I POLSKIE MISTRZOSTWA DYSKOWCÓW

Awatar użytkownika
ewa63
senior
senior
Posty: 173
Rejestracja: 15 lis 2004, 02:46
Imie i Nazwisko: Ewa Gawlik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rybnik
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: ewa63 » 03 kwie 2006, 21:25

hm... przez naście lat przeszłam już chyba wszystkie etapy robienia tegoż typu druków, od ręcznego wypisywania (również patyczkiem gotykiem po niemiecku, ha, ha...), letrasetu, aż do... GOTOWCÓW!

Najprościej rzecz ujmując:
1. wszystkie materiały drukowane przygotowane wcześniej w wystarczającej ilości (kolorowe)
2. wystarczy drukarka z tonerem czarnym, "zjadająca" wybraną gramaturę (nie polecam wciskania na siłę, ponieważ podajnik po jakimś czasie szlag trafi, a koszt naprawy... tyle co nowa drukarka)

Naklejki na akwa z papieru samoprzylepnego... no... ale zdzieranie tegoż z szyby... okropna robota!

Coś wymyślę i dam znać, tylko Mirku opisz co i jak.

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 04 kwie 2006, 23:14

było by przygotować jakiś podkład który będzie do druku.
Naklejki mogę przygotować tylko jaki rozmiar ?
Odklejanie ze szkła to nie problem jak się ma chociażby suszarkę do własów :wink:

Gość

Post autor: Gość » 05 kwie 2006, 14:50

Mirku - szuszarka jest niezastąpiona przy zdejmowaniu folii samoprzylepnej, nie papieru. Tu bardziej przyda się skrobak, woda detergest i denaturat!
Napisz co potrzebujesz i jakie formaty (najlepiej dostosować do drukarki oczywiście).

marek
zarząd pkmd
Posty: 1524
Rejestracja: 06 gru 2004, 19:27
Imie i Nazwisko: Marek Widur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: marek » 26 kwie 2006, 22:40

Zostało na tyle mało czasu do imprezy, że z dużym prawdopodobieństwem każdy może już zadeklarować kiedy zjawia się w Krakowie. Z pracami w hali ruszamy już w poniedziałek tzn.29 maja. Osoby, które chcą pomagać w organizacji wystawy już na miejscu proszone są o konkretne informacje tzn. od kiedy mogą włączyć się do ekipy.

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 27 kwie 2006, 05:22

wmarek pisze:Zostało na tyle mało czasu do imprezy, ...............proszone są o konkretne informacje tzn. od kiedy mogą włączyć się do ekipy.
Przyjadę do Krakowa 29 maja rano. Mam nadzieję, że nie będziemy wszystkiego robić we dwoje...........

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

re

Post autor: hudy » 27 kwie 2006, 06:10

Ja jestem na miejscu.

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 27 kwie 2006, 07:57

Ja też jestem , więc już nas kupa :wink:

Awatar użytkownika
Mondeja
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2004, 17:25
Imie i Nazwisko: Przemek Laskowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skawina
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Mondeja » 27 kwie 2006, 08:06

jestem od 29 maja na miejscu

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 27 kwie 2006, 08:13

Ja będę od 30 a Jotka z Andrzejem dotrze dzień przed wystawą rano - trochę kilometrów mamy a oni muszą zabrać też ryby w podróż . Myślę że jeden dzień im starczy aby postawić swoją część .

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 27 kwie 2006, 10:00

Ja bede dojezdzal codziennie od 30-go wiec spoko :)

marek
zarząd pkmd
Posty: 1524
Rejestracja: 06 gru 2004, 19:27
Imie i Nazwisko: Marek Widur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: marek » 27 kwie 2006, 11:51

Super,ale kto jeszcze? Musimy stworzyć kilka ekip, każda z ekip musi zajmować się określonymi zadaniami i być za nie odpowiedzialna. Proszę o większą aktywność osób z Krakowa.

Awatar użytkownika
marcinw
zarząd pkmd
Posty: 721
Rejestracja: 15 sty 2006, 21:41
Imie i Nazwisko: Marcin Wilk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: marcinw » 27 kwie 2006, 15:08

Będę od czwartku 1.06. na "dochodne" - Iza nie może wziąć wolnego w pracy a dziećmi trzeba się opiekować.

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 28 kwie 2006, 11:37

Ja chyba też będę 29 maja z moją ekipą i całym sprzętem. Na raz pewnie się nie zabiore, chociaż przyjadę dwoma ciężarówkami, więc reszta może przyjedzie we wtorek.

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 28 kwie 2006, 14:12

A ja sobie z innej beczki.

Coś mnie ostatnio zastanowiło, gdy patrzę na nadsyłane zgłoszenia ryb na Mistrzostwa Dyskowców. Jednym z pierwszych, który przysłał zgłoszenie był Darek i zgłosił azjatki.
W jego przypadku to zrozumiałe.

Z tego co się orientuję, mamy zarówno w PKMD i poza nim więcej akwarystów, którzy prowadzą hodowle i zajmują się handlem dyskowcami.
Znamienne jednak, że żaden z nich (a lista wcale nie jest krótka) nie zgłosił na Mistrzostwa żadnej ryby.............

W tym miejscu stawiam sobie pytanie, czy ich jakość jest tak mizerna, że żadnych pokazać publicznie nie można?, czy też są oni "ponad takie zabawy".

Osobiście wolałbym, by w praktyce zaważyła druga z wymienionych przyczyn, bo inaczej biada kupującym materiał z takich miejsc....... :cry:
Nawiasem mówiąc, czy ktoś zna lepszy sposób zareklamowania hodowli i posiadanych ryb???????

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 28 kwie 2006, 14:57

Cóż - miałem okazję nie raz oglądać "jakość" ryb oferowanych przez osoby które zdominowały ogłoszenia internetowe oraz jakość ryb wystawionych na giełdach .
Można wymyslać nazwy i zapewniać że rodzice są piękni jak z żurnala ale w zasadzie jestem pesymistą - w tym fachu liczy się tylko szmal a nie uroda . Większość oferty nie ma szans dożyć pełnoletności a rodzice dobierani są na zasadzie aby były młode - nieważne że wychodzą z tego brudasy czy popaprańce liczy się ilość .
Myślę że pięknych ryb należy szukać u entuzjastów a nie u handlarzy - tam przoduje miernota . To moja odpowiedź dlaczego nie pojawiają się zgłoszenia od tych którzy mocno siedzą w handlu . Poprostu to nie jakość a jakoś to będzie - przyjdzie głupi to i kupi !!
Jestem przekonany że nasze najładniejsze ryby i tak dostaną baty na tle zagranicznych wystawców - pocieszające będzie to że nasze i tak pokonają najlepszą polską ofertę handlową.

Uważam że część tych ofert to fotki ściągnięte z internetu ( a w rzeczywistości to wstyd toto jako rodzica pokazać ) a przecież sprzedaje się ryby małe niewybarwione pod nazwami super space red ocean . W Krakowie będzie można ocenić kto się wsydził a kto nie .

Odpowiedz

Wróć do „I Mistrzostwa Dyskowców Kraków 2006”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość