Apel nr 2 - zdjęcia

czyli pomagamy sobie nawzajem

Moderator: stanpiter

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Apel nr 2 - zdjęcia

Post autor: Hypno » 13 wrz 2007, 19:16

Ciąg dalszy apelu odnośnie organizacji imprezy w Lublinie. Tym razem prośba jednak inna. Mam pomysł odnośnie wystroju stoiska, aby go zrealizować potrzeba jednak sporej ilości zdjęć.

Niniejszym więc proszę wszystkich, którzy posiadają zdjęcia własnego autorstwa o tematyce ogólnie rzecz biorąc akwarystyki, choć oczywiście najmilej widziane nasze dyskowe :-) o podsyłanie ich w oryginalnym rozmiarze i bez jakiejkolwiek obróbki na mój adres e-mail:
piotr (a) szpital.lublin.pl (znaczek celowo zmieniony w obronie przed robotami spamerskimi i wiadomo, co zastąpić "@")
Proszę o zdjęcia WYŁĄCZNIE własne, gdyż musimy mieć pewność, że nikt nas nie posądzi o wykorzystanie cudzego dzieła. Genialnie było by gdyby znalazło się kilka zdjęć w dużej rozdzielczości całych zbiorników tak, aby można było wydrukować plakaty w skali 1:1. (Tutaj prośbę tą kieruję zwłaszcza do Bogusia i Rafała). Prośba również do Sławka (Vegi) o kontakt z Mondo Discus z zapytaniem czy nie zechcieliby oficjalnie udostępnić swoich zdjęć do pokazania ich na imprezie lubelskiej, oczywiście z informacjami skąd pochodzą, czyjego są autorstwa i dzięki jakiemu klubowi otrzymane.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 13 wrz 2007, 22:11

Kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt moich fotek kraży po forum, jak Tobie Piotrze, czy Rafałowi jakieś pasuje to mam w większej rozdzielczości, mogę posłać. Dajcie znać jak jakieś wam pasuje do Waszego pomysłu.

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Apel nr 2 - zdjęcia

Post autor: Rafal_W » 13 wrz 2007, 22:25

Hypno pisze:(...)Genialnie było by gdyby znalazło się kilka zdjęć w dużej rozdzielczości całych zbiorników tak, aby można było wydrukować plakaty w skali 1:1. (Tutaj prośbę tą kieruję zwłaszcza do Bogusia i Rafała).
To trudne, przynajmniej w przypadku moich dawnych wersji zbiornika z dyskowcami. W najlepszym razie szerokość pojedynczego zdjęcia (mojego) to 3264 pikseli. Zakładając, że złapałem "cały" zbiornik, który ma 2600 milimetrów długości wychodzą piksele wielkości ok 0,8 milimetra - co daje rozdzielczość 31 dpi. Można powiększyć fotkę - ale imo trzeba by mniej więcej pięciokrotnie, co oczywiście daje straty na jakości, bo dodatkowe piksele są oczywiście interpolowane z istniejących - w efekcie szlag trafi ostrość a i tak trzeba będzie oglądać je z dalszej odległości. Rozwiązaniem byłoby oczywiście strzelenie nap pięciu fotek fragmentów zbiornika (ta piatka to dla mojego tanka, z założeniem wspomnianych 150 dpi) i sklejenie w całość. Ale - będą oczywiście na nim pawiookie no i będę je musiał za ogony poprzywiązywać, bo łażą za mną, gdy robię fotki.

Ale - zdjęcia się znajdą, w jakości przyzwoitej.

Rafał

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 15 wrz 2007, 09:19

Zrobię co będę mógł choć teraz właśnie nie wiele mogę zrobić bo mam bardzo ograniczony dostęp do internetu i bardzo mało czasu.
Piotrze wyśle takie zapytanie i poczekamy na odp. ale myślę że nie będzie z tym problemu bo oni są chętni na współpracę i bardzo życzliwi.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 29 paź 2007, 15:09

Drążąc dalej temat zdjęć informuję, że działa już ftp do przekazywania zdjęć. Zainteresowanym podaję namiary:

Adres: 212.182.103.195
login: pkmd
hasło: ryba

Czekam z niecierpliwością!

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 29 paź 2007, 15:38

pomimo usilnych chęci - nie mogę się połączyć za pomocą podanych danych

Rafał

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 29 paź 2007, 15:50

Ja również, coś ma błędne, chyba hasło :( a takie fajne fotki chciałem im posłać by sobie w fotosklepie poprawili ...

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 29 paź 2007, 15:56

Ops... sory już jest OK wpisało się pknd zamias pkmd. Już jest OK na tych danych jakie podałem wcześniej.

Awatar użytkownika
Fal
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 747
Rejestracja: 13 lut 2005, 22:29
Imie i Nazwisko: Darek Falkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Barcin
Lokalizacja: Barcin
Kontaktowanie:

Post autor: Fal » 29 paź 2007, 18:41

No niestety ja też nie mogę się połączyć.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 29 paź 2007, 19:01

Wszystko jest ok ... zarówno w trybie pasywnym jak i aktywnym. Może po prostu napisz co i jak robisz, i wogóle jaki jest komunikat.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 07 lis 2007, 08:31

Podziękowania dla kolegów:

_TOM_
Fal
Rafal_W
Bogdan

za przesyłane zdjęcia. Już jest z czego wybrać.
Wzywam do tablicy jeszcze Gajowych :-) i nadal proszę o podsyłanie wszelkich zdjęć w jak największej rozdzielczości.
Przypominam namiary na serwer ftp
Adres: 212.182.103.195
login: pkmd
hasło: ryba

Odpowiedz

Wróć do „Pomoc Klubowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości