Komentarze do zdjęć

Moderatorzy: Alutka, Bogdan

Awatar użytkownika
Fal
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 747
Rejestracja: 13 lut 2005, 22:29
Imie i Nazwisko: Darek Falkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Barcin
Lokalizacja: Barcin
Kontaktowanie:

Post autor: Fal » 26 lis 2008, 21:25

Drodzy koledzy i koleżanki , nie chciałem spowodować zamieszania w konkursie , cóż stało się i jest już za późno. Proponuję wycofać zdjęcie błazenka z konkursu i tyle. Co do mojej kultury , to nie wydaje mi się żebym poszedł za daleko , przeczytałem regulamin i wysłałem zdjęcie. Zresztą o ile pamiętam sam Bogdan nakierował mnie na pkt 13 , więc nie rozumiem oburzenia kolegi Hakiego.
Zdjęć do konkursu nie będę już wysyłał , przecież mam za dobry sprzęt Nikon D70s , który na allegro kosztuje 900 pln. Jak znam życie wielu z was ma droższy sprzęt , tyle że przy zakupie pewnie kierowali się tym żeby aparat sam robił zdjęcia , no i pewnie robi :).
Oczywiście mogłem wysłać zdjęcie Dysków , mam takich fotek chyba 5 tyś , ale po co ? Przecież mam aparat Nikon D 70S i to dyskryminuje mnie , bo powinienem robić zdjęcia aparatem za 300 pln i to będzie ok , a właściwie nie ok bo przecież moja wiedza jest zbyt duża na temat robienia zdjęć.
Gajowa , niestety źle pamiętasz , bo nikt nie zaproponował mi zrobienia artykułu do Rocznika 2007.
Generalnie jestem zniesmaczony , konkurs to zabawa i sorry , ale co nie którzy nie potrafią się bawić.
Wątek Mordo Ty Moja cz2 , usuwam a jeśli tego nie mogę zrobić to proszę o usunięcie go z forum. Żadne moje zdjęcie nie zostanie już na tym forum opublikowane.

Pozdrawiam
Fal

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 26 lis 2008, 21:25

birdas pisze:(...)
Przykłady można mnożyć w nieskończoność. W fotografii jest tak samo.
(...)
Nie. Aparat jest tak naprawdę kawałkiem materii, w którym trzeba w odpowiednim czasie nacisnąć przycisk, ustawiając przedtem kilka zmiennych, w zależności od warunków i spodziewanego efektu. Jeżeli kogoś martwią ograniczenia aparatów cyfrowych - to zamiast kupować cyfrową małpę niech przeznaczy 300 złoty na manualną lustrzankę analogową z dobrym obiektywem - lub analogowego dalmierzowca za podobną sumę (na allegro - i nie trzeba się sugerować, że aparat starszy od klienta). Efekty można osiągnąć dużo lepsze niż na cyfrze - pod warunkiem, że fotografujący umie posługiwać się sprzętem (a o to się moim zdaniem cała sprawa rozbija). Nie ma wówczas sypania serią i wywalenia do kosza 800 jpegów, bo żaden nie wygląda. A zadowolenie nie do zmierzenia :)

Rafał

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 26 lis 2008, 21:28

Bogdan pisze: Moim zdaniem nie tylko zwycięstwo , ale także samo uczestnictwo w konkursie powinno dawać satysfakcję.
wszyscy ,którzy wyślą swoje prace na konkurs mogą uważać się za zwycięzców a to że nagroda jest tylko jedna to tylko szczegół. :wink:
Tak.
Też bym wysłał jakąś fotkę dla samego zaakcentowania udziału w konkursie jednak nie mam na to czasu. Nie chcę wysyłać byle czego, a na jakieś nowe zdjęcia nie mam czasu. Od wielu miesięcy nie miałem czasu aby usiąść przy akwa i zobaczyć co się tam dzieje. Już nie wspomnę o setkach fotek z różnymi ustawieniami ... z nadzieją, że może jedna jakimś cudem wyjdzie lepsza od pozostałych.

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 26 lis 2008, 21:32

Fal pisze:Drodzy koledzy i koleżanki , nie chciałem spowodować zamieszania w konkursie , cóż stało się i jest już za późno. Proponuję wycofać zdjęcie błazenka z konkursu i tyle. Co do mojej kultury , to nie wydaje mi się żebym poszedł za daleko , przeczytałem regulamin i wysłałem zdjęcie. Zresztą o ile pamiętam sam Bogdan nakierował mnie na pkt 13 , więc nie rozumiem oburzenia kolegi Hakiego.
Zdjęć do konkursu nie będę już wysyłał , przecież mam za dobry sprzęt Nikon D70s , który na allegro kosztuje 900 pln. Jak znam życie wielu z was ma droższy sprzęt , tyle że przy zakupie pewnie kierowali się tym żeby aparat sam robił zdjęcia , no i pewnie robi :).
Oczywiście mogłem wysłać zdjęcie Dysków , mam takich fotek chyba 5 tyś , ale po co ? Przecież mam aparat Nikon D 70S i to dyskryminuje mnie , bo powinienem robić zdjęcia aparatem za 300 pln i to będzie ok , a właściwie nie ok bo przecież moja wiedza jest zbyt duża na temat robienia zdjęć.
Gajowa , niestety źle pamiętasz , bo nikt nie zaproponował mi zrobienia artykułu do Rocznika 2007.
Generalnie jestem zniesmaczony , konkurs to zabawa i sorry , ale co nie którzy nie potrafią się bawić.
Wątek Mordo Ty Moja cz2 , usuwam a jeśli tego nie mogę zrobić to proszę o usunięcie go z forum. Żadne moje zdjęcie nie zostanie już na tym forum opublikowane.

Pozdrawiam
Fal
Myślę Darku że zbyt pochopnie podejmujesz decyzje. Nie kieruj się emocjami i nigdy nie mów nigdy :wink:

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 26 lis 2008, 21:37

Darku nie ma się co obrażać na osoby, które mają inne zdanie. Nigdzie nie napisałem, że winą za wszystko jest Twoja wiedza fotograficzna. Osobiście pisałem o sprzęcie i nadal podtrzymuję swoją opinię, nawet jeśli Waszym zdaniem nie mam racji. Co do ceny to koszt aparatu chyba nie uwzględnia ceny np. użytych obiektywów itp.
A nawet jeśli to przecież Twoja fotka mieści się we wskazanym przeze mnie przedziale do 1000 zł :D

Awatar użytkownika
darek-dorado
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 323
Rejestracja: 12 lip 2007, 14:47
Lokalizacja: Krosno

Post autor: darek-dorado » 26 lis 2008, 21:55

Fal pisze:Wątek Mordo Ty Moja cz2 , usuwam
Nawet nie próbuj tego robić, chyba że będziesz mi wysyłał fotki na PW.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 27 lis 2008, 07:58

Tak czytam i myślę sobie, że może na przyszłość zrezygnować w ogóle z komentowania zdjęć... Najlepszą oceną byłaby tylko ilość oddanych głosów, bo to przecież mówi wszystko :)

p.s.
Fal nawet o tym nie myśl :twisted:

bio1
junior
junior
Posty: 33
Rejestracja: 29 maja 2006, 19:12
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: bio1 » 27 lis 2008, 09:38

Źle by się stało gdyby kolega Fal zrobił tak jak to zapowiedział (chociaż w zupełności go rozumiem).
Nie oszukujmy się jego praca zostawiła fotki konkurentów daleko w tyle.
Jakość (kompozycja, głębia ostrości, oświetlenie) pozwala na nazwanie tej pracy fotografią a nie fotką.
I nie ma co zganiać na lepszy sprzęt itd. tylko brać się do pracy (nauki) bo zdjęcia robi człowiek a nie aparat.
Życzę nam wszystkim byśmy niedługo mogli sami zamieszczać na forum takie zdjęcia.

wojam
senior
senior
Posty: 101
Rejestracja: 11 cze 2006, 20:13
Imie i Nazwisko: Wojtek Mackiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojam » 27 lis 2008, 13:04

Długo się zastanawiałem, czy warto, ale jednak postanowiłem się wypowiedzieć w tej sprawie. Nie mam wielu postów na tym forum, ale jestem już na nim jakiś czas, jeszcze dłużej je obserwuję, więc pozwoliłem sobie sklecić kilka słów.
Z ciekawości jeszcze raz przejrzałem regulamin konkursu, bo myślałem, że coś przeoczyłem. Po dyskusji jaka rozgorzała, myślałem, że nagrodą w konkursie jest przynajmniej 100tyś PLN, ale jakoś nie znalazłem takiej informacji.
Ja osobiście nie znam Fala, natomiast na podstawie jego postów nie mogę wyciągnąć wniosków, że brak mu kultury i szacunku dla kolegów, wręcz przeciwnie. Padł zarzut, że konkurs miał na celu dostarczenie PKMD puli zdjęć dyskowców, a Fal „nikczemnie” przesłał zdjęcie akwarium morskiego. Chciałbym w tym miejscu podkreślić fakt, że to m.in. właśnie Fal opublikował na forum kilkadziesiąt, może kilkaset pięknych zdjęć dyskowców. Myślę, że nie odmawiałby PKMD praw do wybranych fotografii, gdyby tylko ktoś o to do niego się zwrócił.
Mnie osobiście nie przeszkadza, że na forum raz na jakiś czas pojawią się „morskie krzaki”, ale ja tu nie mam nic do gadania.
Przykre jest to, że postanowił nie pokazywać więcej zdjęć na forum. Jednak całkowicie to rozumiem i szanuję jego decyzję, gdyż jedynym „zarzutem” jaki można mu postawić to fakt, że umie robić zdjęcia, a na pewno nie brak kultury.
Wydawałoby się, że przy braku pokaźnej nagrody konkurs powinien mieć głównie charakter zabawy i pretekstu do własnego „fotograficznego samorozwoju”. Dlatego wydaje mi się, że wprowadzanie podziałów i kategorii mija się z celem. Tym bardziej, że zdjęcia oceniają sami użytkownicy forum, a jak wiadomo dla jednego ważniejsza jest jakość, a dla innego obiekt. Dla przykładu: ja mam chyba lepszy aparat niż Rafał, lecz moje zdjęcia jeszcze długo nawet częściowo nie będą przypominać jego prac. Mam świadomość, że spowodowane jest to moją niewiedzą i niewielką ilością czasu jaki poświęcam temu hobby i nie mam o to do nikogo pretensji.
Idąc dalej tropem podziałów na kategorie, to chyba by trzeba dzielić także ze względu na ilość i jakość świetlówek w pokrywie, czy akwarium stoi w południowym, czy północnym pokoju, jakie kto ma podłoże. A wreszcie skąd pochodzą ryby, czy od Niemca, Polaka, czy Azjaty, a może prosto z Amazonki. Bo przecież ktoś może mieć lepszy sprzęt, a słabsze ryby i do jakiej kategorii go zaliczyć. Jak wiadomo kilka „dobrych” dyskowców, to całkiem niezły aparat fotograficzny.
Wiem, że pewnie wielu osobom nie spodoba się co napisałem, ale tak to już jest.
Na tym kończę i pozdrawiam wszystkich
Wojtek

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 27 lis 2008, 14:25

Fal Ty sobie jaj nie rób z usuwaniem jakiegoś wątku.
Tylko wstawiaj następne lubię je oglądać i myślę że pozostali też.

Awatar użytkownika
darek-dorado
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 323
Rejestracja: 12 lip 2007, 14:47
Lokalizacja: Krosno

Post autor: darek-dorado » 27 lis 2008, 14:34

Wojam pięknie zobrazował temat, tylko czy to coś zmieni? Chyba nie, bo widać wśród wielu naszych kolegów typową przypadłość Polaka, zamiast samemu się dokształcić, by mieć szanse w konfrontacji, to lepiej zdyskwalifikować konkurenta. Powód zawsze się znajdzie...

NHL
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2008, 22:31
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: NHL » 27 lis 2008, 17:58

Witam wszystkich. Postanowiłem włączyć się do tematu, bo jak przeczytałem że Fal już nie ma zamiaru pokazywać tu swoich zdjęć, to aż mnie zmroziło. (Poważnie)
I oczywiście zgadzając się z różnymi opiniami za i przeciw, to patrząc z punktu widzenia czysto konkursowego powiedzcie mi: po pierwsze czy Fal dając do konkursu zdjęcie dyskowca miałby mniejsze szanse na wygranie niż ze zdjęciem błazenków? A po drugie, jeśli Fal rzeczywiście jest bezkonkurencyjny, no to znowu mi powiedzcie czy nie macie większej motywacji do postarania się o dobre zdjęcie, aby z nim powalczyć w konkursie? A ewentualnie wygrywając taki konkurs to z kim byście woleli wygrywać z Fal'em czy takimi amatorami jak ja np.? (choć narazie nic nie wystawiłem do konkursu ale kto wie w przyszłości) :)

Awatar użytkownika
Haki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 395
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:25
Imie i Nazwisko: Radek Rożniata
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kobielice
Lokalizacja: Kobielice
Kontaktowanie:

Post autor: Haki » 27 lis 2008, 18:25

Fal pisze:Drodzy koledzy i koleżanki , nie chciałem spowodować zamieszania w konkursie , cóż stało się i jest już za późno. Proponuję wycofać zdjęcie błazenka z konkursu i tyle. Co do mojej kultury , to nie wydaje mi się żebym poszedł za daleko , przeczytałem regulamin i wysłałem zdjęcie. Zresztą o ile pamiętam sam Bogdan nakierował mnie na pkt 13 , więc nie rozumiem oburzenia kolegi Hakiego.
Zdjęć do konkursu nie będę już wysyłał , przecież mam za dobry sprzęt Nikon D70s , który na allegro kosztuje 900 pln. Jak znam życie wielu z was ma droższy sprzęt , tyle że przy zakupie pewnie kierowali się tym żeby aparat sam robił zdjęcia , no i pewnie robi :).
Oczywiście mogłem wysłać zdjęcie Dysków , mam takich fotek chyba 5 tyś , ale po co ? Przecież mam aparat Nikon D 70S i to dyskryminuje mnie , bo powinienem robić zdjęcia aparatem za 300 pln i to będzie ok , a właściwie nie ok bo przecież moja wiedza jest zbyt duża na temat robienia zdjęć.
Gajowa , niestety źle pamiętasz , bo nikt nie zaproponował mi zrobienia artykułu do Rocznika 2007.
Generalnie jestem zniesmaczony , konkurs to zabawa i sorry , ale co nie którzy nie potrafią się bawić.
Wątek Mordo Ty Moja cz2 , usuwam a jeśli tego nie mogę zrobić to proszę o usunięcie go z forum. Żadne moje zdjęcie nie zostanie już na tym forum opublikowane.

Pozdrawiam
Fal

Fal ja się nie oburzam wklejajcie i bawcie się fotkami jakimi chcecie tylko wole dyski niż morskie krzaki :) co mam zrobić że mam troche inny gust. Szanuje wasze upodobania a napisałem po prostu co myślę po prostu będę patrzył na te fotki z mniejszym zachwytem. To nie jest moje forum :) Fal pamiętaj, że Ci najlepsi zawsze są krytykowani np. mnie krytykują że część moich ryb wystawowych nie została przezemnie wychowana tylko kupiona tylko że została kupiona ponad rok temu a u nie jednego z kolegów taka ryba po miesiacu by się przekręciła. Ci sami koledzy chcą młode ryby po tych rybach po innych nie takie jest życie, nie ma co sie przejmować jakimiś wypocinami trzeba robić swoje i tak rób bo dla Twoich fotek wielki szacuneczek.

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 27 lis 2008, 20:07

Opowieść pierwsza
Siedziałem kiedyś obok placu zabaw gdzie kilkoro małych dzieciaków bawiło się zgodnie w piaskownicy.
Było głośno wesoło i zabawnie do momentu gdy jedna z mamusiek postanowiła dać swojemu dziecku wiadereczko i łopatkę.
Po minucie spokój prysł a głośne krzyki i odgłosy walki o ten sprzęt były o wiele głośniejsze niż wcześniejsze odgłosy zgodnej zabawy.
Opowieść druga
Było sobie spokojne forum do momentu gdy Bogdanowi zachciało się organizować konkurs itd.......

Czy my przypadkiem nie przypominamy tych dzieciaków Z piaskownicy ???

Popełniłem błąd ludzka rzecz , lecz aby uniknąć takich sytuacji na przyszłość wystąpiłem do Zarządu PKMD o wyrażenie zgody na zmiany w regulaminie.
Zawsze byłem zdania że demokracja to wspaniała rzecz, jednak tylko wtedy gdy kończy się na demokratycznie przeprowadzonych wyborach.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 27 lis 2008, 20:17

Koniec tematu. Nie róbcie tu kinderlandu.
Po pierwsze -organizator pif paf regulamin taki nie siaki.
Po drugie-Fal umie fotki robić i chwała mu za to, jest od kogo się uczyć
Po trzecie to mają być komentarze do zdjęć a nie pierdoły co się komu podoba a co nie.
Po czwarte i najważniejsze - to jest zabawa a nie konkurs o milion choć dalej to też zabawa
--------------------------------------------KONIEC---------------------------------------------------

Odpowiedz

Wróć do „Konkursy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości