Life A

Nowości rynkowe, tłumaczenia "instrukcji obsługi" produktów zagranicznych

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Life A

Post autor: eugen » 19 gru 2004, 15:18

Producent - aqualine germany
Ulotka Producenta:
Life A
zawiera ok.4milionow pozbawionych oslonek gotowych do wyklucia jajeczek Artemii. Wyleg larw artemi nie jest zanieczyszczony oslonkami. Oslonki stanowia pewne zagrozenie dla wielu mlodych ryb, poniewaz moga spowodowac niezdroznosc i smierc. Stosujac lifeA hodowla konikow morskich itp. nie sprawia zadnych problemow. Przy bezposrednim karmieniu bezoslonkowymi jajeczkami artemi ze wzgledu, ze znajduja sie one w skoncentrowanym roztworze soli nalezy je przed podaniem przeplukac.
Zastosowanie:
Prosze rozpuscic ok 15 do 18g (ok 1 lyzeczki) soli morskiej lub niejodowanej soli kuchennej w 0,5 l wody i napelnic tym roztworem butelke 0,75l. Stezenie roztworu mozna ustalic za pomoca areometru i powinno ono wynosic ok. 1,023g/ccm. Przy wykonywaniu pomiaru sprzetem przewodzacym, wartosc powinna wynosic ok 45mS/cm. Jajeczka nie powinny opadac na dno , w tym celu roztwor soli nalezy silnie napowietrzac. Czas wylegu jajeczek artemi jest zalezny od temperatury. Przy 22°C trwa on od 36 do 48 godz. przy 28°C 24 do 36 godz. Jezeli nie macie Panstwo mozliwosci ustawienia odpowiedniej temperatury w butelce z jajeczkami, polecamy zastosowanie naszego pojemnika-wylegarni aquabreed ktory jest zamocowany za pomoca przyssawek w ogrzewanym akwarium. Prosze postepowac zgodnie z instrukcja: Przed uzyciem nalezy life A dobrze wstasnac
Prosze wlac przy pomocy nakretki ok 10-30 ml life A do butelki wylegarni. Po wykluciu sie naupli prosze przefiltrowac je przy uzyciu sitka do artemii lub filtra do kawy, oplukac krotko pod bierzyaca woda i podac do akwarium slotkowodnego. Mlode artemie zyja w wodzie slodkiej tylko 1 godzine. Ztego wzgledu powinno sie podawac ilosc pokarmu ktora zostanie w tym czasie zjedzona. Zalecamy trzymac w akwarium kilka slimakow, ktore zywia sie obumarlymi, lezacymi na dnie naupliami.

to tyle z ulotki, moge tylko dodac , ze do ulatwienia wylegu mozna uzyc rowniez opisanego w tym dziale "naupli star"
http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphp ... topic&t=37

Cena w chandlu detalicznym 100ml = 11,40 euro
eugen
Załączniki
lifeA.jpg
lifeA.jpg (44.98 KiB) Przejrzano 4981 razy

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 19 gru 2004, 17:08

Pozwolę sobie w pierwszym moim poście wyrazić prywatną opinię o prezentowanej nowości. Otóż stosowałem ten wynalazek zgodnie z tą instrukcją i niestety bardzo się rozczarowałem. Ilość wyklutej artemii jest tak mała że nie wystarczyła mi nawet na jednorazowe karmienie narybku (ok140szt). Narybek miał około dwóch tygodni. Pomyślałem że może mała ilość artemii jest spowdowana nieodpowiednią dawką soli więc w dalszym etapie próbowałem kilkakrotnie na różne sposoby zmieniając ją co nieco i zawsze z marnym wynikiem. Może gdybym wlał jednorazowo całą butelkę to wystarczałoby to na jeden dzień karmienia ale szkoda było zachodu więc pozostałość wylądowała w koszu. Ciekawy jestem opinii kolegów bo być może że miałem przeterminowany produkt więc piszcie jak było u Was. Produkt tani nie jest więc zanim ktoś kupi niech poczeka na dalsze recenzje.

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 19 gru 2004, 22:12

....i tu sprawdza sie regola, " nie wszystko zloto co sie swieci" :? sam kupilem ten produkt do przetestowania, za ok 1-2 tygodnie dolacze moja opinie. Janusz wielkie dzieki za ten rzeczowy komentarz.
eugen

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 21 gru 2004, 11:36

Nie ma sprawy Eugen. Sam teraz jestem ciekaw Twojej opinii po teście. Miałeś narybek to wiesz ile one tego potrzebują. Oby Tobie się wykluło dużo dużo więcej bo inaczej już tego nigdy nie kupię.
No chyba że kiedyś będę hodował neonki to tak na jedno tarło będzie w sam raz :D

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 25 gru 2004, 11:16

Hmmmm.... moja opinia pokrywa sie w tej chwili z twoja Janusz. Nie wiem czy robie cos nie tak czy warunki przechowywanie przez "sprzedawcow" sa niewlasciwe, czy producent sobie "kpi". Karmie jak narazie samymi przeplukanymi jajeczkami bo "wyleg " naprawde nie ma sesu...
eugen

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 29 gru 2004, 21:10

Chyba musielibyśmy przeliczyć ile z tych 4 milionów artemii przypada na jedno karmienie. Nie będę się bawił w matematykę ale sam już wiesz że w żadnym przypadku producent tego wynalazku nie przwidział ile paletki tego potrzebują. :D

Odpowiedz

Wróć do „Wiadomości z zagranicy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości