Moje Fotki

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Moje Fotki

Post autor: przynenta » 22 cze 2009, 16:49

Moje Fotki


Witam,

Ze względu na różne zawirowania ze zdjęciami proszę ewentualne proszę tu napisać swoje opinie.


Jeżeli jestem autorem zdjęć ryb, zbiorników wystawowych czy fotorelacji z imprez (tu szczególnie nie będę zamieszczał fotek, które by mogłyby kogoś obrazić) czy ktoś nie życzy sobie bym umieszczał je na swojej stronie?

W przypadku negatywnej opinii proszę o krótkie uzasadnienie.

Nadmieniam, że wszystkie wystawy są imprezami otwartymi i nigdzie nie widziałem tabliczki zakazu fotografowania.


Definicja z http://pl.wikipedia.org

Prawo autorskie (ang. copyright, symbol: © ) – pojęcie prawnicze oznaczające (1) ogół praw przysługujących autorowi utworu albo (2) przepisy upoważniające autora do decydowania o użytkowaniu dzieła i czerpaniu z niego korzyści.


Na odpowiedź czekam do końca czerwca tylko na ogólnych stronach forum. Nie odpowiadam na PW.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: Moje Fotki

Post autor: rady3 » 22 cze 2009, 17:33

przynenta pisze:Moje Fotki

Nadmieniam, że wszystkie wystawy są imprezami otwartymi i nigdzie nie widziałem tabliczki zakazu fotografowania.
Dokładnie. To jakaś paranoja. Skoro ktoś decyduje się wystawić akwarium na tego typu imprezie, to już obligatoryjnie godzi się na jego fotografowanie. O co tu właściwie chodzi? Czyżby ktoś źle pojmował prawa autorskie? Prawa autorskie to ma osoba, która zrobiła zdjęcie- do tego zdjęcia. Choć oczywiście w dobrym tonie jest umieszczając zdjęcie gdziekolwiek napisać, kto urządził akwarium. Tak ja przynajmniej to pojmuję.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 22 cze 2009, 20:15

W 100% popieram Roberta. Jeśli "ktoś" się z tym nie zgadza, to niech trzyma swoje "okazy" w przysłowiowej piwnicy, a nie wystawia na ogólnodostępnych imprezach!
A tak na marginesie to na Twojej stronie widzę świetne zbiorniki, piękną aranżację a "te" ryby no cóż... - oczywiście przesadzam, ale chcę przekazać absurdy które tu moim zdaniem mają miejsce. Nikt Ci nie wmówi co chciałeś pokazać.
Autorem zdjęć jesteś Ty i tylko Ty decydujesz gdzie je opublikujesz, tak jak piszesz nie było żadnych zastrzeżeń i koniec kropka! Jak ktoś będzie chciał je wykorzystać, to żądaj sporej kasy, bo są świetne :)

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: Diamond-Cukero » 22 cze 2009, 20:19

Piszę o osobach które handlują rybami i nikogo nie chcę obrażać . Żeby było w porządku w stosunku do wszystkich klientów jak i właściciela ryb czy ekspozycji należało by ryby na zdjęciach podpisać czyje i z jakiej wystawy są dyskowce i nie ma sprawy.

Jeśli są użyte do Strony Komercyjnej Osób Handlujących.

Dostaje dużo emalii z zapytaniami czy te Dyskowce na zdjęciach na tej i tej stronie , czy na allegro są pana ! I muszę udowadniać że to ja wystawiałem te ryby i je hoduję . Tłumaczyć że ten ktoś tylko wkleił zdjęcia moich ryb aby zwiększyć sobie sprzedaż.

Tak , tak na Allegro też miałem kilka przypadków. A przecież podpisuje się zdjęcia ryb z hodowli Stendkera dlaczego nie podpisywać Dyskowców Polskich Hodowców. Pisze o wszystkich którzy handlują rybami , aby nie wprowadzali w błąd kupujących i oglądających bądźmy uczciwi i nie przekręcajmy w druga stronę .

Tak jak pisze w paragrafie poniżej można robić zdjęcia pokazywać je wszędzie , ale nie czerpać korzyści i wykorzystywać do zwiększenia swojej sprzedaży pokazanymi rybami na zdjęciu .

Cytuje definicje Tomka -Definicja z http://pl.wikipedia.org

Prawo autorskie (ang. copyright, symbol: © ) – pojęcie prawnicze oznaczające (1) ogół praw przysługujących autorowi utworu albo (2) przepisy upoważniające autora do decydowania o użytkowaniu dzieła i czerpaniu z niego korzyści.

Jeśli inni mogą podpisywać to my też powinniśmy i nie promujmy siebie rybami na zdjęciach albo zdjęciami dyskowców innych osób czy hodowców. U mnie na plakacie wszystkie ryby są moje jak i na stronie bo Hoduje i Handluje dyskowcami i przestrzegam pewnych zasad .

A czy jesteśmy Autorem ryb , pracowaliśmy dla nich , rozmnożyliśmy je ?
Można zadać sobie takie pytanie ?
Doceńmy czyjąś prace i podpiszmy do kogo należą dyskowce ze zdjęcia. Pokazane na wystawie czy konkursie.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 22 cze 2009, 20:38

Diamond pisze:Piszę o osobach które handlują rybami i nikogo nie chcę obrażać . Żeby było w porządku w stosunku do wszystkich klientów jak i właściciela ryb czy ekspozycji należało by ryby na zdjęciach podpisać czyje i z jakiej wystawy są dyskowce i nie ma sprawy...
Szanowny Kolego i tu się bardzo mylisz, za taki dopisek to się sporo płaci, ale to właśnie Ty powinieneś płacić za reklamę.
Co do hodowli Stendkera... chyba lekko pomyliłeś ligę... myślę :)

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 22 cze 2009, 20:41

Podam parę przykładów gdzie osoba publikująca nie jest właścicielem ryb

1.

Obrazek

2.

Obrazek

3.

Obrazek

Fotki pochodzą z różnych trzech stron komercyjnych. Dalej nie będę komentował i nie widzę nic złego w tych publikacjach.

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: Diamond-Cukero » 22 cze 2009, 20:44

Takich Stendkerów sporo kupili w Polsce z mojej hodowli lepiej nie rozwijać tego .

Komu powinienem płacić za własną prace , sobie.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 22 cze 2009, 20:49

Diamond pisze:Takich Stendkerów sporo kupili w Polsce z mojej hodowli lepiej nie rozwijać tego...
Bez komentarza :?

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 22 cze 2009, 21:25

Panowie to chyba nie tak z tymi prawami.
Opcja fotografa
Jeśli ja robiąc fotkę -wygrywam konkurs w NG to chyba nikt nie może mieć obiekcji że to moja fotka i ja jestem jej autorem.
Opcja hodowcy
Jeśli ktoś robi fotkę moich ryb umieszcza je na swojej stronie i pisze że to jego ryby to już kradzież.

Jeśli ktoś robi fotkę moich ryb umieszcza je na swojej stronie i pisze że to ryby Pana xxx to chyba zgodne jest po mimo że handluje innymi rybami. I tu o kradzieży nie powinno być mowy ale który imbecyl by właśnie na swojej stronie zareklamował inna hodowle ?:)))))

Myślę że Ambra bardziej będzie w to obcykany niż wszyscy my razem wzięci.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 22 cze 2009, 21:53

TURYSTA pisze:Panowie to chyba nie tak z tymi prawami.
Opcja fotografa
Jeśli ja robiąc fotkę -wygrywam konkurs w NG to chyba nikt nie może mieć obiekcji że to moja fotka i ja jestem jej autorem.
Opcja hodowcy
Jeśli ktoś robi fotkę moich ryb umieszcza je na swojej stronie i pisze że to jego ryby to już kradzież.
Zgadzam się z tym w całej rozciągłości.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 22 cze 2009, 22:22

TURYSTA pisze:Panowie to chyba nie tak z tymi prawami.
Opcja fotografa
Jeśli ja robiąc fotkę -wygrywam konkurs w NG to chyba nikt nie może mieć obiekcji że to moja fotka i ja jestem jej autorem.
Prawda
Opcja hodowcy
Jeśli ktoś robi fotkę moich ryb umieszcza je na swojej stronie i pisze że to jego ryby to już kradzież.
Prawda


I trzecia prawda

Podstrona o nazwie Galeria

Galeria - Wystawy

Umieszczam fotki, Pana, Pani XXX, YYY, ZZZ wykonane przeze mnie i to też jest zgodne z prawem i prawdą jako fotorelacja z imprezy.


To jest główny cel mojego wątku.



Jeszcze jedno wyjaśnienie. Ostatnie dwa zdjęcia, czyli nr 2 i 3 są mojego autorstwa i każdy mógł je otrzymać, kto miał ochotę na spotkaniu we Wrocławiu. Jednocześnie była to zgoda na publikację a rozdałem tam parę płytek.

Zaznaczam, że dalej tak będę postępował, jeżeli coś mam ze swoich zdjęć to na pewno się podzielę z innymi.

Awatar użytkownika
stachu
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 321
Rejestracja: 17 mar 2006, 13:40
Imie i Nazwisko: Stanisław Kaczorowski
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: stachu » 24 cze 2009, 08:10

Diamond pisze:Piszę o osobach które handlują rybami i nikogo nie chcę obrażać . Żeby było w porządku w stosunku do wszystkich klientów jak i właściciela ryb czy ekspozycji należało by ryby na zdjęciach podpisać czyje i z jakiej wystawy są dyskowce i nie ma sprawy.

Jeśli są użyte do Strony Komercyjnej Osób Handlujących.

Dostaje dużo emalii z zapytaniami czy te Dyskowce na zdjęciach na tej i tej stronie , czy na allegro są pana ! I muszę udowadniać że to ja wystawiałem te ryby i je hoduję . Tłumaczyć że ten ktoś tylko wkleił zdjęcia moich ryb aby zwiększyć sobie sprzedaż.

Tak , tak na Allegro też miałem kilka przypadków. A przecież podpisuje się zdjęcia ryb z hodowli Stendkera dlaczego nie podpisywać Dyskowców Polskich Hodowców. Pisze o wszystkich którzy handlują rybami , aby nie wprowadzali w błąd kupujących i oglądających bądźmy uczciwi i nie przekręcajmy w druga stronę .

Tak jak pisze w paragrafie poniżej można robić zdjęcia pokazywać je wszędzie , ale nie czerpać korzyści i wykorzystywać do zwiększenia swojej sprzedaży pokazanymi rybami na zdjęciu .

Cytuje definicje Tomka -Definicja z http://pl.wikipedia.org

Prawo autorskie (ang. copyright, symbol: © ) – pojęcie prawnicze oznaczające (1) ogół praw przysługujących autorowi utworu albo (2) przepisy upoważniające autora do decydowania o użytkowaniu dzieła i czerpaniu z niego korzyści.

Jeśli inni mogą podpisywać to my też powinniśmy i nie promujmy siebie rybami na zdjęciach albo zdjęciami dyskowców innych osób czy hodowców. U mnie na plakacie wszystkie ryby są moje jak i na stronie bo Hoduje i Handluje dyskowcami i przestrzegam pewnych zasad .

A czy jesteśmy Autorem ryb , pracowaliśmy dla nich , rozmnożyliśmy je ?
Można zadać sobie takie pytanie ?
Doceńmy czyjąś prace i podpiszmy do kogo należą dyskowce ze zdjęcia. Pokazane na wystawie czy konkursie.
jakoś kłóci mi się ta wypowiedz z tym co widziałem.....no bo ryby wiadomo kogo są :wink: że nie wspomnę o zdjęciu arowany czy pyszczaków....
Załączniki
S2.jpg
S2.jpg (22.94 KiB) Przejrzano 5734 razy

Awatar użytkownika
stachu
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 321
Rejestracja: 17 mar 2006, 13:40
Imie i Nazwisko: Stanisław Kaczorowski
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: stachu » 24 cze 2009, 08:10

Diamond pisze:Piszę o osobach które handlują rybami i nikogo nie chcę obrażać . Żeby było w porządku w stosunku do wszystkich klientów jak i właściciela ryb czy ekspozycji należało by ryby na zdjęciach podpisać czyje i z jakiej wystawy są dyskowce i nie ma sprawy.

Jeśli są użyte do Strony Komercyjnej Osób Handlujących.

Dostaje dużo emalii z zapytaniami czy te Dyskowce na zdjęciach na tej i tej stronie , czy na allegro są pana ! I muszę udowadniać że to ja wystawiałem te ryby i je hoduję . Tłumaczyć że ten ktoś tylko wkleił zdjęcia moich ryb aby zwiększyć sobie sprzedaż.

Tak , tak na Allegro też miałem kilka przypadków. A przecież podpisuje się zdjęcia ryb z hodowli Stendkera dlaczego nie podpisywać Dyskowców Polskich Hodowców. Pisze o wszystkich którzy handlują rybami , aby nie wprowadzali w błąd kupujących i oglądających bądźmy uczciwi i nie przekręcajmy w druga stronę .

Tak jak pisze w paragrafie poniżej można robić zdjęcia pokazywać je wszędzie , ale nie czerpać korzyści i wykorzystywać do zwiększenia swojej sprzedaży pokazanymi rybami na zdjęciu .

Cytuje definicje Tomka -Definicja z http://pl.wikipedia.org

Prawo autorskie (ang. copyright, symbol: © ) – pojęcie prawnicze oznaczające (1) ogół praw przysługujących autorowi utworu albo (2) przepisy upoważniające autora do decydowania o użytkowaniu dzieła i czerpaniu z niego korzyści.

Jeśli inni mogą podpisywać to my też powinniśmy i nie promujmy siebie rybami na zdjęciach albo zdjęciami dyskowców innych osób czy hodowców. U mnie na plakacie wszystkie ryby są moje jak i na stronie bo Hoduje i Handluje dyskowcami i przestrzegam pewnych zasad .

A czy jesteśmy Autorem ryb , pracowaliśmy dla nich , rozmnożyliśmy je ?
Można zadać sobie takie pytanie ?
Doceńmy czyjąś prace i podpiszmy do kogo należą dyskowce ze zdjęcia. Pokazane na wystawie czy konkursie.
jakoś kłóci mi się ta wypowiedz z tym co widziałem.....no bo ryby wiadomo kogo są :wink: że nie wspomnę o zdjęciu arowany czy pyszczaków....
Załączniki
S2.jpg
S2.jpg (22.94 KiB) Przejrzano 5734 razy

Awatar użytkownika
stachu
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 321
Rejestracja: 17 mar 2006, 13:40
Imie i Nazwisko: Stanisław Kaczorowski
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: stachu » 24 cze 2009, 08:12

cd
Załączniki
S1.jpg
S1.jpg (31.13 KiB) Przejrzano 5730 razy

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 24 cze 2009, 08:48

Panowie rozumie wasz że jesteście hodowcami,handlarzami itd.
Jako członkowie jednego klubu a zarazem jednej społeczności, a zarazem jako przedstawiciele swoich firm nie możecie razem usiąść na najbliższym zlocie ustalić zasady po między sobą co do fotek i tego się trzymać ?
Będziecie mieli przynajmniej jeden temat z głowy a to pozwoli uniknąć nieporozumień czy tłumaczenia tam czyje to jest itd.
W grupie wszak raźniej ale interesy rozbieżne kompromis między sobą na pewno wypracujecie. Przynajmniej głeboko w to wierzę bo na tyle was znam :)

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości