moje nowe 450l

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

KUBA77
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2008, 23:44
Lokalizacja: Kruszwica

moje nowe 450l

Post autor: KUBA77 » 30 mar 2008, 21:40

Zakupilem akwarium 450 litrow 150x50x60 mysle jakie ryby w nim umiescic wielogatunkowe,czy jeden gatunek co ladniej bedzie sie prezentowac?Zalezaloby mi na papuziach,czy moge je trzymac w wielogatunkowym jesli bym sie na takie zdecydowal,i jakie ryby z paletkami.Prosze o rade z gory dziekuje!
Ostatnio zmieniony 31 mar 2008, 00:31 przez KUBA77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: moje nowe 450l

Post autor: przynenta » 30 mar 2008, 21:48

KUBA77 pisze:Zakupilem akwarium 450 litrow 150x50x60 mysle jakie ryby w nim umiescic wielogatunkowe

Zalezaloby mi na papuziach!
Kolego to chyba raczej nie to forum.

KUBA77
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2008, 23:44
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: KUBA77 » 30 mar 2008, 21:51

a co papuzia to nie ryba

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 30 mar 2008, 22:04

KUBA77 pisze:a co papuzia to nie ryba
Swoje posty umieszczasz na Forum Polskiego Klubu Miłośników Dyskowców.
DYSKOWCÓW, konkretnego gatunku ryb. O papuzich albo welonkach pisz sobie do woli na jakimś forum ogolnoakwarystycznym.
J-23

KUBA77
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2008, 23:44
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: KUBA77 » 30 mar 2008, 22:41

FANATYK sie znalazl, ja prosze tylko o rade jestem swiezym akwarysta, moga byc nawet paletki mnie to GANCEGAL po prostu chce miec ladne akwarium!!!!Problem wielki doradzic tym bardziej mlodemu akwaryscie

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 30 mar 2008, 23:06

Świeży akwarysta i chyba jeszcze świeższy internauta z Ciebie Kuba, skoro zbłądziłeś tutaj z takim pytaniem i to do działu galeria, zamiast zdjęć, pytanie zadajesz, które pasuje bardziej do działu: tylko ryby głosu nie mają.
Ale drugi fanatyk Ci doradzi, kup sobie japońskie karpie ozdobne, takie biało czerwone, ewentualnie welonki, to piękne rybcie, ładnie sie prezentują i mają zaletę, nie są za bardzo wymagające w utrzymaniu, dasz sobie radę z nimi z pewnością.
Dyski gancegal nie wytrzymają, wymagają poza baniakiem sporo sprzętu jeszcze, wiedzy i potem stałej opieki.

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 30 mar 2008, 23:20

KUBA77 pisze:FANATYK sie znalazl,
Gdybym byl zlosliwy odpowiedzialbym "cymbal sie znalazl".
Jak sadzisz dlaczego osobne forum o dyskach? Otoz sa to ryby ktorych utrzymanie niejednemu doswiadczonemu akwaryscie sprawia klopoty.
I o tych kłopotach tu sobie na ogół piszemy, rozważanie dylematow "papuzie, welonki a moze karpie w galarecie?" zostawiajac czytelnikom forow ogolnoakwarystycznych. Capisci??
J-23

KUBA77
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2008, 23:44
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: KUBA77 » 30 mar 2008, 23:32

Widze ze wiedzy od Was nie zdobede zadnej,przykre ale prawdziwe i Wy sie nazywacie PKMD?Jesli chodzi o sprzet to starm sie kupowac najlepszy.
Filtr Proffessional II 2028
Pompa napowietrzająca APS 400
grzałka z termoregulatorem HT 300

Awatar użytkownika
darek-dorado
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 323
Rejestracja: 12 lip 2007, 14:47
Lokalizacja: Krosno

Post autor: darek-dorado » 30 mar 2008, 23:38

A Ty dalej swoje, przecież _TOM_ już Ci doradził jakie rybki na początek powinieneś kupić, by akwarium było ładne a ryby ŻYWE. Paletki na początek to nie jest dobry pomysł...

KUBA77
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2008, 23:44
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: KUBA77 » 30 mar 2008, 23:54

J-23 gdybym byl zlosliwy odpowiedzialbym Ci ze jestes zadumanym samolubem zal Ci ze taki mlody akwarysta bedzie mial takie akwarium.Piszac do Was myslalem o paletkach,ale zalezalo mi tez na papuziach czy moga byc razem,czy tylko paletki i same paletki czy jeszcze jakies moga byc razem z paletkami?
Pozdrawiam KUBA

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 31 mar 2008, 08:31

Na początek usłyszysz ode mnie takową "dobrą radę" - daj sobie spokój z paletkami, zwłaszcza z "tak nieprofesjonalnym podejściem" bo szkoda Twojego czasu i pieniedzy, a już na pewno naszego czasu, bo chyba woleli byśmy rozmawiać i udzielać rad w temacie paletek osobom, które poczyniły w kierunku tych pieknych ryb choć minimum zainteresowania i chęci ich posiadania. To że masz średniej wielkości akwa i trochę sprzętu niestety jest kroplą w morzu potrzeb a zwłaszcza wiedzy, jaką trzeba posiadać by mieć jak to ująłeś "...ładne akwa...", chcesz papuzie - miej i baw się tymi rybciami, ale wierz mi, jeśli sam czegoś w kierunku wiedzy na temat akwarystyki nie zrobisz to i papuzie długo nie popływają, ale życzę powodzenia, pozdrawiam

Awatar użytkownika
masz999
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 216
Rejestracja: 31 lip 2007, 23:14
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: masz999 » 31 mar 2008, 08:56

Dajcie już spokój chłopakowi.
Jakub moja propozycja jest taka abyś uważnie przeczytał działy PKMD.Dowiesz się w sumie wszystkiego jeżeli chodzi o pielęgnację swojego akwarium jak i paletek.
Z Paletkami jest tak jak pisali koledzy, nie jest prostą rybą w hodowli ale nie jest też bardzo trudną.
Twoje akwarium jak najbardziej spełnia warunki do trzymania paletek.
Musisz tylko trochę wiedzieć na ich temat :D
Jeżeli chodzi o rybki które możesz trzymać w akwarium razem z nimi to proponuję :
Bocje wspaniałą ,neon czerwony,kiryski itp
Na pewno nie nadają się do tego papuzie.

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 31 mar 2008, 10:33

Jakub! Zapraszam do siebie na kawkę i pogadamy. Masz zaledwie kilkanaście kilometrów więc wpadnij a potem zdecydujesz jaki kierunek akwarystyki będzie na początek dla Ciebie najlepszy.
Zajżyj do mojej galerii może cię to zachęci albo i zniechęci bo to zależy od wielu czynników.

http://www.paletki.multimo.pl/

Kiilka dni temu dekoracyjny zbiornik wyglądał tak
http://pkmd.pl/index.php?name=PNphpBB2& ... c&start=75

Dziś nie znajdziesz w nim paletek. Dlaczego? W moim przypadku stwierdziłem że muszą iść na jakiś czas do sterylnego na porządne odkarmienie i efekty lepszego samopoczucia już są widoczne. Ale za jakiś czas znowu sie tam znajdą.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 31 mar 2008, 13:17

Zdobądź wiedzę a na pewno odpowiedzi w stylu "zazdroszczenia Ci dużego akwa", "najlepszy sprzęt", "fanatyk" i "ganegal - wszystko jedno" nie będą podstawą Twojego rozumowania, jak radzimy, poczytaj, zastanów się i zadawaj pytania rozsądne, najlepiej podjedź do Janusza a zyskasz o wiele więcej, pozdrawiam

Awatar użytkownika
pyton79
junior
junior
Posty: 85
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:55
Imie i Nazwisko: Leszek Pytka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pabianice
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: pyton79 » 31 mar 2008, 20:22

kuba77 ,nie denerwuj się poprostu papuzia jest rybką jak najbardziej ,,sztuczną'',a MY tutaj rozmawiamy o rybkach jak Najbardziej naturalnychi zacnych.

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości