Ile świetlowek na akwa

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 10 paź 2006, 21:38

Hypno. Wybacz, ale rozumie co piszę a Ty w kółko dalej to samo.
Hypno pisze:Niestety nie napisałeś tego właściwie, na klasówce dostał byś u mnie pałę. OK to napiszę inaczej, nie odkręcisz nawet jednej śruby jeżeli będziesz nawet miał milion za dużych kluczy (chyba że je zamienisz na jeden właściwy ;-) ). Za to mając właściwy będziesz mógł nim odkręcać takie śruby jedna po drugiej. Natomiast jeżeli będziesz miał 100 właściwych kluczy będziesz mógł odkręcać 100x więcej śrub w tym samym czasie (oczywiście jeżeli będzie miał kto tym pracować ;-) ) To jest napewno lepszy przykład.
Jeżeli ktoś ma dalej wątpliwości zapraszam na priv. Nie będziemy tutaj dalszej części wątku zaśmiecać lekcjami fizyki.
Cytat jeszcze raz:

[...]

W tym wszystkim należy jednak pamiętać że rośliny są w stanie prowadzić fotosyntezę (*1) i prawidłowo się rozwijać nawet przy nieodpowiednim świetle
[...]

itd.

[...]

----OK to napiszę inaczej, nie odkręcisz nawet jednej śruby jeżeli będziesz nawet miał milion za dużych kluczy----

To rozumie, że gdy dasz masę świetlówek, ale te świetlówki nie dają widma czerwonego, podczerwonego i niebieskiego (takie światło lubią nasze roślinki) to te roślinki będą wolno rosły. Będą wolno rosły bo chyba świetlówka troszeczkę tych barw światła będzie emitowała. Czyli w akwa będzie jasno ale roślinką do wzrostu nie będzie bardzo się śpieszyło.

---Za to mając właściwy będziesz mógł nim odkręcać takie śruby jedna po drugiej.---

To rozumie, że gdy sobie kupię właściwą świetlówkę np. HAGEN FloraGlo która emituje te barwy światła, które to roślinki lubią najbardziej. Roślinki uruchomią proces fotosyntezy.

----Natomiast jeżeli będziesz miał 100 właściwych kluczy będziesz mógł odkręcać 100x więcej śrub w tym samym czasie----

To rozumie ;) , że gdy kupię np. 3 * Flora Glo + 1* Aqua Glo to będę za niedługo musiał kupić kosę do akwarium ;) a na dodatekw akwarium będzie ładnie jasno oświetlone a rybki będą mieć uwydatnione kolory.

Hypno, czy ja to dobrze kumam???

Dlaczego dyskusję przenosić na priva? Toczy się ona kulturalnie.
Ja z takich wywodów czytając internet i grupy dyskusyjne wyniosłem dosyć sporo dobrych wiadomości a gdy ją zakończymy na priva, to Ci co zastanawiają się jak oświetlić akwarium znowu nie będą wiedzieć do końca jak to jest z tymi świetlówkami ;).

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 10 paź 2006, 21:41

Bogdan pisze:
Hypno pisze: Jeżeli ktoś ma dalej wątpliwości zapraszam na priv. Nie będziemy tutaj dalszej części wątku zaśmiecać lekcjami fizyki.


Co za czasy.
Dawniej to prosiło sie delikwenta na ziemie udeptaną. :wink:
Panie Bogdanie, co zrobiłem, co zawiniłem aby Hypno musiał mnie zapraszać na ziemię udepraną ???

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 10 paź 2006, 22:16

Snooze - wyluzuj chłopie! Ogrzewasz ,,stare kotlety", szukasz zwady z naszym prezesem, a po prostu nie czujesz ducha tego forum bo jesteś Tu za krótko. Tu się mówi prawdę w oczy bez ściemniania że ,, ryby sa prawie zdrowe (choć tak naprawdę to one dawno temu zdechły)" Powołałes sie na post J-24 który uważa, że w 112 litrach wody jest miejsce na paletki jak i na gromadę roślin. Alek skrytykował taki pomysł a Ty to popierasz ? Czasami komuś potrzebny jest lekki wstrząs niz głaskanie po głowie żeby zrozumiał pewne sprawy. Ty tego nie czujesz bo jesteś za ,,świeży" na tym forum. Jak widze, to nie pierwszy Twój ,,atak" na prezesa a nam zaczyna sie juz to nudzić. Twój wątek o ,,soleniu paletek"nawet nie doczytałem do konca i się nie wypowiadam na ten temat a to, że prezes napisał coś odmiennego niz Ty myślisz uważasz za atak na Twoją osobe? Daj sobie spokój bo wolelibyśmy byś został z nami na tym forum niż z urażoną miną nas opuścił.

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 10 paź 2006, 23:00

Chłopaki! Weśta Wy mi nie zawracajcie głowy jakimis lumenami, kalwinami, fotosyntezami, kluczami itd. Jak chciałem żeby mi rośliny rosły to kupiłem sobie jakieś tam T5 i Sylwanię Gro-lux i jak do tej pory to jedynie E.stellata nie chciała mi rosnąc :D .

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 11 paź 2006, 06:36

CraNcH^MS pisze:
Panie Bogdanie, co zrobiłem, co zawiniłem aby Hypno musiał mnie zapraszać na ziemię udepraną ???
Jeżeli zauważyłeś na końcu wiadomości ikonke z przymrużonym okiem to tak właśnie należało to potraktować

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 11 paź 2006, 07:46

Jeżeli zauważyłeś na końcu wiadomości ikonke z przymrużonym okiem to tak właśnie należało to potraktować
Nie zauważył, bo lumeny mu zasłoniły, albo tymi kluczami się tak zafrasował, że nie zauważył :D

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 11 paź 2006, 07:58

He he na nikogo się nie obraziłem ani zły nie jestem. Właśnie dlatego, że nie chciałem zaśmiecać tego wątku proponowałem dalszą rozmowę na priv, bez urazy animozji i złośic :-). Do kultury CraNcH^MS nie mam zastrzeżeń.

Co do rozwoju bez właściwego światła powiem tyle, że rośliny mogą rosnąć i w zupełnej ciemności, przynajmniej przez jakiś czas i z fotosyntezą nie ma to wtedy nic wspólnego. Zaś co do niej... to należy pamiętać, że świat nie jest czarno-biały jak teorie i żadne źródło światłą (oprócz lasera) nie świeci tylko złym lub tylko dobrym dla roślin światłem, kwestia tylko proporcji. Więc zawsze w otoczeniu znajdzie się parę kwantów ;-) dzięki którym byle jak ale jednak będą wegetowały, bo o rozwoju jako takim i mowy być nie może.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 11 paź 2006, 08:26

Bogdan pisze:
CraNcH^MS pisze:
Panie Bogdanie, co zrobiłem, co zawiniłem aby Hypno musiał mnie zapraszać na ziemię udepraną ???
Jeżeli zauważyłeś na końcu wiadomości ikonke z przymrużonym okiem to tak właśnie należało to potraktować
Zauważyłem, żauważyłem tylko powinienem także wstawić przymrużone oko ;)
Z mojej strony 100% EOT w tym wątku.

Odpowiedz

Wróć do „Oświetlenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości