Stropy

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
shady_01
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2009, 09:51
Imie i Nazwisko: Patryk Szadujko
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: shady_01 » 14 cze 2009, 14:02

Dziekuje wszystkim chciałem sie poprostu dowiedzieć i się dowiedziałem czyli teraz tylko zamówić akwarium i spokojne stawiać. W tej chwili w miejscu w którym ma stanąć nowe stoi narożne 280l i jakoś trzyma.

Awatar użytkownika
marcinxcom
senior
senior
Posty: 118
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:57
Imie i Nazwisko: Marcin Janowicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Internet Stargard
Lokalizacja: internet Stargard x-com
Kontaktowanie:

Post autor: marcinxcom » 14 cze 2009, 20:11

ludzie nie robcie sobie jaj czytam i normalnie nie wiem czy plakac czy sie smiac ( 150kg na 1m2) to chyba wigilie to robicie na podworku gdzie w jednym pokoju potrafi sie krecic co najmniej 10 osob
-nie raz juz przeliczalem i pomagalem w roznych obliczniach na forum od stropow po przeliczanie wytrzymalosci i naprezen dozych zbiornikow.
-powiem krodko ludziki kochane do 1tony nie zawracajcie sobie glowy ze stropami nawet na drewnianych 50-letnich stropach stoja piece kaflowe wazace po 600kg i maja sie dobrze :)

(przepraszam za brak PL -polacy nie gesi swoj jezyk maja :)

Awatar użytkownika
shady_01
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2009, 09:51
Imie i Nazwisko: Patryk Szadujko
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: shady_01 » 15 cze 2009, 09:31

marcinxcom pisze:ludzie nie robcie sobie jaj czytam i normalnie nie wiem czy plakac czy sie smiac ( 150kg na 1m2) to chyba wigilie to robicie na podworku gdzie w jednym pokoju potrafi sie krecic co najmniej 10 osob
-nie raz juz przeliczalem i pomagalem w roznych obliczniach na forum od stropow po przeliczanie wytrzymalosci i naprezen dozych zbiornikow.
-powiem krodko ludziki kochane do 1tony nie zawracajcie sobie glowy ze stropami nawet na drewnianych 50-letnich stropach stoja piece kaflowe wazace po 600kg i maja sie dobrze :)

(przepraszam za brak PL -polacy nie gesi swoj jezyk maja :)
Nie ja wymyśliłem takie obciążenie tylko powiedzieli mi tak w spółdzielni:)

Awatar użytkownika
shady_01
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2009, 09:51
Imie i Nazwisko: Patryk Szadujko
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Stropy

Post autor: shady_01 » 02 maja 2011, 18:03

Wracając do tematu. Muszę przestawić akwarium(z powodu pojawiącego się w najbliższym czasie następnego/następnej akwarysty/tki :D ) niestety mieszkanie nie pozwala na inne rozwiązanie i musi stanąć tak jak na rysunku. Więc mam dylemat czy pozostawić akwarium w miejscu w kórym stoi czy można śmiało stawiać wzdłuż belek zbrojonych. Przypominam bloki lata 50 te strop typu ackerman
Załączniki
akwa.jpg
akwa.jpg (32.52 KiB) Przejrzano 3067 razy

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Stropy

Post autor: roh » 02 maja 2011, 18:29

problem powstanie w momencie gdy baniak stanie między dźwigarami. Dobrze by było abyś poprzecznie do konstrukcji nośnej położył legarki z profila zamkniętego50x100x3 lub dwuteownika 120 i na tych legarkach oparł stopy szafki.

Awatar użytkownika
shady_01
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2009, 09:51
Imie i Nazwisko: Patryk Szadujko
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Stropy

Post autor: shady_01 » 02 maja 2011, 19:39

Odstęp miedzy dźwigarami wynosi od 38 do 55 cm tzn między jednym a drugim jest np 38cm a między drugim a trzecim 45cm i tu jest problem żeby trafić na dźwigar. Szafka jest płaska od spodu (zwykła sklepowa :x ) także ciężar rozkłada się na całą powierzchnię spodu.

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość