slimaki:)

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

kris33
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 01 lut 2009, 13:49
Lokalizacja: kudowa zdroj/Bonn

slimaki:)

Post autor: kris33 » 27 lut 2009, 20:28

Witam ,temat bez konca wielu forumowczow doradza bocje (90%)i wszystko wyjedza,ale mosialbym zakupic min3/4tego co jest w baniaku tych slimaczkow hehe.Jedno pytanie czy zeby zachowac pare roslinek kamienie,korzen jak moge sie pozbyc niewidocznych napewno jeszcze slimakow.Pytam gdyz chce zmienic podlorze i calosc ogolnie .Pozdr.kris

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 27 lut 2009, 20:59

Polecam walczyć z ślimakami, ślimakami.

http://www.bojownik.pl/Slimak-Anentome- ... t4173.html

kris33
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 01 lut 2009, 13:49
Lokalizacja: kudowa zdroj/Bonn

Post autor: kris33 » 27 lut 2009, 22:23

Dzieki Michal za szybka odp.mi chodzi o to ze chce przystosowac moje akwa. tylko do paletek.Jak zauwazyles na moich fotkach to atmosfera jest nie korzystna jesli chodzi juz o sam podklad.Chce zresertowac to wszystko ,ale naturalnie odzyskac co sie da.Slimaczki tez stwozenia ale jak mam po nich chodzic OOOOO!!!! nie.Wiec pytam jak mozna zlikwidowac obce stworzenia z kamieni ,korzeni,roslin.Rzwir do wymiany.Wybaczcie nie moge patrzec na ruchome piaski(swiderki)az mi dreszcze przechodza. Dzieki

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 27 lut 2009, 22:30

Uważam, że wyparzenie wrzątkiem podłoża, kamieni i korzenia oraz dokładne umycie całego sprzętu wewnątrzakwariowego a także samego akwarium pozwoli pozbyć Ci się tych ślimaków. Gorzej będzie w tymi roślinami - ja bym je wyrzucił bo mogą na nich przetrwać jajeczka ślimaków i problem masz od nowa.
Rzeczywiście na temat ślimaków to na forum jest bardzo dużo informacji.
P.S. W międzyczasie doszła nowa informacja od kolegi, że są to ślimaki świderki. Ja je uważam za pożyteczne w akwarium stworzenia - likwidują strefy beztlenowe i przewietrzaja podłoże dla lepszego wzrostu roślin.

pyszczak6
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2005, 22:28
Imie i Nazwisko: Robert Marciniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: łódź
Lokalizacja: łódź

Post autor: pyszczak6 » 27 lut 2009, 22:44

Polecam SERA - SNAILPUR - środek przeciwko ślimakom tylko w potrójnej dawce niż zaleca producent ( akwarium bez ryb ) szybko i skutecznie

Awatar użytkownika
Anawa
junior
junior
Posty: 35
Rejestracja: 02 sie 2008, 09:18
Imie i Nazwisko: Ewa Kulik
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: Anawa » 27 lut 2009, 23:00

Jeśli zamierzasz restartować akwarium a masz mało roślin to się ich pozbądź. Lepiej nie ryzykować, ponieważ nawet jeśli zabijesz ślimaki preparatem jak poleca kolega pyszczak6 (skądinąd bardzo dobra rada) to i tak może na roślinach przetrwać ikra ślimaków. A jeśli szkoda Ci roślin to w instrukcji preparatu jest napisane żeby zabieg powtórzyć po 7 dniach, z tym że nie należy w tym czasie roślinek trzymać w akwarium bo wiadomo, skutki mogą być opłakane.
Wiem to z własnego doświadczenia. Walczyłam długo ze ślimakami ale wygrałam. W końcu musiałam restartować akwarium - wyjęłam wszystko, wymieniłam podłoże, wyszorowałam filtry, grzałki, korzenie (choć korzenie też moczyłam w preparacie sery). A że roślin miałam trochę to wrzuciłam je do wanienki z podwójna dawką preparatu i po paru dniach powtórzyłam to samo. Wyszłam z założenia że jesli rośliny tego nie wytrzymają to trudno (ale wytrzymały, mimo prawie tygodniowego leżakowania w wanience bez światła). I w końcu się udało. Od roku po ślimakach nie ma śladu a roślinki są bezpieczne i nic ich nie podgryza.

kris33
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 01 lut 2009, 13:49
Lokalizacja: kudowa zdroj/Bonn

Post autor: kris33 » 27 lut 2009, 23:10

Zdaje sobie z tego sprawe ze nic za nic ,ostatecznie jestem przygotowany na podmiane wszystkiego (pooza paletkami ):)To znaczy nawet wklady filtrow ,gdyz nawet one zawieraja nowych ssublokatorow napewno.Zaznaczam nie robie tego jutro ,chce sie przygotowac troszke do tego.Mysle ze w kwietniu moze koncem.Jednym slowem nie chcialbym wiecej (swiderkow w moim akwa) :) gurami1.bloog.pl

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 27 lut 2009, 23:26

Flubendazol


pozdrawiam

kris33
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 01 lut 2009, 13:49
Lokalizacja: kudowa zdroj/Bonn

Post autor: kris33 » 27 lut 2009, 23:40

Sory ,ale nie uwierzee ,ze pomorze.Daj przyklad chociazby.dzieki

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 27 lut 2009, 23:51

Skro nie wierzysz to juz Twoj problem. W pare godzin po podaniu flubendazolu slimaki padaja jak muchy. Poczytaj o flubendazolu w dziale lekarstwa tam o tym efekcie tez jest napisane.

pozdrawiam

seba*1*
członek PKMD
Posty: 264
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:42
Imie i Nazwisko: Sebastian Pustelnik
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: seba*1* » 28 lut 2009, 07:34

deptak pisze:Flubendazol

Potwierdzam,przerabiałem to u siebie.

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 28 lut 2009, 08:47

Flubenol 5% na bank załatwi świderki też już to przerabiałem. Przy okazji możesz pozbyć się nicieni i płazińców. Powodzenia

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 28 lut 2009, 12:46

Moja prośba, jako moderatora tego działu jest następująca. Do osób , które napiszą pod sobą dwa kolejne tak samo brzmiące posty i zauważą to, proszone są o usunięcie jednego z nich. Chodzi o to aby nie robić zbędnego zamieszania w temacie. Poprzednie (zdublowane) wiadomości usunąłem własnoręcznie. Pozdrawiam "fangornn".

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 28 lut 2009, 16:08

Wystarczy super miękka, i kwaśna woda a ślimaki same się wyniosą :wink:

kris33
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 01 lut 2009, 13:49
Lokalizacja: kudowa zdroj/Bonn

Post autor: kris33 » 28 lut 2009, 20:04

Witam ponownie .A wiec jesli zastosuje Flubendazol to czy ryby musze przeniesc do osobnego zbiornika,i czy slimaki ktore pozostana w akwa (nieboszczki) nie beda mialy wplywu na jakosc wody

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości