Jakie dac swietlówki ?

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
PARKER
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2005, 10:42
Lokalizacja: Warszawa

Jakie dac swietlówki ?

Post autor: PARKER » 16 sty 2005, 18:54

Jakie świetlówki byście zastosowali do akwa 200 litrów prawie bez roślin - tylko Anubiasy - akwa z korzeniami i paletki . W tej chwili są Leuci Daylight i Leuci Color ale na szybach i Anubiasach rosną glony na potege . Myślałem o Hagen Power Glo + ? Zwłaszcza zależy mi żeby nie zarastały mi glonami szyby, podłoże ( piasek) i sprzęt w środku ( grzałka, rurki, termometr ) . Swietlówki 30 W ( 90 cm) . Paletki to 4x Blue Diamond, 1 x White Diamond i 2 x Turkus.

Awatar użytkownika
Nosek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 222
Rejestracja: 19 gru 2004, 10:15
Lokalizacja: Dębica
Kontaktowanie:

Post autor: Nosek » 16 sty 2005, 20:02

Ehhhh coś mi sie wydaje ze na glony nie za duzo poradzisz świetlówkami, a przy zmianie na inne moze sie okazac ze glony rusza z kopyta :) wymieniaj je pojedynczo tyle moge podpowiedzieć a na jakie to jakie sie podbaja :)

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 16 sty 2005, 21:13

Zgadza się glony szybciej akceptują zmianę światła niż rośliny . Ja po zmianie świetlówek na HQI używałem słów uznawanych za nieprzyzwoite przez 3 miesiące . Później już OK .
jednak zużyta świetlówka daje światło które tylko glony akceptują więc tu kółko się zamyka . Wymienić źle nie wymienić jeszcze gorzej .

easy_discus
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2004, 23:18
Lokalizacja: Ozorków
Kontaktowanie:

Post autor: easy_discus » 16 sty 2005, 21:33

Proponował bym Ci taki układ począwszy od tyłu:
TLD 90 de Luxe 965 ->Aquarelle ->TLD 90 de Luxe 965
Pod warunkiem, że nie będzie tam dużo roślin

Odpowiedz

Wróć do „Oświetlenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości