to se ne wrati

Nowości rynkowe, tłumaczenia "instrukcji obsługi" produktów zagranicznych

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

to se ne wrati

Post autor: cocoloco » 06 lis 2005, 13:10

post ten dedykuje koledze Mislavo zwolennikowi wody o kolorze brązowym .

Będąc w czechach kupiłem na wystawie preparat humusowy o nazwie Aguahum . Stosowałem w akwarium już preparaty różnych firm ( tetra , sera , tropical ) zawsze kupiłem sobie dużą butlę i połowę opakowania na raz do akwarium . Tym razem wlałem troszeczkę tak około 1 cm z butelki .

Nagle w akwarium zrobiło się jakby zgasły światła - 450 Wat HQI dawało tyle co 50 watowa żarówka .
Wojtek to jest to co potrzebujesz - pewnie taka flaszka sprawi że będziesz miał czarno przed oczami na długo ;)

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 06 lis 2005, 18:07

Kiedyś też beztrsko lałam preparaty humusowe. Ostanio wlałam po podmianie wody preparat Biotorfin firmy Zoolek.Następnie musiałam pójść do pracy ,chociaż wiedziałam że rybom nie jest za dobrze.Wróciłam po dwóch godzinach i wymieniłam ponad połowę wody.Palety i ziemiojady poczuły się lepiej ,ale straciłam ducha amazońskiego. Sądzę, że nie zaszkodziły garbniki, ponieważ ryby nie miały żadnych zmian na skórze, tylko jakieś substancje konserwujące. Piszę to dla przestrogi.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 06 lis 2005, 20:11

Ja używam Torfin z Tropicala i jestem bardzo zadowolony.Jak dla mnie to rewelacja!!

marek732
junior
junior
Posty: 69
Rejestracja: 31 sty 2005, 21:25
Imie i Nazwisko: Marek Kochaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marek732 » 08 lis 2005, 20:26

Kiedyś też beztrsko lałam preparaty humusowe. Ostanio wlałam po podmianie wody preparat Biotorfin firmy Zoolek
a jakie było zachowanie twoich ryb na ten specyfik.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 08 lis 2005, 21:27

Moje na preparat czeski zareagowały jak na czeski film , czyli nie zauważyły zmiany . Zmieniłem już 80 % wody i znów je widzę . Po wyciągu z dębu mają ochotę na tarło a tu tarły ale nosem po szybie aby zobaczyć co się dzieje w mieszkaniu .

Mislavo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:13

Re: to se ne wrati

Post autor: Mislavo » 08 lis 2005, 21:30

cocoloco pisze:post ten dedykuje koledze Mislavo zwolennikowi wody o kolorze brązowym .
Dzięki za pamięć :wink:
Nagle w akwarium zrobiło się jakby zgasły światła - 450 Wat HQI dawało tyle co 50 watowa żarówka .
To rozwiązanie będę musiał jeszcze przedyskutować z lotosami. Obawiam się, że nie będą zachwycone.

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 08 lis 2005, 22:14

Odpowiadam Markowi ,jak zachowywałay się moje ryby po Biotorfinie.
Były niespokojne, zestresowane.Szybko oddychały. Nie podbiegały do szyby na widok właścicielki.Jednakże nie były pokryte śluzem i nie miały zmian skórnych.Nawet nie pociemniały.
Jednocześnie przypominam,że nie użyłam środka zgodnie z instrukcją.

Odpowiedz

Wróć do „Wiadomości z zagranicy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości