Audycja Janusza Wajssa

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

RobertN
senior
senior
Posty: 149
Rejestracja: 08 gru 2004, 17:18
Imie i Nazwisko: Robert Nowakowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Klucze
Lokalizacja: Klucze
Kontaktowanie:

Re: Audycja Janusza Wajssa

Post autor: RobertN » 07 sty 2010, 23:37

IreneuszKaczor pisze:
Ambra pisze:Chętnie bym wziął udział w panelu dyskusyjnym na antenie radia lub telewizji...
W ostatniej audycji, na jej zakończenie słyszałem, jak pan redaktor prosił o kontakt osoby znające się na materii, ponieważ chciałby ten temat kontynuować. Nic, tylko dzwonić i "kuć żelazo, póki gorące". Po pierwsze może być ciekawie, a po drugie zawsze to promocja akwarystyki i klubu. Warto skorzystać z takiej możliwości.
Wyślij mu namiary na adaman ;) to największy autorytet w leczeniu ryb w Polsce

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Audycja Janusza Wajssa

Post autor: niki 28 » 08 sty 2010, 07:08

Wyślij mu namiary na adaman ;) to największy autorytet w leczeniu ryb w Polsce

Masz rację Robert.Adam zna sie na leczeniu ryb jak mało kto.Jednak ja bardzo bym się cieszył gdyby w takowym panelu dyskusyjnym wzioł udział Andrzej (ambra).Z tego co wiem,a na tyle go już znam nie nawidzi on wszelakiej głupoty,nawet w tak szacownych kręgach jakimi są lekarze weterynarii.Obnażenie pewnych niestety Polskich anomali przydałoby sie co niektórym moim zdaniem skrajnym oszołomom.Życie pokazuje ,że pielęgnacja i ewentualne leczenie zwięrząt lądowych ma się nijak do istot żyjących w środowisku wodnym,i dlatego ktoś komu zależy raczej na kasie a nie na leczenu ryb,tworzy tego rodzaju "szopkę" z głupotą na pierwszym miejscu. :( :(

Ps Wiem Andrzej,że teraz masz ogrom pracy przy wystawie,ale kilka dosadnych słów mógłbyś na ten temat w radiu dodać :twisted:

niki 28

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Audycja Janusza Wajssa

Post autor: przynenta » 08 sty 2010, 09:15

RobertN pisze: Wyślij mu namiary na adaman ;) to największy autorytet w leczeniu ryb w Polsce
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale Adamowi Neguvon się końcy :wink:

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Audycja Janusza Wajssa

Post autor: niki 28 » 08 sty 2010, 13:04

No cóż Tomek.Opisane przez niego sposoby leczenia ryb wydają się być dość logiczne i dosadne i merytoryczne zarazem,stąd mój pozytywny osąd. :P Jednak teoria to jedno ,praktyka co innego.Czyli potencjalne leczenie trzeba wypróbować wedle opisu i się przekonać.Co do neguwonu no cóż,w moim odczuciu właśnie neguwon jest sprawcą braku obecnośći tejże szacownej osoby na naszym forum.Zawsze wychodziłem z założenia ,że z dawkowaniem leków szczególnie u ludzi nie należy przesadzać 8) :wink:

niki 28

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Audycja Janusza Wajssa

Post autor: arturo » 08 sty 2010, 14:38

W Poznaniu już zaczęli, leków bez recepty już nie uświadczysz u weterynarza, trzeba mieć zapasy lub nie lada znajomości..... dobrze, że mam jeszcze neguvon..... i trochę 100% metro.... pozdrawiam

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Audycja Janusza Wajssa

Post autor: niki 28 » 08 sty 2010, 18:31

arturo pisze:W Poznaniu już zaczęli, leków bez recepty już nie uświadczysz u weterynarza, trzeba mieć zapasy lub nie lada znajomości..... dobrze, że mam jeszcze neguvon..... i trochę 100% metro.... pozdrawiam
A ja zapytam "mojego" weterynarza.Zobaczę czy jeszcze coś mi sprzeda bez recepty :?

niki 28

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Re: Audycja Janusza Wajssa

Post autor: IreneuszKaczor » 09 sty 2010, 10:03

arturo pisze:W Poznaniu już zaczęli, leków bez recepty już nie uświadczysz u weterynarza, trzeba mieć zapasy lub nie lada znajomości..... dobrze, że mam jeszcze neguvon..... i trochę 100% metro.... pozdrawiam
Czy ja dobrze rozumiem?
To znaczy, że już sobie nie kupię ot tak Pratelu, Aniprazolu, Levamizolu itp?!!!

RobertN
senior
senior
Posty: 149
Rejestracja: 08 gru 2004, 17:18
Imie i Nazwisko: Robert Nowakowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Klucze
Lokalizacja: Klucze
Kontaktowanie:

Re: Audycja Janusza Wajssa

Post autor: RobertN » 09 sty 2010, 10:54

Ja mam takie szczęście, że w razie czego wypiszę sobie sam receptę :P . Rozmawiałem z weterynarzem, mówił, że tak zawsze miało być, tylko zawsze ktoś obchodził przepisy. Jak na razie w czasopismach weterynaryjnych nie był obecny temat poruszany, ale jeśli coś takiego się dzieje, to mówił że w styczniowych czasopismach już coś będzie pisane.
pozdr Robert

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Audycja Janusza Wajssa

Post autor: Przemek Wieczorek » 09 sty 2010, 11:13

RobertN pisze:Ja mam takie szczęście, że w razie czego wypiszę sobie sam receptę :P . Rozmawiałem z weterynarzem, mówił, że tak zawsze miało być, tylko zawsze ktoś obchodził przepisy. Jak na razie w czasopismach weterynaryjnych nie był obecny temat poruszany, ale jeśli coś takiego się dzieje, to mówił że w styczniowych czasopismach już coś będzie pisane.
pozdr Robert
Robert to jak cos to wypiszesz recepte po znajomosci :D
Tomku nie moge znalezc tej drugiej czesci audycji Wajssa podaj prosze link jesli mozesz (jest tylko ta z wtorku , czyli pierwsza )
Ostatnio zmieniony 10 sty 2010, 11:16 przez Przemek Wieczorek, łącznie zmieniany 1 raz.

Andrew72
senior
senior
Posty: 158
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:47
Imie i Nazwisko: Andrzej
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Re: Audycja Janusza Wajssa

Post autor: Andrew72 » 10 sty 2010, 09:34

następna część jest w "Audycja o pasjonatach kolei oraz o zbieraczu wódek dębowych."
od 7 minuty audycji . Ale bardzo krótko , wyglada tak jak by miała byc i 3 część.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: Audycja Janusza Wajssa

Post autor: rady3 » 11 sty 2010, 12:24

To bardzo dobry pomysł by połączyć siły. Lobby weterynarzy jest bardzo silne. Sklepy zoologiczne nie potrafią się zjednoczyć. Andrzeju myślę, że (żeby nie napisać powinieneś :) ) mógłbyś się tym zająć. Jakby nie było jesteś znanym autorytetem w akwarystyce a i zdolności do pospolitego ruszenia posiadasz.
Moje zdanie, choć stronnicze z wiadomych względów, jest takie: niewątpliwie decyzja o zakazie sprzedaży środków leczniczych w sklepach zoologicznych jest szkodliwa dla akwarystyki. Tylko kto się tym przyjmuje. Tu chodzi o kasę.

Awatar użytkownika
maciek71
członek PKMD
Posty: 112
Rejestracja: 12 gru 2005, 16:09
Imie i Nazwisko: Maciej Macniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: North of Poland
Lokalizacja: 54°42′N 18°24′E

Re: Audycja Janusza Wajssa

Post autor: maciek71 » 11 sty 2010, 16:40

IreneuszKaczor pisze:
arturo pisze:W Poznaniu już zaczęli, leków bez recepty już nie uświadczysz u weterynarza, trzeba mieć zapasy lub nie lada znajomości..... dobrze, że mam jeszcze neguvon..... i trochę 100% metro.... pozdrawiam
Czy ja dobrze rozumiem?
To znaczy, że już sobie nie kupię ot tak Pratelu, Aniprazolu, Levamizolu itp?!!!

Sądze że niepowinno być problemu z tymi lekami.Dwa dni temu kupowałem Aniprazol bez żadnego problemu.Pani weterynarz pytała się o dawkowanie i przyznala się że sama nie mają pojęcia jak leczyć ryby.

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: Audycja Janusza Wajssa

Post autor: Ambra » 12 sty 2010, 07:34

rady3 pisze:To bardzo dobry pomysł by połączyć siły. Lobby weterynarzy jest bardzo silne. Sklepy zoologiczne nie potrafią się zjednoczyć. ....................
Moje zdanie, choć stronnicze z wiadomych względów, jest takie: niewątpliwie decyzja o zakazie sprzedaży środków leczniczych w sklepach zoologicznych jest szkodliwa dla akwarystyki. Tylko kto się tym przyjmuje. Tu chodzi o kasę.
Zagadnieniem zajmuje się Związek Pracodawców Branży Zoologicznej "Hobby Flora Zoo".
Brzmi fajnie, ale to niezby mocny w mojej ocenie związek.
Najczęściej tak bywa, że mocniejszy ma rację bez względu czy ją ma ..................... :cry:

Fakt, że zna mnie trochę akwarystów i jestem autorem książek z tej dziedziny, to zbyt mało, choćby dla redaktora Wajsa, żeby się zainteresować moją skromną osobą.
Ponadto, co by było, gdybym zdołał obnażyć indolencję przeciętnych weterynarzy w tematycznym zakresie?
Jest tym ktoś zainteresowany?
Tu nie chodzi przecież o wysokiej klasy specjalistów (takich mamy też w Polsce) ale przeciętnych lekarzy weterynarii, którzy swą praktykę prowadzą w "Pipidówce Wielkiej" ................ Do nich przeważnie udają się akwaryści ze swymi problemami, nie przekraczając progów wyższych uczelni. Udają się i .....................

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Audycja Janusza Wajssa

Post autor: arturo » 12 sty 2010, 14:19

Andrzeju, Panowie, nie oszukujmy się, nawet w dużych miastach, najczęściej póki sami nie nawiedzimy weterynarza w sprawie chorób, to nikt nie ma pojęcia jak, czym i że w ogóle można leczyć ryby, pewnie na palcach jednej ręki da się policzyć tych, co mają choć mgliste pojęcie o leczeniu ryb, miejmy tylko nadzieję, że nadal będą nas mile i uważnie słuchali, dawali recepty bez problemu, a będzie wilk syty i owca cała...... pozdrawiam

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Re: Audycja Janusza Wajssa

Post autor: mirek » 12 sty 2010, 19:41

arturo pisze:Andrzeju, Panowie, nie oszukujmy się, nawet w dużych miastach, najczęściej póki sami nie nawiedzimy weterynarza w sprawie chorób, to nikt nie ma pojęcia jak, czym i że w ogóle można leczyć ryby, pewnie na palcach jednej ręki da się policzyć tych, co mają choć mgliste pojęcie o leczeniu ryb, miejmy tylko nadzieję, że nadal będą nas mile i uważnie słuchali, dawali recepty bez problemu, a będzie wilk syty i owca cała...... pozdrawiam
w 100% podpisuję się pod tymi słowami.
Powiem więcej ; jak proszę o lek weterynarza to on zadaje mi pytania co leczę tymi lekami.

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości