Co to jest za odmiana

czyli pomagamy sobie nawzajem

Moderator: stanpiter

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 13 sie 2007, 18:11

Wogóle martwi mnie, że te rybska jakieś takie ciągle głodne. Karmikiem dostają 4 razy dziennie jeść i ciągle głodne. Już nie wspomnę o gratisach jakie sypię ręcznie.
Jeśli nie żartujesz to przebadaj je na obecność tasiemca :wink:
Choć zdrowy dysk w dobrej wodzie żre jak świnia :mrgreen: przynajmniej za młodu.
Choć mam jednego staruszka co żeruje cały dzień non stop i obżera się straszliwie łapczywie, je wszystko, je ciągle, ile by mu nie dać, pokazał mi że 18cm dysk może całkowiciw na boku, na płasko wpływać pod lotosy i tam wyciągac tresztki. On nawet kawałek banana zje, ostanio borówkę kanadyjską bez skórki zjadł, tak jak bym go głodził sie zachowuje zawsze.
Z ciekawości podlinkuję 2 zdjęcia. Szczurek na etapie wychowu młodych:
No trochę sie poprawił, ale błędy młodości są u dysków zawsze widoczne potem na starość. Szkoda, że teraz to drugi profil, nie ten sam.
Tak bywa jak się za szybko rozmnażać chce.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 13 sie 2007, 18:55

_TOM_ pisze: Jeśli nie żartujesz to przebadaj je na obecność tasiemca :wink:
Choć zdrowy dysk w dobrej wodzie żre jak świnia :mrgreen: przynajmniej za młodu.
To musiałbym wszystkie przebadać ;)
10 miesięcy temu moczyłem je w moneolu i ciliolu, ale jakoś nie wzięły tego do siebie :?
Choć mam jednego staruszka co żeruje cały dzień non stop i obżera się straszliwie łapczywie, je wszystko, je ciągle, ile by mu nie dać, pokazał mi że 18cm dysk może całkowiciw na boku, na płasko wpływać pod lotosy i tam wyciągac tresztki. On nawet kawałek banana zje, ostanio borówkę kanadyjską bez skórki zjadł, tak jak bym go głodził sie zachowuje zawsze.
A badałeś go za obecność tasiemca ? ;) Moje wszystkie rybki uwielbiają każdy rodzaj pokarmu ... ale w postaci płatków. Niestety odzwyczaiłem je od mięska i jak wrzucę mięsko to muszą bocje zjadać. Ale płatki ? - ehhhh ... płatki są najlepsze :D
No trochę sie poprawił, ale błędy młodości są u dysków zawsze widoczne potem na starość.
Trochę się poprawił ? - teraz to prawdziwa besia :)
Szkoda, że teraz to drugi profil, nie ten sam.
Proszę - oba zrobione 5 minut temu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bydle nie chciało się obrócić ... jedzonko zawsze wpada z lewej strony akwa i już nauczył się, że w prawą stronę nie ma co pływać. Ale jakoś go zmusiłem ;)
Tak bywa jak się za szybko rozmnażać chce.
Kupiłem go razem z samicą jako szczura. To nie była młoda rybka. Popatrz jakie miał wtedy oko i budowę ciała. Pomimo wielkości to była stara ryba ... wtedy się nie znałem na tym co kupuję.

Awatar użytkownika
stachu
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 321
Rejestracja: 17 mar 2006, 13:40
Imie i Nazwisko: Stanisław Kaczorowski
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: stachu » 13 sie 2007, 20:55

akie toto wychodzi z pary pochodzącej z rodziców:
red white ze SS. Widać na niej delikatny nalot czerwonawy i po SS pionowe pasy w ilości większej niz standart.
Może i tak być,takie ryby wychodzą też z krzyżówki red white(słabe) z red turkus,NAPEWNO jest to mieszaniec a nie jakaś konkretna odmiana,co więcej-nie spodziewaj się że w miarę wzrostu ryba wyładnieje....jeśli będziesz ją karmił dużą ilością astaksantyny to może a nie musi dostać przebarwień czerwonego koloru.Mleczny kolor raczej będzie jej podstawową barwą.No ale Tobie się to podoba ;)

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 03 wrz 2007, 12:57

Co prawda dwóch miesięcy jeszcze nie ma (odkąd jest u mnie), ale później mogę zapomnieć wstawić zdjęcia więc teraz wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Wiem, że astacolor zawiera astaksantynę. Ale tym karmię baaaardzo rzadko. Poza tym D-50, D-allio, pro vegetable, pro vegetable crisps, spirulina, granulat tropicala.

P.S.
Na drugim zdjęciu jakiś biały pypeć wpadł w kadr więc jeszcze jedna fotka tego profilu (żeby nie było, że jest chora ;) )

Obrazek

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 17 wrz 2007, 21:15

Jakby kogoś to interesowało to ta rybka to samiczka. Złożyła mi ikrę (w samotności) i 5 minut później inne przebrzydłe rybsko ją wyczaiło i zjadło (dokładnie to ten niebieski samczyk).

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 13 paź 2007, 19:06

Dzisiaj minęło 3 miesiące jak kupiłem rybkę. To chyba najładniejsza moja rybka (przynajmniej mi się najbardziej podoba). Oto zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
siwy
junior
junior
Posty: 72
Rejestracja: 14 gru 2004, 14:38
Lokalizacja: Sianów koło Koszalina
Kontaktowanie:

Post autor: siwy » 18 paź 2007, 13:38

może się mylę ale rybka wygląda na krzyżówkę ghosta z być może blue snakiem - na co wskazywałoby ubarwienie płetw

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 18 paź 2007, 13:48

Ja tam się nie znam na rozpoznawaniu odmian. Musiałby się wypowiedzieć ktoś zorientowany w tym temacie. Lubię wiedzieć co pływa w akwarium (stąd ten wątek), ale póki co żona na rybkę mówi: "brudas" - po jest taka popaprana w drobniutkie czarne kropeczki :D

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 18 paź 2007, 14:09

Siwy jest raczej zorientowany w temacie.

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Co to jest za odmiana

Post autor: Rafal_W » 18 paź 2007, 16:22

birdas pisze:(...)Jeszcze jedna uwaga. Na zdjęciach wyszła jakaś taka żółta (pewnie dlatego, że zdjęcie robione przed chwilką i jakoś tak w pomieszczeniu strasznie widno było, może aparat trzeba by jakoś inaczej ustawić) - w rzeczywistości jest bardziej biała.
Ustrojstwo, które trzeba przestawić nazywa się balans bieli - tłuczesz zdjęcia "na małpę", a wypada (w przypadku Twojego akwa) wybrać "fluorescent" lub zdefiniować go samodzielnie - jeśli aparat na to pozwala (biały przedmiot do akwa, w pełnym polu widzenia, dalej wg instrukcji aparatu). Poprawiając jeszcze iso (pewnie też jest automatyczne) na niższe unikniesz też przepaleń na zielsku i szumów w zdjęciu będzie mniej - resztę zostaw na automacie, jeśli nie czujesz się na siłach.

Rafał

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 18 paź 2007, 17:16

Ja się chyba nie nadaję do robienia zdjęć. Próbowałem na różnych ustawieniach, w różnych trybach, z różnymi ISO, przesłonami itp. i dalej kiszka. Te zdjęcia co są powyżej to max moich możliwości. ;)
Osobiście uważam, że nie są złe - te z początku wątku to faktycznie wyszły nie takie jak trzeba, ale te ostatnie odwzorowywują realia.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 21 lis 2007, 19:21

Po 4-rech miesiącach od zakupu małej białej rybki wyrósł mi taki potwór:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 22 mar 2008, 21:48

Postanowiłem pokazać jak wygląda rybka po kolejnych kilku miesiącach. Kupiłem ją w połowie lipca 2007 r jako taką:

Obrazek

Dzisiaj (czyli po 8-miu) miesiącach wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak jak wcześniej pisałem jest to samiczka i od czasu do czasu składa ikrę na korzonku :)
Wstawiając aktualne zdjęcie chciałem pokazać jej gabaryty ... po prostu potwór się z niej zrobił. :shock:
A podobno w akwa roślinnym, odżywiana płatkami to te przyrosty mają być mniejsze ... :wink:

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 24 mar 2008, 13:43

Trudno ją określić i też mam takich kilka które wyszły mi po krzyżówce LSS Z Leo. Dziś idą w inne ręce pod nazwą "wypadek przy pracy"

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 24 mar 2008, 21:38

A podobno w akwa roślinnym, odżywiana płatkami to te przyrosty mają być mniejsze ...
No musiałbyś porównać tę samą rybkę w tym samym czasie, ale trzymaną na piasku ze świeżym mięchem codziennie, różnego rodzaju.
Ja jestem przekonany, że na mięchu i bez dżungli byłaby jeszcze większa ... co nie znaczy, że w dżungli i na suchych nie trafi się 20cm okaz.
Jedynie na mięsku bez dżungli i z dużymi podminami masz większe szanse na kilka dysków, z serii
potwór
a nie 1 z kilkunastu :wink:

Odpowiedz

Wróć do „Pomoc Klubowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości