Czy to tu...

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

1MACK1
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 11 wrz 2005, 16:03
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Czy to tu...

Post autor: 1MACK1 » 12 wrz 2005, 17:48

Czy to tu można się przedstawić??

Jeśli tak to jestem Maciek. Mialem różne ryby i jakiś czas temu przyszła pora na paletki. Zawsze chcialem je miec ale jakoś odstraszały mnie te wszystkie wieści o problemach zdrowotnych jakie często im towarzyszą.
Po kilku latach zabawy stwierdziłem że moja wiedza przekroczyła (nieznacznie) stan zerowy i postanowilem spróbować.
Rybki kupiłem od niejakiego Dariusza T. Trzymają się dobrze.
4xsolid marlboro, 2xred turquise, 2x red pigeon.

Pozdrawiam wszystkich.

Mislavo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:13

Re: Czy to tu...

Post autor: Mislavo » 13 wrz 2005, 00:58

Witaj serdecznie,

1MACK1 pisze: Zawsze chcialem je miec ale jakoś odstraszały mnie te wszystkie wieści o problemach zdrowotnych jakie często im towarzyszą.
Po kilku latach zabawy stwierdziłem że moja wiedza przekroczyła (nieznacznie) stan zerowy i postanowilem spróbować.

Pozdrawiam wszystkich.
Święta prawda ! Gdybym teraz zastanawiał się nad zakupem pierwszych paletek, to po tych wszystkich chorobach, lekarstawach, profilaktykach, problemach ...etc. etc. wyczytanych w internecie na temat paletek, kupiłbym sobie zamiast akwarium wiekszy telewizor...

A tymczasem o chorobach i lekarstwach nie czytam i żyje ja i moje paletki ( zdrowe jak sądzę).

Pozdrawiam

Mislavo

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 20 wrz 2005, 09:23

Macku, witam rowniez serdecznie :D , nie jestes jedynym o tym imieniu wiec nie bedziesz osamotniony :D :D :D . Zycze wielu sukcesow a przedewszystkim zadowoleia i satysfakcji z hodowli tych wspanialych ryb
eugen

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 20 wrz 2005, 09:45

Ja jednak tobie Maciek współczuję . Wybrałeś największą głupotę jaką mogłeś wybrać na hobby . Masz więc przechlapane jak krokodyl w Nilu .
Dlaczego ?
Jak bezproblemowo uda się Tobie rozpocząć tą przygodę i bez żadnego leczenia profilaktyki i całej tej otoczce rozmożyć paletki to na forum zawsze się znajdzie kilka osób które napiszą a co ty wiesz ( tu pewny jest cytat z filmu Psy w wykonaniu Lindy ) o paletkach .
Jak wpadniesz w wir obsesji i zaczniesz leczyć urojone objawy - zgromadzisz arsenał testów i leków które wypróbujesz na swoich rybach zyskasz u nich uznanie ale masz u mnie przechlapane ;).

Czyli wybór masz skromny - może jednak filatelistyka nie jest taka zła ??

Awatar użytkownika
fomalhaut
członek PKMD
Posty: 968
Rejestracja: 06 gru 2004, 12:48
Imie i Nazwisko: Wojciech Grzegorzyca
Miejsce zamieszkania/miasto/: Polska
Lokalizacja: Polska

Post autor: fomalhaut » 20 wrz 2005, 14:39

Maciek... Bierz poprawkę na Prezesa... Jak trzeba to Ci własnej wody z akwa uleje :)))))))
A tak z innej strony...
Mi zabrało ROK czasu (prawie) zrozumienie, że podstawą zdrowia jest odpowiednia woda i jedzonko dla naszych podopiecznych....
ROK!!!! :roll:
A wystarczyło słuchać tego co inni - co już mają to za sobą - mówią na forum.... ale, nie: przecież w książce, broszurce czy innej ulotce napisane było inaczej... chciałem być mądrzejszy... i rybom po płetwach się obrywało.... :oops:
Teraz wiem jak być powinno. Jak to robić - nie do końca... :lol:
Wojtek

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: Czy to tu...

Post autor: Ambra » 20 wrz 2005, 14:46

1MACK1 pisze:Czy to tu można się przedstawić??......
Oczywiście że możesz i jeśli się nie wstydzisz, to wypełnij w całości swój profil :D

Witaj i bądź pewny, że tu Ci każdy pomoże.

1MACK1
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 11 wrz 2005, 16:03
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: 1MACK1 » 20 wrz 2005, 15:17

cocoloco pisze:Jak bezproblemowo uda się Tobie rozpocząć tą przygodę i bez żadnego leczenia profilaktyki i całej tej otoczce rozmożyć paletki to na forum zawsze się znajdzie kilka osób które napiszą a co ty wiesz ( tu pewny jest cytat z filmu Psy w wykonaniu Lindy ) o paletkach .
Jak wpadniesz w wir obsesji i zaczniesz leczyć urojone objawy - zgromadzisz arsenał testów i leków które wypróbujesz na swoich rybach zyskasz u nich uznanie ale masz u mnie przechlapane ;).
Wiem że nic nie wiem. Mialem juz różne ryby i wiem że najważniejszy jest spokój. Z byle powodu w panikę nie wpadam a w razie czego zawsze mogę zapytać na forum. Wiem jak trudno jest odbudować równowagę biologiczna po stosowaniu leków i w związku z tym jest to u mnie ostateczność.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 20 wrz 2005, 15:29

Tak pomożemy Ci ! i dołączysz do grona ślepców pytających się o drogę głuchego .;)

Kiedy zrozumiesz że nie ma na świecie dwóch równych zbiorników że to co się sprawdza w jednym w drugim może spowodować klęskę ekologiczną że w akwarium 2+2 nigdy nie jest 4 , wtedy inaczej zaczniesz rozumieć dwie różne propozycje rozwiązania problemu .
Zrozumiesz że nie ma geniusza - każdy na tym forum nie raz dał ciała i jego ogromna wiedza doprowadziła do śmierci jego ryb . Że tu nie ma mądrych ale sami poszkodowani . Jak mówi życie nie ma silnych są tylko słabo trafieni . Forum jest od tego aby zmniejszyć ilość mocno trafionych ale nie daje gwarancji że rady starczą aby tego uniknąć . Ty musisz sam decydować którą radę wybrać bo zdarzy się że będą dwie zupełnie inne . To nie znaczy że jeden jest głupcem a drugi mędrcem tylko że nieraz trudno po opisie wiedzieć co to za problem . Pisząc obszerniej dajesz innym szansę aby nie podsuwać Tobie błędnych odpowiedzi .
Przykład - znalazłem grzybka jest biały i ma ciemne blaszki - mogę zjeść ??
a - to pieczarka przepis masz na stronie 176 kuchni polskiej pycha
b - zostaw bo sąsiad leży w trzeciej alejce
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 20 wrz 2005, 21:52

No właśnie. Prezes wie ,że nic nie wie i jest w tym najmądrzejszy.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 20 wrz 2005, 22:13

No właśnie. Prezes wie ,że nic nie wie i jest w tym najmądrzejszy.
Poprostu było głosowanie na prezesa - ktoś zaproponował aby wybrać najgłupszego - do końca się dziwiłem że tylko moja kandydatura jest rozważana ;)

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości