Pet Fair Łódź 20-22 maja br

Wystawy, spotkania

Moderator: przynenta

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 09 lut 2005, 15:08

Pomysl super (nazywa sie to urzadzonko Beamer (czyt bimer)), szkoda, ze bede tylko w sobote i niedziele przedpoludniem bo wzialbym ze soba... i mogla by sobie taka prezentacja w PowerPoint spokojnie leciec... :D wlasciwie starczy do tego dodatkowo Laptop czyli na "sali starczylaby wtyczka...i ekran... hmmm filmiki od janusza... ciekawe zdjecia... czesc artykulow...
Mnie pomysl podoba sie bardzo.
eugen

Mislavo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:13

Post autor: Mislavo » 09 lut 2005, 16:18

Zaskoczyłeś mnie tą nazwą. Beamer ? Pierwsze słyszę. Ale nie zajmuję się tym od lat więc wszystko jest możliwe. Zresztą nie nazwa jest tu najważniesza.

Projektory są wykonywane w trzech technologiach: CRT, LCD lub DLP.
Ponieważ nas interesuje urządzenie przenośne w grę wchodzi LCD lub DLP ( LCD powinno być tańsze ). Oczywiście wypożyczenie a nie zakup.

Podstawowym parametrem informującym o przydatności do imprez typu targi czy wystawy jest strumień świetny podawany w ANSI lumenach. Na halach targowych jest zazwyczaj bardzo jasno dlatego też ten parametr musi być jak największy ( w przeciwnym razie obraz będzie bardzo kiepski ). Z tego też powodu "domowe" projektorki używane do oglądania filmów w warunkach mieszkaniowych ( zasłonięte okna itp. ) nie nadają się do takiego celu. Najprościej ustalić to sprawdzając lampę: halogenowa - słabe światło, wyładowcza - można się zastanawiać :wink:

Ja radziłem sobie z tym w ten sposób, że zamawiając stoisko targowe, starałem się wybrać takie, które jest odwrócone tyłem do okien. Dodatkowo zamawiałem zadaszenie ( nie podrażało kosztów ) lub robiłem sam zadaszenie z grubego materiału. Wtedy nad stolikiem do rozmów, statywem z reklamówkami itp można prowizorycznie zainstalować halogenki dające punktowe światło. Całość ładnie się prezentuje i otrzymujemy wrażenie " przytulności" stoiska - w przeciwieństwie do całej hali, która najczęściej "przytulna" nie jest :wink:

Zresztą w takim półcieniu podświetlone akwarium też prezentuje się znacznie lepiej niż w jasnym, nasłonecznionym pomieszczeniu. Ale to znamy z autopsji: akwarium najładniej wygląda wieczorem gdy w pokoju ciemno :wink:

Minus jest taki, że jeżeli pomysł się spodoba to należy wcześniej dokładnie ustalić ułożenie stoiska. Uwzglednić rozmiary mebli, akwarium i znamionową odległość projektora od ekranu. Ja za pierwszym razem poszedłem " na żywioł" i przez cztery dni projektor świecił mi prosto w twarz :shock: i ochrypłem od przekrzykiwania wzmacniacza :oops:

Sorry. trochę się rozgadałem ale jak potrzebna będzie jakakolwiek pomoc w tym względzie to pozostaję do Waszej dyspozycji.

Został mi chyba jeszcze gdzieś film ze starych targów. Jeżeli isnieje taka potrzeba to mogę go podesłać ( jako poglądowy, pokazujący tylko jak to może wyglądać )

Pozdrawiam
Mislavo

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 09 lut 2005, 20:29

Wojtku, zobacz czy myslimy o tym samym (mniej wiecej)
http://www.netpower24.de/

eugen

easy_discus
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2004, 23:18
Lokalizacja: Ozorków
Kontaktowanie:

Post autor: easy_discus » 11 lut 2005, 00:51

eugen pisze:Ja mam raczej z wystawa zwiazana prosbe... czy ktos moglby sie podjac zalatwienia noclegow dla osob spoza Lodzi...? tak wzorem Wroclawia. No i jakiegos lokalu na wspolne wieczorne spotkanie???
eugen
Sorki jeśli się wtrącam w sprawy klubu, ale czy interesowało by was lokum troszkę poza Łodzią, dokładnie 20km przed dnią. Znam dwa fajne miejsca, jedno z nich znajduje się na trasie Łódz-Gdańsk Zajazd LEON na Aleksandrii można wynająć cały lokal na sobote i niedziele wraz z pokojami. Lokal całkiem przyjemny kominek, piwko, smaczne jedzenie, ładna obsługa :wink: itp.
Drugi to NASZA CHATA w Sokolnikach tutaj chyba nie trzeba nikomu nic tłumaczyć jak to wygląda takich CHAT w Polsce jest wiele. Ceny troszkę większe niż wszędzie :). Okolica całkiem przyjemna, dokoła lasy w sam raz na poranny spacer po nocy :wink: , staw typowe miejsce dla ludzi z dużych agromeracji.

Z każdych tych miejsc do Łodzi dojedzie się w 30min więc jeśli byście byli zainteresowani to mogę zasięgnoąć troszke języka co, gdzie jak i za ile

Pozdrawiam
Krzysiek

Awatar użytkownika
mare777
zarząd pkmd
Posty: 322
Rejestracja: 08 gru 2004, 20:21
Imie i Nazwisko: Marek Marcinkiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: mare777 » 11 lut 2005, 02:30

A może udałoby się porozumieć z akwarystami - internautami w sprawie noclegów?
http://www.zlot-akwarystow.prv.pl/

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 15 lut 2005, 23:26

Dobrze byloby poznac ceny w tych miejscach .. poniewaz fajnie by bylo aby wszyscy mogli tam nocowac (finansowo).
Inna sprawa, poniewaz spodobal mi sie pomysl Mislavo, na 99% zalatwie na sobote taki zutniki jak trzeba to i laptop, wiec prosze wszystkich o przysylanie zdjec swoich pupili aby mozna bylo zrobic ladna prezentacje... niczego nie obiecuje, ale bede sie staral. Zdjecia wybiore najlepszej jakosci lub najlepsze ujecia...
eugen

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 10 mar 2005, 19:18

Andrzeju (Ambra)! Gdzieś napisałeś (no chyba, że mi się śniło bo nigdzie nie mogę znaleźć :) ), że kto chce pomóc przy organizacji stoiska itd. to trzeba przyjechać 19 maja. Mówisz- masz. Ja wraz z moją lepszą połową przyjedziemy 19 a wyjedziemy 22. Jesteśmy do dyspozycji. Z jednym wyjątkiem niestety (zawsze jakieś ale :( ) ja nie mogę dźwigać dużych ciężarów. Co do reszty to jestem zwarty i gotowy. Co prawda do maja daleko więc na 98%. To 2% zostawiam na szczególne wypadki losowe, które mam nadzieję się nie przydażą. Już się nie mogę doczekać tego maja.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 10 mar 2005, 19:25

Chciałem wypełnić formularz zgłoszeniowy i nie widzę pola do zaznaczenia noclegu z 19na20. Co w związku z tym z noclegiem tej nocy? Jeżeli całą spędzimy przy piwie to następnego dnia nie będziemy się mogli nikomu pokazać. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 10 mar 2005, 23:56

Taką masz słabą głowę?Piwo jest trunkiem niskoalkoholowym.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 11 mar 2005, 10:03

He he. Nie jest tak źle. Chodziło mi raczej o to, że powinniśmy na targach wyglądać jak na członków pożądnego klubu przystało, a po nie przespanej nocy to mało prawdopodobne. ;)

Awatar użytkownika
mare777
zarząd pkmd
Posty: 322
Rejestracja: 08 gru 2004, 20:21
Imie i Nazwisko: Marek Marcinkiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: mare777 » 11 mar 2005, 23:25

Mam ten sam problem. Zgłoszenie wypełniłem , lecz rezerwację chciałbym dokonać na 4 noclegi / 19-20,20-21,21-22,22-23/.Czy mam wpłacić za cztery noclegi z zaznaczeniem dat? Mam czas więc przyjadę dzień wcześniej pomóc i zostanę do końca więc też pomogę przy pakowaniu , później mam 600km więc zamiast jechać w nocy mógłbym się spokojnie wyspać :lol: .

easy_discus
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2004, 23:18
Lokalizacja: Ozorków
Kontaktowanie:

Post autor: easy_discus » 12 mar 2005, 00:35

Mimo iż nie jestem członkiem klubu to też chętnie pomogę do Łodzi chyba mam najbliżej z was wszystkich no może z małymi wyjątkami :wink: . Więc jeśli moja siła robocza się przyda to dajcie znać stawie się na miejsce zwart i gotów :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 12 mar 2005, 08:39

mare777 pisze:Mam ten sam problem. Zgłoszenie wypełniłem , lecz rezerwację chciałbym dokonać na 4 noclegi / 19-20,20-21,21-22,22-23/.Czy mam wpłacić za cztery noclegi z zaznaczeniem dat? Mam czas więc przyjadę dzień wcześniej pomóc i zostanę do końca więc też pomogę przy pakowaniu , później mam 600km więc zamiast jechać w nocy mógłbym się spokojnie wyspać :lol: .

Sądzę, że na przekazie do skarbnika, w uwagach, trzeba zaznaczyć ilość osób, daty noclegów i wysłać odpowiednią kwotę, uwzględniając wpisowe i integrację.
Przynajmniej ja tak zrobiłem............

Wszystkich, którzy chcą przybyć 19 maja (ale tylko tych), by pomóc zorganizować stoisko, zapraszam do działu; "Klub PKMD" i tematu: "Spotkanie", by tam sie wpisali na stworzonej liście.

Mislavo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:13

Post autor: Mislavo » 12 mar 2005, 15:43

A ja mam nadzieję, że jak sam zobie załatwię nocleg i wejściówkę na wystawę to Prezes nie pokaże mi palcem drzwi wyjściowych mówiąc: " wstęp tylko dla Członków PKMD" :cry:

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 18 mar 2005, 07:22

Mislavo pisze:A ja mam nadzieję, że jak sam zobie załatwię nocleg i wejściówkę na wystawę to Prezes nie pokaże mi palcem drzwi wyjściowych mówiąc: " wstęp tylko dla Członków PKMD" :cry:
Pewnie masz rację.
Alek to człowiek o gołębim sercu !!!

Jak widzę zastosowałeś polską metodę - nigdy nic wprost i normalnie.
Dyscyplina dla głupich.
Tą drogą masz nawet szansę zaoszczędzić 10 zł wpisowego......

Nad zagadnieniem czuwa jednak Komisja Rewizyjna. :evil:

:D :D :D

Odpowiedz

Wróć do „Komunikaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości