Krewetki

czyli pomagamy sobie nawzajem

Moderator: stanpiter

Awatar użytkownika
fish
junior
junior
Posty: 90
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:52
Imie i Nazwisko: Radek Rybak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pionki
Lokalizacja: Pionki

Krewetki

Post autor: fish » 20 lut 2008, 14:35

Witam!
Chętnie kupię kilka sztuk krewetek po przystępnej cenie. Chcę sprawdzić czy uda mi się utrzymać je razem z dyskami. W sklepach ceny są dość wysokie.

Awatar użytkownika
Karwen
senior
senior
Posty: 122
Rejestracja: 21 mar 2007, 21:36
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: Karwen » 20 lut 2008, 14:49

A jakie krewetki zamierzasz zakupić?? Najlepsze to by były amano jak dla mnie:P Będzie pewność że ich nie ruszą:P Red sherry to raczej będą podskubywać

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 20 lut 2008, 15:01

Nie gdybajcie... z krewetkami sprawa jest prosta, ryby trzymane od małego i nauczone współżycia z krewetkami wszelkiej maści nie ruszają "robali", najczęściej wpuszczane do akwa, w dodatku z dorosłymi osobnikami zostają pokarmem, nielicznym się uda pod warunkiem, że będą miały sporo roślin i kryjówek, ale i to nie gwarantuje powodzenia, doświadczałem tego wielokrotnie, jedynie krewetka filtrująca jest na tyle duża, że budzi respekt ryb, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Karwen
senior
senior
Posty: 122
Rejestracja: 21 mar 2007, 21:36
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: Karwen » 20 lut 2008, 17:18

Amano rośnie do dosyć pokaźnych rozmiarów:P wątpie żeby dorosła paletka byłaby choćby w stanie ją złapać:P a co dopiero połknąć:P Chociaż ostatnio słyszałem że nawet z red sherry sobie radzą (a to szybkie bestie są i na dodatek małe)

Musze spróbować wrzucić parę krewetek do swoich szczurków (red sherry) i zobaczymy jak sobie poradzą:P

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 20 lut 2008, 17:53

Trzymanie paletek z krewetkami, tym ostatnim nie zawsze wychodzi na zdrowie. Miałem długo w swoim akwarium takie połączenie. Krewetki Red Cherry rozmnażały się, Amano z wiadomych względów nie, wszystko było ok do czasu jak na trzy dni opuściłem dom i nie karmiłem moich podopiecznych, wówczas to po krewetkach pozostało tylko wspomnienie.

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 20 lut 2008, 18:35

Nasze (duże) dyski zeżarły nawet krewetki filtrujace, jak byliśmy przez weekend w Zawoji.
Do młodych 6 cm dysków wpusciliśmy stadko (ok 60 szt) kreweci różnych odmian i mogliśmy tylko patrzeć jak ryby na nie polują. Ani jedna nie przeżyła :( . Teraz krewecie mają osobny zbiornik

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 20 lut 2008, 19:11

Jak dysk zdrowy to w końcu zakosztuje krewetki red cherry, prędzej czy później, bo to instynkt, a jak nie instynkt to głód go do tego pchnie.
A dyski jak chcą to są 3x szybsze od najszybszej red cherry, zapewniam że spidować to potrafią.
Jeśli zapewnisz krewetkom schronienie, takie gdzie dyski nie wejdą, sporo zieleniny, wpuścisz najmniej 100 krewetek na 1 raz, to się uda bez problemu, będą się szybciej mnożyły krewcie niż będą zjadane. No i wyjazd na kilka dni dyskom nie zaszkodzi. Zaręczam.
Przerabiałem ten problem na wiele sposobów, z różnymi krewetkami i róznymi dyskami, ale powyżej opisany sposób dopiero dał pełny sukces.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 21 lut 2008, 09:51

U mnie taż pomysł Toma się sprawdził.....na jakiś czas. Do momentu aż przez jakiś czas ryby nie były karmione, bo wyjechałem. Przed wyjazdem było min. 300 szt a jak wróciłem to 0. :( Ale przynajmniej ryby nie schudły. :)

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 07 maja 2008, 14:30

Chętnie odkupię kilkanaście lub kilkadziesiąt krewetek red cherry od któregoś z kolegów.
A może zna ktoś jakieś sprawdzone źródło, gdzie można kupić krewetki? Na Allegro jest tego sporo, ale mam obawy przed takim zakupem.
Teoretycznie mógłbym je wpuścić do osobnego zbiornika, ale po czasie i tak nie miałbym pewności, czy nie kupiłem jakiegoś gratisa.

A może w przypadku trzymania ich w osobnym zbiorniku wystarczy kilka sztuk? Jak szybko to się mnoży? Można trzymać razem różne odmiany krewetek?

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 07 maja 2008, 14:37

Mamy wielkiego hodowcę w Poznaniu, zawsze od niego brałem robale różnej maści, można wybierać, ostatnio brałem 100szt. red cherry, piękne są i zdrowe, pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Pomoc Klubowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości