Royal nr.26 czarnymp

Jeśli chcesz znać punktację sędziowską Twojej ryby wejdź tu...

Moderatorzy: seba*1*, Ambra, mare777

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Royal nr.26 czarnymp

Post autor: lara » 24 mar 2006, 20:51

Rybka jest wlasnoscia Marcina Polatynskieg.
--------------------------------------------------------------------------------------

Royal. samiec. 20 cm. wiek 3 lata.
Załączniki
moje 012.jpg
moje 012.jpg (98.31 KiB) Przejrzano 2312 razy

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: Royal nr.26 czarnymp

Post autor: Ambra » 29 mar 2006, 06:57

Ocena wzorcowa

Symphysodon aequifasciatus Pellegrin , 1904 - forma hodowlana, grupa barwna: „W”- Pierwsze pokolenie po dzikich dyskowcach.

Wystawiający nie zakwalifikował dyskowca do grupy, jedynie napisał „Royal”, co może sugerować, że jest przedstawiciel naturalnej niebieskiej lub zielonej grupy barwnej.
Problem w tym, że nie jest to „Royal” a skrzyżowanie przedstawiciela niebieskiej i zielonej grupy barwnej, nie posiadający w zasadzie na bokach i płetwach wzoru. W tej sytuacji mogłem go jedynie tak zakwalifikować – jak widać. Generalnie krzywdy rybie nie robię, bo na konkursach grupa będzie raczej słabo obsadzona, co zwiększa szansę dyskowca na zajęcie dobrej pozycji. Ponadto zdjęcie wszystkiego nie oddaje i punktacja może raczej jedynie wzrosnąć i to o 4 – 5 punktów.

1. Wielkość ciała - 10
Wielkość zadawalająca, w zasadzie maksymalna w tej grupie.
2. Proporcje i harmonia ciała - 5
Bardzo silnie wydłużone ciało. Po przeprowadzeniu umownej pionowej linii między początkiem nasady płetwy grzbietowej, mija się ona z nasadą płetw brzusznych i piersiowych.
3. Płetwa grzbietowa, odbytowa i brzuszne - 8
Płetwa grzbietowa posiada w tylnej części siodełko. Tył płetwy odbytowej wykazuje je w mniejszym stopniu. Wady nie rażą w tym wypadku, bo są harmonijnie rozłożone. Płetwy brzuszne są długie i wyprofilowane.
4. Płetwa ogonowa - 9
Zakończenie płetwy prawidłowo wyprofilowane.
5. Płetwy piersiowe - 7
Krótkie, wąskie, bez proporcji w stosunku do ciała.
6. Skrzela - 7
Dołem lekko odstają – lub to cień. Słabo wyprofilowany łuk w niższej partii i ostry dziubek w centrum.
7. Oczy - 7
Nieco wypukłe. Brak wymaganej czerwonej otoczki, która jest na dodatek zabrudzona czernią. Nieco duże.
8. Wzór na ciele - 9
Zanikający, co nie jest wadą. Doskonale zaznaczone 9 pionowych pręg.
9. Kolorystyka - 7
Prawidłowa, ale mało wyrazista, zwłaszcza niebieski kolor winien być bardziej intensywny przy zasadzie płetwy grzbietowej i odbytowej, Brak kontrastu przy szozielonych bokach.
10.Wygląd ogólny - 8
W sumie ciekawa ryba. Szkoda że ma niezbyt prawidłowe proporcje (czego tu nie oceniam) lecz ma to wpływ na wygląd.

Razem: 77pkt.

Zablokowany

Wróć do „Oceń swojego dyskowca”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości