problemy ze strona discus.org.pl

czyli pomagamy sobie nawzajem

Moderator: stanpiter

Maximuss
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 09 kwie 2007, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Maximuss » 11 kwie 2007, 16:00

tomaszekz co do sklepów akwarystycznych to myślę że taki dział powinien być na forum. Myślę że to będzie dobra informacja. Jak wiadomo dużo tego jest w sieci, i w różnych miastach są różne sklepy, lepsze i gorsze, a akwaryści zaopatrują się w nich. Stąd ten dział, po to aby zwrócić uwagę na dobre sklepy, a uważać na te gorsze.

Co do domeny to fakt, na razie forum działa z aliasu, ale w planach jest porządna domena, bez reklam itp.

Pozdrawiam

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 11 kwie 2007, 20:08

J-23 pisze: kup mape Polski i sprawdź
Mieszkam w niej. Kolego z internetu.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 11 kwie 2007, 20:46

Koledzy widzę, że kłócicie się (wymieniacie poglądy) o rzeczy oczywiste. Widomo jakie miasto było, jest Stolica.

Breslau kojarzy mi się osobiście z okupacją terenów Polski podczas wojny.

25 lipca 1944 miasto zostało ogłoszone twierdzą (Festung Breslau)

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 11 kwie 2007, 22:50

przynenta pisze: Breslau kojarzy mi się osobiście z okupacją terenów Polski podczas wojny.
Słusznie, słusznie. Wrocław istotnie był pod okupacją niemiecką....przez drobne 508 lat, od 1437 do 1945 roku. Przedtem w latach 1335-1436 był również pod okupacją, ale czeską. Z krótką przerwą na okupację węgierską.
J-23

Awatar użytkownika
Gregi
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 23 lis 2006, 22:33
Lokalizacja: Mississauga, Ontario
Kontaktowanie:

Post autor: Gregi » 11 kwie 2007, 23:54

J-23 pisze:
przynenta pisze: Breslau kojarzy mi się osobiście z okupacją terenów Polski podczas wojny.
Słusznie, słusznie. Wrocław istotnie był pod okupacją niemiecką....przez drobne 508 lat, od 1437 do 1945 roku. Przedtem w latach 1335-1436 był również pod okupacją, ale czeską. Z krótką przerwą na okupację węgierską.
J-23
Prawda, prawda. Jednak jeszcze wcześniej był pod rządami Piastów, jednak to było już dla Ciebie chyba niezbyt niewygodne, że o tym nie wspomniałeś.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 12 kwie 2007, 00:10

Słusznie, słusznie. Wrocław istotnie był pod okupacją niemiecką....przez drobne 508 lat, od 1437 do 1945 roku. Przedtem w latach 1335-1436 był również pod okupacją, ale czeską. Z krótką przerwą na okupację węgierską.
J-23
Czyli według Ciebie Kloss od człowieka pierwotnego, eee przesada, powiedzmy od pierwszych Słowian, eee też przesada, wystarczy od Jezusa Chrystusa licząc do 1335 roku był Polski, Piastowski, nasz, jak sam stwierdzasz powyżej zresztą w swoim poście.
No to co ma te 500 czy 550 latek pod nieproszoną okupacją czy zaborami do rzeczy??? Jest marnym usprawiedliwieniem moim zdaniem.
Patriotyzm, takie czasy mamy, mało kto wie co to i czuje to u siebie.
Stawiam, Kloss, po tym jak miasto nazywasz, że z dziada pradziada to Ty Polak w 100% nie jesteś, bo czuć się nim nie czujesz.

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 12 kwie 2007, 00:12

Gregi pisze: Prawda, prawda. Jednak jeszcze wcześniej był pod rządami Piastów, jednak to było już dla Ciebie chyba niezbyt niewygodne, że o tym nie wspomniałeś.
Poruszany był temat OKUPACJI. Czyżbyś sugerował ze w latach 1000- 1335 Wrocław znajdował sie pod..ehm... przez klawiaturę przejść mi nie chce ;)?
Btw. w referendum akcesyjnym bylem PRZECIW obiema rekami i nogami.
Niestety kochani rodacy byli innego zdania. Nec Hercules.....
J-23

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 12 kwie 2007, 00:26

A co tutaj ma wspólnego już dwu krotnie wspomniana przez Ciebie akcesja. Słowem w niej nie napisano o możliwośći zmiany nazwy polskich miast. Miałem kiedyś we wczesnej młodośći, znajomych w szkole, którzy pochodzili z Twoich okolic. I z mojego doświadczenia życiowego wynika, że najbardziej, zmiany nazw miejscowośći na dolnym śląsku, domagali się ludzie, których rodziny nie pochodziły z tych terenów. Poprostu, przyjechali w ferworze powojennych przesiedleń.

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 12 kwie 2007, 00:54

_TOM_ pisze: Czyli według Ciebie Kloss od człowieka pierwotnego, eee przesada, powiedzmy od pierwszych Słowian, eee też przesada, wystarczy od Jezusa Chrystusa licząc
Bardzo byś się zdziwił gdyby ci powiedziano ze Słowianie pojawili się na terenie dzisiejszej Polski ok. V wieku, a na terenie dolnego Śląska w końcu VI wieku PO CHRYSTUSIE? A jeszcze jakby ci kto powiedział że gród Vratislavia wybudował CZESKI książę Wratysław I ok. 900 r, 100 lat wcześniej zanim dostał się on pod panowanie Piastów za Mieszka I?
Nieco ponad 300 lat liczy historia okup..opps, przepraszam, PANOWANIA państwa polskiego nad miastem Wrocławiem. To o całe 100 lat więcej niż rządy Czechów ;). Nie chcąc cię całkiem dobijać nie wspomnę, ze Słowianie wyparli ze Śląska germańskie plemię SILLINGÓW, od których zresztą nazwa "Śląsk" pochodzi ;).
Stawiam, Kloss, po tym jak miasto nazywasz, że z dziada pradziada to Ty Polak w 100% nie jesteś, bo czuć się nim nie czujesz.
Nu, ja po prostu stwierdzam smutne fakty. A tak nawiasem pisząc, jak już o polskości i patriotyzmie zagadałeś... jak głosowałeś ty i twoja rodzina w referendum dotyczącym przyłączenia Polski do IV Rzesz...oppsss, przepraszam, do Unii Europejskiej? ;)
J-23

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 12 kwie 2007, 01:01

fangornn pisze:A co tutaj ma wspólnego już dwu krotnie wspomniana przez Ciebie akcesja. Słowem w niej nie napisano o możliwośći zmiany nazwy polskich miast.
Napisalem- kup w stolicy mapę ;). A miasto nazywało się Vratyslavia gdy zakładali je Czesi, Wrocław gdy rządzili nim Piastowie i Breslau gdy było pod panowaniem Niemców. Obecnie, moim skromnym zdaniem, to jest znowu Breslau. I dajmy już temu spokój na forum o rybach ;).
J-23

Awatar użytkownika
Mondeja
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2004, 17:25
Imie i Nazwisko: Przemek Laskowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skawina
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Mondeja » 12 kwie 2007, 06:40

Breslau ?? J-23 bez urazy , ale w 1945 roku inaczej byśmy z Tobą gadali :wink:

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 12 kwie 2007, 09:45

Vratyslavia to doskonały pomysł ;) zmień sobie nazwę miasta na taką jaką założyciele chcieli mieć i nikt nie będzie miał żalu . Pozostaniesz oryginalny .
Nikt nie czepia się że Cejlon Syjam czy Birma zmieniły swoje nazwy sięgając do korzeni i może okażesz się prorokiem i pewnego dnia zwolenników Wrocławia czy Breslau pogodzi ta dość sympatyczna nazwa .

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 12 kwie 2007, 10:00

Mondeja pisze:Breslau ?? J-23 bez urazy , ale w 1945 roku inaczej byśmy z Tobą gadali :wink:
Bez urazy..WASI OJCOWIE by inaczej gadali ;). Bo wyście podnieśli ręce do góry i oddali pozycje praktycznie bez walki. Przez co ja mam teraz Sillingów na karku...ech...
J-23
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2007, 10:08 przez J-23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 12 kwie 2007, 10:03

Bylo juz forum ortograficzne pomalu idziemy w kierunku geografii oraz historii ??

pozdrawiam

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 12 kwie 2007, 10:06

Znacie może jakiś adres, gdzie można by się czegoś dowiedzieć o paletkach? :)

Odpowiedz

Wróć do „Pomoc Klubowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości