KIEDY ZAKORKUJEMY NASZE FORUM

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: hudy » 28 lip 2008, 06:39

EwA63 pisze:Witam wszystkich
1. Pojemność serwera na jakim mamy postawioną domenę jest narazie wystarczająca. Jeśli będzie taka konieczność, to zawsze można dokupić więcej miejsca. Czy i jak to rozliczać - pozostawiam zarządowi i członkom PKMD.

2. Pojemośc jest niezależna od oprogramowania!
Nowy CMS ma za zadanie usprawnienie bieżącego forum, załatanie go, zwiększenie bezpieczeństwa no i co najważniejsze - daje nam więcej możliwości na przyszłość.

3. Stawianie własnego serwera (jak już pisałam wcześniej) nie załatwi nam całej sprawy i wiąże się z całodobową jego obsługą.
Jeśli znajdą się do tego fachowcy na naszym forum, postawią serwer, zmienią CMS-a na nowszy, przeniosą dotychczasową bazę danych i zapewnią 24-godzinną obsługę i nadzór serwera oraz dadzą wszelkie gwarancje - to jestem za, oczywiście.
Na wystawie Kraków 2008 sama mówiłaś aby nie wrzucać zdjęć na forum bo jest mało miejsca. Dlatego też członkowie nie wrzucali zdjęć z wystawy krakowskiej. Więc jak jest naprawdę?

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 28 lip 2008, 10:26

To ja może trochę przetłumaczę Ewę:

Problemy mamy w sumie 3.
1) Silnik naszego forum, czyli program obsługujący je jest taki sobie. Ma dziury, czasami nie radzi sobie z ilością danych i brakuje w nim różnych funkcji które by się przydały. Na to jest właśnie remedium w postaci zakupu oprogramowania za kwotę właśnie 8000-9000 zł.
2) Pojemność dysków serwera, jest wystarczająca na chwilę obecną, ale teraz się ciut ograniczamy ze zdjęciami więc docelowo jest zbyt mała. Na to remedium jest w postaci wykupienia większego miejsca na dysku u operatora. Kolejne pewnie kilkaset zł więcej miesięcznie.
3) Ograniczenia w postaci miesięcznego transferu, czyli ile GB w ciągu miesiąca można przesłać. Na to remedium jest jak w pkt. 2 czyli wykupienie usługi oczko lepszej za kolejne pieniążki.

Na problem nr 2 i 3 jest remedium pośrednie w postaci wstawiania zdjęć z innych serwerów typu fotosik. Jedyną wadą jest to, że nie mamy wpływu na rozmiar zdjęcia i może właśnie rozwalać ramki.

Ogólnie rzecz biorąc mamy tak:

pieniądze + pięniżki + pieniążki = pieniąchy, czyli to co nam brakuje

Trzeba więc wybrać jakiś złoty środek.

Dla AdamN

Adam masz rację, że Twoje zdjęcia nie zajmują miejsca na serwerze PKMD i biorąc pod uwagę że jedno zdjecie to kilkadziesią kB a jedna wypowiedź to średnio kilkaset B to w sumie masz racje ale nie w 100%. Niemniej jednak ruch jaki generuje Twój wątek z konkursami uważam że warty jest co najmniej składki członkowskiej PKMD..... To tak zimnym okiem analityka, bez emocji w jakąkolwiek stronę. Co wcale nie znaczy, że jestem za jego zamknięciem. Skoro można wg. regulaminu... (ale to już nie w tym wątku)

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 28 lip 2008, 10:41

CraNcH^MS pisze: Ewa, czytając Twoją odpowiedź, wydaje mi się na tą chwilę, że jedynym sensownym rozwiązaniem w tej chwili jest zakup większej ilości miejsca na serwerze, skoro Bogdan alarmuje, że miejsca jest już mało. Czyli zrobić tzw. "ściepę" i szybko sprawnie załatwić problem.
Wolne miejsce na serwerze to miejsce w postaci iluś tam GB pojemności na dysku. Wszyscy wiemy ile kosztują dyski twarde - grosze. Pytanie tylko ile takie miejsce kosztuje w tej firmie na serwerze gdzie umieszczone jest forum PKMD. Nie wykluczam, że może być tak, że jeśli dysk kosztuje 200 zł to wykup tego miejsca z tego dysku w tej firmie będzie np. kosztowało 20000 zł. Ale to mówimy o setkach GB.
Rozumiem, że CMS to oprogramowanie do obsługi forum. "Pogogliłem" trochę i CMS to ma być System Zarządzania Treścią? Czy właśnie te oprogramowanie ma kosztować 8000 zł?
Zawsze mnie ciekawiło takie podejście - po co za coś płacić skoro jest za darmo ? Nie sądzę, aby w tym przypadku nie było alternatywnego oprogramowania do tego co potrzebujemy na licencji np. GPL.
Może warto wsiąść pod uwagę jakieś darmowe rozwiązanie, które ma taką licencję aby PKMD mogło go używać bez łamania prawa. Oczywiście czy ten darmowy system Ciebie jako admina zadowoli, no powiedzmy w 95%.
Jestem użytkownikiem od czterech lat Linuxa.
Dokładnie tak. Sam mam serwer na linuksie - serwer www, ftp, pocztowy, mysql, dns, statystyki, praca w domenie itp. i nigdy oprogramowanie nie kosztowało więcej niż 0 zł.
Kupić serwer to byłby może jeden z mniejszych kłopotów (tylko kasa a może i aż kasa). Trzeba było by mieć też kogoś kto się na tym zna na tyle by jakiś domorosły hacker nie zrobił delete na zawartości strony PKMD.
Mój serwer na którym mam w/w usługi, od którego zależna jest praca całej placówki kosztuje ok. 400-500 zł na dzień dzisiejszy. Na dzień dzisiejszy za 2000-3000 zł można mieć prawdziwy serwer, a nie PCeta przerobionego na serwer.
Sprzęt nie jest żadnym problemem, ale instalacja odpowiedniego OSu, oprogramowania, konfiguracja tego wszystkiego oraz zabezpieczenie już niestety tak. No i administracja tym. Tu niestety jest ból. Od 7-dmiu lat pierwszą czynnościa jaką robię rano po otworzeniu oczu to sprawdzenie czy serwer działa. 2-3 godziny bez SMSa na komórce (informującego o nowej poczcie) i już mam panikę w oczach. To jest problem.

P.S.
Co do AdamN to przykład wykorzystywania przez jego osobę miejsca na serwerze PKMD był nietrafiony. Wszystkie jego zdjęcia i filmy, które publikuje znajdują się fizycznie u mnie.

Awatar użytkownika
jacaban
junior
junior
Posty: 78
Rejestracja: 07 lis 2007, 20:40
Imie i Nazwisko: Jacek B
Miejsce zamieszkania/miasto/: lubuskie

Post autor: jacaban » 28 lip 2008, 15:04

i ja zgadzam się z Marcinem - przykład Adama to "kula w płot",fakt generowania ruchu na Forum, powinien być wykorzystany i dać korzyść finansową. Przecież dziś w sieci zarabia się właśnie na "ruchu" (wejścia na stronę można zamienić na żywą gotówkę)
A moim zdaniem jeżeli już ktoś miałby płacić za swoje wątki to raczej osoby, które zamieszczają zdjęcia w charakterze czysto komercyjnym lub promujące w ten sposób własne hodowle.
Należy pamiętać, że jest to forum dyskusyjne i "korkując je", czy też ograniczając je na różne sposoby (opłaty, członkostwo, limity, itp) stanie się BEZdyskusyjne i dla wybranych.
A zaglądają tu również amatorzy, miłośnicy tacy jak JA ;)

pozdrawiam
Jacek
PS
Marcin, a może weźmiesz jeszcze jakiś ułamek etatu na admina PKMD ;)

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 28 lip 2008, 17:04

jacaban pisze: PS
Marcin, a może weźmiesz jeszcze jakiś ułamek etatu na admina PKMD ;)
Hehehe ... zawsze marzyłem (i kształciłem się) aby w życiu być administratorem jakieś sieci ... zostałem nauczycielem :)
Nie chcąc aby moje wykształcenie poszło na marne postanowiłem awaryjnie się utrzymać w temacie biorąc sobie na głowę administrację szkolną siecią. Przerobiłem starego kompa na serwer (Celeron 1,2 GHz, 40 GB HDD, 128 MB RAMu), sam dla siebie poinstalowałem różne usługi, wykupiłem domenę (a dokładnie szkoła) i postanowiłem eksperymentować. Nikt mnie nigdy o to nie prosił, a teraz nikt bez tego nie może żyć. Wystarczy, że serwer lub jakaś usługa padnie i funkcjonowanie szkoły jest bliskie zeru. Na początku było fajnie (widzieć jak ilość kont pocztowych rośnie, jak powstają w oparciu o mój serwer nowe strony itp.) a teraz to jest przekleństwo. Najgorsze, że ciągle trzeba to monitorować, aktualizować usługi, oprogramowanie i modlić się żeby aktualizacja np. mysql'a się nie wysypała bo jakaś tam biblioteczka nie pasuje do czegoś tam innego. Administracja serwerem (lub siecią) jest dobra jak:
1) dostajesz za to kilka tysięcy złotych miesięcznie
2) nic się nie psuje ;)
3) nie masz rodziny i na każdy telefon reagujesz radośnie bo pojawiła się okazja wykazania się i naprawienia czegoś.
W moim przypadku nic nie jest spełnione i sama myśl o tym mnie przeraża. Już wystarczy mi stresu, telefonów w weekendy, brak wakacji, urlopu podpisywanego na zasadzie "ale jak coś padnie to co będzie ?" itp. itd.

Co do PKMD to padła wcześniej kwota 8000-9000 zł za oprogramowanie. Czy PKMD chce kupić to oprogramowanie na własność ? Będzie właścicielem tej licencji ?
Przecież to chyba firma hostingowa powinna to zapewniać ? Tak samo jak i bezpieczeństwo działania forum (zarówno przed włamaniami, jak i zanikami napięcia).
Wyobrażam to sobie tak, że PKMD płaci miesięcznie ileś tam zł za utrzymanie tego wszystkiego tak aby to działało i spełniało wymogi klienta. Jeśli za samo oprogramowanie trzeba tyle zapłacić, do tego wykupić miejsce i do tego jeszcze płacić to co się płaciło do tej pory (utrzymanie domeny, przepustowość itp. itd.) to w pewnym momencie może się okazać, że może jednak będzie taniej postawić sobie swój serwer (z darmowym oprogramowaniem) i zatrudnić kogoś kto się tą obsługą zajmie.
A jeśli dzisiaj PKMD zakupi to oprogramowanie to za rok czy dwa jak wyjdzie nowe to znów będzie je kupować ?
Ogólnie to ciężko spekulować bo nie wiemy (przynajmniej ja) ile to na dzień dzisiejszy PKMD kosztuje, jakie są plany na przyszłość, w którą stronę będzie się to rozwijało i ile za co trzeba będzie dodatkowo zapłacić dzisiaj i w przyszłości.
Czasami człowiek staje przed dylematem czy lepiej płacić 700 zł za wynajem mieszkania czy spłacać swoje mieszkanie ratą 700 zł.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 28 lip 2008, 17:55

Jacaban miło, że włączasz się do dyskusji ale hmmm ... mam wrażenie, że bez podstaw "historycznych" czyli co się w temacie już mówiło czy pisało od dłuższego czasu.
Z nami jest taki problem, że kuriozalnie za dobrze nam idzie, czyli za dużo robimy w porównaniu z tym co możemy. Piszę tutaj o forum, a nie o wystawach i tego typu imprezach. A to oznacza, że z potrzebami internetowymi weszliśmy już na wyższą półkę w porównaniu z typowymi ofertami. Nasze potrzeby w tym momencie określane są już jako "indywidualne ustalenia". Firmy hostingowe działają na zasadzie sztancy. Mają N identycznych serwerów, na których stawiają N*M serwerów wirtualnych, wszystko identyczne jak znani bracia bliźniacy i obok tego udostępniają najbardziej typowe i sprawdzone usługi typu serwer www, DNS i serwer bazodanowy. Żadna z tych firm standardowo nie bawi się w obsługę forum, a jeżeli się bawi to oznacza to że jest to raczej jakiś admin, który porwał się na działalność gospodarczą na własny rachunek i .... przeważnie są potem z tego kłopoty. Jeżeli taka usługa jest świadczona przez dużą profesjonalną firmę to też dużo kosztuje. Wszystko co jest niestandardowe kosztuje dużo więcej od typowego. Sam w swojej pracy administruję z kolegami kilkunastoma maszynami z nie wiem już jaką ilością usług. Wiem ile to czasu i nerwów kosztuje i mimo iż wydaje mi się, że mógł bym pomóc to jednak czuję przez majtki, że mogło by mi się kiedyś coś nie udać więc... wolę coś wystawić na aukcję i wspomóc klub w ten sposób albo wpłacić parę zł na konto klubowe niż porywać się na coś a potem nie wywiązać ze zobowiązań.

Poza tym zapominasz Acan o staropolskiej zasadzie "nie pytaj co klub może zrobić dla ciebie tylko co Ty możesz zrobić dla swojego klubu". Nie będę tego tłumaczył na obecną klubową sytuację ale wszyscy ci którzy zap...ją jak małe samochodziki przy organizacji imprez czy przy codziennej pracy klubu wiedzą o co chodzi.

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 28 lip 2008, 19:44

Hypno pisze: ...........
Poza tym zapominasz Acan o staropolskiej zasadzie "nie pytaj co klub może zrobić dla ciebie tylko co Ty możesz zrobić dla swojego klubu". Nie będę tego tłumaczył na obecną klubową sytuację ale wszyscy ci którzy zap...ją jak małe samochodziki przy organizacji imprez czy przy codziennej pracy klubu wiedzą o co chodzi.
Jako kompletny laik w sprawach komputera (wtajemniczeni wiedzą, że zazwyczaj dosadniej określam ten swój zakres wiedzy) nie udzielę w tym zakresie żadnej rady. Nie udzielę, bo jedynie potwierdzę swą indolencję . :D

Mam jednak pewne zasługi w Klubie w zakresie organizacji i zarządzania (na tym się akurat znam). Znam się na tym faktycznie i obecnie (jak nieprofesjonalista) napiszę co zaczynam odczuwać czytając wszelkiej maści rady, pouczenia, oczekiwania, żądania, domagania się i wszelkiej maści "ja chcę" wygłaszane przez bezkrytycznych użytkowników Forum, z których część nic nie robi tylko myśli jak poślizgać się na czyjejś d .........
Napiszę, bo zaczyna mnie krew zalewać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jeśli na tym niekomercyjnym Forum, które jest stworzone głównie na potrzeby członków PKMD i opłacanym przez pieniądze członków, ktoś, komu nic nie chce się zrobić dla niego ma czelność stawiać jakieś wymagania, niech lepiej się z niego wypisze.
Niech zostaną jedynie Ci, których tak doskonale określił Hypno.

Tych witam zawsze serdecznie i z radością, gdyż to ludzie "czujący blusa" - tych nie pytam o przynależność i barwy klubowe) innych pożegnam równie ochoczo i radośnie.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 28 lip 2008, 19:56

Hypno pisze: Żadna z tych firm standardowo nie bawi się w obsługę forum,
Ooo czyli zaczynam dopiero rozumieć jaką role w tym wszystkim pełni Ewa. Nie wiedziałem, że forum nie ma nic wspólnego z firmą hostingową. Domyślam się, że korzystając z wykupionego miejsca i domeny oprogramowanie forum zostało zainstalowane przez Ewę. Jeśli tak, to już wiem po co ten nowy zakup oprogramowania i kto będzie posiadaczem licencji.
Wcześniej myślałem, że to firma hostingowa odpowiada za wszystko od A do Z i dlatego dziwiłem się dlaczego PKMD ma to zakupić a nie kto inny.

Awatar użytkownika
jacaban
junior
junior
Posty: 78
Rejestracja: 07 lis 2007, 20:40
Imie i Nazwisko: Jacek B
Miejsce zamieszkania/miasto/: lubuskie

Post autor: jacaban » 28 lip 2008, 21:26

Ambra pisze:
Hypno pisze: ...........

Jeśli na tym niekomercyjnym Forum, które jest stworzone głównie na potrzeby członków PKMD i opłacanym przez pieniądze członków, ktoś, komu nic nie chce się zrobić dla niego ma czelność stawiać jakieś wymagania, niech lepiej się z niego wypisze.
Niech zostaną jedynie Ci, których tak doskonale określił Hypno.
Skoro było zaproszenie do rzeczowej dyskusji to mój punkt widzenia jest taki:
jeżeli forum jest stworzone głównie dla członków PKMD to tylko członkowie powinni się logować i w hermetycznym środowisku wymieniać swe poglądy.

Tym samym idea stowarzyszenia PKMD, czyli jako organizacji społecznej, która ma na celu popularyzowanie hodowli dyskowców, wymianę doświadczeń oraz wzbogacanie wiedzy wszystkim zainteresowanym bierze w łeb. (patrz statut)
Panie Andrzeju, mam nadzieję,że nie kierował Pan tych słów do mojej wypowiedzi. Absolutnie niczego nie żądam, nie wymagam. Chciałem tylko podsunąć pomysł, że można spróbować podjąć próbę samofinansowania się forum. Dziś internet daje takie możliwości. To raczej próba zrobienia "czegoś". Daleki jestem od bezczelności i ślizgania się.......

PS o listopada 2007 jestem niemalże codziennie na forum. Większość użytkowników mimo że nigdy Was nie widziałem, nie rozmawiałem mam wrażenie,że po prostu znam. Więcej czytam jak się udzielam i nie chę się stąd wypisywać. Nie mam klubowych barw, nie opłacam żadnych składek, ale czy to mnie dyskwalifikuje, żeby wyrazić swoje zdanie ? W tym wątku akurat na temat forum bo w temacie Dyskowców na razie jestem laikiem.

pozdrawiam bez grama złośliwości
Jacek

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 28 lip 2008, 22:01

jacaban pisze:
................ Większość użytkowników mimo że nigdy Was nie widziałem, nie rozmawiałem mam wrażenie,że po prostu znam. Więcej czytam jak się udzielam i nie chę się stąd wypisywać. Nie mam klubowych barw, nie opłacam żadnych składek, ale czy to mnie dyskwalifikuje, żeby wyrazić swoje zdanie ? W tym wątku akurat na temat forum bo w temacie Dyskowców na razie jestem laikiem.

pozdrawiam bez grama złośliwości
Jacek
Bez grama złośliwości, bo nie w tym sprawa. Mało, moje uwagi nie dotyczyły w tym wypadku Twojej osoby. Staram sie nie oceniać nikogo, póki go nie poznam. Mam jednak przykłady opisanych niechlubnych działań.

Myślę, że brakuje Ci właśnie szansy by nas wszystkich zobaczyć w realu, wypić z nami kufel piwa, pogadać i mieć szansę poobserwować.
Bez tego nigdy nie zrozumiesz jak PKMD działa i w czym tkwi jego siła. :P

Forum, to miejsce, gdzie w części dla Was (zwykłych użytkowników niedostępnym) członkowie PKMD mogą się porozumiewać między sobą.
Forum, to także wstępna eliminacyjna droga dla tych, którzy zasilą w przyszłości Klub "nową krwią" :P

Forum to także miejsce propagowania pielęgnacji dyskowców i innych ryb z Ameryki Południowej. Nie jest jednak miejscem propagowania wbrew ustanowionym zasadom hodowli różnej maści hodowców ryb.

W tej wypowiedzi celowo użyłem określenia "hodowców ryb", bo nieuczciwie postępują nie mają prawa nazywać się akwarystami. Są czym są.

Jeśli odważyłeś się powołać na Statut (ten obowiązuje jedynie członków PKMD) to winieneś odkryć, że nasze Stowarzyszenie nie ma możliwości prowadzenia działalności gospodarczej.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 29 lip 2008, 00:14

Cały widz polega na tym, że dla wielu ludzi PKMD to jest tylko to forum w necie, tylko z nim nas utożsamiają.
Nie dostrzegają reszty naszej działalności, wystaw, mistrzostw Polski, oficjalnego reprezentowania Polski za granicą, nie zdają sobie sprawy, że i bez forum klub mógłby istnieć i realizować statutowe cele. Było by znacznie trudniej bez forum w obecnej dobie netu, ale i to byśmy przeskoczyli, jak by trzeba było.

Ja tam jak Andrzej najlepiej znam sie na zarządzaniu i ekonomii, znać się nie muszę na serwerach i oprogramowaniu, bo jak jest zgłoszony problem w klubie w tej czy innej kwestii, to zawsze jest ktoś, kto powie jak go najlepiej rozwiązać, takie mamy szczęście w klubie, że w każdej dziedzinie fachowiec się znajdzie.

Skoro najlepsza fachura jaką mamy do tej pory, co nami administruje od dawna w pocie czoła, uważa, że musimy nabyć nowy program za 8 czy 9 tysiaków, to ja jej ufam, że wie co mówi, jak jest niezbędny by dalej nami mogła administrować to trzeba go kupić, koniec, kropka.

Kwestia do rozwiązania tylko jest jedna, jak niekomercyjny PKMD zgodnie ze statutem stowarzyszenia go zakupi, bo chyba darowizny producent nam nie zrobi w postaci programu, niestety.
Zadecydujmy raz dwa: czy różne aukcje, konkursy i licytacje robimy, czy wpłaty i darowizny celowe do kasy kluowej, czy może składki członkowskie podnosimy, czy jakaś inna forma i do dzieła, znaczy się i do kieszeni, szkoda tłuc posty.

marek
zarząd pkmd
Posty: 1524
Rejestracja: 06 gru 2004, 19:27
Imie i Nazwisko: Marek Widur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: KIEDY ZAKORKUJEMY NASZE FORUM

Post autor: marek » 29 lip 2008, 11:03

gajowy1 pisze:"

Klubowicze pewnie jakos się zkrzykna a w tej sprawie moim zdaniem chodzi o jak najszersze poparcie uzytkowników forum i regularnie go odwiedzających. Jesteście przecież w ogromnej większości.
abo rozruszać sprawę deklaruje 100zł. Mirek jak wróci z wakacji pewnie poda nr. konta na które powinny wpływać deklarowane kwoty
Adres i nr. konta dostępne na Forum, bardzo ważne, aby przelew został dokładnie opisany ( nick, na co przeznaczona jest kasa ), oraz wyraźnie zaznaczone, że jest to DAROWIZNA!

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Re: KIEDY ZAKORKUJEMY NASZE FORUM

Post autor: Bogdan » 31 lip 2008, 20:50

wmarek pisze:
Adres i nr. konta dostępne na Forum, bardzo ważne, aby przelew został dokładnie opisany ( nick, na co przeznaczona jest kasa ), oraz wyraźnie zaznaczone, że jest to DAROWIZNA!

Adres i nr konta nadal dostępne :D

Awatar użytkownika
ewa63
senior
senior
Posty: 173
Rejestracja: 15 lis 2004, 02:46
Imie i Nazwisko: Ewa Gawlik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rybnik
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: ewa63 » 31 lip 2008, 21:35

Dzięki Tomku i Piotrze za merytoryczne wsparcie!
Już czas przesiąść się z kucyka na konia i mieć dobrego stajennego (czytaj gwarancję na CMS-a).
Pozdrawiam serdecznie
Ewa

PS
Sorry za to porównanie, ale na akwarystyce się nie znam!

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 13 sie 2008, 20:11

Dyskusja w temacie ucichła , o sposobach finansowania zakupu nowego programu ani słowa a problem narasta i nadal pozostaje nie rozwiązany.
Udało się do tej pory zebrać 330 zł z czego ogromną większość w płacili zwykli użytkownicy forum a członkowie PKMD jakoś problem omijają :oops:
Więcej osób w tym czasie odwiedziło wątki Adama wietrząc sensacje niż ten wątek gdzie wypada sięgnąć do kieszeni i zrobić coś dla klubu i forum
Mam nadzieję że to wina upałów oraz sezon urlopowy tak niekorzystnie wpływa na cały problem i wszystko wróci do normy czego wszystkim odwiedzającym nasze forum i sobie życzę.

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości