akwarium szczecin

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

szmigial
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2016, 19:06
Imie i Nazwisko: Adrian
Miejsce zamieszkania/miasto/: cz-dz

akwarium szczecin

Post autor: szmigial » 04 lis 2016, 19:09

Witam mam na imię Adrian i jestem biernym użytkownikiem forum. Jednak obiecałem Mistrzowi produkcji, że opiszę na każdym forum, które przeglądam co właśnie czynię i wyrażę swoją opinię.
Bardzo ubolewam, że nie zamówiełem akwarium w najbliższej firmie tj. Myciok Mikołów, jednak po wielu pochlebnych opiniach uznałem, że wybór akwarium szczecin będzie trafnym wyborem. Do rzeczy.Moje zamówienie mail-owe:

W załączniku przesyłam potwierdzenie przelewu na 1000zl oraz jeszcze raz rysunek. Zostaje wersja przód i tył OPTI prawy bok czarne szkło, komin czarne szkło z ceną pierwotną 2480zł + 200zł transport.

Jeszcze raz opis:

Wymiar 195x60x80h.

Grubość szyby 15mm.

W tych wymiarach zawiera się "sump" bez otworów! wymiar od krawędzi zewnętrznej akwarium do krawędzi zewnętrznej komina to 160mm - zależy mi na dokładności tego wymiaru +/- 1mm.

Szyba tworząca komin - czarna. Przelew zrobiony w osi akwarium, tzn jeżeli przelew ma szerokość 30cm to 15cm od przedniej szyby i 15 od tylnej szyby. Proszę o zrobienie przelewu w graniach 20-30cm - jak najbliżej 30cm :)

wklejony grzebień coś na styl aquamedica etc. tzn z regulacją wysokości. BARDZO zależy mi na tym, aby woda nie dotykała wzmocnień

Szyba filtra będzie tak mocna jak pozostałe szyby konstrukcyjne


Otrzymałem mail potwierdzający, że wszystko się zgadza i termin to 5 tygodni (09.09.2016). Mimo, że podczas rozmowy telefonicznej zostałem poinformowany, że termin wyniesie 4 tygodnie, jednak uznałem to za mało istotne. W między czasie domówiłem obklejenie tylnej szyby czarną okleiną.

Trzykrotnie czekałem z kolegami na umówioną dostawę, co okazywało się fikcją - czekaliśmy, czekaliśmy, a akwarium dalej sobie leżało w Szczecinie (o ile było sklejone). Brak odbierania telefonów i odpisywania na sms. Skończyło się straconymi 3 dniami urlopu i głupimi spojrzeniami kolegów. 23.09.2016 dostałem informację, że akwarium już jedzie, a zdjęcia mam na mailu. Wchodzę, patrzę i czuję, jak serce bije mi szybciej i oblewa mnie zimny pot. Szyba oddzielająca tworząca komin z szyby 8mm(!) prawy bok nie wyklejony czarnym szkłem. Dzwonie... zero odzewu, gdy napisałem sms, że jestem bliski zawału i nie odbiorę akwarium telefon w ciągu 2 minut. W odpowiedzi na moje uwagi dostałem odpowiedź, że szyba 8mm jest wystarczająca (przypominam zamówienie: Szyba filtra będzie tak mocna jak pozostałe szyby konstrukcyjne) i podważam doświadczenie firmy, a prawego boku się nie obkleja szybą bo akwarium jest wtedy ciężkie, za lacobelem zbiera się syf i glon, ale żebym się nie martwił bo wyśle mi folię i sam sobie obkleję ten bok(SIC!) Nie zgodziłem się, powiedziałem, że takie uwagi mógł składać podczas składania zamówienia, a wtedy wybrałbym inne rozwiązanie i zakończyłem rozmowę bo ręce mi opadły. Po kilkunastu minutach rozmowy mojej żony z Panem Przemkiem ustalono, że akwarium poprawi. Zgodziłem się, że zamiast wyklejania czarną szybą po prostu ją obklei - oczywiście żadna obniżka ceny nie wchodziła w grę - darowałem. Umawiamy się na tydzień, że będzie gotowe. Po 10 dniach dostaję zdjęcia - komin wyklejony lacobelem z 3 kawałków - dzwonię i mówię, że wygląda to nieestetycznie. Dostałem informację, że nie robi się tego z całej szyby bo może pęknąć, nikt tego tak nie robi, a akwarium szczecin było pionierem jeśli chodzi o zastosowanie lacobelu. Zadzwoniłem do Myciok Mikołów i zapytałem, w jaki sposób wyklejają kominy. Otrzymałem odpowiedź: "oczywiście z całości, narożniki tylko mają zaokrąglenia o promieniu 5mm"). Scenariusz się ponawia i akwarium jest ponownie przeklejane. 23.10.2016r. akwarium przyjeżdża do mnie. Pełen optymizmu, że już wszystko będzie ok oglądam akwarium na aucie - nie jest to własny transport - jest to zwykły kurier z firmą zarejestrowaną w Katowicach.
Akwarium szczęśliwie dotarło na miejsce po wcześniejszym dodatkowym zabezpieczeniu go - uznaliśmy, że owinięte w strech i narożniki tekturowe to za mało. Obkleiliśmy całe styropianem i do mieszkania. Z racji dużej różnicy temperatur skraplała się woda na szybach - podjeliśmy decyzję, że akwarium na szafkę trafi na drugi dzień po wyrównaniu temperatur. Nowy dzień wycieram akwarium i.... KUR... rysa 0,5mm na długości 5cm na dnie akwarium. Dzwonie do Pana Przemka zapytać co z tym zrobić, czy usuwać, polerować etc. Odpowiedź, którą dostałem odebrała mi dech. Dowiedziałem się, że rysę zrobił ON SAM, ale nie ma to wpływu na wytrzymałość akwarium. Gdy powiedziałem, że wielokrotnie na forach piszę się, że szyba w wyniku rysy może pęknąć UWAGA otrzymałem odpowiedź, że piszą to idioci bez pojęcia. Uwierzyłem włożyliśmy akwarium na miejsce docelowe. Usiedliśmy szczęśliwi z chłopakami i.... kolega mówi do mnie, że lepiej obkleił szyby w swoim maluchu jak miał 20 lat i pokazuje mi resztki ręczników papierowych pod okleiną!! Naliczyliśmy dokładnie 8 kawałków od 3mm do 8mm. Moje pocieszanie - zasłonie roślinami. Na wzmocnieniu poprzecznym na frontowej szybie bąbel powietrza o wymiarach 1x12mm. (gdzie ta legendarna estetyka pytam?). Dochodzimy do sedna przelew! Różnica poziomów między przelewem, a wzmocnieniami wzdłużnymi 8mm!!! Powoduje to, że przy pracy najmniejszej pompy tunze, z wyciągniętym całkowicie grzebieniem woda dotyka całkowicie wzmocnień. Przy włożeniu grzebienia woda piętrzy się zalewając wzmocnienia prawie całkowicie. Nie wytrzymałem i zredagowałem sms, że opiszę tą fuszęrę na każdym forum (co czynię). Otrzymałem odpowiedź: "Panie mistrzu proszę sobie podnieść grzebień wewnątrz prowadnika. Grzebień jest regulowany. Zażegnam i wypraszam sobie twoje chamstwo skończony bydlaku" !!!. PYTAM WAS, jak mam wyregulować skoro z wyciągniętym całkowicie grzebieniem woda dotyka wzmocnień? O to moja przygoda z akwarium szczecin. Strasznie żałuję, że nie zdecydowałem się na MYCIOK, decyzję podjąłem na podstawie opinii na forum - jak widać nie zawsze to przynosi dobre skutki. Proszę o podpowiedź co mogę zrobić, a raczej w jaki sposób teraz pogłębić przelew? Szlifować? Nie mam pomysłu, a taki stan jest nie do zaakceptowania. Może ktoś już spotkał się z takim problem i już to rozwiązał. Bardzo proszę o trafne porady.

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: akwarium szczecin

Post autor: Ambra » 06 lis 2016, 11:20

szmigial pisze:Witam mam na imię Adrian i jestem biernym użytkownikiem forum. ..............
W zasadzie nie ma w obecnej sytuacji dobrego rozwiązania. Ten zbiornik jest po prostu spaprany przez wykonawcę i użytkownik będzie miał z nim zawsze opisane kłopoty. Szlifowanie może spowodować pęknięcie ścianki. Trzeba by ją wyciąć, poprawić i od nowa wkleić, co będzie raczej graniczyło z cudem.
Co do rysy na dnie. Głębokość 0,5 mm nie powinna raczej stwarzać kłopotów, ale ............ no właśnie - zawsze jest ten element niepewności. Wszystko zależy od rozkładu sił i równości blatu.
Dawniej, gdy o szkło było ciężko, naklejało się na rysę lub pęknięcie w dnie pasek szkła o szerokości 8 - 10 cm, pozostawiając od strony frontowej przerwę 10 mm. To dobra metoda, pod warunkiem, że będzie zastosowane podłoże. To jednak jest nowe akwarium, więc wada jest niedopuszczalna.

szmigial
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2016, 19:06
Imie i Nazwisko: Adrian
Miejsce zamieszkania/miasto/: cz-dz

Re: akwarium szczecin

Post autor: szmigial » 08 lis 2016, 15:29

Proszę o zamknięcie tematu. Rezygnuję z poprawy wad we własnym zakresie i rozpoczynam drogę formalną.

Awatar użytkownika
Alutka
członek PKMD
Posty: 699
Rejestracja: 18 mar 2015, 21:54
Imie i Nazwisko: Alicja Kowalczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rejowiec Fabr.
Lokalizacja: Lublin/ Rejowiec Fabr.

Re: akwarium szczecin

Post autor: Alutka » 08 lis 2016, 15:57

To nie musi oznaczać zakończenia wątku, jest ciekawy oraz to jak to się potoczy, może ktoś jeszcze będzie w podobnej sytuacji.

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości