Przygotowanie ryb na konkurs.

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Przygotowanie ryb na konkurs.

Post autor: Ambra » 02 kwie 2006, 07:57

Otwiera się możliwość oglądnięcia wielu dyskowców, nawiązania nowych kontaktów, wzajemnego poznania się i czerpania wiedzy garściami. Żadna metoda uczenia się nie zastąpi moim zdaniem bezpośrednich rozmów.

Impreza w Krakowie, to wielkie święto dyskomaniaków. Uważam, że kto poważnie traktuje swoje zainteresowania, ten takiej możliwości nie przepuści, a jeśli już jechać, to oczywiście z własnymi rybami......
Wiem z doświadczenia, że warto coś takiego przeżyć. Warto, bo to wspomnienie na całe życie............

To święto wszystkich dyskomaniaków i nie ważne w tym wypadku, czy nosi się barwy PKMD, czy w sumie nie widzi się sensu należenia do Klubu.
Podczas Mistrzostw, każdy wystawca staje się zawodnikiem i ma takie same prawa. Każdy uczestnik otrzyma także dyplom i pamiątkowy medal - to ma zagwarantowane.
Co dalej......... cóż, to napisze życie, a to często niesie różne niespodzianki.
Z Mistrzostw można będzie wyjechać z piękną statuetką a nawet nagrodą pieniężną..............

Wielu z Was sądzi, że jego ryby na taki konkurs są za słabe. Wiem o tym, bo piszecie o tym do mnie.
Odpowiem więc zbiorczo:

Mistrzostwa to zawsze wielka niewiadoma.
Niekiedy autentycznie piękna ryba zachowuje się w czasie konkursu tak źle, że otrzymuje niskie oceny, a potencjalnie słabsza roztoczy przed sędziami wszelkie swe atuty, podbijając ich serca.
Mistrzostwa można rozpatrywać jedynie w kategoriach sportowych, a tu, to wszystkim wiadomo, murowanych zwycięzców nie ma.
Mistrzowie schodzą niekiedy z areny pokonani...............

Chyba już pora, by zacząć zgłaszać ryby na Mistrzostwa.

Awatar użytkownika
Mondeja
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2004, 17:25
Imie i Nazwisko: Przemek Laskowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skawina
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Mondeja » 02 kwie 2006, 20:40

Andrzeju musze podjąć z Tobą polemikę na zgłoszone przez Ciebie zagadnienia. Próbowałem już poruszać sprawy o których napisze poniżej na zarządzie. Napisałem kilka tygodni temu 2 posty , ale niestety bez żadnego odzewu ... Piszesz o tym, że już najwyższy czas zgłaszać się do mistrzostw ; jak na razie nikt tego nie czyni. Wcale się temu nie dziwię , sam mam zamiar zgłosić jakieś ryby , ale na razie się wstrzymuje gdyż niektóre zasady konkursu nie do końca są jasne na tym etapie. Bądź też jeśli takie mają być to jest zbyt wcześnie i lepiej poczekać do ostatniej chwili. Dlaczego ? Po pierwsze - przy zgłoszeniu trzeba podać w jakiej klasie zgłasza się rybę - uważam , ze taką informacje wystarczyłoby podać w niedługim terminie przed samym konkursem. Są jeszcze 3 miesiące czasu , ktoś zgłosi rybkę w danej kategorii , ale kto wie co przez ten czas sie wydarzy ... Przyjmując najgorsze oraz to , że nie jest członkiem PKMD i zapłaci 100 zł za wystawienie rybki to czy ma szansę wystawić w zamian za tą rybę jakąś inną , w innej kategorii ? Bo jesli nie to ilu z nas dysponuje wieloma konkursowymi egzemplarzami z jednej formy barwnej ? I w razie niedyspozycji jednej zastąpi ją inną z tej samej formy ? Druga rzecz to same kategorie - pojawia się mianowicie kategoria W - pierwsze pokolenie po dzikich dyskowcach. Co to jest ? o co chodzi ? Mam trochę dzikusów z różnych form barwnych , ale kto stwierdzi , ze są to formy dzikie czy F1 po nich ? Kto odróżni dzikiego Heckla od F1 po dzikich Hecklach ? Konia z rzędem temu kto tego dokona ... Śledząc konkurs dyskowców w Duisburgu nie widziałem tam nigdy takiej kategorii. Kolejna kategoria to G - czerwone z wzorem (tak napisane jest na karcie zgłoszeniowej) Czy nie powinno być czerwone turkusy ? Bo czerwone z wzorem może być dla niektórych osób mylące. Podobnie jak kategoria F - turkusowe bez wzoru czyli kobalty. Moim zdaniem powinno być "czyli kobalt i blue diamond". Blue diamond należy do dysków kobaltowych , ale w handlu występuje pod inną nazwą (no i różni sie od handlowego kobalta brakiem pręg na ciele). No i chyba ostatnia już sprawa - ryby na konkurs należy zgłaszać 1 czerwca pomiędzy godziną 10 a 13 natomiast ich ocenianie zaczyna się tego samego dnia o godzinie 14 ! to chyba zbyt krótki okres na aklimatyzację ryb , zwłaszcza jeśli przyjadą z daleka ! Wtedy rzeczywiście "mistrzowie mogą schodzić z areny pokonani" a "słabsze ryby podbiją serca sędziów". Ale czy o to nam chodzi ? Żeby o wygranej decydował przypadek a nie to która ryba jest ładniejsza. Żeby wygrywały te , które mają do Krakowa najbliżej i najlepiej zniosą podróż ? No i chyba zbyt krótki okres na samo ich przyjmowanie. Na tego typu konkursach częstą praktyką jest wysyłanie przez hodowcę ryb kurierem gdy sam ma zbyt daleko lub z innych przyczyn nie może przybyć na konkurs. Co w przypadku gdy nie zmieści się w rzeczonych 3 godzinach ?
Aha jeszcze jedno - nagrody pieniężne. Jest informacja opatrzona takim nagłówkiem. Czytamy w niej , że łączna wartość nagród wynosi 10 tys zł. A poniżej , że nagrody za 3 kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej wynoszą : 1 - 2 tys , 2 - 1 tys i trzecie - 500 zł. To dopiero 3,5 tys. Co z pozostałymi 6,5 tys zł ? Czy są nagrody pieniężne za miejsca w poszczególnych kategoriach barwnych ?
Dlaczego tak się rozpisałem o tym wszystkim ? Pomyślicie , że pewnie ze złośliwości :D Otóż nie , dlatego , ze jest kilka niejasności i lepiej wyjaśnić je od razu aby ułatwić zgłaszanie ryb na konkurs a także po to aby po wszystkim znów nam nie zarzucono , ze zrobiliśmy konkurs pod PKMD z "dziwnymi" zasadami ...
pozdrawiam , Przemek.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 02 kwie 2006, 21:29

Podzielam zdanie Przemka w kwestii że popełniamy ten sam błąd który tak mocno krytykowaliśmy w Pradze . Wpuść rybę po podróży a cyganka Ci powróży .........................
Moim zdaniem wpuszczenie ryb powinno odbyć się już 1 czerwca wieczorem a ocena powinna odbyć się w dniu 3 czerwca - dajmy rybom 2 dni . Przecież zamieszczenie na zbiornikach już w pierwszym dniu która wygrała a która nie, nie jest najważniejszym zadaniem ( kto będzie w pierwszym dniu wystawy pewnie z ciekawości zjawi się i w dniu kiedy wszystko będzie jasne ) . Można przecież dodać jeszcze nagrodę publiczności i ogłoszenie wyników przenieść na ostatni dzień oraz wręczenie nagród . To tylko moje zdanie .
Pozostałe kwestie poruszone przez Przemka też mnie ciekawią ;) .

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 03 kwie 2006, 07:50

Zbiorczo na listy Przemka i Alka.

„...Napisałem kilka tygodni temu 2 posty , ale niestety bez żadnego odzewu ...”

Natychmiast sprawdziłem i ku memu zdziwieniu brak mojej odpowiedzi. Słowo, że jej udzieliłem, bo problem był ważny. Cóż los bywa złośliwy...... ale ad rem:

„....Są jeszcze 3 miesiące czasu , ktoś zgłosi rybkę w danej kategorii , ale kto wie co przez ten czas się wydarzy ... „

Generalnie, jak by nie liczyć, zostało jedynie 59 dni na dzień dzisiejszy, a 1 maja będzie to 30 dni przed Mistrzostwami. Jakie 3 miesiące?
Tyle matematyki.
Regulamin nie wymyśliłem, a raczej skopiowałem z innych imprez. Nie jest to napisane celowo, ale nie pisane prawo mówi, że na 3 dni przed można jeszcze zmienić kategorię w ramach ilości zgłoszonych ryb.
Jeśli to napiszemy oficjalnie, można się spodziewać 90% zmian w ostatnim momencie.
Jeśli kogoś dotknie nieszczęście (TFU), pewnie zaraz napisze i nikt mu krzywdy nie zrobi. :D

„...Druga rzecz to same kategorie - pojawia się mianowicie kategoria W - pierwsze pokolenie po dzikich dyskowcach. Co to jest ? o co chodzi ? ...... Śledząc konkurs dyskowców w Duisburgu nie widziałem tam nigdy takiej kategorii........ „

Polemiki nie podejmuję, bo mam podobne zdanie. :evil:
Kategoria została wymyślona przez Niemców i zatwierdzona w EDV w 2005 roku w Pradze.
Czesi – więc nikt nic nie wie........
W tym roku obowiązuje ona także w Duisburgu. Marek ma niemieckie karty zgłoszeń, możesz sprawdzić........
Jedno jest pewne, nasi sędziowie w czasie szkolenia temat przerobili i są przygotowani........
Nie możemy też udawać, że to co jest, u nas nie ma............

„.... Kolejna kategoria to G - czerwone z wzorem (tak napisane jest na karcie zgłoszeniowej) Czy nie powinno być czerwone turkusy? .....”

Jak zwał, tak zwał – masz dwa przykładowe zdjęcia na karcie i widać o co chodzi.
CZERWONE TURKUSY !!!!!
Jak to czytam, to mogę pomyśleć, że to czerwona ryba z turkusowym wzorem.........

„... Podobnie jak kategoria F - turkusowe bez wzoru czyli kobalty. Moim zdaniem powinno być "czyli kobalt i blue diamond".......”

Pewnie że i tak może być. Inni piszą o tej grupie – „F” - Solid turquoise - Flähentürkis – Plošný Tyrkys – Turquesa sólido. Nazwa grupy to nie jej opis.

„... No i chyba ostatnia już sprawa - ryby na konkurs należy zgłaszać 1 czerwca pomiędzy godziną 10 a 13 natomiast ich ocenianie zaczyna się tego samego dnia o godzinie 14 ! ...”

Parafrazując: – czytać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej.......
Pisze wszędzie jak byk:
Przyjmowanie ryb na konkurs:
31.05.2006 godz. 10.00 – 18.00
1.06.2006 godz. 10.00 – 13.00
Od wystawiającego zależy, kiedy ryby dostarczy. Ryba na aklimatyzację ma 27 godzin, a jak ktoś przywiezie 31.05. o 8 rano, to też nie będzie czekać...........
To nie Praga.

„... Aha jeszcze jedno - nagrody pieniężne. Jest informacja opatrzona takim nagłówkiem. Czytamy w niej , że łączna wartość nagród wynosi 10 tys zł. A poniżej , że nagrody za 3 kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej wynoszą : 1 - 2 tys , 2 - 1 tys i trzecie - 500 zł. To dopiero 3,5 tys. Co z pozostałymi 6,5 tys zł ? Czy są nagrody pieniężne za miejsca w poszczególnych kategoriach barwnych ? ...”

I znów: - „czytać każdy może...........”
Dobrze pisze, a każdy rozumuje jak lubi!!!!!!
„Łączna wartość nagród wynosi 10 tys zł....”
Co to znaczy „łączna”.
Na wartość składają się nagrody pieniężne, a także koszty statuetek, medali i dyplomów. Czy dla Ciebie to jednak tylko fizyczna kasa jest wartością???????

„... kilka niejasności i lepiej wyjaśnić je od razu aby ułatwić zgłaszanie ryb na konkurs a także po to aby po wszystkim znów nam nie zarzucono , ze zrobiliśmy konkurs pod PKMD z "dziwnymi" zasadami ... „

Nawet papież poddawany jest krytyce. Nas to też nie ominie.
Nigdy nie zrobisz tak, by wszyscy byli zadowoleni.
Malkontentów nie brakuje i pewnie się pojawią.
Ważne, by stworzyć miłą atmosferę i wszystkim zapewnić jednakowe warunki.
Pisałem to już i powtarzam: na Mistrzostwach nie jest ważne czy to członek PKMD czy nie. Każdy wystawiający jest tylko lub jak wolisz aż – zawodnikiem i ma te same prawa, ale i obowiązki.

Awatar użytkownika
Mondeja
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2004, 17:25
Imie i Nazwisko: Przemek Laskowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skawina
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Mondeja » 03 kwie 2006, 08:04

Andrzeju
http://www.zoofestiwal.krakow.pl/pol/program.php
tutaj jest mowa jedynie o 1 czerwca !
pzodrawiam , Przemek

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 03 kwie 2006, 09:40

Mondeja pisze:Andrzeju
http://www.zoofestiwal.krakow.pl/pol/program.php
tutaj jest mowa jedynie o 1 czerwca !
pzodrawiam , Przemek
Terminy przyjmowania ryb są na karcie zgłoszeń.

Czy wszystko musi być na tacy?

Między nami zawaliła Ewa bo posłany program zaczyna sie od dnia 31.06....... zaraz do niej napiszę i poprawi.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 03 kwie 2006, 14:59

a ja się nadal pytam czy naprawdę ktoś lub coś zmusza nas aby ocena była zaraz po wpuszczeniu ryb ? . Skąd ten pośpiech ??

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 04 kwie 2006, 07:45

cocoloco pisze:a ja się nadal pytam czy naprawdę ktoś lub coś zmusza nas aby ocena była zaraz po wpuszczeniu ryb ? . Skąd ten pośpiech ??
Nie wiem z czego robisz problem?
Ryby przyjmowane są od środy rano i każdy kto poważnie myśli o wyniku dowiezie je w środę.
Ocena jest w czwartek o 14 i zakończy się koło 21.
Piątek ma Marcin na zrobienie dyplomów, wyników. list itp.
W sobotę w południe - ogłoszenie wyników.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 04 kwie 2006, 09:47

Nie wiem z czego robisz problem?
Jak ten tekst przeczyta moja żona to chyba dostanie kolki ;) ona twierdzi że nic nie robię a ponadto już dawno z lenistwa przestałem robić dobre wrażenie ;)
Problemu też nie mam bo jestem człowiekiem bezproblemowym ( zwalam problemy na innych ) ale i tak uważam że od 3 dnia powieje nudą - przecież nic nie podtrzymuje tak napięcia jak niewiadoma .

Poprostu mi się to troszeczkę nie podoba i tyle to tak jak wpuścić nagą kobietę na scenę i powiedzieć że to striptasse .

Na marginesie mamy jeszcze trochę czasu aby pomyśleć ( ja pomyślałem ) żeby zaprezentować nasze zbiorniki na wystawie - fotka dobrej rozdzielczości i druk w skali 1:1
przecież nic tak nie ozdobi stoiska PKMD jak prezentacja zbiorników . Proszę o nadsyłanie w terminie do 20 kwietnia fotek na mój adres . Postaram się tego dopilnować .
Można też pomyśleć o nagrodzie publiczności - szarpnę się ................................................. i coś ufunduje ;)

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 04 kwie 2006, 12:20

cocoloco pisze: ..........Na marginesie mamy jeszcze trochę czasu aby pomyśleć ( ja pomyślałem ) żeby zaprezentować nasze zbiorniki na wystawie - fotka dobrej rozdzielczości i druk w skali 1:1
przecież nic tak nie ozdobi stoiska PKMD jak prezentacja zbiorników . Proszę o nadsyłanie w terminie do 20 kwietnia fotek na mój adres . Postaram się tego dopilnować .
Można też pomyśleć o nagrodzie publiczności - szarpnę się ................................................. i coś ufunduje ;)

No to pomysłami musi się zająć Alek.
Widzisz, szybko się uczę :lol:

Prawda jest taka, że nawet taki muł jak jak ja więcej nie uniesie.........

Do nagrody publiczności trzeba wydrukować karteczki, gdzie będzie wpisywany numer zbiornika i zorganizować urnę.
Pytanie jedynie co zrobisz, by publiczność chciała chcieć......... :?

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 04 kwie 2006, 13:10

Publiczność dostanie karteczki i wśród tych co będą głosować rozosowane zostanie nagroda - np sterownik Lajon - a dla zwycięzkiej ryby proponuje zestaw do osmozy ;).
Na karteczkach wystarczy wpisać numer zbiornika i dane osobowe - na rewersie umieścimy co można wygrać za głosowanie i co dostanie ten co spotka się z największą oceną .
Sprawa jest więc prosta . Nie widzę problemów ;)

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 04 kwie 2006, 15:54

cocoloco pisze: Sprawa jest więc prosta . Nie widzę problemów ;)
Ja natomiast widzę bardzo poważny problem, jak zmusić publiczność by głosowała na moją rybke. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 04 kwie 2006, 17:56

cocoloco pisze:Publiczność dostanie karteczki .......
Sprawa jest więc prosta . Nie widzę problemów ;)
Ja też pod warunkiem że się tym nie zajmuję. :P

Awatar użytkownika
Brodacz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 327
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:03
Imie i Nazwisko: Grzegorz Mierzejewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Brodacz » 05 kwie 2006, 05:36

Jeśli chodzi o karty zgłoszeń to mają być te które są w sklepach zoologicznych czy czekać za innymi. Co z hotelem bo niewiem ile wziąć pożyczki.

marek
zarząd pkmd
Posty: 1524
Rejestracja: 06 gru 2004, 19:27
Imie i Nazwisko: Marek Widur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: marek » 05 kwie 2006, 07:43

Karty zgłoszeń można sobie wydrukować ze strony Zoo festiwalu, jest jeszcze kilka możliwości ( gazety, mogę Ci je wysłać…). Natomiast jeżeli chodzi o noclegi to już najwyższy czas podjąć decyzję od kiedy mamy rezerwować hotel. Osobą, która zajmuje się zakwaterowaniem jest Jeki więc do niego należy kierować wszystkie sprawy związane z zakwaterowaniem.

Odpowiedz

Wróć do „I Mistrzostwa Dyskowców Kraków 2006”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości