Wystawa Poznań 2011 - Dyskusja

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
fomalhaut
członek PKMD
Posty: 968
Rejestracja: 06 gru 2004, 12:48
Imie i Nazwisko: Wojciech Grzegorzyca
Miejsce zamieszkania/miasto/: Polska
Lokalizacja: Polska

Re: AQUAZOO 2011 - Fotki

Post autor: fomalhaut » 25 paź 2011, 15:30

Ze swojej strony - widząc ile zdjęć jest z tego spotkania - proszę tych "co byli" o podesłanie jak największej ilości zdjęć na mojego maila:
wojtekmałpaemart.com.pl

Oczywiście są niezbędne do rocznika.
Wojtek

sunflower
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 422
Rejestracja: 08 sty 2009, 18:03
Imie i Nazwisko: ania ohirko
Miejsce zamieszkania/miasto/: poznań
Lokalizacja: poznań

Re: AQUAZOO 2011 - Fotki

Post autor: sunflower » 25 paź 2011, 18:55

Ehh... jak zwykle, jak zawsze - przecież nie mogłoby być inaczej - wielcy Wy bezbłędni, idealne aranżacje, idealne ryby, idealne powitania i pożegnania, idealne uśmiechy i zakłamanie że aż się niedobrze robi... jak zawsze. Nikt Was nie prosi o opinie, nikt się nie domaga ocen - na DF nie ma nic o pkmd - są tylko fotki - fotki Waszych ryb - Janusza, Andrzeja - pięknych ryb. Nikt u nas nie pisze, że 'oficjelów' w sobotę było u Was jak 'mrówków' a do rozkładania stoisk został Sławek, Andrzej, Robert i Marek, którzy chyba do nocy składali te akwaria - czemu nie napiszecie, że DF się tak zorganizowało że praktycznie w 1,5 godziny byliśmy zwinięci wliczając w to MA? Dlaczego nie napiszecie, że miło było się spotkać tak jak mówiliście to osobiście? Dlaczego jest jak zawsze? Dlaczego tyle w Was zakłamania - osobiście przyjaźń w bambosz a potem jak nie trzeba stanąć twarzą w twarz to nagle tacy odważni? Nikt nikogo nie prosił żeby tłumaczył cokolwiek na temat naszych ryb - Ci co chcieli się dowiedzieć dlaczego tak jest dowiedzieli się - ci co nie chcieli sieją ploty.
Andrzeju zerknij sobie na oficjalną stronę MTP zanim napiszesz takie bzdury że Aquazoo nie było targami - podeślę Ci link żebyś szukać nie musiał http://aquazoo.mtp.pl/pl/
Skąd te wieści że firm miało nie być? - i owszem firmy wycofały się, ale niektóre w ostatnie chwili - ja to wiem z pierwszej ręki a Ty?
Serdeczne pozdrowienia dla Sławka, Marka, Andrzeja i Roberta - mam nadzieję że szybko uporaliście się z tym bałaganem, że ciasto smakowało i że mimo poglądów moich przedmówców uda nam się wspólne przedsięwzięcie odnośnie stanowiska stowarzyszeń, forów i klubów o którym rozmawialiśmy.

Awatar użytkownika
mare777
zarząd pkmd
Posty: 322
Rejestracja: 08 gru 2004, 20:21
Imie i Nazwisko: Marek Marcinkiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: AQUAZOO 2011 - Fotki

Post autor: mare777 » 25 paź 2011, 19:39

Tyle jadu i nienawiści (czy tylko skrywanej zazdrości?)pod takim romantycznym nickiem :shock: :cry: :cry: :cry:
Przecież nikt tu nikogo nie obrażał i nie wyśmiewał, a merytoryczne dyskusje są potrzebne do dalszego rozwoju i próby nie powtarzania swoich błędów, na błędach innych też się uczymy o ile wyciągniemy z nich odpowiednie wnioski.
W tym celu między innymi powstają takie fora i toczą się na nich dyskusje.
"Funnyflower" wychodzi widać z założenia, że albo przyklaskujemy albo nie mówimy nic :D .

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: AQUAZOO 2011 - Fotki

Post autor: Przemek Wieczorek » 25 paź 2011, 20:01

Widzę że niestety nasze forum nawiedziło zło ! Normalnie słowa nie napisze A jak wyniucha temat to zaraz rusza do ofensywy Nieomylna właścicielko jesli chodzi o fałszywych ludzi -to wpierw zrewiduj swe postepowanie Nim zaczniesz poczciwych ludzi nimi nazywać !!!

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: AQUAZOO 2011 - Fotki

Post autor: roh » 25 paź 2011, 21:48

sunflower pisze:Ehh... jak zwykle, jak zawsze - przecież nie mogłoby być inaczej - wielcy Wy bezbłędni, idealne aranżacje, idealne ryby, idealne powitania i pożegnania, idealne uśmiechy i zakłamanie że aż się niedobrze robi... jak zawsze. Nikt Was nie prosi o opinie, nikt się nie domaga ocen - na DF nie ma nic o pkmd - są tylko fotki - fotki Waszych ryb - Janusza, Andrzeja - pięknych ryb. Nikt u nas nie pisze, że 'oficjelów' w sobotę było u Was jak 'mrówków' a do rozkładania stoisk został Sławek, Andrzej, Robert i Marek, którzy chyba do nocy składali te akwaria - czemu nie napiszecie, że DF się tak zorganizowało że praktycznie w 1,5 godziny byliśmy zwinięci wliczając w to MA? Dlaczego nie napiszecie, że miło było się spotkać tak jak mówiliście to osobiście? Dlaczego jest jak zawsze? Dlaczego tyle w Was zakłamania - osobiście przyjaźń w bambosz a potem jak nie trzeba stanąć twarzą w twarz to nagle tacy odważni? Nikt nikogo nie prosił żeby tłumaczył cokolwiek na temat naszych ryb - Ci co chcieli się dowiedzieć dlaczego tak jest dowiedzieli się - ci co nie chcieli sieją ploty.
Andrzeju zerknij sobie na oficjalną stronę MTP zanim napiszesz takie bzdury że Aquazoo nie było targami - podeślę Ci link żebyś szukać nie musiał http://aquazoo.mtp.pl/pl/
Skąd te wieści że firm miało nie być? - i owszem firmy wycofały się, ale niektóre w ostatnie chwili - ja to wiem z pierwszej ręki a Ty?
Serdeczne pozdrowienia dla Sławka, Marka, Andrzeja i Roberta - mam nadzieję że szybko uporaliście się z tym bałaganem, że ciasto smakowało i że mimo poglądów moich przedmówców uda nam się wspólne przedsięwzięcie odnośnie stanowiska stowarzyszeń, forów i klubów o którym rozmawialiśmy.
Nie byłoby konieczne wylewanie takich ilości jadu z ust wydaje się kobiecych :?: gdyby tylko troszkę się przyłożyć do tego co się robi, ale to wymaga kapeńki miłości, a nie wyrachowania. :roll:

seba*1*
członek PKMD
Posty: 264
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:42
Imie i Nazwisko: Sebastian Pustelnik
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: AQUAZOO 2011 - Fotki

Post autor: seba*1* » 25 paź 2011, 21:55

jacaban pisze:

Jeszcze tylko w woli wyjaśnienia:
Zabrałem głos jako niezależny pasjonat dyskowców, a nie głos którejkolwiek ze stron.
Jacku...I tu się nie zgodze w mej ocenie zapodałeś tą fotke w celu rozpentania wojenki za "bąbelki" bo chyba wiadomo że z DF sympatyzujesz najbardziej.Pamiętam Cię z imprezy PKMD na której byłeś z Irkiem-równy gośc,pamietam Cię też z Warszawy nawet bardziej bo wtedy wolałeś wodzic wzrokiem po suficie jak się przywitac...Gadki o podziale czy nie podziale można sobie wsadzic...
sunflower pisze:Ehh... jak zwykle, jak zawsze - przecież nie mogłoby być inaczej - wielcy Wy bezbłędni, idealne aranżacje, idealne ryby, idealne powitania i pożegnania, idealne uśmiechy i zakłamanie że aż się niedobrze robi...
Aniu przeszłaś samą siebie,mimo całego szacunku do Twej osoby-...ech wole nic nie pisac
sunflower pisze: Nikt Was nie prosi o opinie, nikt się nie domaga ocen - na DF nie ma nic o pkmd - są tylko fotki - fotki Waszych ryb - Janusza, Andrzeja - pięknych ryb
Jak widziesz się podobało skoro postanowili je zamiścic na Waszym forum
Pada mi bateria szkoda się bawic w dalsze cytaty. Aniu myślę że wiesz, że to co napisałem nie jest związane z jakimkolwiek uprzedzeniem do Ciebie czy Waszego forum bo takiego niema ale aby osiągnąc to co napisałaś w ostatnim zdaniu i mogło byc zrealizowane trzeba wyluzowac...Bo to że jesteś uprzedzona do
PKMD ,do Andrzeja to wiemy nie od dziś...
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 paź 2011, 22:22 przez seba*1*, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jacaban
junior
junior
Posty: 78
Rejestracja: 07 lis 2007, 20:40
Imie i Nazwisko: Jacek B
Miejsce zamieszkania/miasto/: lubuskie

Re: AQUAZOO 2011 - Fotki

Post autor: jacaban » 25 paź 2011, 22:19

seba*1* pisze:
jacaban pisze:

Jeszcze tylko w woli wyjaśnienia:
Zabrałem głos jako niezależny pasjonat dyskowców, a nie głos którejkolwiek ze stron.
Jacku...I tu się nie zgodze w mej ocenie zapodałeś tą fotke w celu rozpentania wojenki za "bąbelki" bo chyba wiadomo że z DF sympatyzujesz najbardziej.Pamiętam Cię z imprezy PKMD na której byłeś z Irkiem-równy gośc,pamietam Cię też z Warszawy nawet bardziej bo wtedy wolałeś wodzic wzrokiem po suficie jak się przywitac...Gadki o podziale czy nie podziale można sobie wsadzic...
Seba z Ciebie również niezły gość, doskonale pamiętam nasze rozmowy z imprezy o której wspominasz - ale tu niestety nie masz racji.
Niestety rozmowa schodzi na tory, w których nie mam zamiaru uczestniczyć więc dalej napisze Ci na PW.

Pozdrawiam
Jacek

sunflower
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 422
Rejestracja: 08 sty 2009, 18:03
Imie i Nazwisko: ania ohirko
Miejsce zamieszkania/miasto/: poznań
Lokalizacja: poznań

Re: AQUAZOO 2011 - Fotki

Post autor: sunflower » 26 paź 2011, 07:10

najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że najwięcej do powiedzenia mają osoby których na targach nie było i to dowodzi temu że temat jest pociągnięty po to żeby znów powstały kolejne niesnaski - jadu w mojej wypowiedzi nie było więcej niż w Waszych. Do Przemka się nie odniosę bo wszyscy zdaje się wiemy niezależnie na jakich forach się udzielamy kto zacz. Było przyjechać do Poznania - obejrzeć zapytać, pogadać i wtedy swe 'sądy' wygłaszać a tak to tylko czcza dyskusja paru ludzi, którzy piszą na przeciw żeby napisać - co gorsza ludzi (za wyjątkiem Seby), którzy mają personale utarczki ze mną - i jeszcze wmawiać mi będą że to obiektywne opinie. Zapraszam tych co mogą - ale zdaje się że w tej dyskusji nie ma takich na Polskie Forum na akwa-mania.mud.pl na temat zjednania sił akwarystycznych.
Jak to mówią nieobecni głosu nie mają i niech to się i tej dyskusji tyczy - nie było Cię na targach nie zabieraj głosu.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Wystawa Poznań 2011 - Dyskusja

Post autor: przynenta » 26 paź 2011, 08:43

Ja to skwituję inaczej - gdyby nie DF i PKMD to cała ta wystawa była by totalna porażka, bez względu na to co kto wystawił i nie mam sensu ciągnąć bezsensownej dyskusji.
Na razie wątku nie zamykam dla dobra sprawy ale proszę o powściągliwość w wypowiedziach.

Ja mogę mieć tylko pretensje do ekipy DF, że jest w tym zbiorniku jest cho...e lustro i ciężko jest zrobić fotki a wszystko to potęguje ściana z bąbli powietrza. :wink:

W ramach samokrytyki (PKMD) - zbiornik w walcu z prawdopodobnie piaskowcem też był nieprzemyślany. Nie my go użądliliśmy ale my go firmowaliśmy. :oops:

sunflower
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 422
Rejestracja: 08 sty 2009, 18:03
Imie i Nazwisko: ania ohirko
Miejsce zamieszkania/miasto/: poznań
Lokalizacja: poznań

Re: Wystawa Poznań 2011 - Dyskusja

Post autor: sunflower » 26 paź 2011, 08:47

Kurcze Tomek - no właśnie chłopaki mi mówili że byłeś a ja Cię nie widziałam - nie wiem jak się to stało. Myślałam, że może z psiakami przyjedziesz na wystawę

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: Wystawa Poznań 2011 - Dyskusja

Post autor: rady3 » 26 paź 2011, 09:36

sunflower pisze:Kurcze Tomek - no właśnie chłopaki mi mówili że byłeś a ja Cię nie widziałam - nie wiem jak się to stało. Myślałam, że może z psiakami przyjedziesz na wystawę
Wiesz on taki mały jest, że trudno go zauważyć. ;)

Ludzie usiądźcie przed baniakami jak piszecie, może wtedy nabierzecie trochę dystansu do siebie i do świata. I żeby nie było wątpliwości - to jest do wszystkich.

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: AQUAZOO 2011 - Fotki

Post autor: Ambra » 26 paź 2011, 09:46

sunflower pisze:Ehh... jak zwykle, jak zawsze - przecież nie mogłoby być inaczej - wielcy Wy bezbłędni, idealne aranżacje, idealne ryby, idealne powitania i pożegnania, idealne uśmiechy i zakłamanie że aż się niedobrze robi... jak zawsze. Nikt Was nie prosi o opinie, nikt się nie domaga ocen - na DF nie ma nic o pkmd - są tylko fotki - fotki Waszych ryb - Janusza, Andrzeja - pięknych ryb. ..................................Nikt u nas nie pisze, że 'oficjelów' w sobotę było u Was jak 'mrówków' a do rozkładania stoisk został Sławek, Andrzej, Robert i Marek, którzy chyba do nocy składali te akwaria ...........................
Z przyjemnością podjąłem polemikę z Jacabanem, którą uważam za konstruktywną. Jej celem było omawianie niedociągnięć i szukanie lepszych rozwiązań.
Przy okazji Kolego, w trakcie naszej polemiki określenia "My" - "Wy" wynikają z faktu, że trzeba określić o kim mowa i nie są celem podkreślania podziałów między nami.
Jestem przekonany, że cel mamy ten sam, tylko różnimy się momentami drogami dotarcia do niego.
Kończąc wątek ryby, która zachorowała, ostatniego dnia rano trafiła do worka i to było jedyne możliwe rozwiązanie w tej sytuacji.
Trudno jednak było robić to wcześniej. Jako akwarysta niewątpliwie to rozumiesz.

W tym "Poznańskim" wątku na Forum PKMD nie doszukałem się więc niczego "niezdrowego".
Nie doszukałem, ale do momentu, kiedy Ty Aniu postanowiłaś zabrać głos.
Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę ......................

Cała Twoja wypowiedź przesiąknięta jest brakiem obiektywizmu ................. i tym, co mi najtrudniej zrozumieć - zazdrością.
Zazdrością, że członkowie PKMD tworzą zespół, który mimo częstych różnic zdań - idzie ramię w ramię do wytyczonego celu.
Ty takie postępowanie nazywasz "zakłamaniem" - ja "zrozumieniem i koleżeństwem".
Podkreślasz przy tym, że "nikt nas nie prosi o opinię" i w tym samym tekście wyrażasz własne.
Trudno w takim postępowaniu doszukać się jakiejkolwiek konsekwencji.

Dziwić może też troska o system przygotowań i ogólnie mówiąc organizacji pracy, jaki został wypracowany w naszym Stowarzyszeniu.
Troska? - nie, to próba poróżnienia ludzi w typowo niski sposób.
A gdzie logika i konsekwencja w Twoim wystąpieniu?
Piszesz: "Nikt Was nie prosi o opinie" !!!!!!!!!!!!!!!!!! i natychmiast wyrażasz własną, - będąc gościem na nie własnym Forum.

PKMD istnieje już kilka ładnych lat i ma za sobą szereg wypracowanych w wyniku swych licznych działań doświadczeń.
Ocenianie metod (nie błędów w jego pracy) - będąc "kibicem z zewnątrz", to łagodnie mówiąc niedelikatność, której dopuścić się może jedynie dyletant lub osoba mająca złe intencje.
Tak się składa, że uzyskanie efektu końcowego poprzedza kilka etapów przygotowań, w który zaangażowanych jest wiele osób.
Ich pracy nie widać, ale bez niej - to co oglądałaś - nie było by możliwe.
Jak na możliwości PKMD, ekspozycja nie była zbyt duża, choć w zasadzie i tak największa i najbardziej pracochłonna na całej poznańskiej prezentacji.
Rozebranie jej musiało pochłonąć nieco czasu, zwłaszcza że gościnny Poznań nie jest naszą siedzibą.
Trzeba to jasno powiedzieć - rozebranie Twojej ekaspozycji musiało potrwać krócej, gdyż była mniej naszpikowana elementami technicznymi (akwaria), chyba że do nich zaliczasz kilka kęp trawy (podobały mi się) oraz regalik, krzesła i stoliki.

Argumentujesz: "Nikt nikogo nie prosił żeby tłumaczył cokolwiek na temat naszych ryb ...."
Masz rację i nikt tego nie robił z własnej inicjatywy. Oglądający nie dostrzegali jednak, że problematyczne akwarium nie stanowi własności PKMD i do nas kierowali swe uwagi. Osobiście - bo kilka osób starało się ze mną poruszyć kwestię nadmiaru powietrza - kierowałem na Wasze stoisko, nie komentując tego rozwiązania.

Na koniec - pytasz: " Skąd te wieści że firm miało nie być? - i owszem firmy wycofały się, ale niektóre w ostatnie chwili - ja to wiem z pierwszej ręki a Ty?"
Odpowiadam:
Nie rozmawiałem o tym ze sprzątaczką, a osobą odpowiedzialną za prezentację.
Była tylko jedna!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sunflower
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 422
Rejestracja: 08 sty 2009, 18:03
Imie i Nazwisko: ania ohirko
Miejsce zamieszkania/miasto/: poznań
Lokalizacja: poznań

Re: Wystawa Poznań 2011 - Dyskusja

Post autor: sunflower » 26 paź 2011, 10:02

No innej polemiki nie spodziewałam się - pozwolisz że się nie ustosunkuję bo już wszystko powiedziałam co było do powiedzenia. Co do moich wieści odnośnie firm ja również rozmawiałam z osobą odpowiedzialną za prezentację, ale również z przedstawicielami firm i to od nich mam takie a nie inne wieści. No ale to już inna bajka. Andrzeju Ty chyba masz dostęp do Forum na stronie Andrzeja także zapraszam Cię do konstruktywnej dyskusji tam na konkretny temat.
A jeszcze tylko odnośnie wiatru i burzy... to nie powiem wywołało mój uśmiech na twarzy (nie nie - nie kpiący - tylko szczery) bo akurat o sianiu i zbieraniu, to chyba nie Ty powinieneś się wypowiadać.
A to nie trawa była tylko bambus - i mnie też się podobał.

Awatar użytkownika
mare777
zarząd pkmd
Posty: 322
Rejestracja: 08 gru 2004, 20:21
Imie i Nazwisko: Marek Marcinkiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: AQUAZOO 2011 - Fotki

Post autor: mare777 » 26 paź 2011, 10:20

sunflower pisze: najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że najwięcej do powiedzenia mają osoby których na targach nie było
Fakt w Poznaniu mnie nie było, dlatego też nie komentowałem imprezy tylko ton i podtekst Twojej wypowiedzi.
sunflower pisze: idealne powitania i pożegnania, idealne uśmiechy i zakłamanie że aż się niedobrze robi... jak zawsze.
Uznałem, że skoro bywam na części imprez, to piszesz także o mnie.
sunflower pisze: którzy piszą na przeciw żeby napisać - co gorsza ludzi (za wyjątkiem Seby), którzy mają personale utarczki ze mną
Nastolatkiem niestety już nie jestem, jednak większych problemów z pamięcią nie mam i nie przypominam sobie jakichkolwiek utarczek z "Funnyflower" :D . :wink:
sunflower pisze: jadu w mojej wypowiedzi nie było więcej niż
Miło, że jesteśmy zgodni z tym jadem :lol: , dobrze wróży to na przyszłość.

Z mojej strony to wszystko, faktycznie nie ma co ciągnąć bezsensownej dyskusji, szkoda czasu i energii , sprawdzę lepiej co się dzieje na akwa-mania.mud.pl :)

Awatar użytkownika
mare777
zarząd pkmd
Posty: 322
Rejestracja: 08 gru 2004, 20:21
Imie i Nazwisko: Marek Marcinkiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: Wystawa Poznań 2011 - Dyskusja

Post autor: mare777 » 26 paź 2011, 10:27

sunflower pisze:A to nie trawa była tylko bambus
:lol: :lol: :lol: :lol:

no nie wytrzymałem przepraszam wszystkich to już ostatni raz

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości