Komentarze do zdjęć

Moderatorzy: Alutka, Bogdan

Awatar użytkownika
szenia
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:29
Imie i Nazwisko: Katarzyna Wiechecka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: szenia » 27 lis 2008, 22:54

Faktycznie coś z dzieciaków w nas jest.
Czytam cały temat i nie zazdroszczę Bogdanowi.Chciał pewnie dobrze a wyszło jak wyszło.
Myślę że bez zmian w regulaminie się nie obejdzie i to nie dlatego by komuś ograniczyć możliwości udziału w konkursie a dlatego by na przyszłość uniknąć tego typu niepotrzebnych dyskusji.
Nie rozumiem też stanowiska Fala.
Zastosował tu bardzo niesprawiedliwą metodę karania czyli wszyscy za jednego.
Jeden zawinił a ja nie pokażę zdjęć nikomu. Miał prawo się obrazić na konkurs ale żeby od razu likwidować temat ?
Faktycznie coś z dzieciaków w nas jest.
:D :D :D

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 28 lis 2008, 07:46

szenia pisze: .................. Czytam cały temat i nie zazdroszczę Bogdanowi.Chciał pewnie dobrze a wyszło jak wyszło.
............
Konkurs sam w sobie

Dobrze, że Bogdan go wymyślił i zorganizował. To przykład przemyślanego i skutecznego działania. Chciał dobrze i wyszło dobrze. Przy okazji wyszła też - moim zdaniem - głupota niektórych użytkowników tego Forum. Nie ważne przy tym czy to członkowie PKMD czy cała niezrzeszona reszta ............. Głupota nie wybiera i na dodatek nie boli!!!!!!!

Regulamin

Moim zdaniem jest dobry, gdyż ma na celu gromadzenie zdjęć akwarystycznych a nie jedynie fotek dyskowców. W archiwum PKMD winny się znadować wszelkie tematy a nie jedynie jeden. Nawet w gazetach o dyskowcach, choć dominują zdjęcia tego gatunku nie brak zdjęć z innych dziedzin akwarystyki. Wszak schabowy co dnia też się może przejeść i wtedy smalec staje się rarytasem.
Do dziś pamiętam smalec w wykonaniu Bogdanowej Basi lub chyba raczej ich wspólne dzieło!!!!!
Tak więc niech żyje smalec i schabowy :lol:

Cel konkursu.

Został on jasno i jednoznacznie określony w regulaminie. Dzięki staraniom organizatora, powstanie baza zdjęciowa dla potrzeb PKMD. To cel główny. Dodatkowym jest danie szansy zainteresowanym "pstrykaniem" wykazania się. Emocji jak widać nie zabrako przy pierwszej edycji.
Czy jednak poszły we właściwym kierunku?
Oczywiście nie. Nie bo każdy z dyskutantów postanowił coś ugrać i pokazać "swoją osobowość".

Rafał, prócz wesołej przypowieści o Zuzie (bardzo mi sie podobała) zrobił to co zawsze, czyli pomieszał, poreklamował pawiookie i nie wykazał się niczym, konkretnym. Brak czasu, to koronny argument tego byłego członka PKMD i obecnie użytkownika Forum. Nawiasem mówiąc nie przeszkadza mu ten brak być wszędzie tam, gdzie jego zdaniem będzie mu to przydatne.

Fal. W ferworze dyskusji zaprezentował jako przykład świetne zdjęcie dyskowca. Gdyby brało ono udział w konkursie, pewnie by wygrało. Wygrały błazenki, bo Fal zrobił błazenadę i na koniec obraził się jak dziewica, której nie wszyscy przyznali rację. Pozbierał zabawki z piaskownicy i ...... No właśnie, co dalej? Fal jest dobry w fotograficzne klocki, ale czy to znaczy, że wszyscy muszą go uwielbiać? Szanowny kolego, warto wykazać nieco więcej pokory wobec opinii innych. Najważniejsze, że wiesz co robisz, a robisz wspaniałe zdjęcia.

Gajowa, co dla niej znamienne, przytoczyła szereg argumentów jak robią to inni. Z całym szacunkiem - niech robią - ale co dobre dla jednego nie zawsze jest dobre dla drugiego.
Droga jaką idzie PKMD jest wszak odmienna od dróg jakie wybrały inne organizacje na Świecie, choć cel mamy podobny. Ta inność powoduje, że często bardziej ci inni uczą się od nas niż my od nich. Przykłady? Nie, nie dam się wrobić. Zainteresowani i tak wiedzą o co chodzi.

Przepraszam dyskutantów, których tu nie wymienię. Tych co w każdym temacie głos zabierają jak i tych - co jak sami piszą - raczej się pisemnie nie produkują.

Pomysły i postulaty.

Szanowni dyskutanci niewiele w tym wypadku wnieśli konstruktywnych myśli. Niewiele - to i tak za dużo powiedziane .....
Wspaniałe były apele na temat:
1. Nie stosowania lepszych od dobrych aparatów,
2. Wprowadzenia zmian w regulaminie i wykopywania lepszych, by za przeproszeniem "g ..... mogło wypłynąć" ............
3. Nagradzania miernoty, przechodząc przy tym obojętnie wobec bardziej ambitnych dokonań.

Ma więc być ubogo, chędożnie i monotematycznie, by i miernoty miały szanse dopchać się do koryta. Zwyciężyła piękna idea komunizmu - wszystkim po równo - która w praktyce nie zdała jednak egzaminu.


Wszystkim tego rodzaju pomysłodawcom odpowiem tak:
- jak nie mam czasu (a obecnie go nie mam) to nie biorę udziału w konkursie;
- mam świadomość, że wygrać może jeden i choć sam pstrykam, daleko mi do kilku innych;
- nie wysyłam na Kamczatkę lub nie skracam o głowę lepszych, by samemu zostać zwycięzcą - co czynił kiedyś tow. Stalin;
- uznaję wybór dokonany demokratycznie, choć może mam inne zdanie.

Kończąc wyrażam nadzieję, że niczym nie zrażony Boguś będzie kontynuować konkurs, uczestnicy nabiorą do rozgrywki dystansu, Fal pójdzie po rozum do głowy a reszta zrozumie "o co biega" w całej sprawie.

Teraz całkiem już kończąc, "mam pomysła" na przyszłość.

Natchniony Waszymi mądrymi radami wnoszę postulat, by w każdej dziedzinie gdzie ma miejsce rywalizacja wystartował jedynie jeden zawodnik - uznany w danej chwili za najlepszego. Wszak inni i tak z nim przegrają :wink: .

Pozdrowionka :twisted:

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 28 lis 2008, 08:26

Ambra pisze:(...)
Oczywiście nie. Nie bo każdy z dyskutantów postanowił coś ugrać i pokazać "swoją osobowość".

Rafał, prócz wesołej przypowieści o Zuzie (bardzo mi sie podobała) zrobił to co zawsze, czyli pomieszał, poreklamował pawiookie i nie wykazał się niczym, konkretnym. Brak czasu, to koronny argument tego byłego członka PKMD i obecnie użytkownika Forum. Nawiasem mówiąc nie przeszkadza mu ten brak być wszędzie tam, gdzie jego zdaniem będzie mu to przydatne.(...)
Skoro jest okazja jeszcze raz przemycić to słowo ( ' ( ... cenzura ;) ... ) ' ) to pewnie to zrobię - czemu nie ;)

A merytorycznie:
- wnioski mamy zaskakująco podobne - tyle że ja powiedziałem to w formie przypowieści o nogach Zuzy, Andrzej myśl rozwinął i pokąsał po swojemu, tym razem już bardziej konkretnie, mimo że za dużo nicków nie wymienił :)
- skracając moje wywody, rozwleczone na kilka postów (w ramach szukania konkretów, których -
Ambra pisze:jak zawsze
? - brakuje): aparatem z nie najwyższej półki można zrobić porządne zdjęcia - potrzebna jest tylko stosowna wiedza; w razie ograniczeń technikę cyfrową można zastąpić analogową - gdzie efekty mogą być lepsze, pod warunkiem jeszcze większej wspomnianej wiedzy. Ci, którzy tej wiedzy nie posiadają, mogą dokształcić się korzystając ze stosownych źródeł, zamiast psioczyć na tych lepszych - i w tym kontekście pojawiły się pawiookie.pl, gdzie takowa wiedza występuje - zarówno w postaci przykładowych ujęć ze szczegółowym opisem, jak zostały wykonane, jak i artykule, który kończy się pisać. Chętnie podałbym inne źródła, ale nie znam takich, które zawierałyby coś bardziej merytorycznego niż 'czysta szyba i nie wal lampą na wprost'.
- w kolejnej odsłonie konkursu zamierzam wziąć udział - najprawdopodobniej z nie-dyskowcami - chyba, że jednak regulamin zostanie zmieniony.

:) Rafał

Awatar użytkownika
Fal
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 747
Rejestracja: 13 lut 2005, 22:29
Imie i Nazwisko: Darek Falkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Barcin
Lokalizacja: Barcin
Kontaktowanie:

Post autor: Fal » 28 lis 2008, 11:10

Fal. W ferworze dyskusji zaprezentował jako przykład świetne zdjęcie dyskowca. Gdyby brało ono udział w konkursie, pewnie by wygrało. Wygrały błazenki, bo Fal zrobił błazenadę i na koniec obraził się jak dziewica, której nie wszyscy przyznali rację. Pozbierał zabawki z piaskownicy i ...... No właśnie, co dalej? Fal jest dobry w fotograficzne klocki, ale czy to znaczy, że wszyscy muszą go uwielbiać? Szanowny kolego, warto wykazać nieco więcej pokory wobec opinii innych. Najważniejsze, że wiesz co robisz, a robisz wspaniałe zdjęcia.

No właśnie , to znaczy że morszczyzna nie zawsze wygra z dobrze zrobionym zdjęciem Dyskowca , i to właśnie chciałem pokazać wstawiając zdjęcie palety.
Powiedzcie mi jaką miałbym satysfakcję wstawiając zdjęcie Dyskowca i żyjąc ze świadomścią , że ma duże szanse na wygranie. Co to za przyjemność ? Na forum tematycznym poświęconym głównie dyskowcom wstawiłem zdjęcie błaznów i spowodowałem tym samym , to że głosujecie wbrew samym sobie ( sercem jestem za paletami , ale głosuję na błazenka ) , i to jest dla mnie największa nagroda.
Nikt nie musi mnie uwielbiać bo niby za co ? Opinie jesli są wyrażane na temat mojej pracy , przyjmuję z pokorą , ale proszę mi wskazać gdzie są te opinie ? Usłyszałem tylko , że jestem nie kulturalny z czym zgodzić się nie mogę , przecież mam prawo do obrony :)
Innymi słowy , w konkursach organizowanych przez PKMD nie będę brał udziału i zdania nie zmienie. Natomiast będę bacznie przyglądał się temu jak pstrykacie fotki i wierzę , że poziom prac z konkursu na konkurs będzie wyższy.
Wątek Mordo Ty Moja cz2 będę prowadził dalej , bo w końcu skoro wam się podobają zdjęcia, to dlaczego ich nie umieszczać i sprawiać wam przyjemność , a to jest dla fotografującego , przecież najważniejsze.
Zastanawiam się też nad założeniem wątku jak zrobić dobre zdjęcie , i dzielić się z wami swoją wiedzą , na tyle ile potrafię.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 28 lis 2008, 12:04

Fal pisze: Wątek Mordo Ty Moja cz2 będę prowadził dalej , bo w końcu skoro wam się podobają zdjęcia, to dlaczego ich nie umieszczać i sprawiać wam przyjemność , a to jest dla fotografującego , przecież najważniejsze.
Zastanawiam się też nad założeniem wątku jak zrobić dobre zdjęcie , i dzielić się z wami swoją wiedzą , na tyle ile potrafię.

Pozdrawiam
Nareszcie coś pozytywnego Wyłania się z tej awantury.
Dwoma łapkami jestem za. Może to być coś takiego jak zrobiłeś na MD jednak nie w formie wywiadu a luźnej dyskusji.
No to do roboty :D :D :D

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 28 lis 2008, 12:20

Zastanawiam się też nad założeniem wątku jak zrobić dobre zdjęcie , i dzielić się z wami swoją wiedzą , na tyle ile potrafię.
O właśnie Darku, super pomysł :)

Załóz taki wątek i niech moderator go zrobi jako "przyklejony" w dziale "Konkursy".
Wszyscy na tym skorzystamy. My z Gajowym mamy sporo problemów z robieniem zdjęć w naszych zbiornikach, gdyż jest słabe oświetlenie i sporo roślin pływających, gdyż takie właśnie warunki dzikusy preferują i tylko one są w akwariach które można nazwać "ozdobnymi". Nie wyobrażam sobie, aby je oswietlić z góry ostrym światłem, szczególnie heckele. Do tego wszystkiego w ciągu dnia fotografowanie u nas jest niemozliwe, gdyż wszystko odbija sie na szybach. Większość zdjeć jakie robimy to "z ręki", bo jak widzą statyw, to sie chowają i trzeba czekać jakiś czas aby wypłynęly.
Dyski hodowlane są w akwariach sterylnych, więc nie są najciekawszym obiektem fotografowania ze względu na brak czegokolwiek innego w zbiornikach.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 28 lis 2008, 19:25

Bogdan pisze:
Fal pisze: Wątek Mordo Ty Moja cz2 będę prowadził dalej , bo w końcu skoro wam się podobają zdjęcia, to dlaczego ich nie umieszczać i sprawiać wam przyjemność , a to jest dla fotografującego , przecież najważniejsze.
Zastanawiam się też nad założeniem wątku jak zrobić dobre zdjęcie , i dzielić się z wami swoją wiedzą , na tyle ile potrafię.

Pozdrawiam
Nareszcie coś pozytywnego Wyłania się z tej awantury.
Dwoma łapkami jestem za. Może to być coś takiego jak zrobiłeś na MD jednak nie w formie wywiadu a luźnej dyskusji.
No to do roboty :D :D :D
Wreszcie konkrety :D
Proponuję zrobić konkurs na najgorsze zdjęci - będę miał szansę

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 29 lis 2008, 06:59

Fal pisze:
............ Powiedzcie mi jaką miałbym satysfakcję wstawiając zdjęcie Dyskowca i żyjąc ze świadomścią , że ma duże szanse na wygranie. Co to za przyjemność ? .................

........ Innymi słowy , w konkursach organizowanych przez PKMD nie będę brał udziału i zdania nie zmienie. ..................

......... Zastanawiam się też nad założeniem wątku jak zrobić dobre zdjęcie , i dzielić się z wami swoją wiedzą , na tyle ile potrafię. .......


1. "Powiedzcie mi jaką miałbym satysfakcję wstawiając zdjęcie Dyskowca i żyjąc ze świadomścią , że ma duże szanse na wygranie. Co to za przyjemność ?"

Prosisz, to Ci powiem.
Taką, jaką ma zawodnik na olimpiadzie odbierający 7 złoty medal !!!!!
Na każdy jednak musi sobie zapracować.
Medalu nie dadzą mu za fakt, że jest świetny.
Jak to smakuje naprawdę - przeżyj sam lub zapytaj tego co przeżył.

Bywa jednak, że zbyt pewny siebie w pewnej chwili musi podkulić ogon, bo go zbytnia pewność siebie zgubiła.
Nic nie trwa wiecznie i wszystko ma swój początek i koniec!!!!!!!
Jak to smakuje naprawdę - przeżyj sam lub zapytaj tego co przeżył.

2. "Innymi słowy , w konkursach organizowanych przez PKMD nie będę brał udziału i zdania nie zmienie."

Twój wybór, a mnie nic do tego.
Pamiętaj jednak, mówią, że podobno jedynie osioł poglądów nie zmienia, co i tak de facto jest wierutną bzdurą.
Jako że mój szanowny dyskutant literalnie osłem być nie może, pozostaje mi nadzieją, że zebrane doświadczenia, z racji osiągnięcia wieku średniego pozwolą mu dostrzec popełniony w założeniu błąd.
Rewizja poglądów nikomu jeszcze ujmy nie przyniosła.
Liczę, że co miesiąc, nie jedno a dwa zdjęcia wyślesz na konkurs.
Jeśli się mylę - cóż - wiara w ludzi nie jeden już raz przyniosła mi rozczarowanie.

3. "Zastanawiam się też nad założeniem wątku jak zrobić dobre zdjęcie, i dzielić się z wami swoją wiedzą , na tyle ile potrafię."

Uważam to za doskonały pomysł, jeśli przejdziesz od fazy zastanawiania się do czynów.
Sam wiem ile radości i satysfakcji przynosi fakt, gdy uczniowie zaczynają przerastać nauczyciela. Tym samym zostawiasz cząstkę siebie w innych. Trwa kontynucja ................. :oops:
Rozgadałem się, ale to chyba z powodu, że dziś mam ostatni dzień normalnego dostępu do Internetu .....

Awatar użytkownika
Fal
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 747
Rejestracja: 13 lut 2005, 22:29
Imie i Nazwisko: Darek Falkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Barcin
Lokalizacja: Barcin
Kontaktowanie:

Post autor: Fal » 16 lut 2009, 23:56

Panowie i Panie ,
No jestem pod wrażeniem waszych prac a w szczególności zdjęć lutego i marca. Poziom idze z miesiąca na miesiąc do góry :) BRAWOOOOOOO , czekam z zainteresowaniem na 15 każdego miesiąca i muszę szczerze powiedzieć , że warto bo zdjęcia nadsyłane przez was są naprawdę bardzo dobre.
Jestem też bardzo ciekawy ilu z was zmieniło swój sprzęt , żeby robić takie fajne fotki ?
Pozdrawiam wszystkich i czekam już na edycję kwietniową
Fal

Odpowiedz

Wróć do „Konkursy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości