:shock: - całe życie się uczymy :wink:

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 18 gru 2006, 11:56

A szkoda, że nie można zapoznac' się "wizualnie" z tą rewelacyjną ofertą - Andrzej Ambra Sieniawski mógłby, jeszcze przed wydaniem styczniowego numeru "Naszego akwarium" , dokonac' stosownych korekt w dziale "dzikie dyskowce" oraz opisie grup A-D i W !!!!!

Awatar użytkownika
maciek71
członek PKMD
Posty: 112
Rejestracja: 12 gru 2005, 16:09
Imie i Nazwisko: Maciej Macniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: North of Poland
Lokalizacja: 54°42′N 18°24′E

Post autor: maciek71 » 18 gru 2006, 14:55

Ta "super" firma oferuje także swoje rybki na allegro.szkoda mi tych którzy sie na to nabiorą :( http://www.allegro.pl/item150572518_pal ... oznan.html,
http://www.allegro.pl/item151059769_pal ... oznan.html.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 gru 2006, 22:21 przez maciek71, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 18 gru 2006, 19:48

Ta "super" firma oferuje także swoje rybki na allegro.szkoda mi tych którzy sie na to nabiorą
Mnie też.Pisanie bredni o" pigeonach" czy też "redach" z odłowu można jeszcze przetrawić.Ale wybarwione dwucalowe młode :? :? :?

niki 28

terra-deco
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2006, 16:53

Post autor: terra-deco » 19 gru 2006, 17:13

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
No witam serdecznie panów specjalistów :)

Nie mam najmniejszego obowiązku się wam tłumaczyć ,ale by zaspokoić waszą dziką namiętność jaką wkładacie w ten cały ciepły tekst w stosunku do mojej strony :). Rozumiem trzeba się czasami oderwać od swoich 10 super dyskowców które przesłaniają wam cały świat.
Fakt napisne zostało z "odłowu" za co przepraszam waszą zranioną dumę fachowców ,ale napisano tak z tego powodu, że osoba zakładająca serwis www jest informatykiem nie akwarystą....po drugie w ofercie jaką wprowadzała na serwer było wiele gatunków gadów które z owego odłowu pochodzą chyba, że tu tez macie jakiś sprzeciw...Najzwyczjniej w świecie się pomyliła.

Co do pewnego posta w którym ktoś się wypowiada ,że importowany dyskowiec mający dwa cale nie jest wybarwiony to zapraszam go do mnie może zmieni zdanie...chyba nie miał styczności z importem albo może z takim tajlandzkim hahaha.

Pozdrawiam wszystkich panów którzy stoją na straży tego co dzieje się w sieci...nawiasem dziękuje za zauważenie błędu...
Załączniki
red dragon.jpg
hmmm to chyba brak barw serdecznie pozdrawiam
"red dragon"
red dragon.jpg (25.34 KiB) Przejrzano 6167 razy

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 19 gru 2006, 18:20

No witam serdecznie panów specjalistów
Nie specjalistów , a realistów. Zresztą jak Pan chce żeby zajeli się panem specjaliśći , to "cienko Pana widzę". Ja jastem najpierw Miłośnikiem Dyskowców ,a potem ewentualnie "handlarzem"{czytaj sprzedającym swoje nadwyżki hodowlane okupione ciężką pracą}.U Pana jest zupełnie na odwrót .Przynajmniej takie odnoszę wrażenie .Co do dwu calowych "wybarwionych" młodych dyskowców, to albo współpracuje Pan z firmą ,która ma duży dar przekonywania ,a Pan się daje nabrać ,albo Pan wie o co chodzi ,i udaje że nic nie wie.Ofiarą tego rodzaju "praktyk"wywodzących się minnymi z Azji są chociażby przeżroczki indyjskie ,o pielęgnicach papuzich nie wspomnę .Co do "snejków -pigeonów "z odłowu to niech Pan dobiera odpowiednich infortmatyków którzy nie będą robić takich "wrażliwych błędów".Dla mnie to może Pan sprzedawać i "g.....o w celofanie" mnie to nie interesuje ,ale na tym forum wymaga się trochę ,naprawdę trochę normalnośći.A skoro Pan uważa się za profesjonalistę ,myślę że na tą normalność Pana stać

niki 28

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 19 gru 2006, 19:49

terra-deco pisze::wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
No witam serdecznie panów specjalistów :)

Co do pewnego posta w którym ktoś się wypowiada ,że importowany dyskowiec mający dwa cale nie jest wybarwiony to zapraszam go do mnie może zmieni zdanie...chyba nie miał styczności z importem albo może z takim tajlandzkim hahaha.
Hahaha... akurat trafiles pan miedzy ludzi ktorych zdecydowana wiekszosc orientuje sia jak to wspaniale wybarwione moga byc 5 cm malenstwa. Sa otoz dwie mozliwosci:
- owe "malenstwa" to sa ryby stare lecz skarlowaciale
- ryby sa mlode ale karmione dzikimi ilosciami barwnikow
Jezeli chcesz pan wmowic komus ze jest jeszcze jakas inna mozliwosc to wybrales pan sobie niezbyt odpowiednie miejsce do- nazwijmy to po imieniu- nawijania makaronu na uszy.
J-23
PS. Rzut oka na rozmiar oka rybci z panskiej fotki nie pozostawia zadnych watpliwosci z ktorym z ww. przypadkow mamy tu do czynienia

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 19 gru 2006, 20:05

Hmmmm pisało się programy na zamówinie, ale nigdy nie podejmowałem decyzji za zleceniodawcę. Proszę sobię więc gęby nie wycierać Informatołkami. Po drugie, jak się chce prowadzić interes, to trzeba go doglądać, pilnować i poprawiać a nie zganiać na innych. Po trzecie z takim familiarnym podejściem do nas, czyli potencjalnych klientów, nie wróżę sławy i bogactwa, a co by tu dużo nie mówić przyglądać się dokładnie temu teraz będziemy. Po czwarte, nie cierpię gości którzy wpadają na chwilkę i bez przedstawienia się od razu zaczynają na ludową nutę. pewnie teraz w dodatku nabzdyczywszy się jak paw powtarzając w duszy "ale im przygadałem". Ehhh mam chęć założyć wątek na forum oceniane sklepy i hodowle i .... przyznać pierwszą żółtą kartkę, nie za ryby tylko za właściciela :-) bo ryb nie widziałem, a właściciel dał się już poznać z nienajlepszej strony.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 19 gru 2006, 20:35

przyznać pierwszą żółtą kartkę, nie za ryby tylko za właściciela bo ryb nie widziałem, a właściciel dał się już poznać z nienajlepszej strony
Ja miałem 'przyjemność' zerknąć na fotkę powyżej pokazanych przez samego sklepikarza 'dragonów' i zobaczyłem w mojej osobistej ocenie 'szczurki', a nie zdrowe i młode 6cm paletki. Oczywiście sędzią międzynarodowym nie jestem i jest to moja subiektywna ocena.
Widziałem też fotki paletek z odłowu według tego samego sklepikarza ... i zobaczyłem paletki z 'odłowu' ale z baniaków hodowlanych.
Ja mam śmiałość oprócz negatywnej opinii o sklepikarzu nisko ocenić również jego towar.

terra-deco
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2006, 16:53

Post autor: terra-deco » 19 gru 2006, 21:45

.Ofiarą tego rodzaju "praktyk"wywodzących się minnymi z Azji są chociażby przeżroczki indyjskie ,o pielęgnicach papuzich nie wspomnę.

Dobre sobie musi Pan dużo wiedzieć na temat tego co pływa w moich akwariach skoro śmie pan porównywać moje ryby do pielęgnic papuzich i przezroczek indyjskich...i tu mnie po raz pierwszy zabolało...

Mam wielu bardzo zadowolonych klientów którzy w dziwny sposób interesując sie tym, pewnie podobnie do całej waszej rzeszy wracają po kolejne plastikowe ryby hmm. Przecież po przyjezdze razem z "papuzimi i przezroczką" juz ich nie karmili pokarmami pigmentowymi...
Po karły wracają? Czy może po paletki co straciły barwy?

Czy do pana panie handlarzu ktos dzwoni i nawet nie widząc pana ryb ciśnie panu ze zgrają pseudokulturalnych panów ą ę... na swoim zadufanym w sobie forum??? Za grosz w tym kultury niestety...

Czy wy naprawde nie możecie pojąć, że ktoś się pomylił???

to tak bardzo trudne? nie wiem może tak...

wiele kompetencji zero elokwencji...forum fachowców czytaj kasta

terra-deco
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2006, 16:53

Post autor: terra-deco » 19 gru 2006, 22:11

To na mój adres mailowy napisał jeden z waszego grona szanownych dyskopsycholi bo juz mnie męczycie...
Cytuje: ja też ok 4 rano zabieram się do snu - zazwyczaj po imprezie , a imprezuje cały tydzień. Chyba nie masz pretensji do świata ,że tak sobie kiepsko życie ustawiłeś ,że pracujesz tyle godzin. Moja dewiza to zarobić , a się nie narobić(prowadzę w pełni legalny interes)"michał fleta"

To bardzo niegrzeczne snobie! Słyszałem ,że to kulturalne forum bardzo sie ciesze, że ci sie przelewa.

Gdzies po drodze czytałem na waszym forum jak HYPNO zwracał uwage panu,że błędy ortograficzne robi proponuje bardziej zabrać sie za niektórych którym okiełznania brakuje.

Amatorzy , partacze ,wychwalacze są wszędzie ,a profesjonaliści pokazują się jak z najlepszej strony .Wasza Firma nie była zauważona na I Mistrzostwach Polski Dyskowców ,więc chyba poza ilością o jakiejkolwiek jakości nie ma mowy

ODPOWIADAM: choć śmiać mi się chce i to mocno.

Ja nie prowadze strony poświęconej waszej czczonej rybie jakby ktos nie zauważył tylko komercyjną strone www zajmującą się zwierzętami egzotycznymi w sklepach i domach normalnych ludzi...
Nie udzielam sie na mistrzostwach bo nie mam hodowli ryb ,a je sprzedaje.

mam na swojej stronie 4 pozycje dyskowców, a mam na mistrzostwa jezdzić???

i kolejny mail właśnie doszedł hehe :Rybki już nie pochodzą z odłowu??? Może źródełko wyschło??? "Michał Fleta"
jak wy rozmawiacie z jurorami jak wam nagrody wydaja jak wy sie zachowujecie jak stado goryli.

Na siebie najpierw patrzcie ...

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 19 gru 2006, 22:57

Ofiarą tego rodzaju "praktyk"wywodzących się minnymi z Azji są chociażby przeżroczki indyjskie ,o pielęgnicach papuzich nie wspomnę.
Człowieku!!!!!! .Powiedzieć Ci w jaki sposób Te ryby są "rasowane"żeby je sprzedać prawdziwym i niczego nie świadomym miłośnikom rybek akwariowych?????Zrobiłoby Ci się nie dobrze
Zaprowadzę Cię do kilku prawdziwych hodowli ,i wtedy docenisz trud normalnego wyprowadzenia młodych z których mogą wyrosnąć piękne ryby.O samym doborze par czy też wody do rozmnażania nie wspomnę
Dobre sobie musi Pan dużo wiedzieć na temat tego co pływa w moich akwariach skoro śmie pan porównywać moje ryby do pielęgnic papuzich i przezroczek indyjskich...i tu mnie po raz pierwszy zabolało...
Dla mnie każda rybka jest piękna ,bez względu na nazwę , pochodzenie i przedewszystkim" CENĘ" która jast wykładnikiem Pana zarobku .A to już świadczy o Pana nierównym traktowaniu istot żywych.Dla mnie jest to nie do przyjęcia
wiele kompetencji
Właśnie tak .Bo nie jeden na dyskowcach na tym forum ,"zjadł niejedne zęby ", nie jeden jest wielkim FACHOWECEM , i nie jeden wielu pomógł
zero elokwencji
Proponuję wziąć encyklopedię w rękę i poznać znaczenie słowa elokwencja {rzeczowe oratorstwo, inteligencja w wypowiadaniu się ,o pochodnym wyciąganiu racjonalnych wniosków z ewentualnego dialogu nie wspomnę}
kasta?
Chyba Pan żartuje :lol: :lol: :lol:

Jabym nazwał tych ludzi normalnie zakręconych hobbystów dążących do ideału ,zawsze chcących pomagać innym.Na zakończenie pragnę podkreślić , że mój dialog z Panem w tym temacie uważam za zakończony :x :x

niki 28

Ps .Gdyby Pan jeszcze nie występował na tym forum" inkognito" byłoby super .Zawsze na tym forum uzupełnia się profil. Jest to pewnego rodzaju normalną grzeczną prośbą
Ostatnio zmieniony 19 gru 2006, 23:00 przez niki 28, łącznie zmieniany 1 raz.

michal.f
członek PKMD
Posty: 73
Rejestracja: 09 lut 2005, 13:47
Imie i Nazwisko: Michał Fleta
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: michal.f » 19 gru 2006, 22:58

terra-deco pisze::wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
No witam serdecznie panów specjalistów :)
...
Ja sądzę, że specjalistów tu nie ma, a są tylko miłośnicy-jak sama nazwa klubu wskazuje- dyskowców, którzy chętnie wymieniają się poglądami na ich temat!!!
Nie trzeba być nawet "specjalistą" aby wiedzieć, że to nie błąd informatyka tylko lekko mówiąc- niewiedza i chęć wciśnięcia kitu nam wszystkim!!! Nie jest to błąd informatyka bo napisał mi Pan, że "to zdjęcie przykładowe" - a więc Pan też wierzy w tą ciemnotę którą Panu wciśnięto :twisted: !!! Chyba, że dla Pana "odłów" znaczy- włożyć siatkę do "odławiania" ryb do akwarium i "odłowić" :D , no i mamy pigeonki z "odłowu" :twisted: !!!
Musi Pan być najzwyklejszym amatorem, gdyż nie dopuściłby Pan do takiej pomyłki i po każdej zmianie na swojej stronie poprawiłbyś każdy źle postawiony przecinek- nie mówiąc już o pigeonach z odłowu i dwucalowych wybarwionych paletach- dla mnie- AMATORSZCZYZNA NASTAWIONA NA KASĘ!!!
Napisał mi też Pan, że:
"Jutro wstawię real foto i stwierdzisz..."
i z przykrością stwierdzam, że to co zobaczyłem, to niewyrośnięty szczurek, który już nie wiele urośnie i na którego niestety, dał się już nabrać ktoś na allegro!!!
Ja, jak i wszyscy moi koledzy odrywamy się od swoich dysków-które jakbyś zobaczył to zes...byś się pod siebie z wrażenia- aby wykrywać takich oszustów jak ty i uświadamiać społeczeństwo, że wciskasz ludziom kit!!!
Jestem pewny, że nie tylko u mnie ale i u większości z forumowiczów nie będą nigdy pływały palety od Ciebie- zwykłego OSZUSTA!!!

michal.f
członek PKMD
Posty: 73
Rejestracja: 09 lut 2005, 13:47
Imie i Nazwisko: Michał Fleta
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: michal.f » 19 gru 2006, 23:48

Chwilę się oderwałem, a tu już takie brednie płyną pod moim adresem!!!
Powyciągałeś moje słowa z kontekstu i po tym stwierdzam, że jesteś najzwyklejszym PROSTAKIEM na którego szkoda marnować klawisze w komputerze... ale za to, że mnie tak niemile potraktowałeś będę się przyglądał temu wątkowi i wtrącał swoje trzy grosze, aby cI interes kwitł :twisted: !!!
Słyszałem ,że to kulturalne forum
Było to bardzo kulturalne forum dopóki nie pojawiłeś się tY!!!
Gdzies po drodze czytałem na waszym forum jak HYPNO zwracał uwage panu,że błędy ortograficzne robi proponuje bardziej zabrać sie za niektórych którym okiełznania brakuje.
Po to zwraca się ludziom uwagę, ażeby przez takich jak tY nie zeszło to forum na psy!!!
Wasza Firma nie była zauważona na I Mistrzostwach Polski Dyskowców ,więc chyba poza ilością o jakiejkolwiek jakości nie ma mowy
Oj kOLEGO, i w tym przypadku źle trafiłeś :twisted: !!! Nie będę nic w tej sprawie pisał, bo widać, że jesteś PROSTYM, nie zorientowanym w temacie cwaniaczkiem, którego sprowadzono na ziemie :twisted: !!!
ODPOWIADAM: choć śmiać mi się chce i to mocno.
Mi z cIEBIE też :twisted: !!!
Nie udzielam sie na mistrzostwach bo nie mam hodowli ryb ,a je sprzedaje.
To sobie sprzedawaj to co masz, a nie wciskasz ludziom kit!!!
Ps .Gdyby Pan jeszcze nie występował na tym forum" inkognito" byłoby super .Zawsze na tym forum uzupełnia się profil. Jest to pewnego rodzaju normalną grzeczną prośbą
Nie wymagajmy od tego pANA za dużo bo sobie o Nas pomyśli, że wymagamy niewiadomo czego. A z drugiej strony łatwiej będzie rozkręcić nowy biznes-nie podając swoich danych- jak ten już padnie :twisted: !!!

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 20 gru 2006, 01:32

:shock: :shock: :shock:
Panie i Panow- dyskomaniacy, w pierwszym momencie uważałem, że ktos próbował wprowadzic wesoły swiateczny temat ale teraz widzę ze to wsztstko zabrnęło już za daleko.
Wiem, że Ewa i Wojtek są w trakcie przeprowadzki i nie mają dostepu do kompa bo pewnie już dawno zakończyli by to co zaczeło się od 2-3 dni w tym temacie dziać.
Ta "dyskusja" z EKSPERTEM do niczego nie prowadzi i śmierdzi mi jakąs prowokacją.
Jedynym sposobem na ucięcie tego "bicia piany" jest poprostu zignorowanie idiotycznych wypowiedzi tego goscia!!!
Pozdrowienia dla wszystkich pozytywnie nawiedzonych :wink:
Może w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia rybcie same przemówia do swojego właściciela i powiedza mu co o nim myślą..........
pozdrawiam Gajowy

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 20 gru 2006, 08:08

Myślałem, że wcześniej się to zakończy. Do tej pory były tylko złośliwości, teraz zaczęło się na ostro. Niniejszym zamykam wątek, który nie służy niczemu dobremu już w tej chwili. Wszystkich bez wyjątku proszę o niepodejmowanie już tego tematu w innych postach. Między sobą na priv piszcie co chcecie, tutaj już wystarczy tego tematu. Jako KLUB na pewno będziemy się przyglądać pilnie każdej hodowli w Polsce i każdemu sklepowi, który palety sprzedaje. Będziemy go też oceniać. Wniosek z tego prosty, że należało by stworzyć sposób oceny hodowli i sklepów poprzez ankietę i ocenianie punktowe, tak aby nie dawać możliwości wypisywania paszkwili z żadnej ze stron.
Mam nauczkę kolejną, aby szybciej reagować.

Zablokowany

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość