ryby-Stendker

czyli pomagamy sobie nawzajem

Moderator: stanpiter

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 23 sie 2007, 14:35

TOM tak jak myslałem zrobily sie bladsze ale i tak sa ładne , a probowałes cos z nich wyciagnac tzn czy chciałes sprobowac je rozmnożyc bo przeciez ikre ci kładły, a moze tak jak Stachu mowił samiec nie chciał zapładniac ikry??
Samiec tak, zbladł z czasem i z ciemno czerwonego zrobił się pomarańczowy, ale samica pozostała bez zmian, czerwona.
Pewnie dostawały pokarm, którym były 'ulepszane' kolorki u nich, a u mnie tylko serducho ma kolor krwawej czerwieni.

Je nie chcę rozmnażać dysków, brak czasu i warunków. Do tego co z tymi maluchami potem robić i gdzie je trzymać?
Może zimą podejmę próbę, choć zbyt leniwy chyba jestem, więc muszą się moje dyski postarać same jakoś, jak mają aż taką ochotę.

A co do tego co Stachu pisał, to coś w tym jest, bo larw nie widziałem u tej pary jak dotąd, mimo że samica się wyciera dosłownie co tydzień, choć głównie ostatnio na grzałce 200watowej, która jednak w nocy się załącza i usmaży nawet kurze jajko, co dopiero takie ziarenka. W dodatku nie bardzo na grzałce chce się ikra przyklejać i połowa spada. Drugi róg zajęty przez inną parę, a cały baniak jest pusty i nie mają ochoty tam kłaść ikry, mimo wolnej przestrzeni. Do tego mój samiec to smakosz jajek, podobnie jak jego właściciel :mrgreen:
Jak wylądują w tarliskowym baniaku, to dam Ci znać co z tego wyszło lub nie wyszło, na razie więcej jestem poza domem niż w nim, a baniak sterylny zajęty i służy jako kwarantannowy innej parce.

Odpowiedz

Wróć do „Pomoc Klubowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości