KIEDY ZAKORKUJEMY NASZE FORUM

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

KIEDY ZAKORKUJEMY NASZE FORUM

Post autor: Bogdan » 25 lip 2008, 19:34

Na temat pojemności naszego forum dużo mówiło sie w Krakowie a nawet wcześniej, teraz temat przycichł jednak problem pozostał i niebawem może się okazać że umieszczenie zdjęcia w wątku lub napisanie jakiejkolwiek wiadomości będzie graniczyło z cudem.
Wiem że planowany był zakup specjalnego programu, wiem też że miał on kosztować około 8000 do 9000 zł tylko czy nasz Klub będzie stać na taki wydatek?zwłaszcza że w przyszłym roku prawdopodobnie czekają nas następne mistrzostwa.
Może trzeba będzie z organizować składkę na ten cel a może jakieś licytacje.
Zapraszam wszystkich do rzeczowej dyskusji bo jeżeli problem nie zostanie w porę rozwiązany to temat konkursów Adama i ewentualnych naśladowców może się rozwiązać samoistnie

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Re: KIEDY ZAKORKUJEMY NASZE FORUM

Post autor: CraNcH^MS » 25 lip 2008, 20:28

Bogdan pisze:Na temat pojemności naszego forum dużo mówiło sie w Krakowie a nawet wcześniej, teraz temat przycichł jednak problem pozostał i niebawem może się okazać że umieszczenie zdjęcia w wątku lub napisanie jakiejkolwiek wiadomości będzie graniczyło z cudem.
Trzeba zapłacić za miejsce na serwerze i tyle. Nie mam zielonego pojęcia ile to kosztuje, nigdy się tym nie interesowałem. Nie wiem jaka kwota wchodzi w rachubę, dlatego na tą chwilę nie mogę czegoś realistycznego/sensownego proponować.

Przychodzi mi jedynie do głowy szukanie poważnego sponsora, który chciałby sponsorować PKMD miejsce na serwerze a PKMD powinno mu przedstawić swoje zobowiązania wobec niego.

Zbiórka pieniędzy, aukcje, to chwilowe rozwiązanie nie na dłuższą metę.

Jeśli chodzi o pobieranie kosztów od użytkowników to widzę rozwiązanie jak na "Naszej klasie" wysyłając SMSa wykupujesz sobie dodatkowe miejsce i możesz umieszczać zdjęcia.

Panowie i Panie nie jestem zorientowany w realiach cenowych i prawnych takich rozwiązań więc nie bluzgajcie mnie jak moje propozycje są głupie i bardzo nierealistyczne z punktu ekonomicznego do wykonania.
Bogdan pisze:Wiem że planowany był zakup specjalnego programu, wiem też że miał on kosztować około 8000 do 9000 zł tylko czy nasz Klub będzie stać na taki wydatek?zwłaszcza że w przyszłym roku prawdopodobnie czekają nas następne mistrzostwa.
Do czego ma służyć ten program ???
Bogdan pisze: Może trzeba będzie z organizować składkę na ten cel a może jakieś licytacje.
Licytacje widzę jako dodatkowe dobrowolne środki, które mogą zasilić PKMD.


BTW: Czy jako zwykły użytkownik Forum PKMD mogę brać udział w dyskusji i coś proponować? Mam dylemat czy mi wypada?

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 25 lip 2008, 20:42

Za 8000-9000 zl to spokojnie mozna postawic wlasny serwer.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
gajowy
członek PKMD
Posty: 268
Rejestracja: 29 kwie 2007, 23:07
Imie i Nazwisko: Krzysztof Gajoszek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: KIEDY ZAKORKUJEMY NASZE FORUM

Post autor: gajowy » 25 lip 2008, 20:45

" Stary Zgredzio " ma jak zwykle rację. Temat jak najbardziej na miejscu i idea godna jak najszerszego poparcia /najlepiej liczona w gotówce :D /
Do dzisiejszego dnia nie ma pełnej galerii z Mistrzostw a jest to wynikiem problemu poruszonego przez Bodzia.


CraNcH^MS pisze:

BTW: Czy jako zwykły użytkownik Forum PKMD mogę brać udział w dyskusji i coś proponować? Mam dylemat czy mi wypada?
Klubowicze pewnie jakos się zkrzykna a w tej sprawie moim zdaniem chodzi o jak najszersze poparcie uzytkowników forum i regularnie go odwiedzających. Jesteście przecież w ogromnej większości.
abo rozruszać sprawę deklaruje 100zł. Mirek jak wróci z wakacji pewnie poda nr. konta na które powinny wpływać deklarowane kwoty

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: hudy » 25 lip 2008, 21:13

Najprawdopodobniej będziemy zmuszeni zablokować możliwość wstawiania fotek użytkownikom którzy nie są członkami PKMD. W tym momencie badamy możliwość takiej operacji. Taki stan, zablokowania może trwać do momentu postawienia nowego forum na większym serwerze z nowym programem. Forum jest nasze a jakie będzie zależec będzie od nas samych zarówno członków i użytkowników. Aktualnie większość członków zarządu jest na urlopie, w związku z tym część czynności związanych z zakupem nowego programu została wstrzymana do końca wakacji. W odpowiednim momencie poinformujemy zwykłych użytkowników o zablokowaniu wstawiania fotek.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 27 lip 2008, 12:28

hudy pisze:Aktualnie większość członków zarządu jest na urlopie, w związku z tym część czynności związanych z zakupem nowego programu została wstrzymana do końca wakacji. W odpowiednim momencie poinformujemy zwykłych użytkowników o zablokowaniu wstawiania fotek.
A może po urlopie zarząd rozpatrzy taką możliwość by zwykłym użytkownikom takim jak ja zmniejszyć np. o 2/3 miejsce na fotki. Myślę, że zwykli użytkownicy tworzą też pozytywny wizerunek tego forum i blokowanie im całkowitego wstawiania fotek odbije się negatywnie na liczbie użytkowników. Ja jestem tu na tym forum (jestem zarejestrowany na kilku innych) najbardziej obecny dlatego, że jest dobrze pilnowane przez moderatorów i uważam że najbardziej merytorycznie dobre. Można by zrobić tak, że jak zwykły user chce więcej miejsca to musiałby za to zapłacić. Coś np. jak firmy komórkowe oferują wraz z abonamentem darmowe konto e-mail, ale jak chce się poszerzyć możliwości konta trzeba dokonać dopłaty. To kolejna moja propozycja bo niestety nie wiem jak to wygląda od strony "technicznej", księgowej, rozliczania się z fiskusem itd.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 27 lip 2008, 12:34

CraNcH^MS pisze:
hudy pisze:Aktualnie większość członków zarządu jest na urlopie, w związku z tym część czynności związanych z zakupem nowego programu została wstrzymana do końca wakacji. W odpowiednim momencie poinformujemy zwykłych użytkowników o zablokowaniu wstawiania fotek.
A może po urlopie zarząd rozpatrzy taką możliwość by zwykłym użytkownikom takim jak ja zmniejszyć np. o 2/3 miejsce na fotki. Myślę, że zwykli użytkownicy tworzą też pozytywny wizerunek tego forum i blokowanie im całkowitego wstawiania fotek odbije się negatywnie na liczbie użytkowników. Ja jestem tu na tym forum (jestem zarejestrowany na kilku innych) najbardziej obecny dlatego, że jest dobrze pilnowane przez moderatorów i uważam że najbardziej merytorycznie dobre. Można by zrobić tak, że jak zwykły user chce więcej miejsca to musiałby za to zapłacić. Coś np. jak firmy komórkowe oferują wraz z abonamentem darmowe konto e-mail, ale jak chce się poszerzyć możliwości konta trzeba dokonać dopłaty. To kolejna moja propozycja bo niestety nie wiem jak to wygląda od strony "technicznej", księgowej, rozliczania się z fiskusem itd.
Rozmawiałem kiedyś z Prezesem o innej sprawie, ale generalnie chodziło o pozyskiwanie kasy z innych środków niż składki i sponsoring, niestety status Stowarzyszeń nie pozwala na tego typu poczynania.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 27 lip 2008, 18:11

CraNcH^MS pisze: Myślę, że zwykli użytkownicy tworzą też pozytywny wizerunek tego forum i blokowanie im całkowitego wstawiania fotek odbije się negatywnie na liczbie użytkowników.
Nie chodzi o blokowanie użytkownikom możliwości całkowitego publikowania fotek lecz publikowania fotek za pośrednictwem serwera PKMD.
Będą je umieszczać na innych serwerach i podlinkowywać tu. Nic skomplikowanego. Martwi jedynie, że wówczas ramki forum będą systematycznie rozwalane :(

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 27 lip 2008, 19:41

CraNcH^MS pisze: ....... To kolejna moja propozycja bo niestety nie wiem jak to wygląda od strony "technicznej", księgowej, rozliczania się z fiskusem itd.
Podobnie jak przedmówca, nie znam się na technologii komputerowej. Jedno jest pewne i to wiem - zdjęcia zajmują masę miejsca.

W związku z tym jestem za tym, by ograniczyć możliwość zamieszczania zdjęć. Między innymi chyba dlatego wstrzymana została akcja - oceń swego dyskowca, choć wydaje sie ona bardziej potrzebna, niż pokazywanie w kółko pary dyskowców z narybkiem.

W zasadzie nigdy nie studiowałem dokładnie tematu o jakim wspomina Bogdan: " ... Zapraszam wszystkich do rzeczowej dyskusji bo jeżeli problem nie zostanie w porę rozwiązany to temat konkursów Adama i ewentualnych naśladowców może się rozwiązać samoistnie."
Mniemam, że to w tym zagadnieniu dopatruje się między innymi Boguś możliwości szybkiego zakorkowania Forum. Jeśli tak jest faktycznie uważam, że temat należy natychmiast zamknąć i usunąć nadmiar niezbyt potrzebnych zdjęć.

By Forum mogło istnieć, należy chyba wprowadzić na pewien czas niezbędne restrykcje. Bolesne, ale potrzebne.

PS. Jestem za zbiórką pieniędzy, jeśli pozwoli to na sfinansowanie potrzeb Forum. Mam jednak jedno zastrzeżenie. Składać winni się wszyscy użytkownicy Forum a nie tylko członkowie PKMD.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 27 lip 2008, 20:37

Ambra pisze:PS. Jestem za zbiórką pieniędzy, jeśli pozwoli to na sfinansowanie potrzeb Forum. Mam jednak jedno zastrzeżenie. Składać winni się wszyscy użytkownicy Forum a nie tylko członkowie PKMD.
To, że powinni wszyscy się składać ma pewną logikę, ale obawiam się, że wielu zwykłych użytkowników przejdzie na inne darmowe fora.

Kasowanie zdjęć?

Wydaje mi się nie za bardzo dobrym rozwiązaniem, te zdjęcia są integralną częścią dyskusji toczącej się na tym forum. Powiem szczerze czuję się podirytowany gdy po forach szukam odpowiedzi na jakiś interesujący mnie temat, znajduję odpowiedź, potem potrzeba czasami kliknąć w link a tu fotki już nie ma.

Może jest konieczność szukać innych radykalnych rozwiązań?

Postawienie własnego serwera (tzn. na tyle szybkiego komputera z dosyć szybkim łączem by obsłużył ruch panujący na tym forum). Zrobić wówczas na ten ten cel zbiórkę.

Zaznaczam nie jestem w temacie jeśli chodzi o koszta i inne rzeczy/problemy z tym związane. Więc może ktoś z użytkowników siedzi w temacie na tyle dobrze, że może szczegółowo wypowiedzieć się i przybliżyć nam koszty i ewentualną drogę do takiego rozwiązania.

Nie wierzę, że wśród użytkowników nie ma informatyka mocno umocowanego w temacie.

Niech dyskusja toczy się bardziej intensywnie, może są jakieś rozwiązania w zasięgu PKMD których na razie nie bierzemy pod uwagę bo o nich najzwyczajniej nie wiemy.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 27 lip 2008, 20:45

birdas pisze: Będą je umieszczać na innych serwerach i podlinkowywać tu. Nic skomplikowanego.
Fakt, nie jest to skomplikowane. Są serwery Fotosik itp. Obawiam, że czasami ważne zdjęcia dla dyskusji mogą szybko zniknąć.

Można podejść do sprawy tak, że nic nie jest wieczne a gdy pojawi się potrzeba i luka w temacie, ten samoistnie pojawi się ponownie. Podobnie jak w gospodarce rynkowej jest potrzeba na produkt powstają firmy, które go produkują lub sprowadzają (z CHIN :) ).

Awatar użytkownika
ewa63
senior
senior
Posty: 173
Rejestracja: 15 lis 2004, 02:46
Imie i Nazwisko: Ewa Gawlik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rybnik
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: ewa63 » 27 lip 2008, 21:33

Witam wszystkich
1. Pojemność serwera na jakim mamy postawioną domenę jest narazie wystarczająca. Jeśli będzie taka konieczność, to zawsze można dokupić więcej miejsca. Czy i jak to rozliczać - pozostawiam zarządowi i członkom PKMD.

2. Pojemośc jest niezależna od oprogramowania!
Nowy CMS ma za zadanie usprawnienie bieżącego forum, załatanie go, zwiększenie bezpieczeństwa no i co najważniejsze - daje nam więcej możliwości na przyszłość.

3. Stawianie własnego serwera (jak już pisałam wcześniej) nie załatwi nam całej sprawy i wiąże się z całodobową jego obsługą.
Jeśli znajdą się do tego fachowcy na naszym forum, postawią serwer, zmienią CMS-a na nowszy, przeniosą dotychczasową bazę danych i zapewnią 24-godzinną obsługę i nadzór serwera oraz dadzą wszelkie gwarancje - to jestem za, oczywiście.

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 27 lip 2008, 22:14

Bogdan pisze:Zapraszam wszystkich do rzeczowej dyskusji bo jeżeli problem nie zostanie w porę rozwiązany to temat konkursów Adama i ewentualnych naśladowców może się rozwiązać samoistnie
Ambra pisze: Podobnie jak przedmówca, nie znam się na technologii komputerowej. Jedno jest pewne i to wiem - zdjęcia zajmują masę miejsca.
..." ... Zapraszam wszystkich do rzeczowej dyskusji bo jeżeli problem nie zostanie w porę rozwiązany to temat konkursów Adama i ewentualnych naśladowców może się rozwiązać samoistnie."
Mniemam, że to w tym zagadnieniu dopatruje się między innymi Boguś możliwości szybkiego zakorkowania Forum. Jeśli tak jest faktycznie uważam, że temat należy natychmiast zamknąć i usunąć nadmiar niezbyt potrzebnych zdjęć.
Pioniewaz dwa razy me imię i temat a temat FORUM to "Tylko ryby ..." jako wywołano do tablicy (proponuje się wątek zamknać i to szybko i to przez kogo wsadzając kij w me plecy) to zrobię wyjątek i napiszę tym co o informatyce nie mają zielonego pojęcia:
mój wątek i zdjecia tam prezentowane nie zajmują na serwerze PKMD NIC miejsca. Ma to miejsce od 21 lipca 2007 roku
o czem może WAS poinformować administrator FORUM.
Mam prośbę by ze mnie zejść bo mi się duszno robi w czasie snu :!:

Adam

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 27 lip 2008, 22:20

EwA63 pisze:Witam wszystkich
1. Pojemność serwera na jakim mamy postawioną domenę jest narazie wystarczająca. Jeśli będzie taka konieczność, to zawsze można dokupić więcej miejsca. Czy i jak to rozliczać - pozostawiam zarządowi i członkom PKMD.

Ewa, czytając Twoją odpowiedź, wydaje mi się na tą chwilę, że jedynym sensownym rozwiązaniem w tej chwili jest zakup większej ilości miejsca na serwerze, skoro Bogdan alarmuje, że miejsca jest już mało. Czyli zrobić
tzw. "ściepę" i szybko sprawnie załatwić problem. Może ktoś się wypowie kto zna temat strony PKMD ile miejsca trzeba dokupić i co dla mnie istotne ile to kosztuje. Ja jako zwykły użytkownik deklaruję, że coś przekażę na ten cel. Ile w tej chwili nie mogę zdeklarować.
EwA63 pisze:2. Pojemośc jest niezależna od oprogramowania!
Na tyle się orientuję w temacie aby się z tym w 100% zgodzić.
EwA63 pisze:Nowy CMS ma za zadanie usprawnienie bieżącego forum, załatanie go, zwiększenie bezpieczeństwa no i co najważniejsze - daje nam więcej możliwości na przyszłość.
Rozumiem, że CMS to oprogramowanie do obsługi forum. "Pogogliłem" trochę i CMS to ma być System Zarządzania Treścią? Czy właśnie te oprogramowanie ma kosztować 8000 zł?

Może warto wsiąść pod uwagę jakieś darmowe rozwiązanie, które ma taką licencję aby PKMD mogło go używać bez łamania prawa. Oczywiście czy ten darmowy system Ciebie jako admina zadowoli, no powiedzmy w 95%.

BTW: Jestem użytkownikiem od czterech lat Linuxa. Jest to jedyny system w moim komputerze. Do celów domowych wystarcza mi zupełnie. OpenOffice jest DLA MOICH POTRZEB tak samo dobry jak Microsoft Office. Jako domowemu użytkownikowi tego systemu brakuje mi jedynie obsługi DRM, ale to inna bajka.
EwA63 pisze:3. Stawianie własnego serwera (jak już pisałam wcześniej) nie załatwi nam całej sprawy i wiąże się z całodobową jego obsługą.
Jeśli znajdą się do tego fachowcy na naszym forum, postawią serwer, zmienią CMS-a na nowszy, przeniosą dotychczasową bazę danych i zapewnią 24-godzinną obsługę i nadzór serwera oraz dadzą wszelkie gwarancje - to jestem za, oczywiście.
Kupić serwer to byłby może jeden z mniejszych kłopotów (tylko kasa a może i aż kasa). Trzeba było by mieć też kogoś kto się na tym zna na tyle by jakiś domorosły hacker nie zrobił delete na zawartości strony PKMD.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 27 lip 2008, 22:32

EwA63 pisze:Witam wszystkich
1. Pojemność serwera na jakim mamy postawioną domenę jest narazie wystarczająca. Jeśli będzie taka konieczność, to zawsze można dokupić więcej miejsca. Czy i jak to rozliczać - pozostawiam zarządowi i członkom PKMD.

2. Pojemośc jest niezależna od oprogramowania!
Nowy CMS ma za zadanie usprawnienie bieżącego forum, załatanie go, zwiększenie bezpieczeństwa no i co najważniejsze - daje nam więcej możliwości na przyszłość.

3. Stawianie własnego serwera (jak już pisałam wcześniej) nie załatwi nam całej sprawy i wiąże się z całodobową jego obsługą.
Jeśli znajdą się do tego fachowcy na naszym forum, postawią serwer, zmienią CMS-a na nowszy, przeniosą dotychczasową bazę danych i zapewnią 24-godzinną obsługę i nadzór serwera oraz dadzą wszelkie gwarancje - to jestem za, oczywiście.
No to sprawa chyba dla wszystkich jasna, nic się nie korkuje i niezakorkuje szybko w kwestii zdjęć i pojemnośći forum.
Należy jednak nowe i lepsze oprogramowanie nabyć, więc na to środki są potrzebne, by lepiej działało i większe możliwości były, a fotki będą wchodziły teraz i potem.
Bez względu gdzie są umieszczane i na jakim serwerze ze złym oprogramowaniem forum chodzić będzie gorzej jeśli nowego oprogramowania nie nabędziemy.
Przewagę mają fotki z serwera PKMD, bo będą zawsze dostępne na forum, te umieszczane na innych serwerach wraz z nimi odejdą kiedyś ... i ich tutaj nie będzie widać.

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości