Sposoby klejenia zbiornika

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Sposoby klejenia zbiornika

Post autor: niki 28 » 26 sty 2010, 11:43

dylus pisze:Jeszcze jedno pytanie .Czy wystarczy karimata pojedyńcza czy dać podwójnie ???
Możesz .jednak skoncentruj się na tym żeby stolik nie miał możliwośći "pracowania"np na zbyt miękkiej podłodze.Bo wtedy dochodzi do naprężeń blatu tym samym przenośi się to na cały zbiornik,na szybę denną przedewszystkim.W myśl zasady ,im dłuższe akwa ,tym naprężenia są większe.W Twoim przypadku akwa nie jest zbyt długie,więc znowu aż tak bać sie nie musisz.Jednak jeszcze raz powtórzę żebyś całość dobrze wypoziomował.

niki 28

Awatar użytkownika
dylus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 285
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:09
Imie i Nazwisko: Dylewski Mariusz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grudziadz
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Sposoby klejenia zbiornika

Post autor: dylus » 26 sty 2010, 13:35

niki 28 pisze:
dylus pisze:Jeszcze jedno pytanie .Czy wystarczy karimata pojedyńcza czy dać podwójnie ???
Możesz .jednak skoncentruj się na tym żeby stolik nie miał możliwośći "pracowania"np na zbyt miękkiej podłodze.Bo wtedy dochodzi do naprężeń blatu tym samym przenośi się to na cały zbiornik,na szybę denną przedewszystkim.W myśl zasady ,im dłuższe akwa ,tym naprężenia są większe.W Twoim przypadku akwa nie jest zbyt długie,więc znowu aż tak bać sie nie musisz.Jednak jeszcze raz powtórzę żebyś całość dobrze wypoziomował.

niki 28

No i tu jest problem bo mam podłogę szweda ,jak to w bloku napewno poziomu nie trzyma i jest nie równa widziałem to w poprzednim zbiorniku że woda nie była równo w zbiorniku .Pojawia się problem z poziomowaniem jak szfkę postawię na pusto to nie ma obciążenia i wtedy podłoga nie pracuje .Po zalaniu zbiornika masa całości wzrasta i mogą wystąpić różnice bo pod podłogą jest podkład czyli coś się może ugiąć a poziomowanie w zalanym zbiorniku odpada .Swoją drogą rozmawiałem z kolegą który robi szafkę jak wspomniałem całość będzie wykonana z podwójnej płyty czyli blat boki i dno zapewnił mnie że całość będzie bardzo stabilna .Kurcze jakiego mam cykora .Jak teraz zbiornik poleci żona mnie zabije .

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Sposoby klejenia zbiornika

Post autor: niki 28 » 26 sty 2010, 14:16

Spokojnie.Jeżeli podłogi nie masz zbyt twardej jest wyjśćie,mianowicie pod każdą stopę stolika połóż kwdrat np grubszej blachy,deski ,paneli,klepki itp.W ten sposób usztywnisz nieco podłogę.Co do w miarę prawidłowego wypoziomowania całości,to moja rada jest taka.Najpierw wypoziomuj stolik z pustym akwa z podłożem bez wody.Potem nalej 1/3 wody i sprawdź poziom,ewentualnie różnicę skoryguj.Rozumiem ,że po Twoich "przejściach" dmuchasz na zimne ,ale nie ma się co bać.Zwróć uwagę na to że jest wielu akwarystów mają zbiorniki po 1000 i więcej litrów i jest wszystko ok.

niki 28

Awatar użytkownika
dylus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 285
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:09
Imie i Nazwisko: Dylewski Mariusz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grudziadz
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Sposoby klejenia zbiornika

Post autor: dylus » 26 sty 2010, 14:25

niki 28 pisze:Spokojnie.Jeżeli podłogi nie masz zbyt twardej jest wyjśćie,mianowicie pod każdą stopę stolika połóż kwdrat np grubszej blachy,deski ,paneli,klepki itp.W ten sposób usztywnisz nieco podłogę.Co do w miarę prawidłowego wypoziomowania całości,to moja rada jest taka.Najpierw wypoziomuj stolik z pustym akwa z podłożem bez wody.Potem nalej 1/3 wody i sprawdź poziom,ewentualnie różnicę skoryguj.Rozumiem ,że po Twoich "przejściach" dmuchasz na zimne ,ale nie ma się co bać.Zwróć uwagę na to że jest wielu akwarystów mają zbiorniki po 1000 i więcej litrów i jest wszystko ok.

niki 28
Niki nóżki w szafce mają być regulowane tak że chyba dam radę ,Dzięki niki pozdrawiam :D Napewno swój zbiornik pokażę w galerii.

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość