Gines dla Discus DT

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3403
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 18 lip 2007, 13:08

Z drugiej strony dobrze wiedzieć gdzie kupować a gdzie nie. Takie działy istnieją na innych forach z powodzeniem.

criment76
junior
junior
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2006, 15:58
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: criment76 » 18 lip 2007, 13:24

Jeżeli chodzi o czynności sprawdzające, w trakcie ich wykonywania nie wykonuje się czynności dowodowych poza przesłuchaniem jako świadka osoby zawiadamiającej o popełnieniu przestępstwa. art307KPK.

Darek Napisał
ze podparłes sie organami scigania ,Policja miała ubaw ,ale wykonywali sumiennie swoje obowiazki ,ja złozyłem zeznanie
Więc jeżeli Darek złożył zeznania, był słuchany przynajmniej jako świadek z pouczeniem z art 183 KPK. Więc Ambra nie ma racji bo to nie są czynności sprawdzające, bo nie mogą być- Więc zostało przynajmniej wszczęte postepowanie przygotowawcze. Zeznania w polski prawie karnym składa świadek.

Jestem prawnikiem i pracuje w tej działce i wiem co piszę.

Pozdrawiam[/quote]

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 18 lip 2007, 13:52

Cieszy mnie forma zdecydowanej większości postów umieszczonych w tym wątku przez klubowiczów. Niechybnie świadczy to o tym, że rozsądek jest rzeczą najważniejszą.
Moim zdaniem wątek powinien zostać zamknięty na chwilę obecną, chyba że pojawią się jakieś dodatkowe okoliczności. A jeżeli się pojawią to zainteresowani powinni sobie to wyjaśnić poza kanałem PKMD. Niemniej jednak słowo się rzekło i Lelon skoro już coś napisał (a moim zdaniem zrobił to zanim pomyślał) powinien sprawę publicznie tu na forum zakończyć.

Criment .... trafiłeś kulą w płot i to płot nie swój właśnie. Ja przypuszczam co się za niedługi czas stanie... Ty się dowiesz... :-)
Ostatnio zmieniony 18 lip 2007, 13:56 przez Hypno, łącznie zmieniany 1 raz.

criment76
junior
junior
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2006, 15:58
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: criment76 » 18 lip 2007, 14:27

Ja napisłaem tylko to co mówi prawo, na podstawie stanu przedstawionego w postach.
Criment .... trafiłeś kulą w płot i to płot nie swój właśnie. Ja przypuszczam co się za niedługi czas stanie... Ty się dowiesz...
Nie wiem czy mam to traktować jako grożbę :)

Pozdrawiam

tomaszekz
senior
senior
Posty: 101
Rejestracja: 01 lut 2007, 10:37
Lokalizacja: dolnośląskie, okolice Lubina

Post autor: tomaszekz » 18 lip 2007, 15:02

przynenta pisze:Z drugiej strony dobrze wiedzieć gdzie kupować a gdzie nie. Takie działy istnieją na innych forach z powodzeniem.
kolejny raz podpisuje sie pod takim pomysłem!
nie wim w czemu taki dział miałby przeszkadzać, i jeszcze nikt tego nie wytłumaczył!

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 18 lip 2007, 16:11

tomaszekz pisze:
przynenta pisze:Z drugiej strony dobrze wiedzieć gdzie kupować a gdzie nie. Takie działy istnieją na innych forach z powodzeniem.
kolejny raz podpisuje sie pod takim pomysłem!
nie wim w czemu taki dział miałby przeszkadzać, i jeszcze nikt tego nie wytłumaczył!
A to dlatego, że nie wiemy i wiedzieć nigdy nie będziemy kto ma rację, a racja przeważnie leży po środku...
Gdyby się okazało, że Darek nic tu nie zawinił (nie twierdzę tego, bo nie wiem), za parę miesięcy nikt już nie będzie pamiętał czy był, czy nie był winny, tylko to, że był jakiś "smród" wokół niego.
Ale najbardziej przerażające w tym wszystkim jest to, że ten zarzut postawił człowiek, który nie ma nawet odwagi odezwać się drugi raz, po swoim pierwszym poście! Chyba że śledzi go już pod innym nickiem.
Może to konkurencja Darka... Nie wiemy NIC, więc dlaczgo dopuszczać do oczerniania Człowieka :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 18 lip 2007, 16:29

criment76 pisze:Ja napisłaem tylko to co mówi prawo, na podstawie stanu przedstawionego w postach.
Criment .... trafiłeś kulą w płot i to płot nie swój właśnie. Ja przypuszczam co się za niedługi czas stanie... Ty się dowiesz...
Nie wiem czy mam to traktować jako grożbę :)

Pozdrawiam
Piotrowi pewnie chodziło o to że Ambra też bodajze jest prawnikiem

Lelon
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 25 kwie 2007, 20:31
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Lelon » 18 lip 2007, 17:02

Jestem już zarejestrowany.
Prosze o zadawanie pytań.

criment76
junior
junior
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2006, 15:58
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: criment76 » 18 lip 2007, 17:14

Witam

Moje pytanie:
czy policja wszczęła dochodzenie po złożeniu przez Ciebie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa czy też nie znalazła podstaw i prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.(jeżeli wszczęła to powinieneś otrzymać zawiadomienie o wszczęciu dochodzenia/śledztwa danej w sprawie jako osoba zawiadamiająca)

uważam że sprawa jest poważna i powinna zostać załatwiona na forum a nie na żadnym privie. Takie jest moje zdanie, ale PKMD zrobi jak będzie uważało.
Pozdrawiam

Lelon
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 25 kwie 2007, 20:31
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Lelon » 18 lip 2007, 17:32

Do rak własnych otrzyma załacznik do protokołu przyjecia zawiadomienia o przestepstwie a poczta otrzymałem zawiadomienie o wszczeciu dochodzenia o przestepstwie okreslone w art 286 1kk

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 18 lip 2007, 17:42

Lelon ja mam tylko jedno pytanie. Czy Twoje zachowanie wyglądało tak jak to opisał Darek T.??

Lelon
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 25 kwie 2007, 20:31
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Lelon » 18 lip 2007, 17:47

Pan Darek broni sie jak moze i takie ma prawo. Szkoda ze nie podjał meskiej decyzji w tej sprawie. Było jeszcze wiecej, a nie odbieranie telefonów odemnie przesądziło i cierpliwość mi puśćiła.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 18 lip 2007, 17:50

Lelon pisze:Pan Darek broni sie jak moze i takie ma prawo. Szkoda ze podjał meskiej decyzji w tej sprawie. Było jeszcze wiecej, a nie odbieranie telefonów odemnie przesądziło i cierpliwość mi puśćiła.

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie...

To ważne bo w całej tej sprawie występujesz również jako główna postać.

Zapytam więc jeszcze raz. Czy to co opisał Darek jest prawdą?

criment76
junior
junior
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2006, 15:58
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: criment76 » 18 lip 2007, 17:57

Witam.
Według mnie jeżeli zostało wszczęte postępowanie karne to policja musiała mieć uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. W takim razie Darek pewnie otrzyma zarzut popełnienia przestępstwa i będzie podejrzanym w sprawie.
Więc to chyba nie było tak że policja się śmiała ale sumiennie wykonała swoje obowiązki jak to napisał w swoim poście.

Oczywiście Ambra ma racje że dopóki nie zostanie skazany prawomocnym wyrokiem to należy uważać go za niewinnego tzw. domniemanie niewinności.

Nie jestem członkiem PKMD więc nie będę się wypowiadał co PKMD powinno zrobić w tej sprawie. Zobaczymy pożyjemy mam nadzieję ze nie ten wątek nie zostanie usunięty lub zblokowany.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 lip 2007, 13:54 przez criment76, łącznie zmieniany 1 raz.

Lelon
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 25 kwie 2007, 20:31
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Lelon » 18 lip 2007, 18:04

Chce tylko odpowiadać na pytania. To pytanie to całe wypracowanie z okresu 14 tu miesiecy. Cześć jest prawdą nie zaprzeczam. ale ja tez mam swoja prawde.Zeby odzyskać swoje nadpłacone pieniadze pierwotne zamówienie zmieniałem pięc albo nawet sześć razy a ryby proponowane przez Pana Darka nie odpowiadały mi swoim wygladem. Przed dokonaniem przedpłaty ustaliłem jak maja wygladać ryb, które mnie interesuja(maja być wyższe niż dłuższe) przykład pokazałem na zdjeciu jakie otrzymałem od Pana Darka zgodził sie na to.

Zablokowany

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości