Paletki do kupienia

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
darek-dorado
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 323
Rejestracja: 12 lip 2007, 14:47
Lokalizacja: Krosno

Post autor: darek-dorado » 29 kwie 2008, 09:45

(...).Zaczynam myśleć że cena paletek podyktowana jest stale rosnącym popytem na te rybki a to jest szybki i prosty zysk dla kogoś kto te rybki sprzedaje .(...)
No nie do końca tak jest, gdy uda Ci sie rozmnozyć paletki ( to stosunkowo proste), a póżniej je wychować na piękne rybki (to już znacznie trudniejsze), to przekonasz się, że ogrom włożonej pracy nie pozwala, by rybki te kosztowały kilka, czy nawet kilkanaście złotych. Oczywiście jak większośc, też chciałbym, by były tańsze ale jestem realistą, który przerabiał temat wychowywania od ikry, zakup szczurków (wcale nie tanich- też dałem się zrobić w bambuko) i radość wychowywania tych "renomowanych". Mieszkam na pierwszym piętrze, filtr RO mam w pracy, bo tam miało być akwa (i początkowo było), więc przez pół roku targałem po schodach prawie każdego dnia 80, czasami 100 litrów wody, bo wiedziałem, że bez dobrej, świerzej wody naprodukuję tylko kolejnych szczurków. Pewnie w tym momencie wielu puka się w czoło, jaki ze mnie idiota, ale tak było i co ważniejsze nie męczyło mnie to, bo rybki tak wspaniale się odwdzięczały, że nawet nie myślałem o tych tonach wnoszonej po schodach wody. Za to teraz kondycja u mnie, że ho...hooo... :lol:
Oczywiście w żadnej hodowli nie nosi się wody w beczkach, czy wiadrach, tym nie mniej rybki te wymagają zbyt wiele pracy, by kosztowały mało. A te zaniedbane, wyglądają póżniej, tak jak wyglądają... :cry:
Szkoda tylko, że niektórzy próbuja sprzedawać je jako pełnowartościowe ryby :twisted:

Awatar użytkownika
Haki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 395
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:25
Imie i Nazwisko: Radek Rożniata
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kobielice
Lokalizacja: Kobielice
Kontaktowanie:

Post autor: Haki » 29 kwie 2008, 20:47

Najgorsze dla mnie jest to że gość kupuje chłam a myśli że ma mercedesy, które po jakimś czasie mają problemy. Pisze potem i rozpowiada że paletki to ciężka i trudna ryba w hodowli i utrzymaniu.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 30 kwie 2008, 14:01

No i sprzedane stadko za 202,50zł :twisted: rybie zombi się przenoszą :idea:
Ciekawe na którym forum akwarystycznym w dziale CHOROBY się niedługo zjawi post z wołaniem o pomoc :?:
Jeśli rybki dożyją po transporcie i kontakcie z nową wodą u nowego właściciela :( pewnie w zarybionym innymi rybami baniaku :idea:

Awatar użytkownika
Artur_Zalewski
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 14 gru 2007, 21:19
Lokalizacja: Otwock
Kontaktowanie:

Post autor: Artur_Zalewski » 30 kwie 2008, 19:20

Wydał 202,50 zł na ryby. teraz wyda kilkaset kolejne na leki, konsultacje weterynaryjne, itp...Czasem tak zwane okazje, to wydatek potrójny...

Awatar użytkownika
Karwen
senior
senior
Posty: 122
Rejestracja: 21 mar 2007, 21:36
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: Karwen » 30 kwie 2008, 22:46

Moje też są szczury ale po leczeniu metronidazolem doszły do siebie i w miarę zaczynają wyglądać (tylko z 2 nie będzie NIC, no ale w końcu są moje i trzeba się nimi zająć)

Najbardziej mnie dobiło jak w akwarystycznym widziałem palety po 50zł. Biały nalot na oczach popalone płetwy szybki oddech... Wszystko co tylko możliwe na nich było. A ludzie to kupują...

dostawca
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 01 maja 2008, 17:37
Lokalizacja: Sopot

Post autor: dostawca » 01 maja 2008, 17:46

Niestety już nie widać tej aukcji.

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości