Hodowla Piwowarskiego

Nowości rynkowe, tłumaczenia "instrukcji obsługi" produktów zagranicznych

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
Skynet-Discus
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2011, 09:20
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Aleksandrów Kujawski
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Hodowla Piwowarskiego

Post autor: Skynet-Discus » 18 lis 2014, 14:30

Skoro już mowa o Niemieckich Hodowlach nie sposób zapomnieć o p.Piwowarskim któremu udało się stworzyć piękną linie ryb oto kilka linków

http://youtu.be/0WYOjrbZ4IQ?list=UUSd81 ... uEgkSlUiPQ


http://youtu.be/3cmj8wz88uA?list=UUSd81 ... uEgkSlUiPQ

http://youtu.be/SO0aH24xoyk?list=UUSd81 ... uEgkSlUiPQ

http://youtu.be/4SYOS3Fbo7M?list=UUSd81 ... uEgkSlUiPQ

http://www.youtube.com/watch?v=_7qaDzg_xEw

http://youtu.be/F_yhLBtWmhk?list=UU_Dal ... 3FiFQfnZ0g

http://youtu.be/FF4QJXHX5Ss?list=UU_Dal ... 3FiFQfnZ0g

tak prywatnie mogę dodać od siebie ze rok temu w 4 osoby wzieliśmy ryby od niego 6 cm wychodziły wtedy po około 90 zł sztuka jakos tak... dziś to już duże piękne okazy, jedna rzecz mnie zaskoczyła bardzo pozytywnie że , wszystkie są dokładnie takie jakie miały być nie wiem jak on to robi ale jakościowo jestem super zadowolony pisałem z nim mailowo intderesowały mnie wymiary jego akwa tarliskowych to odpisał
"The size of my breeding aquariums is 35 x 59 x 45 cm."

i że podstawą jego hodowli jest sztuczne rozmnażanie ale ile w tym prady skoro widac na filmach rodziców z maluchami ? pytałem też o Leopardy Snake Skiny bo na tych filmach są przepiękne to odpisał mi tak

"Since two years I am sold out the most of the time and I breed 90% red turquoise.
The last leopard I breed are from the beginning of 2011. The last snakeskin from 2010.
This colors don´t breed. And when they breed, sometimes 60-80 % of the fry have defects.
The genetic of the most strains is not good to produce a big quantity. So I concentrated on red turquoise and cobalt.
But since 6 days I feed my fry artificially and I hope, that I will be able to produce more discus in different colors in the future. But at the moment I don´t have the discus you are looking for "

Sumując.. wszystkich nakręconych rozmnażaniem Leopardów SS myśle ze tutaj jest m.in odpowiedz czemu te dyski są tak drogie i czemu tak cięzkie do prowadzenia

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: Hodowla Piwowarskiego

Post autor: jzajonz » 18 lis 2014, 23:28

W jego odpowiedzi nie ma nic co wskazywałoby na podstawę sztucznego rozmnażania.
Wspomniał jedynie że zaczyna karmić sztucznie od szóstego dnia a to nie jest już sztuczne rozmnażanie :!:
Z własnych doświadczeń nie zauważyłem też aby przy LSS był większy procent genetycznie wadliwych ryb niż przy innych odmianach. Jedynie procent uzyskania rodzeństwa LSS podobnego do rodziców jest niski bo znaczny procent zajmują Leopardy i Turkusy które są również ładne i pozbawione wad widocznych gołym okiem.
Zapewne chodziło mu o to że z pary LSS otrzyma się jednie 20-40% prawdziwych LSS a reszta to inne odmiany.
Z resztą pokażę to niebawem na przykładzie jak tylko ponownie podejdą do tarła.

Awatar użytkownika
Skynet-Discus
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2011, 09:20
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Aleksandrów Kujawski
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: Hodowla Piwowarskiego

Post autor: Skynet-Discus » 19 lis 2014, 10:14

głownie chodziło mi żeby podać wymiary zbiorników do tarła bo to mnie interesowało..... na pytanie o nękający nas problem robali odpisał mi tak

"It is difficult to kill all dactylogyrus. I got my discus free from dactylogyros by raising them artificially"

kiedyś wiele czytałem o tych rybach a póżniej kupiłem bo chciałem się przekonać jak jest naprawdę ....po czasie moge stwierdzić że jest to połączenie Malezji z Niemiecką jakością czyli piękne kształty są to duże ryby !! jest oko i barwa ... bardzo chętnie ryby od Alexa idą w tarło ...

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: Hodowla Piwowarskiego

Post autor: jzajonz » 19 lis 2014, 14:59

Skynet-Discus pisze:
"It is difficult to kill all dactylogyrus. I got my discus free from dactylogyros by raising them artificially"

.
Tak z tego cytatu wynika że bawi się sztucznym wychowem. Ale jak to się do dziesiątków filmów które publikuje i na których są wyłącznie tarlaki z młodymi? Co mnie jeszcze bardziej zdziwiło to fakt że trzyma pary z młodymi nadzwyczaj długo i jak chcesz to mogę wrzucić kilka filmików gdzie młode już mają co najmniej 5 cm i dalej siedzą z rodzicami.
Natomiast nie udało mi się znaleźć jego filmu ze sztucznym wychowem. Jeśli jednak masz taki to chętnie go zobaczę.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Hodowla Piwowarskiego

Post autor: przynenta » 19 lis 2014, 21:59

Nie wiem ale wg mnie, wątek powinien się znaleźć w dziale wiadomości z zagranicy.

celem tego działu jest

Dyskowce
Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Awatar użytkownika
Skynet-Discus
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2011, 09:20
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Aleksandrów Kujawski
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: Hodowla Piwowarskiego

Post autor: Skynet-Discus » 20 lis 2014, 07:34

jzajonz pisze:
Skynet-Discus pisze:
"It is difficult to kill all dactylogyrus. I got my discus free from dactylogyros by raising them artificially"

.
Tak z tego cytatu wynika że bawi się sztucznym wychowem. Ale jak to się do dziesiątków filmów które publikuje i na których są wyłącznie tarlaki z młodymi? Co mnie jeszcze bardziej zdziwiło to fakt że trzyma pary z młodymi nadzwyczaj długo i jak chcesz to mogę wrzucić kilka filmików gdzie młode już mają co najmniej 5 cm i dalej siedzą z rodzicami.
Natomiast nie udało mi się znaleźć jego filmu ze sztucznym wychowem. Jeśli jednak masz taki to chętnie go zobaczę.
też mnie to zastanawiało napisał mi że karmi artemią ten sztuczny wychów... nie mniej jednak jego ryby robią wrażenie obecnie powiększa hodowle robi remont i przebudowę.... po ryby wysłaliśmy tam kolegę opowiadał że jest bardzo czysto....wszystko ładnie dopracowane awaria zrobione w drzewie a sam Piwowarski to miły facet który chętnie odpowiadał mu na wszystkie pytania ,pokazał cały system filtracyjny oraz wpuścił do miejsca gdzie w/w tarlaki na filmach widać

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Hodowla Piwowarskiego

Post autor: arturo » 20 lis 2014, 08:53

Nigdy nie byłem a chcę w akwa mieć jego najpiękniejsze na świecie - jak dla mnie Turkusy..... trzeba by się tam wybrać kiedyś...

Awatar użytkownika
Skynet-Discus
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2011, 09:20
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Aleksandrów Kujawski
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: Hodowla Piwowarskiego

Post autor: Skynet-Discus » 20 lis 2014, 12:05

ja na wiosnę jadę po ryby możemy się razem zgadać będzie tańsza podróż

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Hodowla Piwowarskiego

Post autor: arturo » 20 lis 2014, 15:55

Już kiedyś o tym rozmawialiśmy jak byłem u Ciebie ale nie ukrywam miałem trochę inne wydatki, ale teraz jak będziesz planował daj znać, ja chętnie się wybiorę.

Awatar użytkownika
Skynet-Discus
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2011, 09:20
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Aleksandrów Kujawski
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: Hodowla Piwowarskiego

Post autor: Skynet-Discus » 23 lis 2014, 16:56

zrobie tak że na wiiosne w moim aucie będzie 4 wolne miejsca zrzutka na paliwo pojedziemy razem przy okazji pojedziemy też do Europa Discus Center bo to w tym samym regionie Niemiec

grigor
junior
junior
Posty: 44
Rejestracja: 30 lis 2007, 10:35
Imie i Nazwisko: Grzegorz Bucki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wola Radziszowska
Lokalizacja: Wola Radziszowska

Re: Hodowla Piwowarskiego

Post autor: grigor » 01 gru 2014, 15:33

Też na wiosnę planuje jechać do discus europa center po LSS bo od dłuższego czasu szukam i ciężko cokolwiek znaleźć. A z filmików które dodają to mają co zaoferować.

.AT
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 10 mar 2011, 14:40
Imie i Nazwisko: Arkadiusz Tarasiuk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Biała Podlaska
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Hodowla Piwowarskiego

Post autor: .AT » 01 gru 2014, 21:20

Jak forumowicze pozwolą to niedługo będę mógł pokazać w tym wątku 2 miesięczne turkusy . Rozmnożone nad Krzną .

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Hodowla Piwowarskiego

Post autor: przynenta » 03 gru 2014, 22:33

Co innego chwalić się własnymi osiągnięciami (i należny) a co innego pokazywać komercyjne hodowle.

Czekamy na relację, proponuję założyć własny wątek w dziale galeria.

Awatar użytkownika
Skynet-Discus
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2011, 09:20
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Aleksandrów Kujawski
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: Hodowla Piwowarskiego

Post autor: Skynet-Discus » 07 gru 2014, 07:43

grigor pisze:Też na wiosnę planuje jechać do discus europa center po LSS bo od dłuższego czasu szukam i ciężko cokolwiek znaleźć. A z filmików które dodają to mają co zaoferować.

My mieliśmy różne jazdy z Europa Discus Center jeśli chcesz ładne ryby musisz sam się do niego wybrać inaczej hm może być różnie...za każdym razem kiedy chciałem kupić konkretną rybę którą wystawił na Facebooku pisał mi że są to stare fotki .... popytaj na forum Janusz Zajonz ma czasami ładne LSS

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Hodowla Piwowarskiego

Post autor: roh » 07 gru 2014, 09:27

Skynet-Discus pisze:
grigor pisze:Też na wiosnę planuje jechać do discus europa center po LSS bo od dłuższego czasu szukam i ciężko cokolwiek znaleźć. A z filmików które dodają to mają co zaoferować.

My mieliśmy różne jazdy z Europa Discus Center jeśli chcesz ładne ryby musisz sam się do niego wybrać inaczej hm może być różnie...za każdym razem kiedy chciałem kupić konkretną rybę którą wystawił na Facebooku pisał mi że są to stare fotki .... popytaj na forum Janusz Zajonz ma czasami ładne LSS
Janusz ma zawsze ładne LSS :D :D :D

Odpowiedz

Wróć do „Wiadomości z zagranicy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość