Dolewka wody mineralnej

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

Asko
junior
junior
Posty: 62
Rejestracja: 31 sie 2005, 07:35
Lokalizacja: Olkusz

Dolewka wody mineralnej

Post autor: Asko » 13 wrz 2005, 10:54

Witam
Prowadze w pracy małe akwa 60l. Obsada to neony czerwone, czarne, rozbora klinowa, glonojady i kosiarki. Dwa dni temu skończył mi sie CO2. Gdzies przeczytałem że doskonałym uzupełnieniem CO2 jest dolanie gazowanej wody mineralnej. Duzo nie myśląc :oops: wziąłem mineralkę i wlałem okolo litra. Mineło 30 sekund. Szok. Ryby tak spidowały, że prawie wyskoczyły z akwa. Po chwili wszystkie pod powierzchnią i przewracaja sie. Natychmiast wziąłem co było pod ręką (szklanka :) ) i wlewałem wode prosto z kranu. Nic nie pomogło. Więc urzyłem pustej juz butelki po tej nieszczęsnej wodzie i zanurzajac ją wymieniałem wodę. Zrobiłem tak trzy razy. Nastąpiła poprawa. Ale cztery rybki spisalem na straty. Wkrótce okazało się że nie potrzebnie. Za trzy godzinki wszystko wróciło do normy. Wszystkie rybki żyją :P . Pisząc ten post mam nadzieje że jeżeli ktos wpadnie na taki sam pomysł dobrze zastanowi sie jaką ilość może wlać gazowanej wody mineralnej do akwa.
Ps.
Jedno zastanawia mnie do dzisiaj. Jak to mozliwe że nikt w pracy nie zoriętował się co sie dzieje. :lol: . Już po wszystkim zapytali mnie tylko czy coś się stało bo coś dziwnie wyglądam. A ja miałem jeszcze nogi jak z waty :) .

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 13 wrz 2005, 15:11

No to przesadziłeś ;)
na moje wyliczenia to tylko 1600% dałeś za dużo ;)
moja sprawdzona i polecana metoda to 1 gram wody gazowanej na 1 litr w akwarium - podajemy w dwóch dawkach - a 4 godziny po zapaleniu światła b - 4 godziny przed zgaszeniem - cykl 12 godzin . Jest to sprawdzona i bezpieczna metoda którą się podpieram na wypadek lenistwa z ruszeniem zadka aby napełnić butlę .

Na marginesie ciekawe jakie miały ryby pH - ja stawiam na 2,5 !!
Ważne że wszystko skończyło się dobrze - rybom się nie dziw że trochę się zdenerwowały bo pewnie Ty też miałbyś podobne odczucia gdyby tesciowa przeczytała że dobrym rozwiażaniem jest do gotowanych ziemniaków dodać soli no i 1 kg do garnka ;)

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości