dzial choroby

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

dzial choroby

Post autor: lara » 28 sty 2005, 17:35

powiedzmy ze mamy chora rybke, cos jej dolega, pociemniala, wzdety brzuch ,wytrzeszcz oczu itd itp.....

wchodzimy do dzialu choroby, najpierw potrzebujemy duzo czasu by wszystkie posty takie jak :" pomocy", " ratunku" ," co jej jest" , " choroba czy co?" przewertowac ,poczytac o co chodzi i ewentualnie porownac z znanymi nam objawami. Mysle ze to jest bardzo nie przejrzyste ,zajmuje duzo czasu na czytanie innych objawow a nizeli tych co szukamy, i jakby nie bylo zalezy nam rowniez na czasie. Bo w koncu mamy chora rybke ktora trzeba ratowac!!!! a tu jeszcze tyle czytania.........

Chce przez to powiedziec ze starczyloby by kazdy w temacie-naglowku pisal objawy choroby takie jak: " wzdety brzuch" wytrzeszcz oczu", pociemniala nie je"," dziury na glowie" itd........ a to by nam juz duzo czasu zaoszczedzilo w szukaniu i postawieniiu diagnozy jak i w ustaleniu lekarstw .

Napiszcie prosze co o tym sadzicie, i jak widza to Admini ?

Awatar użytkownika
jurek48
junior
junior
Posty: 77
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:57
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.
Kontaktowanie:

Post autor: jurek48 » 29 sty 2005, 00:51

Też od jakiegoś czasu męczy mnie ten problem, chociaż na razie nie mam problemu w tej materii, ale że dobrze jest znać, tak na wszelki wypadek, objawy, sposób postępowania oraz leczenia w razie nagłej potrzeby, więc staram się nie omijać żadnego wątku w tym temacie.
Tylko im więcej czytam tym mniej wiem, myślę ze dobrze by było gdyby na forum był jakiś dział gdzie opisane by były objawy, zachowanie ryb i ewentualne sposoby postępowania przy leczeniu i zapobieganiu najczęściej występujących chorób. Gdzie można by porównać opis z własnymi obserwacjami i podjąć w miarę rozsądne decyzje? Mam nadzieję, że zapowiadana książka kolegi Andrzeja Sieniawskiego pozwoli nam uzupełnić wiedzę w tym mało poznanym temacie.

Awatar użytkownika
stanley
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2004, 14:16
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: stanley » 29 sty 2005, 01:09

Kiedyś poruszyłem ten temat , ale mie zgłuszono , pomysl byl podobny , rozpoznanie , diagnoza lek . Moż kobiety posłuchają Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
yoyi
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 345
Rejestracja: 08 gru 2004, 09:58
Imie i Nazwisko: Piotr Dutkiwicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re:

Post autor: yoyi » 29 sty 2005, 01:23

Ponieważ od dawna tak samo sądziłem to ostatnio, gdy moją obsadę zaatakowało jakieś choróbsko postąpiłem wedle opisu proponowanego przez Laurę. Co więcej napisałem jak sie zakończyła kuracja i krok po kroku postępowanie podczas leczenia.
Uważam, że taki sposób postępowania jest najwygodniejszy do odczytu przez poźniejszych czytelników danego postu i zapobiega zbędnemu tworzeniu nowych postów w stylu "Co jest moim rybkom"
Pozdrawiam Yoyi

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Post autor: lara » 01 lut 2005, 11:04

jurek48 pisze: myślę ze dobrze by było gdyby na forum był jakiś dział gdzie opisane by były objawy, zachowanie ryb i ewentualne sposoby postępowania przy leczeniu i zapobieganiu najczęściej występujących chorób.
mysle ze to faktycznie nie funkcjonowaloby tak na 100%, bo jednak kazdy baniak jest inny ,tam gdzie pomoze flubenol u innych moze pomoc capifos.. i na odwrot. Pozatym mysle ze najskuteczniejsza jest tu wymiana zdan i doswiadczen. Bo jednak jezeli, ktos nam taka tabele chorob sporzadzi, to nie dowiemy sie jak ta choroba przebiegala i jaki byl rezultat koncowy.

Zaczynajac ten watek "apel" mialam namysli jak juz yoyi napisal cyt:
Uważam, że taki sposób postępowania jest najwygodniejszy do odczytu przez poźniejszych czytelników danego postu i zapobiega zbędnemu
tworzeniu nowych postów w stylu "Co jest moim rybkom"

p.s moze by w dziale choroby starczylo juz umieszczenie malej wskazowki na ten temat?

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 01 lut 2005, 11:13

Laro, widzimy to tak jak i ty. Jednak to jak zatytuowane sa posty zalezy tylko i wylacznie od tych ktorzy je pisza. Moge ja lub Moderatorzy te tytuly zmieniac... postaram sie. Ten post bedzie pierwszy .... (jako test :wink: ). Zmienie tytul z"dzial choroby!!!!!! na "dzial choroby"
eugen

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Post autor: lara » 01 lut 2005, 21:39

eugen pisze:Laro, widzimy to tak jak i ty. Jednak to jak zatytuowane sa posty zalezy tylko i wylacznie od tych ktorzy je pisza. Moge ja lub Moderatorzy te tytuly zmieniac... postaram sie.
eugen
dziekuje bardzo mi sie ten pomysl podoba :wink:
Załączniki
welle.gif
welle.gif (8.56 KiB) Przejrzano 3683 razy

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości