Solid Red nr.3 DariuszMT

Jeśli chcesz znać punktację sędziowską Twojej ryby wejdź tu...

Moderatorzy: seba*1*, Ambra, mare777

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Solid Red nr.3 DariuszMT

Post autor: lara » 04 gru 2005, 16:09

Ryba jest własnością Dariusza Trochimowicza z Chełma.
Krótki opis został napisany przez właściciela ryby.

Pokazuję moją młodą rybę .
SOLID RED ma 10 miesięcy i rozmiar 14-15 cm. Zostańmy przy 14 bo nie wiem. Ryba ma dość nietypowy kształt ,wysokie ciało i małe oko, ale to sędziowie ocenią.
Załączniki
solid_red.jpg
solid_red.jpg (20.97 KiB) Przejrzano 2703 razy

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: Solid Red nr.3 DariuszMT

Post autor: Ambra » 15 gru 2005, 16:39

Symphysodon aequifasciatus Pellegrin , 1904 - forma hodowlana , grupa barwna: „K” Pigeon Blood
Tak młode ryby nie są przeważnie wystawiane na konkursach, gdyż bez względu na przyjętą metodę, zawsze otrzymają dużą ilość punktów karnych.
Nie można sugerować się wpisaną nazwę formy barwnej, ryby nie można zaliczyć do grupy Red. W zasadzie może być zakwalifikowana z uwagi na pewne cechy do grupy Open class, lecz lepszą punktacje otrzyma w sumie jako Pigeon blood. W tej sytuacji taka klasyfikacja jest uzasadniona z uwagi na dobro hodowcy.

1. Wielkość ciała - 5
14 cm plasuje ją w ścisłej czołówce.........pigeonów pigmejów. Maximum w tej grupie, to nierzadko nawet egzemplarze 20 - 22cm. To jeszcze młoda ryba. Nie ma jednak oceny i premii za wiek.
2. Proporcje i harmonia ciała - 8
Kształt lekkiej pionowej elipsy. Szerokie dorsal i anal fin, sugeruje formę Hi boody. Ten wygląd może jednak jeszcze ulec zmianie ciało przyjmie kształt okręgu. Ocenia się jednak fakty. Oko stosunkowo blisko krawędzi grzbietu.
3. Płetwa grzbietowa, odbytowa i brzuszne - 8
Cofnięcie początku nasady płetwy odbytowej w stosunku do grzbietowej /nie można ich połączyć pionową kreską/, jak również minimalnie zbyt wczesne zakończenie płetwy grzbietowej w porównaniu z odbytową. Ładny łuk w przedniej części analnej i zupełnie prosta linia w jej dalszej części, całkowicie proste płetwy brzuszne.
4. Płetwa ogonowa - 7
Minimalnie krzywe odcięcie koloru w części bliskiej trzonu nasady płetwy, sam kolor na płetwie zbyt mało przejrzysty /mała transparentność/. Płetwa nie jest zakończona owalnie - tworzy wcięcie/ zapewne wynik złudzenia ruchu na zdjęciu - jednak tak to widać/.
5. Płetwy piersiowe - 8
Nierówne - zbytnio wydłużone w swej górnej części, przebarwione promienie /tylko promienie/.
Dalsze uwagi w kolorystyce.
6. Skrzela - 9
Minimalnie odstające w dolnej części.
7. Oczy - 7
Przebarwienia źrenicy , przebarwienia tęczówki w jej przedniej i dolnej części , zbyt mocno odstające w swojej przedniej części. Oko zbyt wypukłe w górnej części, choć może to być wada zdjęcia.
8. Wzór na ciele - 4
W zasadzie lekko zaznaczony tylko w części grzbietowej i na obrzeżach wieczka skrzelowego. Za płetwami piersiowymi w partii brzusznej jest ledwo widoczny i zamazany. Na płetwach grzbietowej i odbytowej panuje całkowita dowolność wzoru od znacznego przebarwienia i linii, po kropki i cętki. Opisany szczątkowy wzór powoduje, że jest to w chwili obecnej miernej jakości Pigeon blood. To właśnie przyczyna, że rybę można też zakwalifikować do Open class – jako poszukiwanie nowej formy. Nie wykluczone, że w razie dalszego „gubienia wzoru” u jej potomstwa, będzie możliwość zakwalifikowania tych ryb do grupy Red.
9. Kolorystyka - 7
Zdecydowane przebarwienia w kierunku czerwieni na praktycznie całej powierzchni ciała, poza płetwami i ich nasadą kolor sprawia wrażenie "rozmytego".
10.Wygląd ogólny - 8
Ryba nie konkursowa na tym etapie. W sumie ciekawa.

Razem: 71 pkt.

Zablokowany

Wróć do „Oceń swojego dyskowca”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość