Apisto vs placki :)

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Apisto vs placki :)

Post autor: tuptus » 22 paź 2007, 19:53

Witam
Jakie pielęgniczki można dołożyć do paletek??
Wytrzymujące PH-5 i temp 35 stopni ;)
Myślałem nad ramirezami ale sam już nie bardzo wiem na co się zdecydować.

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 22 paź 2007, 20:40

Chciałbym Cię uprzejmie poinformować, że na tym forum nie używamy określenia typu: placki, naleśniki cycuś takiego dla paletek. To było już kilka razy przerabiane ale może o tym nie wiesz.

No chyba, że rzeczywiście w Twoim akwarium pływają placki - kartoflane czy drożdżowe????? :D

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 22 paź 2007, 21:05

Przez selekcję negatywną - Borelki wyłożyły się przy pH <4,5. Dopóki było w granicach 5 i temp 28 stopni Celsjusza, twardości zerowe - miały tarło za tarłem, a maluchy całkiem przyzwoicie sobie radziły.

Rafał

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 23 paź 2007, 13:18

DISPAR pisze:Chciałbym Cię uprzejmie poinformować, że na tym forum nie używamy określenia typu: placki, naleśniki cycuś takiego dla paletek. To było już kilka razy przerabiane ale może o tym nie wiesz.

Nie wiedziałem :oops:
DISPAR pisze:No chyba, że rzeczywiście w Twoim akwarium pływają placki - kartoflane czy drożdżowe????? :D
I jedne i drugie uwielbiam :lol:

Rafal skłaniałem sie w stronę ramirezek, są chyba najbardziej dostępne i dobrze sobie radzą z wysoką temperaturą. Na kiedyś posiadanych 30 stopni nie zrobiło na nich większego wrażenia, ciekawi mnie jak kształtuje sie sprawa z PH :?

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 23 paź 2007, 13:21

Ja bym się raczej martwił o palety... ramirezki znane są z tego, że podczas tarła stają się niesamowicie agresywne. Pewnie śmiesznie to brzmi przy określaniu rybek tego rozmiaru zwłaszcza w porównaniu z dyskami, niemniej jednak ramirezki potrafią solidnie zestresować kilkaset razy większe pod względem ciężaru palety. Może się wręcz okazać, że te maluchy zamęczą przeganianiem ciągłym palety.

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 23 paź 2007, 13:43

Hypno pisze:Ja bym się raczej martwił o palety... ramirezki znane są z tego, że podczas tarła stają się niesamowicie agresywne. Pewnie śmiesznie to brzmi przy określaniu rybek tego rozmiaru zwłaszcza w porównaniu z dyskami, niemniej jednak ramirezki potrafią solidnie zestresować kilkaset razy większe pod względem ciężaru palety. Może się wręcz okazać, że te maluchy zamęczą przeganianiem ciągłym palety.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Bez przesady, miałem te małe klejnociki w bańce 375 litrowej ze skalarami i podczas tarła i opieki nad maluchami nie odganiały innych ryb na odległośc większa niż 30-40cm co przy szkle 200cm długim chyba robi duży margines bezpieczeństwa :roll:
"Paletek" :lol: będzie koło 10 a ramirezek z 6, wystrój coś jak u Rafała za czasów dysków, to akwa mnie poraziło i od razu wiedziałem jaki wystrój będę kąponował :wink:
Jeśli Rafał nie posądzi mnie o plagiat takie będę robił 8)
Ostatnio zmieniony 23 paź 2007, 13:52 przez tuptus, łącznie zmieniany 1 raz.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 23 paź 2007, 13:49

tuptus pisze:
Hypno pisze:Ja bym się raczej martwił o palety... ramirezki znane są z tego, że podczas tarła stają się niesamowicie agresywne. Pewnie śmiesznie to brzmi przy określaniu rybek tego rozmiaru zwłaszcza w porównaniu z dyskami, niemniej jednak ramirezki potrafią solidnie zestresować kilkaset razy większe pod względem ciężaru palety. Może się wręcz okazać, że te maluchy zamęczą przeganianiem ciągłym palety.
:lol: :lol: :lol: :lol:
komponował :wink:
Jeśli Rafał nie posądzi mnie o plagiat takie będę robił 8)
:oops:

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 23 paź 2007, 13:54

Bez obrazy ale chyba niektórzy czerpią przyjemność z wytykania wszelakich błędów innym. Przeszukują wszystkie posty i piętnują pomyłki innych. :wink:

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 23 paź 2007, 14:06

Możesz mi wierzyć lub nie, nie sprawia mi to przyjemności, ale takie "szkolne" byki mnie niesamowicie wk.... .

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 23 paź 2007, 15:43

Hehehe najważniejsze to mieć jakiś cel i konsekwentnie do niego dążyć, ale nie zachowuj się jak jeden z ex ministrów oświaty :lol:
Ja skupiam sie na części merytorycznej wątku.
Nigdy nie byłem prymusem z ortografii, zawsze wolałem biologię co widać w postaci mojego hobby jakim jest akwarystyka :wink:

Wracając do tematu.
Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia w hodowli apisto z paletkami :?: :idea:

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 23 paź 2007, 15:46

No to niczego nie zrozumiałeś...

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 23 paź 2007, 16:19

Iwek_22 pisze:No to niczego nie zrozumiałeś...
Nie zachowuj sie jak ojciec.
Z każdej rozmowy można wyciągnąć wnioski.
A że Tobie sie wydaje że nie zrozumiałem to jest tylko Twoja prywatna opinia która nie musi być wyrażana na forum.
Pytam o pielegniczki a nie o to że zdarzają mi się błędy ortograficzne.

Na pewno na forum jest jakiś temat o ortografii i w nim możesz wyrazić swoją opinię.

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości