slimaki:)

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

El-tee
senior
senior
Posty: 132
Rejestracja: 21 lis 2007, 19:59
Imie i Nazwisko: Paweł Cholaś
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kowalowice
Lokalizacja: Kowalowice

Post autor: El-tee » 28 lut 2009, 20:42

Wydaje mi się, iż pomoże EM-Farming
Po zastosowaniu wykończyło mi dwie dorosłe ampularie a podałem na glony i widzę iż pomaga na razie to tylko testy.
Jak ktoś by chciał spróbować podam namiary na zakup.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 28 lut 2009, 20:44

A no truposze potrafią zapaskudzić wodę.Na ślimaki siarczan miedzi.

seba*1*
członek PKMD
Posty: 264
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:42
Imie i Nazwisko: Sebastian Pustelnik
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: seba*1* » 28 lut 2009, 20:49

fangornn pisze: Do osób , które napiszą pod sobą dwa kolejne tak samo brzmiące posty i zauważą to, proszone są o usunięcie jednego z nich. Pozdrawiam "fangornn".
Rozumiem że pijesz np do mnie? ?Mniej więcej to rozumiem,ale nie do końca bo napisałeś to po polskiemu a nie po polsku bo gdzie ja pod sobą napisałem tak samo brzmiący post/posty? Deptak doradził-ja potwierdziłem-buldozer potwierdził me potwierdzenie.A o co Tobie chodzi? Moim zdaniem w momencie kiedy coś potwierdzi większa ilość osób to sytuacja dla autora postu staje sie bardziej klarowna. Jeśli Ci przeszkadzają moje posty to oczywiście możesz je usunąć.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 28 lut 2009, 20:59

TURYSTA pisze:...Na ślimaki siarczan miedzi.
czyli/lub płaska bateryjka i dwa przewody miedziane w akwa na 24 h. Po "jakimś" czasie powtórka. Słyszałem, że rybom nie szkodzi, ale ja wyłowiłem.
NIE MAM ŚLIMAKÓW :)

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 28 lut 2009, 21:05

Śledząc ten wątek, jestem mocno zdziwiony dlaczego większość tak zdecydowanie opowiadają się za chemią??? Przecież od dawna wiadomo, że chemia to ostateczność i dlaczego używać ją do walki z ślimakami? Jak ktoś nie chce tępić ślimaków ślimakami to pozostaje np. Bocja wspaniała. Jedna taka rybka poradzi sobie z ślimakami w 500 litrowym akwarium. Sprawdzone.

W moim małym low-techu (ok~ 40l wody) mam trzy ślimaki tzw. helenki. Populacja niepożądanych ślimaków zmniejsza się powoli lecz stopniowo. W moich 500l mam jedną bocję tam ślimaków już nie widuję. Czasami spotykam jakiegoś pojedynczego osobnika. Polecam raczej naturalne metody do walki z ślimakami.

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 28 lut 2009, 21:25

fangornn napisał:
Do osób , które napiszą pod sobą dwa kolejne tak samo brzmiące posty i zauważą to, proszone są o usunięcie jednego z nich. Pozdrawiam "fangornn".
seba*1* napisał:
Rozumiem że pijesz np do mnie? ?Mniej więcej to rozumiem,ale nie do końca bo napisałeś to po polskiemu a nie po polsku bo gdzie ja pod sobą napisałem tak samo brzmiący post/posty? Deptak doradził-ja potwierdziłem-buldozer potwierdził me potwierdzenie.A o co Tobie chodzi? Moim zdaniem w momencie kiedy coś potwierdzi większa ilość osób to sytuacja dla autora postu staje sie bardziej klarowna. Jeśli Ci przeszkadzają moje posty to oczywiście możesz je usunąć.

seba*1* chodziło mu o to, że Twój post pojawił się dwa razy co pewnie nie jest Twoją winą czasami forum samo tak szaleje i powiela posty. Także nie ma co się złościć. Pozdrawiam

seba*1*
członek PKMD
Posty: 264
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:42
Imie i Nazwisko: Sebastian Pustelnik
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: seba*1* » 28 lut 2009, 21:26

W takim razie nie zrozumiałem, chyba z racji tego że nic "pod sobą ''nie pisałem.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 28 lut 2009, 21:32

seba*1* pisze:W takim razie nie zrozumiałem, chyba z racji tego że nic "pod sobą ''nie pisałem.
Nie przejmuj się Seba, jak to kiedyś określił Prezes, moderatorzy zgodzili się na pełnienie funkcji "psa" (sorki), a wiadomo, że jak pies się nudzi to i do księżyca wyje ;)

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 28 lut 2009, 22:27

Michał niskie tww i two też tępi ślimaki i to dość skutecznie :)

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 01 mar 2009, 08:40

CraNcH^MS pisze: Jak ktoś nie chce tępić ślimaków ślimakami to pozostaje np. Bocja wspaniała. Jedna taka rybka poradzi sobie z ślimakami w 500 litrowym akwarium. Sprawdzone.
Bocja jest w stanie tylko i wyłącznie ograniczyć populację ślimaków - nie zlikwiduje jej w 100%. Mam 2 potężne bocje i tysiące ślimaków. Dlaczego mi ich nie zlikwidowały ? I nie jest tak, że mam pechowe bocje, że są rozpuszczone na mięsie (nie karmię mięsem) itp.
Zależy też o jakich ślimakach mówimy ... ja mówię o świderkach, chociaż jeszcze inny gatunek ślimaka też mam.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 01 mar 2009, 10:10

birdas pisze: Bocja jest w stanie tylko i wyłącznie ograniczyć populację ślimaków - nie zlikwiduje jej w 100%. Mam 2 potężne bocje i tysiące ślimaków. Dlaczego mi ich nie zlikwidowały ?
Powiem Ci szczerze jestem zdziwiony. Miałem początkowo dwie bocje. Kupiłem je jako małe sztuki w zoologu. Musiałem z jednej zrezygnować bo się najzwyczajniej nie lubiły i to do tego stopnia, że jedna z nich miała ranę z boku ciała, oddałem ją koledze. Ta jedna jest ze mną od kilku miesięcy i prawdą jest że ślimaków nie wytępiła do końca, ale są prawie nie widoczne w moim akwarium. Czasami widzę jednego ślimaka na listku żabienicy podczas karmienia. Przyznam, że te ślimaki to na pewno nie świderki, może że świderkami faktycznie jest ciężej bo mają "wieczko" (sorry ale nie wiem jak się to fachowo nazywa).

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 01 mar 2009, 10:19

Bocje mają problem ze świderkami to jest fakt. Ale jak zabraknie i budulca dla świderków to i bocja sobie z nimi da radę jedyne co zapewnić niskie tww i two.
Ja nie mam bocji ale przy tww 2 i two 2 ph 6,5 ślimaków ubyło i to znacznie.
Fak faktem trwało to trochę. Ale efekt widoczny.
Natomiast w redukcji świderków pomogło mi żerowisko. Tam gdzie żerują palety miejsce gdzie karmię często gęsto siedziały wieczorem. No i łopatka do mąki przez kilka dni wyłowiłem tyle ślimaków że francuz by sobie pojadł.
Jak się zredukuje napowietrzanie wody świderki też chętnie opuszczają dno wędrując po szybie.
Należy jednak pamiętać że świderek to pożyteczny stworek.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 01 mar 2009, 19:38

Te szkodniki okrągłe co zjadają rośliny to spokojnie można wykończyć wodą o TWW=TWO=0 i to jest pewne na 100%. Świderków nie. Miałem taką wodę w akwa przez blisko pół roku i świderki żyły i żyją. Teraz mam TWW=3 i TWO=4.
Świderek to pożyteczny ślimaczek (nie ma co do tego wątpliwości).
Bocje zjadają świderki bo trochę pustych muszelek mam. Pewnie dla 2 bocji kilka tysięcy ślimaków to jednak zbyt dużo.

Awatar użytkownika
pyton79
junior
junior
Posty: 85
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:55
Imie i Nazwisko: Leszek Pytka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pabianice
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: pyton79 » 01 mar 2009, 21:18

Panowie bocja to rybka stadna ,a wy tu o jednej albo o dwóch!!!
Siła w grupie :D :lol:

sunflower
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 422
Rejestracja: 08 sty 2009, 18:03
Imie i Nazwisko: ania ohirko
Miejsce zamieszkania/miasto/: poznań
Lokalizacja: poznań

Post autor: sunflower » 01 mar 2009, 22:09

to ja mam jakieś ślimaki mutanty bo nawet im two = 0 nie przeszkadza

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości