Problem z alergią!!!

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

Wlamo
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 25 lip 2008, 19:04
Lokalizacja: Malbork

Problem z alergią!!!

Post autor: Wlamo » 22 lis 2008, 14:10

Witam!

Byłem już tak zadowolony bo miał u mnie stanąć zbiornik 375l.
Niestety z powodu astmy i alergii na grzyby pleśnie i roztocza moja mama przed zakupem postanowiła skonsultować mój pomysł z alergologiem.
I tu się zaczęło.
Okazało się, że w żadnym wypadku nie mogę mieć akwarium, nawet na parterze w salonie (śpię na piętrze) a tym bardziej u mnie w pokoju, ponieważ sprzyja to rozwijaniu się grzybów i pleśni z powodu podniesienia wilgotności. :(

Lekarz pozwolił mi na malutkie akwarium wręcz nano bo 10l. :cry:

I nie wiem co teraz zrobić.
Akwarystyka to moja pasja a rodzicie tego nie rozumieją, bo twierdzą że ta pasja przeminie po mięsiącu i zapomnę.

Macie jakieś pomysły co zrobić żeby lekarz się zgodził???
Może jakiś osuszacz powietrza lub coś innego??
Proszę o pomoc :P

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Problem z alergią!!!

Post autor: stanpiter » 22 lis 2008, 16:22

Wlamo pisze:
Lekarz pozwolił mi na malutkie akwarium wręcz nano bo 10l. :cry:
To już coś
Wlamo pisze: Macie jakieś pomysły co zrobić żeby lekarz się zgodził???
Trzeba go naprostować najlepiej dobrym kijem bukowym, nich chłopina zaskoczy. :wink:
Prawda jednak jest taka, że mój kumpel musiał zrezygnować z akwa, przez właśnie alergię, co dla mnie było ogromnym zaskoczeniem. Osobiście uważam, że jak nie spróbujesz to się nie przekonasz - zacznij od malutkiego zbiorniczka, jeśli nic ci nie będzie a rodzice przekonają się, że po miesiącu dalej chcesz się tym zajmować może pozwolą na większe, powodzenia

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 22 lis 2008, 17:07

Ja jestem alergikiem, ale na szczęście nikt nigdy na taki wspaniały pomysł nie wpadł. Jedynie kiedyś był problem z pokarmem rybkowym i jak mieszkałem z rodzicami i uczęszczałem do szkoły podstawowej to rodzice karmili rybki.
Z tymi grzybami i roztoczami w mieszkaniu to przesada.
Alergikiem nadal jestem, już mieszkam sam, mam 2 akwaria (450 l i 112 l), nawet już sam karmię rybki. Jak biorę pokarm do ręki to po nakarmieniu rybek myję ręce i po problemie. Nigdy nic z tego powodu mi się nie stało.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 22 lis 2008, 17:18

Moja żona ma alergię i dość głęboką astmę. Mamy akwarium w domu, hodowlę ryb i sklep zoologiczny, w którym spędza cały dzień. Jak na razie żyje. :) Mój syn jest również uczulony na grzyby i pleśnie. Jakoś również żyje. Nasze akwa ma 570l brutto a wilgotność powietrza w domu wynosi 56%.

Wlamo
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 25 lip 2008, 19:04
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Wlamo » 22 lis 2008, 17:57

Rady3- to 56% to niezbyt dużo jak na dom z akwarium.
:!:
Muszę jeszcze raz udać się do lekarza i go przekonać, bo nie daje mi to spokoju.
Niebyłem tam osoboście tylko mój tata, dlatego muszę iść sam. :D

Dzięki za to, że udowodliliście mi ze macie akwaria i alergie i nic wam nie jest

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 22 lis 2008, 22:49

ja mam w pokoju 60- 70% i też jakoś żyje , co prawda nie mam uczuleń. Spowodowane jest to tym że akwarium odkryte. Po za tym że wieczorem dusznawo to wszystko ok.

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 24 lis 2008, 13:10

Bo za wilgotność, grzyby i pleśnie w pokoju nie odpowiada akwarium, mycie garów, czy kąpiele w gorącej saunie ale sprawna i skuteczna wentylacja. Jak ktoś wstawił sobie szczelne plastiki w miejsce dziurawych drewnianych okien, a do tego ma nieszczęśliwą wentylację grawitacyjną nie działającą w lato, a wysysającą ciepło w zimę nie dając nic w zamian, na dodatek zamyka szczelnie okna w zimę, bo ciepełko ucieka, to sam jest sobie winien, że ma wilgotność daleko wykraczającą poza ramy szeroko rozumianego "komfortu".

wojam
senior
senior
Posty: 101
Rejestracja: 11 cze 2006, 20:13
Imie i Nazwisko: Wojtek Mackiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z alergią!!!

Post autor: wojam » 24 lis 2008, 20:20

Wlamo pisze:Witam!
Macie jakieś pomysły co zrobić żeby lekarz się zgodził???
Możesz mu powiedzieć, że brak akwarium odbije się negatywnie na Twoim zdrowiu psychicznym, co niechybnie doprowadzi do pogorszenia się alergii.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 24 lis 2008, 21:13

Człowiek całe życie się uczy ja do dzisiaj myślałem że suche powietrze sprzyja rozwojowi astmy i alergii.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2008, 21:30 przez cocoloco, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Haki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 395
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:25
Imie i Nazwisko: Radek Rożniata
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kobielice
Lokalizacja: Kobielice
Kontaktowanie:

Post autor: Haki » 24 lis 2008, 21:28

Lekarz zawsze będzie dmuchał na zimne he he tak samo jak kobieta jest w ciąży to od razu zwolnienie a ciąża to nie choroba..............
Jak Ci chcą postawić małe to bierz a za pół roku poproś o większe he he. Cierpliwość to cnota akwarysty :D

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 24 lis 2008, 21:37

W suchym powietrzu to 10 litrów można syropem na kaszel napełnić.

"Badania wykazały, że suche powietrze źle działa na drogi oddechowe, sprzyja astmie i alergii. Dzieje się tak, ponieważ tylko wilgotna błona śluzowa nosa i gardła chroni nas przed zanieczyszczeniami, wirusami i bakteriami. Jeśli staje się za sucha, nie jest w stanie ich zatrzymać, trafiają więc bez trudu do oskrzeli i płuc. Brak odpowiedniej wilgotności powietrza źle wpływa także na śluzówkę oczu i rozstraja układ nerwowy. Im większa „susza” w domu, tym gorsze samopoczucie. Częściej chorujesz ........"

kawal62
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2008, 17:10
Imie i Nazwisko: Sławek Kawałkowski
Lokalizacja: Komorów/Pruszkowa

Post autor: kawal62 » 25 lis 2008, 01:06

U młodszego syna alergia ujawniła się w wieku trzech lat. Jest pod opieką guru alergologii dr,Zawackiej. Musieliśmy oddać kota i psa, bo wyszło w testach, że najbardziej jest uczulony na sierść, W zaleceniach między innymi był zakaz używania nawilżacza. Ale na pytanie, jakie zawieżądko uzyskaliśmy odpowiedz –rybki,tylko nie karmić suszoną dafnią.
Tak po 16 –latach rozłąki wróciłem do akwarystyki.A że wcześnie opiekowalem się paletkami to teraz wybór, co do obsady zbiornika był oczywisty.
Myślę, że w Twoim przypadku lekarz potraktował akwarium jak nawilżacz i nie zdając sobie sprawy, co to dla Ciebie znaczy wydal takie zalecenia na wszelki wypadek. Przy większej determinacji z twojej strony przekonasz rodziców jak i lekarza.
Pozdrawiam i powodzenia Sławek

Gość

Post autor: Gość » 25 lis 2008, 14:21

Jak się ma zawilgocone mieszkanie, to wstawienie akwarium napewno nie polepszy panującego w nim klimatu, ale jeżeli mieszkanie nie jest małe, wietrzy się je w miarę regularnie a wilgotność mieści sięw granicach normy, to akwarium nikomu nie zaszkodzi. Więcej wilgoci pozostaje w mieszkaniu np. po gorącej kąpieli, albo gotowaniu wody na kawę ;) Ale jeżeli ojciec nie ma zamiaru mieć szklanej wanny z rybkami, to sie zapyta lub nie i powie....

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość