mam paletki w wielkosci 20 cm.

czyli pomagamy sobie nawzajem

Moderator: stanpiter

Awatar użytkownika
krzysztof0579
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 07 paź 2008, 15:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzysztof0579 » 20 paź 2008, 13:06

Kazdy chwali swoje.a jezeli chodzi o pisanie to niech spojrzy szanowny pan Tom i sam sprawdzi swoją pisownie a potem krytykuje innych.potrafiec ,noa le,pewnei i jeszcze mam sie doszukiwac ??dobre :lol: ...dziekuje za rade i pozdrawiam panów...

rider
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 05 mar 2008, 13:35
Lokalizacja: pisz

Post autor: rider » 20 paź 2008, 15:17

pojechali po tobie nieźle,grunt to do bani nie brać hahahaha.

ambroży
senior
senior
Posty: 105
Rejestracja: 27 maja 2006, 17:59
Imie i Nazwisko: Adam Ambroży
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pisz
Lokalizacja: Pisz
Kontaktowanie:

Post autor: ambroży » 20 paź 2008, 17:35

Krzysztofie jak by ci podrosły jeszcze więcej to daj znać i wklej nowe zdjęcia . Bo te ryby co pokazałeś to naprawdę są giganty jeszcze takich dużych palet to nie widziałem. :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 20 paź 2008, 19:00 przez ambroży, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krzysztof0579
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 07 paź 2008, 15:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzysztof0579 » 20 paź 2008, 18:51

W kleje napewno ale bez glonów i z miarką przyklejoną na paletce zeby tym wszystkim niedowiarkom gały wyszły..prosze o cierpliwosc pozdr..

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Re: mam paletki w wielkosci 20 cm.

Post autor: Bogdan » 20 paź 2008, 19:39

krzysztof0579 pisze:Choduje paletki przez 3 lata zaczynałem jako amator i powiedziec musze że złamałem całkowita zasade parametrow w wody i jej sprawdzania.
Moja marlboro parka oraz blue diamont uzyskały wielkosc 20 cm,składaja ikre raz w tygodniu .Podmieniam wode 1 raz w miesiacu i nic wiecej.Są w bardzo dobrej kondycji ,nawet niewiem co to choroba.
Moze mi ktos wytłumaczyc dlaczego tak sie dzieje.
Szkoda że Twoje rybki nie potrafią mówić .
Dziwisz się że reakcja forumowiczów na Twoje odkrywcze metody hodowli paletek jest zbyt ostra ja natomiast nie.
Dlatego nie że starasz się w paru nic nie znaczących zdaniach podważyć lata praktyki i badań naukowych wielu ludzi.
Rozsądny człowiek nie będzie przecież po trzech latach "amatorsko"prowadzonej hodowli publikował danych stanowiących o radykalnych zmianach.
Nie mam zamiaru się tu wymądrzać jednak nasuwa mi się kilka pytań na które moim zdaniem ktoś kto decyduje się na głoszenie takich nowości powinien znać odpowiedź.
1 Jak długi jest średni okres życia paletek w środowisku naturalnym.
2 Jak długi jest średni okres życia paletek w środowisku jakie Ty im stworzyłeś.
Jeżeli potrafisz mi odpowiedzieć na te pytania możemy zaczynać dyskusje i wtedy zadam następne.

cris74
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2008, 18:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cris74 » 20 paź 2008, 21:04

Panowie z PKMD troche spokojnie.Krzysztof pokazal tylko co ma w akwarium i wyrazil swoje zdanie.
Krzysztof glowa do gory i dalszych sukcesow.Te forum jest tez dla ludzi z poza PKMD.
Przepraszam za brak polskich liter ale jestem za granica i nie mam dostepu do PL klawiatury.

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 20 paź 2008, 21:33

cris74 pisze:Panowie z PKMD troche spokojnie.Krzysztof pokazal tylko co ma w akwarium i wyrazil swoje zdanie.
Wyrażanie własnego zdania to sens istnienia każdego forum jednak należy to tak robić aby nie obrażać innych.
Mnie nie musi się podobać to co pisze i pokazuje Krzysztof ani Krzysztofowi to co piszę ja, nie jest to jednak powód by mnie obrażać.
Bo za obrazę muszę przyjąć fakt zaliczenia mnie do bandy niedowiarków czytających książki gdyż nie wierzę w to co napisał Krzysztof i na dodatek czasami coś przeczytam.

Awatar użytkownika
Haki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 395
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:25
Imie i Nazwisko: Radek Rożniata
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kobielice
Lokalizacja: Kobielice
Kontaktowanie:

Post autor: Haki » 20 paź 2008, 22:07

Kiedyś też miałem szczurowate palety i myślałe że jestem Mistrzem Świata bo nie widziałem lepszych, jak teraz patrze na zdjęcia ryb które miałem i na ryby które teraz mam w akwa to widzę różnice.
Jeśli kolega się nie zniechęci do tych ryb i będzie dalej je trzymał to za 5 lat też się bedzie z nich smiał. Najwazniejsze że jemu sie podobają i jest z nich dumny a daje sobie głowę uciąc, że jak zobaczy u kogoś z nas ładniejsze ryby na żywca to będzie dążył do tego żeby takie mieć.

Awatar użytkownika
cobaltblue
junior
junior
Posty: 59
Rejestracja: 04 kwie 2008, 19:48
Imie i Nazwisko: Karolina Kobermajer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Redditch/UK
Lokalizacja: Redditch/UK

Post autor: cobaltblue » 20 paź 2008, 22:26

Krzysztofie,a czy te paletki gdy trafily do Ciebie 3 lata temu to juz byly dorosle i takich rozmiarow,jakich sa teraz,czy byly mlode? w jakim wieku i jakiej wielkosci byly,gdy zawitaly w Twoim zbiorniku?

andzio65
senior
senior
Posty: 109
Rejestracja: 21 wrz 2008, 02:58
Imie i Nazwisko: Andrzej Ansilewski
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: andzio65 » 21 paź 2008, 05:40

Napisz szczerze ile sztuk potomstwa wychowało Ci się z tej cotygodniowej ikry. Jeśli nic to NA PEWNO woda nie jest dla nich dobra. Piszę dla tego, że wiem z własnego doświadczenia, iż para, która opiekuję się młodymi nie składa ikry. Więc jeśli jest tak jak podejrzewam, to żal mi Twoich rybek, że nie mogą się cieszyć pełnią macierzyństwa. Owszem palety zniosą wbrew pozorom bardzo dużo i będą rosły, ale niestety ikra i narybek obnażą nagą prawdę o wodzie.
A poza tym przyłączam się do postów kolegów, dyskutować można, ale z kulturą, bez wzajemnego obrzucania się błotem. Ludzie wymyślili mowę do porozumiewania się, a nie do wzajemnego obrażania, czego niestety w dzisiejszym świecie jest bardzo dużo.
Wszystego najlepszego przyjacielu.

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 21 paź 2008, 06:57

krzysztof0579 pisze:po co ja tutaj wogole pisze jaks banda zadrosnikow ktorzy czytaja to smieszne ksiazki i sie wymądrzrają.Szkoda mi was bo autorzy ksiazek robia na was kase i sie smieja...Kto nie wierzy to zapraszam do mnie.
Prawdą jest, że dla niektórych słońce nadal kręci się wokół ziemi a w Klewkach wylądowali Talibowie .........

Po rewelacjach szanownego specjalisty zastanawiam się obecnie, że ciężki jest los tych co ogłoszają publicznie swe odkrycia.
Jednych palono na stosie, innych ćwiartują publicznie, a tu (na Forum) jedyni się z odkrywcą spierają.

Ze swej strony oświadczam, że publicznie odszczekam wszystko co do tej pory napisałem na temat dyskowców a głowę posypię popiołem, jeśli po rekonesansie Arturo napisze on o Krzystzof0579, iż nie łgał i nie minął się z prawdą.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 21 paź 2008, 08:20

Krzysztof a Twoje dyski przypominają te http://www.zoofestiwal.krakow.pl/pages/ ... 〈=pl

A akwarium przypomina to ?
Obrazek

Bo ja uważam że te akwarium nie jest wzorcem ale ma dobre parametry wody two 5 tww 3 ph 6,45- 6,5 no3 10 po4 1 fe 0,05 Jak widzisz szyby czyste

Bandzior :)

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 21 paź 2008, 09:06

Czekam na zaproszenie i będę bił pokłony jeśli to prawda, jeśli tylko zechcesz.... pozdrawiam

Awatar użytkownika
krzysztof0579
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 07 paź 2008, 15:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzysztof0579 » 21 paź 2008, 11:31

arturo pisze:Czekam na zaproszenie i będę bił pokłony jeśli to prawda, jeśli tylko zechcesz.... pozdrawiam
Powiem tylko jeszcze na zakonczenie ze rybki byly chowane od malenkosci ok 3-4 cm. Te akwaria ktory pokazuje Turysta są robione typowo pod wystawe i tak naprawde nie wiadomo ile chemii i co tam sie w nich znajduje. Nie bądz naiwny.Nie mówie ze moje paletki są najładniejsze bo widziałem owiele lepsze jesli chodzi o ubarwienie tych pieknych rybek . Te glony pojawiajace sie co jakis czas na szybie jest efektem ze akwarium dostaje zbyt duzo swiatła dziennego poniewaz jest ono skierowane na wprost okna. Jak ktos nie ma rodziny i nie chodzi do pracy to mozna siedziec i 24 h pielegnowac , ale bez przesady.Po przez swoje ogłoszenie nie chce nikogo obrazic ani urazic. Nie ktorzy czlonkowie PKMD mnie zaatakowali skupiajac sie nie rybach tylko na 3 dniowych glonach gdzie z pewnoscią nie jeden z chodowcow ma taki problem.Zanim kogos zlinczujecie to powinniscie sie gleboko zastanowic .
Dziekuje za wypowiedz jednego z starszych członkow widac ze ma ogromna wiedze i jest bardzo doswiadczony w tym co robi.Chyle czoła dziekuje i pozdrawiam...

Awatar użytkownika
myslu
junior
junior
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2008, 16:51
Imie i Nazwisko: Bartosz Mysłowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: myslu » 21 paź 2008, 12:01

krzysztof0579 pisze:
arturo pisze:Czekam na zaproszenie i będę bił pokłony jeśli to prawda, jeśli tylko zechcesz.... pozdrawiam
Powiem tylko jeszcze na zakonczenie ze rybki byly chowane od malenkosci ok 3-4 cm. Te akwaria ktory pokazuje Turysta są robione typowo pod wystawe i tak naprawde nie wiadomo ile chemii i co tam sie w nich znajduje. Nie bądz naiwny.Nie mówie ze moje paletki są najładniejsze bo widziałem owiele lepsze jesli chodzi o ubarwienie tych pieknych rybek . Te glony pojawiajace sie co jakis czas na szybie jest efektem ze akwarium dostaje zbyt duzo swiatła dziennego poniewaz jest ono skierowane na wprost okna. Jak ktos nie ma rodziny i nie chodzi do pracy to mozna siedziec i 24 h pielegnowac , ale bez przesady.Po przez swoje ogłoszenie nie chce nikogo obrazic ani urazic. Nie ktorzy czlonkowie PKMD mnie zaatakowali skupiajac sie nie rybach tylko na 3 dniowych glonach gdzie z pewnoscią nie jeden z chodowcow ma taki problem.Zanim kogos zlinczujecie to powinniscie sie gleboko zastanowic .
Dziekuje za wypowiedz jednego z starszych członkow widac ze ma ogromna wiedze i jest bardzo doswiadczony w tym co robi.Chyle czoła dziekuje i pozdrawiam...
Drogi Kolego, na początek hodowca, hodować i hodowla piszemy przez "h" a nie "ch". Ale to tak na marginesie bo kole w oczy.
Przechodząc do meritum, po co cytujesz Arturo skoro nie ustosunkowałeś się do jego oferty odwiedzin? czyżby strach przed prawdą?

Odpowiedz

Wróć do „Pomoc Klubowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości