie 2010, 12:14

Wystarczy przypomnieć sobie gdzie mieszka i obejrzeć wiadomości. :(
Ale kontaktu osobistego lub tel raczej nikt nie ma. A szkoda.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Bogatynia, co z Irkiem Kaczorem ?

Post autor: niki 28 » 08 sie 2010, 12:50

Więcek pisze:Wystarczy przypomnieć sobie gdzie mieszka i obejrzeć wiadomości. :(
Ale kontaktu osobistego lub tel raczej nikt nie ma. A szkoda.
Tak.Co prawda Irka na forum nie było dość dawno,jednak po tym co zobaczyłem w wiadomościach,zaczynam się martwić.Zarówno o niego jak i jego rodzinę
A wszystkim mieszkańcom tego miasta głęboko współczuję.To wielka tragedia :cry:

niki 28

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Bogatynia, co z Irkiem Kaczorem ?

Post autor: przynenta » 08 sie 2010, 16:13

Więcek pisze:Wystarczy przypomnieć sobie gdzie mieszka i obejrzeć wiadomości. :(
Dlatego się pytam

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Bogatynia, co z Irkiem Kaczorem ?

Post autor: gajowa » 08 sie 2010, 18:49

W wiadomościach na TVN był krótki wywiad z Iwoną Kaczor, która mówiła że byli poza miastem i nie zdązyli wrócić. Mówiła z płaczem, że stracili wszystko.
Krzysiek mówi, że to chyba (nie jest do końca pewien) Irka żona, bo pamieta ją z Czeskiej Lipy. Wiek tej pani też by pasował.
Ja dzwoniłam do Irka i tel dzwonił ale nikt nie odebrał tylko poczta sie zgłosiła.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Bogatynia, co z Irkiem Kaczorem ?

Post autor: niki 28 » 08 sie 2010, 19:17

Wielka tragedia.Jeszcze raz głęboko współczuje tym co stracili cały dorobek życia.Pamiętam jak na jednej z wystaw rozmawiałem z Irkiem na temat mieszkania które właśnie remontował.Jego wątek o zakładaniu 1000-czki też cieszył sie ogromną popularnością na naszym forum.

niki 28

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Re: Bogatynia, co z Irkiem Kaczorem ?

Post autor: Marek81 » 08 sie 2010, 20:30

Koszmar !!!!
Fajnie jest mieszkać nad takim kanałkiem, ale jak widać nigdy nie da się przewidzieć tak obfitych opadów.
Nie rozumiem jednego!!!!
My potrafimy zrobić wszelkiego rodzaju kontrolery które nas alarmują w razie niebezpieczeństwa, a nikt nie potrafi zrobić systemu alarmowego który ostrzega o wielkiej wodzie w takim kanałku ???

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Re: Bogatynia, co z Irkiem Kaczorem ?

Post autor: Marek81 » 08 sie 2010, 20:45

Widziałem Iwonę która mówi o stracie mieszkania.

Przykro bardzo przykro.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Bogatynia, co z Irkiem Kaczorem ?

Post autor: niki 28 » 09 sie 2010, 07:26

Marek81 pisze:Widziałem Iwonę która mówi o stracie mieszkania.

Przykro bardzo przykro.
Właśnie znalazłem na szczegółowej mapie Bogatynii adres Irka i jego rodziny.Rzeczywiście musieli stracić całe mieszkanie ,a nawet budynek w którym mieszkają.Wszak ich dom znajduje się nad samą rzeką Miedzianką ,która jak wiemy podniosła się aż o siedem metrów.Szczęście w nieszczęściu że żyją,ale w ich sytuacji nie chciałbym być :cry:

niki 28

Awatar użytkownika
jacaban
junior
junior
Posty: 78
Rejestracja: 07 lis 2007, 20:40
Imie i Nazwisko: Jacek B
Miejsce zamieszkania/miasto/: lubuskie

Re: Bogatynia, co z Irkiem Kaczorem ?

Post autor: jacaban » 09 sie 2010, 13:38

witajcie.
Właśnie skończyłem rozmawiać z Irkiem. Część forumowiczów zna już sytuację w jakiej się znalazł wraz z rodziną. Sytuacja jest na tyle dramatyczna, że postanowiłem przedstawić ją także na Forum.
Irek stracił dorobek swojego życia. Budynek, w którym mieszkała jego rodzina uległ zawaleniu. Jego mieszkanie oberwało się i runęło do wody. Irek z rodziną uciekł w ostatnim momencie. Na domiar wszystkiego zalaniu uległo jego miejsce pracy. Sytuacja jest dramatyczna - w jednej chwili stracił wszystko i został z tym co miał na sobie.
Paradoksalnie przy całej tej tragedii, budynek zawalił się do miejsca gdzie stał zbiornik z rybami. Kiedy Irek poszedł oglądać ogrom zniszczeń okazało się że mimo braku prądu, ogrzewania i napowietrzania ryby żyją. Brodząc po kolana w szlamie i w mule, wyłapał wszystkie ryby i dostarczył do najbliższego ocalałego sklepu zoo w Czechach. Myślę, że taki gest świadczy tylko o jego prawdziwej pasji. Fakt ten łapie za serce tak mocno, że nie można zostawić tego obojętnie. Szczególnie czujemy to MY - Akwaryści !

Obecnie jego rodzina jest bezpieczna i w miarę zorganizowana. Mają dach nad głową i zapewnione jedzenie.
Irek stracił praktycznie wszystko.Tak wygląda to co zostało z budynku:
Obrazek

Wobec tych dramatycznych wydarzeń apeluję o każdą pomoc, dla Naszego kolegi.
Liczy się każda złotówka, która pozwoli mu wrócić do normalności.
Przyłączmy się do akcji, które organizują "społeczności akwarystyczne" a szczególnie pasjonaci Dyskowców, aby wesprzeć w tej trudnej sytuacji Naszego Kolegę.
Zachęcam także do Tworzenia nowych form pomocy.

pomóc można na:
http://www.pkmd.pl/pl/forum/viewtopic.php?f=38&t=5697
i tu:
http://www.pkmd.pl/pl/forum/viewtopic.php?f=38&t=5697
http://www.pkmd.pl/pl/forum/viewtopic.php?f=38&t=5695

pozdrawiam i apeluję o solidarność
Jacek

Awatar użytkownika
jacaban
junior
junior
Posty: 78
Rejestracja: 07 lis 2007, 20:40
Imie i Nazwisko: Jacek B
Miejsce zamieszkania/miasto/: lubuskie

Re: Bogatynia, co z Irkiem Kaczorem ?

Post autor: jacaban » 14 sie 2010, 22:46

Witajcie
Dziś razem z Piotrkiem (na forum Więcek) byliśmy u Irka. Nawet nie wiem jak opisać to co tam ujrzeliśmy. Dramat, kataklizm ,tragedia, szok to chyba za mało.
Wjeżdżając do miasta niby nic się nie dzieje, ludzie robią zakupy, na drogach ruch. Widać wozy straży pożarnych i duże wojskowe samochody. Niby zwyczajny sobotni dzień, ale to wszystko to niezniszczona część miasta. Zjeżdżając w dół bliżej koryta rzeczki zaczyna się krajobraz jak z filmów katastroficznych. Sterty mebli, desek, pralek, szafek. wszystko jakby zmielone. Zwalone mosty, wypłukane wielkie rury kanalizacyjne, dziury w ziemi głębokie na kilka metrów. Aż trudno w to uwierzyć ale w miejscu, w którym chodzimy płynęła rwąca woda ! Widok zniszczonych domów jest przygnębiający. Niektóre po prostu zniknęły, część nie ma ścian. Samochody są tak zniszczone, że nie można rozpoznać marki. Trudno uwierzyć z jaka siłą płynęła woda. Wielkie kamienie, betonowe płyty woda niosła jak styropian.
Irek zaprowadza nas do ruin budynku, w którym mieszkał. Idziemy pieszo droga jest nieprzejezdna. Mimo,że byłem tu kiedyś, z trudem rozpoznaję okolice. Nie ma parkingu przed budynkiem, nie ma betonowego płotu i nie ma połowy budynku ! Woda płynie nowym korytem w miejscu gdzie stał dom. Siła wody musiała być ogromna. Rynny są płaskie, elewacja zdarta do cegieł. Fundamenty odkryte. Woda zabrała tony ziemi i budynek runął. To cud, że nikt tam nie zginął.

Sytuacja w jakiej znalazł się Irek jest bardzo poważna, ale jak sam mówi najważniejsze, że wszyscy żyją. Pomóżmy mu wrócić do normalności. Potrzeby są ogromne ale liczy się każda złotówka. Zbliża się rok szkolny dzieciaczki idą do szkoły wydatki są spore bo stracili wszystko. Aż ciężko to sobie wyobrazić ale to się wydarzyło na prawdę.

Tak więc akcja zainicjowana przez Stanka trwa - http://www.discusforum.pl/viewtopic.php?t=2878&start=60
Aukcja Tomka także http://www.pkmd.pl/pl/forum/viewtopic.php?f=38&t=5695
a dla Wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą pomóc http://www.pkmd.pl/pl/forum/viewtopic.php?f=38&t=5699


Wszyscy pokażmy na co nas stać !

Irek dziękuję wszystkim za okazane wsparcie - choć nie wie do końca na ilu już forach są organizowane różne akcje ;) Bardzo się cieszył z naszych małych "paczek" , które mu zawieźliśmy

pozdrawiam wszystkich
Jacek

kilka zdjęć zrobionych telefonem:
Budynek
Obrazek
tak wyglądały samochody
Obrazek
Woda sięgała do parapetów!
Obrazek
zdarte poszycie maski !
Obrazek
krajobraz przy rzece (podobno jest już w miarę posprzątane)
Obrazek
bez komentarza...
Obrazek

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Bogatynia, co z Irkiem Kaczorem ?

Post autor: arturo » 16 sie 2010, 09:50

Byłem u Irka i spałem w sypialni z oknami wychodzącymi na ten potok, dziś już nie ma tej częsci budynku, tym bardziej, że było to przepiękne ogromne mieszkanie na parterze... aż łza nam się z żoną w oku kręci....
Rozmawiałem z Irkiem w dniu powodzi, już wtedy nie miał niczego, ale na szczęście wszyscy wyszli z tego bez szwanku, jak mogę pomagam, mam nadzieję, choć to tylko kropelki w morzu potrzeb, że Irek stanie z rodzinką znowu na nogi, czego mu z całego serca życzę... pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Pomoc Klubowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości