powietrze

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

misiek_sw
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 221
Rejestracja: 12 kwie 2008, 17:20
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: misiek_sw » 18 kwie 2008, 17:15

Tak sprawdziłem , zoolkiem i jest błękitny czyli 7.5. Ale i tak spadło po dodaniu torfu, bo miałem 8. A te inne parametry są w miarę przystępne, czy raczej tez kiepskie?

Post poprawiony przez moderatora.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 18 kwie 2008, 17:45

Zrobiłem tak jak mówiliście! test JBL 5 in 1. a oto parametry NO3 10, NO2 0 ,GH 21 , KH 8, PH 7,5
Dwa pierwsze ok .Twardość !!!! Tragedia .W Two 21 mozesz hodować pyszczaki , nie dyskowce .Co do Tww ,to jednak nie za bardzo mi pasuje do Two ,ale jest możliwa .Wedle reguł książkowych Tww stanowi w naszych wodach przeważnie połowę Two ,czyli powinna mieć 10-11 .Ale skoro mierzyłeś parametry wody testerem paskowym ,to błąd jest możliwy ,i tu Iwek ma sporo racji.Ph masz super ,a wiesz dlaczego ? Bo jak się uporasz już z Two ,to zakwaśić wodę w tym przypadku ,to żaden problem .Kwas solny załatwi sprawę ,i do Ph 6-6,5 zjedziesz bez problemu .Wskazówki Hypno są jak najbardziej na miejscu ,jednak z punktów które wymienił polecam Ci 3,4,5 .Jak z kranu leci Ci taki beton ,To mimo wszystko polecam Ci pkt 5 .Kupisz "osmozę",pomieszasz pół na pół z kranówą .Wtedy powinneś uzyskać Two 10-11 Tww 4-5 ,lekko zakwasisz ja kwasem solnym ,i palety "śmigają"Ci że hej .Oczywiście ,możesz mieć nieco większe twardości wody ,jednak hodowanie tych pięknych ryb w Two większym od 15 st uważam za nie właściwe


niki 28

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 18 kwie 2008, 17:59

Turkusy i byle jakie pigeony nawet rozmnożysz w wodzie o TwO 25.... tylko po co się upierać na siłę skoro można mieć lepiej. To tak jakby Eskimosa w futrze zasiedlić wna Tahiti, albo Pigmeja w opasce na biodrach w iglo... można ale nie tędy droga. Patrząc na codzienne wydatki woda destylowana kosztuje mało... ale jak policzysz w ciągu pół roku i doliczysz do tego dojazd stracony czas i godzino-kilogramo-schody to RO wyjdzie Ci tanie jak barszcz. Polecam RO i tyle. Miękka woda dla palet jest tak samo potrzebna jak słona woda .... w akwarium morskim.

misiek_sw
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 221
Rejestracja: 12 kwie 2008, 17:20
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: misiek_sw » 18 kwie 2008, 18:12

A jak obniżę ph za pomocą preparatu acit minus , to Two też mi spadnie?

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 18 kwie 2008, 18:37

A jak obniżę ph za pomocą preparatu acit minus , to Two też mi spadnie
acit minus to nic innego jak kwas ,albo solny ,albo ortofosforowy tylko rozcieńczony .Tww nim zbijesz .Two w bardzo niewielkim stopniu .Tak więc ,przy Twojej twardości wody osmoza jest konieczna

niki 28

misiek_sw
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 221
Rejestracja: 12 kwie 2008, 17:20
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: misiek_sw » 18 kwie 2008, 20:36

A ile tego kwasu wlać jak mam ph 7,5 w jakich proporcjach? Mam akwarium o pojemnośći 220 l wody.

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości