Mam filtr RO i ...

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

zielu
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2006, 19:31

Mam filtr RO i ...

Post autor: zielu » 05 sty 2006, 19:40

Witam,
Dopiero przygotowuję moje akwarium do chodowli paletek. Proszę o pare cennych uwag
Posiadam filtr RO jak mam przygotować wodę, czy pół na pół z wodą z kranu i jakies preparaty, Proszę o podpowiedz

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Post autor: lara » 05 sty 2006, 20:22

Witamy na forum! tu pare dobrych rad na poczatek jak i mala lektorka.
http://www.pkmd.pl/index.php?module=sub ... s&subid=52
http://www.pkmd.pl/index.php?module=sub ... s&subid=30

uzupelnij profil! powodzenia

SKIROB
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 22 gru 2004, 08:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: SKIROB » 05 sty 2006, 20:28

Zielu nowicjuszu
Mam nadzieje że zdajesz sobie sprawę z bezsensu swojego pytania bo to jest tak jak byś nas zapytał ile jutro będzie palił i czy czegoś nie dolać do paliwa samochodu twojego brata aniby skąd my wiemy jaki samochód ma twój brat ?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nosek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 222
Rejestracja: 19 gru 2004, 10:15
Lokalizacja: Dębica
Kontaktowanie:

Post autor: Nosek » 05 sty 2006, 22:05

Musisz jeszcze znać to co masz w kranie jak chcesz mieszać z wodąz RO :) a potem sobie proporcje obliczysz ile jakiej wody zeby mieć dobrą twardość

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 06 sty 2006, 07:35

Polecam zadzwonić najpierw do zakładu wodociągowego w swoim mieście i pomarudzić, że masz jakąś dziwną wodę w kranie, że jakoś ostatnio się pogorszyła itd... Przyjadą do Ciebie pobiorą próbkę i zrobią analizę mikrobiologiczną i chemiczną, oczywiście za darmo. Będziesz miał wtedy dokładnie i profesjonalnie określony skład wody. Oczywiście, można również zapytać ich po prostu o wyniki ostatnich badań, nie powinno być problemu z uzyskaniem odpowiedzi. Potem będziesz się zastanawiać co dalej. Znać jednak to co masz w kranie musisz, bo inaczej nie wiadomo co robić... mam nadzieję, że nie okaże się że filtr RO nie jest Ci potrzebny... bo masz dobrą wodę, z drugiej strony życzył bym tego wszystkim dykomaniakom i za darmo oddał bym komuś wtedy własne RO....

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości