Zaproszenie na konkurs dyskowców ze Szwecji.

Wystawy, spotkania

Moderator: przynenta

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Zaproszenie na konkurs dyskowców ze Szwecji.

Post autor: Ambra » 04 paź 2011, 06:58

Zaproszenie zostało przedłożone podczas Konkgresu Klubów i sędziów w Warszawie.
Basię, która odpowiada za kontakty zagraniczne, czyli pełni w Klubie funkcję Ministra Spraw Zagranicznych proszę o uzupełnienie w tym temacie informacji na temat tej imprezy (miejsce, kiedy trzeba dostarczyć ryby, jakie grupy barwne zostały utworzone, kto ocenia itp).
Zainteresowanych proszę, żeby w tym wątku zgłaszali ewentualną chęć uczestnictwa w szwedzkim konkursie.

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Zaproszenie na konkurs dyskowców ze Szwecji.

Post autor: Diamond-Cukero » 04 paź 2011, 18:24

Zainteresowany jestem wyjazdem na konkurs do Szwecji i uczestnictwem w konkursie .
Tym bardziej że zostałem zaproszony przez prezydenta klubu Kaja Perssona .
Myślę ze powinniśmy zacząć od Szwedów , wystawić reprezentacje naszego klubu i uczestniczyć w konkursie.
To jest tylko moje zdanie na ten temat .

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Zaproszenie na konkurs dyskowców ze Szwecji.

Post autor: gajowa » 04 paź 2011, 18:35

Postaram sie jak najszybciej podać potrzebne informacje

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Zaproszenie na konkurs dyskowców ze Szwecji.

Post autor: gajowa » 04 paź 2011, 19:51

Klasy;

Class 1 - Solid Colour; Blue Diamond, Cobalt, Marlboro, Red Melon, Velvet Rouge, Yellow Diamond, Fire Red, Ocean Green, Red passion, Red Scarlet, White butterfly, Pigeon Silver.

Class 2 - Stripped; Brilliant Turquoise, Fine Line Snake Skin, Red Turquoise, Snakeskin, Turquoise, Snakeskin Red, Snake skin Blue, Altum Flora

Class 3 - Patterned; Checkerboard, Checkerboard Turquoise, Pigeon Blood, Pigeon red, Pigeon Snake Skin, Pigeon Blue, Tiger Snake Skin, Tiger Turquise, Pigeon Panda, Red Maps.

Class 4 - Spotted; Face Spotted, Leopard Snakeskin, Leopard, Penang Eruption, Super Eruption, Leopard eruption, Ring leopards, Red spotted green.

Class 5 - Open; Albinos, Red Valentines, Red Whites, White Leopard, Yellow White, Dark Angels.
Class 6 - Wild Caught; Heckel, Blue, Brown, Green

Class 7 Klasa dla ryb wyhodowanych w Skandynawii

Max 100 akwariów konkursowych
W przypadku gdy w klasie jest mniej jak 5 ryb, organizator przeniesie je do innej klasy.

Opłata za 1 rybę 25 euro
Uroczysty obiad ; 30-35 euro
Na stronie jest menu i powiem wam, palce lizać http://ndss.se/index.php?option=com_con ... 57&lang=en

Sedziowie;
Heiko Bleher
Francesco Denitto
Jeffrey Tan
Volker Stendker
Antonello Greco
Cuneyt Birol

Jak tylko będę wiedzieć ceny hotelu to napiszę

Przyjmowanie ryb od środy 2,11,2011 do czwartku 3,11,2011 do godz 12,00.

Sędziowanie w czwartek 3,11,2011

Wystawa otwarta dla publiczności od 4,11 - 6,11,2011

Wykłady są płatne ;
1 wykład = 50 koron (1 korona - 0,49 zł)
1-dniowe wykłady - 100 koron
wszystkie wykłady 150 koron

Kaj spróbuje załatwić wejściówki

Tak jechali do nas szwedzi;
http://maps.google.se/maps?saddr=Varber ... ls&t=m&z=6

Prom z Rostocku w Niemczech. I Malmo jest ok 30 minut jazdy samochodem

Szwedzi mają do dyspozycji 100 zbiorników, z czego połowa jest już obsadzona. Zgłoszenia zamykają się na tydzień przed przyjmowaniem ryb na wystawę, czyli 26,10,2011.
Jadąc samochodem, jest tylko 1 opłata za most i to jest 30 euro. Pozostałe mosty są niepłatne. Niektóre odcinki dróg w Danii są odpłatne wg Google.
Hotel jaki podał mi Kaj jest oddalony od wystawy o 15 min jazdy i jest najtańszy; dwuosobowy pokój, jeśli zarezerwowany w miarę szybko, kosztuje 1070 zł za 4 dni, tj od 2,11,2011 - 6,11,2011. Póżniejsza rezerwacja to koszt w góre o ok 60 zł. Hotel Ibis - cena pokoju wraz ze śniadaniem
http://www.booking.com/hotel/se/ibis-ma ... =0&lang=pl.
Aha, cena benzyny w Niemczech o ok 20 % wyższa niż w Polsce.

Po rozmowach z Kajem uzgodniliśmy, ze opłata za 1 dyskowca do konkursu wyniesie 12,5 euro
Dla klubu będzie zarezerwowane 20 akwarii. Proszę o podanie w jakich klasach zgłosicie ryby.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2011, 22:51 przez gajowa, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Zaproszenie na konkurs dyskowców ze Szwecji.

Post autor: _TOM_ » 04 paź 2011, 22:14

Prom z Gdyni do Karlskrony odchodzi codziennie 2 razy na dobę chyba nawet. Kwestia tylko kiedy jest impreza w Szwecji, kiedy ryby dostarczać trzeba i kiedy je odbierać, pod to należy dobrać dopiero prom. Termin mocno rzutuje na cenę, mają dni słabo obłożone i tanie wtedy bilety, ale piątki i weekendy ceny znacznie wyższe, wiem bo pływam co roku na ryby tymi promami od lat. Wielkość samochodu też ma wpływ na koszt biletu.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Zaproszenie na konkurs dyskowców ze Szwecji.

Post autor: roh » 04 paź 2011, 22:19

Też jestem zainteresowany wystawienie kilku ryb, i już na początku, Kaj i Bosse wspominali coś o 15 euro za rybę, a tu masz Ci babo placek. Ale i tak obiecuję, że dzieciom od ust.... a pojadę. Byleby zdrowie. Do kiedy i kogo należy kierować zgłoszenia, do kiedy i na jaki rach trzeba dokonać wpłaty, jak z rezerwacją hotelu,jak z wyżywieniem(codziennym) itp,itd. Czy ktoś po stronie PKMD może się tym zająć.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Zaproszenie na konkurs dyskowców ze Szwecji.

Post autor: roh » 04 paź 2011, 22:23

_TOM_ pisze:Prom z Gdyni do Karlskrony odchodzi codziennie 2 razy na dobę chyba nawet. Kwestia tylko kiedy jest impreza w Szwecji, kiedy ryby dostarczać trzeba i kiedy je odbierać, pod to należy dobrać dopiero prom. Termin mocno rzutuje na cenę, mają dni słabo obłożone i tanie wtedy bilety, ale piątki i weekendy ceny znacznie wyższe, wiem bo pływam co roku na ryby tymi promami od lat. Wielkość samochodu też ma wpływ na koszt biletu.
Tomek podaj chociaż przykładowe ceny, może bardziej opłaci się popłynąć 2 dni wcześniej. Ja ze wsi jestem, więc nie mam pojęcia co do mnie rozmawiasz.

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Zaproszenie na konkurs dyskowców ze Szwecji.

Post autor: gajowa » 04 paź 2011, 22:31

Będę dodawać informacje w pierwszym poście

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Zaproszenie na konkurs dyskowców ze Szwecji.

Post autor: _TOM_ » 04 paź 2011, 23:03

Prom na bazie 5 osób i samochód osobowy, 2 kabiny, tam i powrót to jakieś 500zł na głowę, zależy kiedy zamówienie będzie zrobione, jak dzisiaj, to może i udałoby się mieć za 400zł, ja za 2 tygodnie, to może wyjść 600zł.
Im wcześniej zamówione i zapłacone, tym taniej, im później, tym drożej.
Jak patrzę jak oni do nas jechali, to strasznie skomplikowali sobie przejazd trasą przez Rostok i natłukli masę kilometrów za kółkiem zamiast pobalować na promie całą nockę :)

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Zaproszenie na konkurs dyskowców ze Szwecji.

Post autor: gajowa » 04 paź 2011, 23:27

Tomku, jak wpisałam w mapach google dla przykładu jazde z Krakowa do Malmo, to pokazało mi tą trasę którą oni jechali. Z Rostock-u prom płynie tylko 2 godz i z pewnością będzie dużo tańszy.
Można płynąć z Niemiec do Kopenhagi, a z Kopenhagi w 30 min zajedziesz do Malmo.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Zaproszenie na konkurs dyskowców ze Szwecji.

Post autor: _TOM_ » 04 paź 2011, 23:39

Nie tylko prom wpływa na koszty. Co z tego jak prom z Rostoku jest tańszy (jeśli w ogóle jest tańszy, bo tego nie wiem), jeśli do przejechania jest znacznie więcej kilometrów i paliwa do kupienia? Co jest tańszą trasą decyduje jeszcze ile musisz siedzieć za kółkiem i na paliwo wydać, ile dniówek stracić, o płatnym moście z Kopenhagi do Malmo nie wspomnę, raz jechałem i 3 razy płaciłem, bo był z 3 mostów łącznie zrobiony przejazd. By to wszystko porównać, trzeba mieć pełne koszty, a nie jedynie czas płynięcia promów. Ja tam zawsze wolę jak mnie prom wiezie, a ja mam wolne w tym czasie mimo że się przesuwam na mapie, niż jak siedzę za kółkiem i płacę mandaty, więc argument prom krócej płynie jest dla mnie niekorzystny :) Wolę ten co płynie dłużej, bo ja wtedy mniej jeżdżę, ale co woli ekipa wybierająca się do Szwecji sama musi zdecydować :) Podałem im tylko 1 z wariantów.

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: Zaproszenie na konkurs dyskowców ze Szwecji.

Post autor: Ambra » 05 paź 2011, 09:38

_TOM_ pisze:Nie tylko prom wpływa na koszty. .........
Wynika z tego, że jest kilka rozwiązań.
Proponuję, by Tomek opracował dokładnie swoję wersję, a Barbara swoją, z uwzględnieniem przewidywalnych kosztów.

Wynika z tego, że jadą narazie dwie osoby, które wystawiają dyskowce: Diamont i Roh.
Myślę, że będą to w praktyce dwie grupy - Krakowsko - Katowicka (większa) i Kętrzyńska (mniejsza).
Do obu grup mogą dołączyć dodatkowe osoby - przykładowo - do Diamonta Widur a do Roha ja (jeśli się wybiorę).
Lista oczywiście na tym się nie zamyka i to jedynie przykład, byście zrozumieli mój sposób myślenia.

Basia musi jak najszybciej ustalić wszelkie szczegóły - im więcej informacji, tym lepiej - a także wszelkiego rodzaju terminy itp.

marek
zarząd pkmd
Posty: 1524
Rejestracja: 06 gru 2004, 19:27
Imie i Nazwisko: Marek Widur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Zaproszenie na konkurs dyskowców ze Szwecji.

Post autor: marek » 05 paź 2011, 13:51

Ważna jest również informacja ile zostało jeszcze zbiorników do obsadzenia.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Zaproszenie na konkurs dyskowców ze Szwecji.

Post autor: roh » 05 paź 2011, 14:25

marek pisze:Ważna jest również informacja ile zostało jeszcze zbiorników do obsadzenia.
Priorytetowa!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Zaproszenie na konkurs dyskowców ze Szwecji.

Post autor: _TOM_ » 05 paź 2011, 19:42

Co do wersji promu z Gdyni (dla mnie osobiście najlepszej, ale ja mam tylko 15 minut jazdy z domu do promu, całą noc śpię w koi lub się bawię w strefie wolnocłowej w barach lub dyskotece na promie, ewentualnie gram w kasynie, rano jadę zaledwie 200km z Karlskrony do Malmo, czyli 2h za kółkiem jedynie spędzam, ale dla innych ta wersja może być mniej atrakcyjna, bo muszą dojechać do Gdyni).

Koszty kształtują się następująco:
Podsumowanie rezerwacji ECONOMY

Trasa Gdynia-Karlskrona
Data środa, 2 listopada 2011
Wypłynięcie 21:00
Przypłynięcie, 3go 07:30
Prom Stena Vision
Pasażerowie 4 dorosłych
Pojazd samochód, wys.<2m, dł.<6m
Kabina na promie 4-osobowa bez okna, Comfort Class

W dwie strony ECONOMY
Trasa Karlskrona-Gdynia
Data niedziela, 6 listopada 2011
Wypłynięcie 20:00
Przypłynięcie 7go, 09:00
Prom Stena Vision
Pasażerowie 4 dorosłych
Pojazd samochód, wys.<2m, dł.<6m
Kabina na promie 4-osobowa bez okna, Comfort Class

Całkowita cena: 1 820 zł (jeśli dzisiaj kupię powyższy bilet na prom, nie ma gwarancji tej ceny na zakup za tydzień czy 2 tygodnie)
Doliczyć należy 300 zł na paliwo mniej więcej, na przejazd z Karlskrony do Malmo około 200km - 2 godzinki i potem to samo powrót, plus jakieś jazdy po mieście.
Razem podróż 2120 zł, czyli około 550zł na osobę jeśli 4 osoby będą chętne.

Noclegi na miejscu pewnie pomoże załatwić szwedzki klub, ale zapłacić każdy musi za to sam, tak jak i za wyżywienie.

Jeśli będzie 3-4 chętnych na ten wyjazd pomogę załatwić, służę parkingiem zamykanym szlabanem lub garażem pod oknem mojej chaty dla aut jakimi przyjedziecie, jeśli sam pojadę do Szwecji, to możemy moim samochodem jechać wtedy na prom i jeździć po Szwecji, ale jeszcze nie wiem czy pojadę, trudna kwestia mojego urlopu jest, bo kasę to bym odżałował mimo, że ryb nie wystawiam, bo championów w moim baniaku brak :)

PS: Jest też prom ze Świnoujścia do Ystad, jakieś 60km od Malmo zaledwie, ale cen nie znam, dla mnie to już wersja mało atrakcyjna, bo do Świnoujścia mam 5 godzin drogi za kierownicą, jakieś 350km po naszych drogach z fotoradarami.

Odpowiedz

Wróć do „Komunikaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości