Zakup z zagranicy.

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Zakup z zagranicy.

Post autor: Hypno » 05 sty 2007, 14:53

Chciałbym zapytać tych którzy zajmują się handlowaniem rybami, jakich formalności, gdzie i za ile trzeba dopełnić aby sprowadzić z zagranicy ryby. Powiedzmy, że znalazłem gdzieś na Tajwanie hodowlę z której chcę sprowadzić sobie rybki w małej ilości powiedzmy mieszczące się w 2 pudłach. Chcę je kupić jako ja do własnego akwarium, a nie na handel. Pomijając sprawę, jak się dogadam z dostawcą itd. Zakładam, że dogadałem się z nimi oni chcą mi wysłać ryby, a ja chcę je odebrać z lotniska.
Co i gdzie powinienem załatwić aby zgodnie z prawem i formalnie przeprowadzić taki zakup?

Tylko Panowie, nie chcę jakichś prowokacji. Lepiej nie pisać nic niż prowokować. Zastrzegam, że jeżeli dyskusja pójdzie w niewłaściwą stronę natychmiast ją zamknę.

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 05 sty 2007, 15:13

Wydaje mi się że nie wszędzie będziesz mógł kupić. To jest rynek, handel i konkurencja.
Np o ile się orientuje np u Stendekera mogą kupować tylko wybrańcy, a jak pojedziesz obejrzeć z chęcią zakupu kilku sztuk to nawet nie zostaniesz wpuszczony

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 05 sty 2007, 15:17

Pewnie masz rację Michale, ale temat nie tego dotyczy.
Napisałem, że załóżmy, że dogadałem się z farmą i oni chcą wysłać. Pytanie nie jest "jak namówić farmę do sprzedaży 1 pudła" tylko "jak formalnie załatwić zakup jeżeli już się dogadałem".

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 05 sty 2007, 15:32

Ok sorki, zawsze za dużo gadam

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 05 sty 2007, 17:52

Możesz dogadać się z tą farmą, że chcesz dostawę kurierską do domu i mieszkasz na terenie UE. Wtedy to po stronie farmy i firmy kurierskiej jest obowiązek załatwienia pełnej dokumentacji i wszystkich formalności, czyli odprawy celnej, dokumentu pochodzenia i faktury.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 05 sty 2007, 18:23

Nie jestem pewny Tomie, ale chyba tak nie jest do końca. Z tego co już wiem musisz wystąpić do głownego inspektora weter. o zgodę na przywiezienie ryb. A tego raczej nikt za Ciebie nie załatwi, chyba że się mylę.... co jest możliwe bo dopiero rozpoznaję temat.

Poza tym właśnie sobie zadałem trochę trudu żeby znaleźć jakąś firmę kurierską, która przewozi żywe zwierzaki przez granice i .... nie znalazłem, może jeszcze nie znalazłem, ale widać nie jest to takie proste.

walterek
junior
junior
Posty: 45
Rejestracja: 23 paź 2006, 21:25
Lokalizacja: Sulejówek, PL
Kontaktowanie:

Post autor: walterek » 05 sty 2007, 19:21

Będziesz miał problem z firmą kurierską w Polsce.

Tak jakoś się składa, że dwa miesiące temu szukaliśmy firmy, która zobowiązałaby się do dostarczenia z Niemiec do Polski kilku żółwi w nieprzekraczalnym terminie 24 godzin. A to było raptem 700 km...

Skończyło się na osobistym wyjeździe.

Co ma swoje dobre strony:)

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 05 sty 2007, 19:29

Ja Ci powiem jak było w Australii, ale to tylko tak dla przykładu. Jako indywidualny importer, musiałam mieć zgodę od Głównego Inspekoratu d/s Rybołówstwa i Zwierząt Hodowlanych. Nie była to trudna sprawa. Wypełniłam formularz i zgoda przyszła za kilka dni. Jak miałam zgodę, to musiałam załatwic kwarantannę (wszystkie żywe zwierzęta, ptaki i ryby podlagały kwarantannie). Przylot zwierzaka, ptaka lub ryb był uzależniony właśnie od terminu kwarantanny. Mając to załatwione, wysłałam papiery do osoby od której kupowałam zwierzaka i resztę juz strona sprzedająca załatwiała, oczywiście po przelaniu pieniędzy na jej konto. Co przyleciało, to widziałeś dopiero w kwarantannie, gdyz pracownicy kwarantanny odbierali żyjątka z lotniska. Tak było w Australii. W Polsce procedura może być podobna, ale z pominięciem kwarantanny.
Moja rada, zadzwoń do Ministerstwa Rybołówstwa i tam uzyskasz informacje co i gdzie załatwić.

Basia Gajowa

Awatar użytkownika
DARIUSZMT
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 471
Rejestracja: 14 gru 2004, 19:53
Lokalizacja: CHEŁM
Kontaktowanie:

Post autor: DARIUSZMT » 05 sty 2007, 22:33

Piotr zna juz koszta i wie ,co trzeba załatwic ,problem w tym ,ze minimum 60 kg ładunku z punktu widzenia finansowego jest nieopłacalne ,jakikolwiek sens jest przy minimum 8 boxach i przekroczeniu 100 kg ładunku .

Rybołóstwo zostawmy w spokoju ,wystarczy Głowny Inspektorat Weterynaryjny ,100 zł i jakies 2-3 tygodnie i bez wiekszych problemów jest pozwolenie na deklarowana liczbę ryb .
Dalej to juz długa historia ,ale dla chcącego nie ma nic trudnego.

Zresztą szczegóły podałem juz na gg .

Pozdrawiam DAREK

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 06 sty 2007, 11:47

Tak, to prawda. Darek jako jedyny skontaktował się ze mną w tej sprawie sam i jak chłop krowie na miedzy łopatologicznie tłumaczył co i jak z cierpliwością kamienia. Dzięki wielkie Darku.

ireksz
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 30 paź 2006, 03:28
Lokalizacja: new york
Kontaktowanie:

Post autor: ireksz » 07 sty 2007, 17:28

w kazdej hodowli podaja minimum jakie musisz nabyc i ty nic nie musisz zalatwiac zadnych formalnosci tylko kasa z teo co mi wiadomo dalej zielone

ireksz
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 30 paź 2006, 03:28
Lokalizacja: new york
Kontaktowanie:

Post autor: ireksz » 07 sty 2007, 17:30

Poza tym wejdz na strony z Malezji.tam dopiero maja rybcie.No i ceny tez .
pozdrawiam irek

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 07 sty 2007, 18:28

Rzeczywisciwe, widzialem ten import u Mario Zdzichowskiego i od tego momentu wiem ze zaraz po powrocie do hobby tylko takie zamieszkaja w moich zbiornikach. Te rybki wygladaja duze lepiej niz na jego stronie. Ceny sa trzykrotnie wyzsze niz ryb Stendkera ale jest i to jedno nawazniejsze. Jesli zamowisz dorosle ryby do rozmnazania to rzeczywiscie potrafia to zrobic czyli otrzymasz niewyprany i unikatowy towar. Dlatego taka ich cena.
www.discuscity.net

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 07 sty 2007, 18:43

Właśnie dlatego rozpocząłem ten wątek, że zobaczyłem zdjęcia pięknych ryb i ich .... porażająco NISKIE ceny. W dodatku farma wygląda imponująco, fakt na zdjęciach, w rzeczywistości może być dokłądnie odwrotnie ale... Zresztą popatrzcie sami, żadna to tajemnica. Szczerze mówiąc gdyby uzbierała się większa grupka chętnych wszedł bym w zakup ryb z tej farmy.
http://www.grandaquatic.com/discus-fish.asp

Z tego co już sam zdążyłem się zorientować to właśnie koszty transportu, opłaty lotniskowe, cło i stosowne zezwolenia windują cenę praktycznie x2 albo więcej.

ireksz
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 30 paź 2006, 03:28
Lokalizacja: new york
Kontaktowanie:

Post autor: ireksz » 07 sty 2007, 19:09

no to cos na podniesienie twojej adrenaliny, :P

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości