Akwaryści, którzy odeszli na zawsze...

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Akwaryści, którzy odeszli na zawsze...

Post autor: bjarka » 01 lis 2013, 14:45

Listopad to czas refleksji i wspomnień. Proponuję, aby każdy pomyślał i spróbował przypomnieć sobie akwarystę, którego już nie ma wśród nas żywych. Ja pamiętam tylko Pana Firleja, ale nic nie mogę o nim powiedzieć, bo nie znałam go osobiście. Raz miałam okazję spotkać Pana Kaszubę, ale też niewiele mogę o nim powiedzieć. Może coś komuś się przypomni?

Awatar użytkownika
krisaczek
zarząd pkmd
Posty: 1258
Rejestracja: 10 lut 2007, 14:47
Imie i Nazwisko: Krzysztof Kluczka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Akwaryści, którzy odeszli na zawsze...

Post autor: krisaczek » 01 lis 2013, 18:12

Andrzej Ogrodnik

Myślę, że na zawsze pozostanie żywą legendą polskiej akwarystyki

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Akwaryści, którzy odeszli na zawsze...

Post autor: niki 28 » 01 lis 2013, 19:35

Dr Stefan Kornobis. Mam jego książki.Naprawdę wartościowe dzieła.

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Re: Akwaryści, którzy odeszli na zawsze...

Post autor: bjarka » 02 lis 2013, 11:29

Jacku, a możesz napisać, jakie książki są autorstwa Pana Kornobisa?

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Akwaryści, którzy odeszli na zawsze...

Post autor: niki 28 » 02 lis 2013, 13:08

bjarka pisze:Jacku, a możesz napisać, jakie książki są autorstwa Pana Kornobisa?
Napisał np"Jak założyć i pielęgnować akwarium" "Podwodny ogród.Dobór i uprawa roślin w akwarium" "Słodkowodne ryby akwariowe",tę pozycję akurat mam.Tak jak powiedziałem ,bardzo ciekawe książki. :P

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: Akwaryści, którzy odeszli na zawsze...

Post autor: Ambra » 07 lis 2013, 10:12

Niestety z racji wieku moja lista ważnych dla polskiej akwarystyki akwarystów którzy odeszli może być bardzo dłuuuuuuga :(
Mimo, że niektóre osoby zostały już wymienione, z racji, że były moimi znajomymi, kolegami lub przyjaciółmi, pozwolę je sobie umieścić jeszcze raz na tej smutnej liście.

- Andrzej Ogrodnik - Chorzów (jego osiągnięcia są nie do przecenienia, PKMD organizuje memoriał PBC jego imienia)
- Jerzy Kaszuba - Poznań (był: szefem Klubu Miłośników Ryb Żyworodnych przy PZA i współpracował z Polską Federacją Akwarystyczno-Terrarystyczną, Prezesem poznańskiego oddziału
PZA, a także Klubu Poecilia Reticulata. Autor książki o karpiach koi, publicysta.)
- Irena Szerszeń - Szczecin (najbardziej znana pod tym nazwiskiem w akwarystycznym światku, długo dzierżyła stery w Klubie Molinezja. Była Prezesem i międzynarodowym sędzią.
Oceniała gupiki, mieczyki, zmienniaki i molizeje. Organizowała wspaniałe wystawy. Współzałożycielka Polskiej Federacji Akwarystyczno-Terrarystycznej. Obecnie w
Szczecinie organizowane są konkursy jej imienia.)
- Ryszard Szerszeń - Szczecin (był międzynarodowym sędzią wielu gatunków ryb żyworodnych i akwariów dekoracyjnych. ASktywnie działa zarówno w PFAT jak i rodzimym Klubie
Molizezja.)
- Lucjan Madej - Bielsko Biała (długoletni Prezes oddziału PZA w Bielsku Białej. Organizator wielu konkursów gupików i innych ryb żyworodnych w tym mieście, które zaliczane były do
Mistrzostw Polski. Współautor książki "Pawie oczko - Gupik", publicysta).
- Stefan Kornobis - Poznań (Profesor, zajmujący się zawodowo nicieniami, ale wielki miłośnik akwarystyki, publicysta piszący opracowania z wielu dziedzin akwarystyki i autor
książki "Słodkowodne ryby akwariowe".)
- Zbigniew Guziur - Chorzów (Prezes Klubu Akwarystycznego Konstal, Prezes Klubu Miłośników Ryb Żyworodnych, organizator wielu konkursów akwarystycznych, publicysta).
- Jerzy Grafka - Poznań (członek klubu akwarystycznego w Poznaniu, miłośnik ryb żyworodnych uczestniczący w wielu konkursach tych ryb, sędzia z uprawnieniami do oceny ryb
żyworodnych w Polsce.)
- Leszek Szajowski - Kalisz (Prezes oddziału PZA w Kaliszu. Organizator pierwszego w Polsce konkursu: "Moje akwarium domowe ", i pierwszego międzynarodowego "Konkursu Pawich
Oczek".
- Janusz Fenicz - Olsztyn (Prezes Klubu Akwarystów "Kiryśnik" w Olsztynie. Organizator wielu konkursów ryb żyworodnych, akwariów dekoracyjnych, gupików i molinezji w Olsztynie.
Wspaniały organizator. Współzałożyciel Polskiej Federacji Akwarystyczno-Terrarystycznej.)
- Henryk Błaszczak - Kraków (botanik, kierownik działu roślin wodnych w krakowskim ogrodzie botanicznym. Twórca sekcji akwarystycznej w Krakowie, przekształconej następnie w Oddział PZA)
- Stanisław Różycki - Łódź (aktywny akwarysta w Oddziale PZA w Łodzi. Zawsze chętnie udzielał innym pomocy i dzielił się wiedzą z dziedziny akwarystyki)
................................
Lista mogła by być znacznie dłuższa, ale to jedynie krótka retrospekcja na temat jak kruche jest nasze życie.

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości