LIFE-GLO II ??

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
imhoteps
junior
junior
Posty: 51
Rejestracja: 12 gru 2004, 12:32
Lokalizacja: Wałcz&Bydgoszcz
Kontaktowanie:

LIFE-GLO II ??

Post autor: imhoteps » 06 cze 2005, 16:59

Cześć wam 8)
Odwieczny problem "oświetlenie" a tak w ogóle to mam małe pytanko, czy ktoś już miał taką swietlówkę jak Life-Glo II Hagena?? Niby ma dodatkowy odbłysnik który zwiększa światło o 170% ale za to jaką barwe światła? Ja mam Power-glo, Sun-glo i Gro-Lux. Chcę sobie wymienić teraz Power-Glo, ale chcę coś zapodać na tylne oświetlenie zamiast Sun-Glo bo ta świetlówka mi nie odpowiada, a mam właśnie na oku Life-GloII.
Z góry dzięki i Pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
Maciek
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 08 gru 2004, 00:17
Lokalizacja: Koluszki
Kontaktowanie:

Post autor: Maciek » 06 cze 2005, 18:13

Darku wyrzuć te drogie "specjalistyczne" świetlówki akwarystyczne. Szkoda na nie kasy. Za o wiele mniejsze pieniądze można kupić ich odpowiedniki. Polecam philips TLD 850 i 840, w jednej z warszawskich hurtowni płaciłem za nie poniżej 9zl szt. 120 cm 36w. Jeżeli bardzo zależy ci na odwzorowaniu barw to możesz zaszaleć i kupić TLD 965 kosztują kilka zł więcej, ale to i tak nijak ma się do ceny świetlówek dedykowanych akwarystyce. Na wybarwienie aquarelle, dla mnie to światło jak w trupiarni, ale kolory podkręca. Dla wykończenia odbłyśniki LUXIMA w sumie tez za śmieszne pieniądze w porównaniu chociażby z arkadia. W aqua light sa po 26.99 dla świetlówek 120cm.
na zakończenie zacytuje fragment znanej reklamy, niekoniecznie świetlówek :wink: : skoro nie widać różnicy to, po co przepłacać :wink:

Awatar użytkownika
imhoteps
junior
junior
Posty: 51
Rejestracja: 12 gru 2004, 12:32
Lokalizacja: Wałcz&Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Post autor: imhoteps » 06 cze 2005, 20:01

Cha dobre.
Powiem tak z Power-glo napewno nie zrezygnuje, tylko jednak pomyśle coś za tą Sun-glo bo ona jest ogółem kiszka i wstawie jakąś podobną do niej którą mi podałeś. Zaraz idę sprawdzić jak się mają te świetlówki które mi podałeś. Pozdro 8)
Maciek?? możesz jeszcze zapodać mi, jakie one mają barwy. Bo w tym sklepie aqva-light nic na ten temat nie opisali.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2005, 16:27 przez imhoteps, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 07 cze 2005, 01:04

Ja jednak i tak swoje i pomarudzę : każda zmiena świetlówki nawet na teoretycznie lepszą pogorszy wzrost roślin w akwarium i przyspieszy rozwój glonów . Kiedyś miałem 6 rur z odbłyśnikami w akwarium i wszystkie jakie najmocniej reklamowali . Każda zmiana na lepsze kończyła się lepszym przyrostem glonów - 2-3 tygodnie . Stosowanie odbłyśników uważam za bardzo ekonomiczne rozwiązanie i skuteczne . Co do rur to różnice są ale nie takie jakie podaje producent . Widziałe śliczne zbiorniki oświetlane zwykłymi jarzeniówkami i kiepskie oświetlane powerkami glu . Jeżeli Cię stac kupuj najlepsze bo tajemnica sukcesu bierze się zawsze z tych kilku procent . ( filtr lepszy o 20 % , światło lepsze o 15 % itd ) .
Dam jednak jedną radę - świetlówki są na 6-8 miesięcy i należy dobrać je tak aby nie zmieniać wszystkich od razu . Jak to mówił stary akwarysta jak coś wsadzisz do akwarium nowego nie licz że się zmieni na lepsze ale się ciesz że się nie pogorszyło .

Awatar użytkownika
Maciek
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 08 gru 2004, 00:17
Lokalizacja: Koluszki
Kontaktowanie:

Post autor: Maciek » 07 cze 2005, 16:13

ten link powinien ci pomóc: http://saurama.aqua-web.org/index.htm .

Awatar użytkownika
imhoteps
junior
junior
Posty: 51
Rejestracja: 12 gru 2004, 12:32
Lokalizacja: Wałcz&Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Post autor: imhoteps » 07 cze 2005, 16:37

Tak dobrze mówisz Cocoloco co do wymiany, tylko że ja już jedną wymieniłem (mają około 1 roku) i teraz chcę wymienić nastepne. Z Power-glo nie chcę zrezygnować bo mi odpowiada w szczególności do blue diamont-ów, a co do sun-glo to nie mam przekonania jest fajna, żółta ale po jej zamontowaniu pod jej promieniami dostałem pełno glonów i to tych szarych :x i z tego co się dowiedziałem nie tylko ja.

Odpowiedz

Wróć do „Oświetlenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość