Red Melon

czyli pomagamy sobie nawzajem

Moderator: stanpiter

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: kubamajer » 15 sty 2008, 22:58

Marcin, hm.. moim zdaniem różnica w wyglądzie ryb pomiędzy zdjęciami z pierwszej serii, a z "po miesiącu" jest wyraźna na niekorzyść "po miesiącu". Może takie ujęcie, ale wrażenie jest, że rybka z pierwszego zdjęcia "po miesiącu" szczurzeje..
To może być karmienie, jak i "inne sprawy"..

Jakkolwiek by było, moim zdaniem wygląda to niepokojąco.

Acha, jeszcze sprawa świetlówek - zmieniłeś dwie z nich na inne? Uważaj zatem na glony w najbliższym czasie. Nawozisz jeszcze PG?

pozdr

Awatar użytkownika
kolejarz65
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 245
Rejestracja: 31 lip 2007, 11:17
Imie i Nazwisko: Adam Świeżak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kolejarz65 » 16 sty 2008, 07:57

Tak koktajlowych.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 16 sty 2008, 09:32

kubamajer pisze: Marcin, hm.. moim zdaniem różnica w wyglądzie ryb pomiędzy zdjęciami z pierwszej serii, a z "po miesiącu" jest wyraźna na niekorzyść "po miesiącu". Może takie ujęcie, ale wrażenie jest, że rybka z pierwszego zdjęcia "po miesiącu" szczurzeje..
Zdjęć każdej z rybek jest co najmniej kilka. Jak wygląda szczurkowato na jednym zdjęciu to powinna wyglądać podobnie na każdym innym. Jeśli tylko na jednym wygląda mniej atrakcyjne to może jest to kwestia ujęcia. Za miesiąc wstawię więcej zdjęć będzie można więcej powiedzieć.
Acha, jeszcze sprawa świetlówek - zmieniłeś dwie z nich na inne? Uważaj zatem na glony w najbliższym czasie. Nawozisz jeszcze PG?
Już to zauważyłem ... pojawiły się glony ... na razie walczę z nimi mechanicznie i zobaczymy co z tego wyjdzie. Rośliny jakby stanęły w swoim wzroście. Nawożę tak jak do tej pory - trochę PG Classic i Makro w podmianach. No ale od czasu wymiany świetlówek to była tylko jedna podmiana.

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: kubamajer » 16 sty 2008, 17:25

birdas pisze:Rośliny jakby stanęły w swoim wzroście.
Zareagowały książkowo ;). Skoda, że dwie rury na raz wymieniałeś, no ale teraz już nie ma co mieszać. Tylko czujność ;).

pozdr

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 16 sty 2008, 22:27

Fakt ... nie pomyślałem. Ale może wszystko wyjdzie na prostą.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 21 sty 2008, 19:41

Dzisiaj robiłem porządki w akwa i robiłem fotki zbiorniczka. Pokażę więc zdjęcie tej rybki z przekrwionym pyszczkiem. Już jest zdrowa :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tomaszekz
senior
senior
Posty: 101
Rejestracja: 01 lut 2007, 10:37
Lokalizacja: dolnośląskie, okolice Lubina

Post autor: tomaszekz » 21 sty 2008, 21:50

i oby juz nie wróciło swiństwo. ja bynajmniej w moim przypadku stawiam na nicienia! też mam cos podobnego równiez na melonie :lol:
raz znika całkowicie aby potem znowu sie pojawic! to jest dziwne, ale to zaczerwienienie potrafi zniknąć bardzo szybko

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 21 sty 2008, 22:08

Na "innym" forum jest podane,aby nie stosować ogólnie zalecanych zasad. Nie polecam, ale podtrzymuję swoje zdanie - jest lepiej (znacznie lepiej).
Ostatnio kupiłem SFR, no i się troszkę załamałem - po czterech dniach okazało się, że to są faktycznie SFR. (dzięki Kazik).

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 22 sty 2008, 00:22

Krzysztofie, niech pływają na zdrowie, wybrane najładniejsze, pozdrawiam

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 22 sty 2008, 10:10

Marcin, widzę sporo glonów wszelkiej maści w Twoim baniaku. Co się stało? Jakaś plaga?
Ostatnio sam mam z tym świństwem trochę problemów, a wiem, że nauki pobierałeś u Rafała W, i mimo to dziadostwo się rozprzestrzenia!

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 22 sty 2008, 10:18

Jak opanowałem sytuację z pomocą Rafała w styczniu 2006 r. to do stycznia tego roku było albo rewelacyjnie albo bardzo dobrze. Ostatnio nawet lekko podpytywałem na FDMD co się dzieje bo zaczęły mi glonki (sporadycznie) się pojawiać. Rafał napisał, że tak już jest, że w przeciągu bardzo długiego czasu jeden z pierwiastków zaczyna się kumulować i sytuacja ulega pogorszeniu.
To, że faktycznie ilość glonów znacznie się zwiększyła zawdzięczam uszkodzeniu startera. Przez blisko tydzień ilość światła w akwa spadła o 50%, a kupując startem pomyślałem sobie: "wymienię dwie świetlówki". No i wymieniłem i wyraźnie nie przypasowały roślinom. Rośliny stanęły, a sytuację wykorzystały glony. Wczoraj robiłem porządek w akwa - jednak zarosło więc nie jest źle. Rośliny powoli zaczynają akceptować nowe oświetlenie więc chyba uda mi się z tego wyjść. Glonów nie ma bardzo dużo ... myślę, że jest o wiele lepiej niż w większości zbiorników ... ale fakt sytuacja nie jest doskonała.

sarenkas
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2005, 12:17
Imie i Nazwisko: Sławomir Sarna
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: sarenkas » 22 sty 2008, 17:53

Marcin widzę, że twoje rybki nabierają kolorów o które tak się obawiałeś ale może jak popatrzysz na moje to się przekonasz, że będą czerwone a nie żółte
Pierwsze zdjęcie było robione 10dni po zakupie (wielkość tak jak twoich ~8cm) a pozostałe to 21.01 (wielkość od 11 do 12cm) Ryby jedzą tyle że nawet kopyta od konia by wciągnęły
Załączniki
2007.12.12.JPG
2007.12.12.JPG (25.37 KiB) Przejrzano 5818 razy
2008.01.21.JPG
2008.01.21.JPG (38.57 KiB) Przejrzano 5818 razy
2008.01.21.1.JPG
2008.01.21.1.JPG (33.39 KiB) Przejrzano 5818 razy

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 22 sty 2008, 18:08

Co do roślin i glonów u Marcina - dlugookresowe stosowanie serii Planta Gainer, przynajmniej w jej wcieleniu za moich roślinnych czasów upoważnia mnie do tezy o kumulacji bliżej nieokreślonego składnika. Załamanie przychodzi po kilku miesiącach, tym szybciej, im mniejsze procentowo podmiany są robione w zbiorniku. Teoretycznie wyjście z dołka jest proste - regularne podmiany dużej ilości wody na raz (50-70%) wodą prawidłowo nawiezioną, z odmuleniem dna. Powtórzenie kilku takich podmian (w krótkim czasie - co dzień lub dwa) powinno teoretycznie usunąć kumulację, ale taka demolka powoduje, że również wystąpi trochę problemów z glonami, jak podczas dojrzewania zbiornika.

Nie wiem, czy to dobra pora na takie eksperymenty - ludzie patrzą teraz na ryby ;)

Rafał

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 22 sty 2008, 18:55

Sławku Twoje zdjęcia napawają optymizmem. Jedna z tych rybek od Adama
nabiera co najmniej pomarańczowo-czerwonych kolorów. Na zdjęciach nie widać tego aż tak dobrze, Może lepiej jest to widoczne na ostatnim z poprzednio wstawianych zdjęciach ale i tak w rzeczywistości jest znacznie lepiej. Druga z tych rybek jest kompletnie żółta, ale może z biegiem czasu ... .

Rafale dziękuję za wyjaśnienie zawiłości związanych ze stosowaniem nawożenie PG i tego co może się zdarzyć. Aż tak dużych podmian jak wspomniałeś nie planuję ... a odmulanie dna to w ogóle jakaś abstrakcja :?

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 13 lut 2008, 14:10

Minął kolejny miesiąc i oto zdjęcia:

1) Pierwsza rybka - chyba lepiej rokująca w aspekcie wybarwiania:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2) Druga rybka - chyba gorzej rokująca w aspekcie wybarwiania:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na koniec obie:

Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Pomoc Klubowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości